בחזרה

כמה שעות בוינה באפריל

• אנחנו אמורים לטוס בפסח לארה”ב. כן, ברור לי שיש סיכוי לא זניח שנבטל, אבל יש גם סיכוי לא זניח שלא נבטל, אז ממשיכים בתכנון.

בחזור יש לנו קונקשין של כמה שעות טובות בוינה – מ-12 בצהריים עד 20:15 בערב (כמובן בהנחה שחברת התעופה לא תשנה את הטיסות בעקבות המצב)

מדובר על יום שישי, אחרי שעברנו טיסה לא קלה מלוס אנג’לס ושבשאיפה ישנו קצת במטוס. נהיה עם טרולים, אבל כבר בררתי ויש אפשרות לאחסן אותם בשדה (אבל צריך לשריין לזה זמן)

זוג +3 בני 8.5 עד 14.5

מחפש רעיונות מעניינים מה לעשות בוינה.

היינו בוינה בקיץ האחרון (לפני פחות משנה) לשלושה ימים. אז הספקנו את ארמון שנבורן, את הלונה פארק, במרכז העיר וסטפן פלץ, וגם מדרחוב מריה הלפר.

מחפש רעיונות מעניינים לכמה שעות האלה

• @אנשיםטובים

• מוזיאון המוסיקה
    • מוזיאון המדע
    • הבית של הונדרוואסר

• @אנשיםטובים

היינו לאחרונה באטרקציה חביבה, לא רחוק מהקתדרלה, Time Travel Vienna,

עוברים בין חדרים לאורך ההסטוריה, באחד מהם מציאות מדומה.. 

בהזמנה מראש באתר יש הנחה קטנה, ואפשר לחפש קופון ברשת. בילוי של שעה .

כשהיינו כולם היו מבוגרים… אבל אני חושבת שילדים ומתבגרים ייהנו. באנגלית.

אח”כ אפשר לטפס במעלית לתצפית בקתדרלה..  לשוטט בכיכר, לאכול שניצל וינאי..

כמה צעדים משם לנסוע בחשמלית – לצפון מזרח :

בית הונדרטוואסר + המוזאון בית קונץ האוס והסרט, אם מעניין אתכם

לסיום  – לונה פארק פארטר עם מתקנים  ומוזאון מדאם טוסו ופלנטריום  (לא היינו, טיילנו בלי ילדים).

אם תרצה המלצה על נהג, אצרף.

תבלו

• תודה לכם

אני אחדד על הטיול שקודם לוינה: 9 ימין בלוס אנג’לס שכנראה יכללו גם מוזיאון מדע, טבע, מאדאם טוסו ועוד. יום לפני הטיסה אנחנו עתידים להיות בדיסני.

הונדרטוואסר יכול להיות נחמד

אגב – למה נהג ולא תחבורה ציבורית? לחסוך זמן? יותר זול למשפחה? משהו אחר? עם מזוודות אני תמיד מעדיף נהג. אבל בלי מזוודות? לא בטוח

• אני לא הייתי יוצא משדה התעופה בכלל.

יש לך 8 שעות ברוטו בין טיסה לטיסה. בערך שעה לצאת מהשדה אחרי הנחיתה, צריך להיות בשדה שעתיים לפני הטיסה ארצה. זה משאיר 5 שעות.

נניח חצי שעה לכל כיוון למרכז העיר (אני אופטימי) משאיר לך 4 שעות טיול.

אתם 5 אנשים אחרי טיסה ארוכה מאוד. מספיק שיש אחד שעייף וזה כבר לא מצדיק את הסחיבה לעיר.

אתם גם אחרי טיול של מלא אטרקציות, לא ציך לדחוף עוד אחת בכח.

וינה עיר מדהימה, אבל כבר הייתם בה ואין שם משהו ששווה לנסוע בשבילו בתנאים שלכם. 

• @dmitrys

תודה רבה

אניבהחלט זורם עם המספרים שלך. אני חושב שהיות וזו טיסת קונקשין לא צריך שעתיים לפני בשדה ושעה עד שעה וחצי מספיק, מצד שני צריך לאסוף את הטרולי משמירת חפצים אז זה מחזיר אותי לכיוון השעתיים.

אני חושב שחשוב שנצא לעיר גם כדי שנחלץ עצמות, ובעיקר כדי שנשאר ערים. אם נשאר בטרמינל בסופו של דבר נשב על הכסאות וננקר אחרי טיסת הלילה. חשבתי גם על לקחת חדר במלון במרחק הליכה מהטרמינל לכמה שעות, כולל מקלחת ורענון. אבל שוב זה עשוי לגרו לנו לנמנם.

אם לא יהיה לי משהו טוב יותר אז פשוט נשוטט קצת באחד המדרחובים, אם או בלי מוזיאון או משהו מיוחד, ונשב גם לארוחה (ביום של טיסה כזו קשה להגדיר הם ארוחה ב-5 אחה”צ זה צהריים, ערב או אולי בוקר (5 אחה”צ זה 7 בבוקר שעון לוס אנג’לס ממנה המראנו)

• @אנשיםטובים

נהג או מונית – לדעתי הכי נוח, בלי להתרוצץ,

בפרט כשמדובר ב- 5 נוסעים.. אחרי טיסה ארוכה ומעייפת.

ייתכן שתוכלו לשמור את הטרולים אצל הנהג, בתיאום מראש.

לא בדקתי עלויות וזמן של תחבורה ציבורית מ/אל השדה, היינו בחופשה זוגית, בלי מזוודות

ולא רצינו לחסוך כמה גרושים ע”ח הנוחות. 38 יורו לכיוון.

• @אנשיםטובים

תקרא על מוזיאון המוסיקה… נמצא במקום מרכזי מאוד ואטרקציה מקסימה לילדים וגם למבוגרים

• אין טעם להשאר בשדה כפי שהציעו לך – הוא קטן ביותר ואחרי חצי שעה ממצים אותו…

הרכבת המהירה לעיר מגיעה לתחנה המרכזית ב-16 דק’. יוצאת כל רבע שעה עגולה.

ממש ליד התחנה יש פארק גדול –  שטאד פארק – מתאים לחילוץ עצמות. קפה ועוגה במקום אקראי וחזרה לשדה.

מנסיון בטיסות מעבר ארוכות – אין ממש כח להתרכז בתערוכה, גם זו תערוכה שאתה ממש ממש רוצה לראות…

רבקה

• @אנשיםטובים

לא מה ששאלת, אבל אנחנו חזרנו מארהב ונחתנו בפריז בסביבות אחת, והיה לנו עד תשע בערב.. די דומה למה שיש אצלכם. 

במקרה יצא אצלנו יום גשום, והטיסה הארוכה מארהב היתה מעייפת, אז לקחנו חדר במלון בשדה.

אחת ההחלטות הטובות שעשינו. התקלחנו, חלקנו הלך לישון, קצת טאבלט וספרים, חלקנו אכל במלון.. ממש היה במקום, המנוחה והשקט. 

• סתם ראיון – אולי עדיף במקום וינה לנסוע לאאוטלט פנדורף? אם אתם אוהבים קניות.

יש שם אוכל, ספסלים לנוח , לנשום אוויר, וחנויות.

חצי שעה מהשדה.

• תודה לכולם. נתתם לי חומר למחשבה

מישהו יכול לחשוב על אטרקציה אקטיבית מחוץ לעיר אבל קרוב לשדה? משהו שיקפיץ אותנו טיפה? כמובן משהו שרלוונטי לתאריך (אמצע אפריל)

ואם כן – האם יש טעם לשקול לשכור רכב לכמה שעות? ברור שזה בזבוז זמן, אבל מאידך זה חוסך את הזמן של שמירת חפצים, אז אולי הבזבוז לא כזה גדול?

או שעדיף הסעה מוזמנת?

• THERME  WIEN

https://www.thermewien.at/

ברכות מיים טרמליים + פרק מיים קטן לילדים – לא יותר מידי גדול – , 

הגעה נוחה בתחב”צ – כיון שהעיר מקושרת בתחבצ גם לשדה התעופה – להערכתי זו לא תהייה בעיה – לא בדקתי  אבל שווה בדיקה 

מקום קסום לבילוי של 3-4 שעות – בדיוק הזמן שיש לכם , התארגנות  בטרולי עם בגדי ים וכל מה שנחוץ , ואתם אפילו אחרי מקלחת לפני הטיסה הביתה .

• @אנשיםטובים

אני מצטרפת להמלצה למוזיאון למוסיקה, אבל אני טיפה משוחדת בנושא הזה (מוסיקאית מקצועית בעברי). וגם בית הונדטרווסר.

לגבי פארק המים – מקומות מהסוג הזה, סגורים חמים ולחים, הרבה פחות מומלצים כל עוד הקורונה מאיימת 😥

האמת? במסגרת החלון שאתה מתאר, לא הייתי עושה שום תוכנית מעבר לקפיצה למרכז העיר (איזור סטפן פלאץ), ולי צודקת שעדיף לקחת מונית בהרכב שלכם, תחב”צ לא תהיה הרבה יותר זולה וכן הרבה פחות נוחה. שיטוט בעיר העתיקה, ישיבה בבית קפה או מסעדה (בכפוף למצב הרעב שלכם), וביקור באטרקציות הקרובות: מוזיאון המוסיקה כאמור (10 דק’ הליכה מסטפן פלאץ), מוזיאון האשליות (חמוד מאוד לביקור קצרצר ולא יקר, מרחק הליכה קצרה מסטפן פלאץ), טיפוס על הקתדרלה עצמה להביט בנוף העיר, לא יותר מזה. אתם תהיו גמורים… עייפים, מג’וטלגים, שבעי-טיולים, אטרקציות וגירויים חושיים מכל הסוגים..

האמת – אני אפילו יותר מתחברת לרעיון שעלה כאן לקחת חדר במלון סמוך לשדה כדי להתקלח ולנוח בו, בקונטקסט שלכם מקלחת ומיטה נשמעים לי יותר אטרקטיביים משיטוט במדרחוב בוינה (שאני אוהבת עד מאוד!!! והעיר מקסימה באביב!!!! ועדיין..).

והכי חשוב – מחזיקה לכם אצבעות שהקורונה תתחשב והטיול יצא אל הפועל!🙏

• ושוב תודה.

דווקא פארק מים יכל היה להיות רעיון נחמד (נתעלם מהקורונה). אבל ממה שהתרשמתי הפארק הזה פחות מתאים, וגם העונה פחות מתאימה (למרות שמקורה ומחומם זה לא אותו דבר כמו קיץ).

מלון – ברור שזו האפוציה הפשוטה. אבל אני באמת רוצה שנגיע הביתה (ב-2 בלילה) ונלך לישון. ואני מניח שגם נישן במטוס בדרך לישראל. אני חושש שנמנום במלון בשעות אחר הצהריים יגרום לזה שלא נישם בטיסה לארץ, ושלא נרדם בקלות כשנגיע הביתה (כלומר נעמיק את הג’טלג).

הסיבה שאני מעדיף לא להזמין נהג אלא להתבסס על תחבורה ציבורית זה גמישות וספונטניות. אם יהיה גשום – נוכל להשאר בטרמינל. אם נהיה עייפים מאד, נשקול להזמין מלון מעכשיו לעכשיו (ואולי day use). עם תחבורה ציבורית אני גמיש למה שאני רוצה.

צריך לזכור גם שאני עדיין צריך בוסטר לקטנה. הבוסטר ישלח יחד עם המטען ולא יהיה לי זמין בוינה. ברור שאפשר להזמין הסעה עם בוסטר, אבל זה מורכב יותר ולא תמיד מצליח (כבר חוויתי אכזבות). ברכבת אין שיקול של בוסטר.

הרכבת המהירה CAT עולה 21 אירו למבוגר (הלוך ושוב בקנייה במקום) אבל כל הילדים פטורים. כלומר 42 אירו הלוך ושוב. לא יקר בכלל, מהיר ונוח. ודווקא מהתחנה של ה CAT אפשר ללכת ברגל במקומות שלא הלכנו בהם בטיול הקודם, הן לכיוון סטפן פלץ והן לכיוון הונדרטוואסר. אומנם יש CAT כל חצי שעה בלבד, אבל בשילוב עם המהירות הגדולה שלה והעובדה שמגיעה עד הטרמינל, זה בהחלט סביר.

אבל אולי אני טועה.

בכל מקרה אני מניח שתמיד אפשר להרים טלפון לתחנת מוניות מקומית וישמחו לשלוח לי מונית, אפילו גדולה.

• @אנשיםטובים

ברור שאפשר לקחת מונית במקום ולא רק להזמין מראש… מרוב זה שהתרגלנו, קונספטואלית, להזמין הסעה מראש, יש נטייה לשכוח שגם האופציה השניה קיימת.

ה-CAT אכן מהירה ונוחה יחסית לתחב”צ, אבל שוב, זה באמת דקויות סובייקטיביות של נוחות מול עלות. האם לשלם עוד 20 יורו כדי להכנס לרכב פרטי שיביא אותך בדיוק לכתובת שתרצה בלי לעצור 15 פעם בדרך או לא. זו החלטה שאפשר לקבל על המקום, אפילו אם תראו שבדיוק פיספסתם עכשיו CAT ויש עוד חצי שעה לחכות לבאה...

• @אנשיםטובים

אני לא יודע/זוכר מתי אתם טסים אבל כן שזה דרך אוסטריאן.

לפני שעה בערך קבוצת לופטהנזה ביטלו את כל הטיסות ל/מ ישראל עד לסוף מרץ.

• @zafrirp

* ערב פסח בשמונה באפריל 8.4.2020. 

• @aljaje

הטיסה המעיועדת שלנו לאפריל. בינתיים היא לא בוטלה.

• @אנשיםטובים

ארוחה במגדל הדנובה (Donauturm) – לא כשר.

מומלץ קורדון בלו.

המסעדה מסתובבת, צופה על הדנובה, הדנובה הישנה ועל מרכז האו”ם הסמוך ובמרחק גדול יותר על כל וינה.

בחזרה