בחזרה

עזרה בתכנון טיול :)

• שלום לכולם , אני כבר הייתי סגור לטיול באזור הסטאנים ביוני אחרי יציאה לשביל ישראל באפריל אבל בנאדם מתכנן תכניות ואתם כבר מבינים את ההמשך  , בעקבות ההודעה  בפורום אסיה על איסור כניסה לטג’יקסטן התחלתי לפזול למקומות אחרים בכדור . 

מתעניין בקנדה , עברתי בערך על כל השרשורים עם התגית קנדה , לא יודע להגיד עדיין אם מזרח או מערב

זקוק לעזרתכם בכיוון ותכנון , לא חייבים להאכיל אותי בכפית אבל אשמח שתשלחו אותי למקומות הנכונים ללמוד ולקרוא

* מתכנן נסיעה עד ספטמבר (לא כולל) , יציאה באפריל או ביוני – בהתאם להמלצותיכם אולי אחליט לוותר על הטיול בשביל ישראל 

*אני ערוך לתקציב של כ10K לחודש 

*מטייל לבד אולי חבר יצטרף , מה שיעזור בתחום הכלכלי בהשכרת רכב  , בעניין של טרקים וטבע.

האם רלוונטי בכלל לדון על קנדה בחודש אפריל ? 

במידה ולא , יתכן שאוכל להקצות את הכסף המתוכנן ליוני – אוגוסט , יעמיד אותי על סכום בחודש  גדול יותר באופן משמעותי 

**לא לדאוג, אני יודע שטיול בקנדה לא עורך שלושה חודשים, אני פוזל לעוד מקומות ואולי הטיול יחצה יבשות 

תודה רבה לכם :)

איתמר 

• @Itamar_3972408

לקנדה יש הרבה להציע, בהחלט אפשר לבלות בה 3 חודשים ואף יותר. יש מקומות תיירותיים  כמו אזור הרי הרוקיס הקנדיים במערב ואזור טורונטו, אלף האיים, הניאגרה במזרח. אבל- במזרח יש עוד מקומות מעניינים כמו פרובינציות קוויבק, נובה סקוטיה, ניו ברנסוויק וניו פאונדלנד לברדור ובמערב יש גם את צפון בריטיש קולומביה , אלברטה ויוקון....חומרי עומק על רוב המקומות לדעתי יהיה קשה למצוא בעברית אבל יש אתרים מקומיים מצוינים באנגלית. בכל מקרה, חודש אפריל הוא מוקדם מדי לכל המקומות שציינתי. 

• @Itamar_3972408

אם אתה מתכנן מסלולים רגליים וכ'ו בוודאי שתמלא בקלות 3 חודשים. סהכ זו מדינה ענקית. הייתי תקופות ארוכות במדינות הרבה יותר קטנות ממנה..

לעניין אפריל- אתה משחק כאן יותר עם מזג האוויר.. אזורים הרריים ומושלגים עדיין די חסומים מבחינת אפשרויות טיול..אבל אם למשל אתה מתחיל במזרח שיש בו נוף עירוני יותר זמין ואת הרוקיז משאיר לסוף הטיול.. זה יותר סביר ופחות הימור מבחינת מזג האוויר.

לגבי תקציב - אם אתה מטייל עם רכב שכור וקמפינג והרבה טבע אתה עשוי לגלות שבממוצע יומי לא מדובר במדינה יקרה.זה לא המזרח או מחירי עולם שלישי. אבל המטבע הקנדי מאוד חלש כבר כמה שנים ולכן בהשוואה להרבה מדינות מערביות קנדה הרבה יותר זולה.. 

• ממה שאני מבין אם כך עדיף לצאת באמת יותר מאוחר מאפריל 

, בהנחה ויוצאים באזור תחילת-אמצע יוני עד סוף אגוסט תחילת ספטמבר 

תוכלו לעזור לי בחישוב גס של תקציב - בהנחה ושוכרים אוטו (/אולי עדיף לקנות אפילו? ) לנים בקמפים אבל לא אוכלים כל היום מפחית טונה ? 

ובנוסף להמליץ לי על מסלול , מזרח / מערב כאמור לא משנה כל עוד יש נופים, הרים ומידי פעם מקום למלא מחדש אנרגיות . 

שוב תודה 

• @Itamar_3972408

לא הייתי במזרח קנדה- וחוץ מלראות תמונות של אחרים ולדעת שהאביב מתחיל מוקדם יותר ויציב יותר מאשר במערב.. אין לי הרבה מה להרחיב.

במערב- אם אתה בעיקר בענייני הטבע- עדיף יהיה להתחיל אחרי אפריל כי למשל ברוקיז עדיין יהיה הרבה שלג, גם מזג האוויר יותר הפכפך.. ויתייצב יותר במאי והלאה ( אם כי גשם יכול גם לרדת באותם זמנים). לא הייתי באלסקה- אבל אם אתה עושה יוני-אוגוסט אתה גם יכול לשקול לנסוע לשם ברכב באוגוסט ויש פה בפורום כמה סיפורי טיול כאלו.

לגבי קניית רכב- כל עוד אפשרי מבחינה ביטוחית- אז זו אופציה. אפשר למצוא רכב זול שיעשה כמה אלפי קילומטר גם באזור 2000-3000$.. אני לא בטוח שזה לא יהיה די דומה לשכירה של רכב- כי כשתנסה למכור לדילר- אתה עשוי לקבל כמעט כלום…

אז לגבי רכב- אתה יכול לבדוק תאריכים שונים באתר כמו www.rentalcars.com ממנו שכרנו מספר פעמים.

לינה בקמפינג היא משהוא כמו 30$- אבל אתה יכול  למצוא לינות בקשת של 15-40$ בערך ( והכל דולר קנדי). יש מקומות מאוד עמוסים שתהיה חייב הזמנה מראש, אבל עם רכב, אתה תמיד יכול לנדוד הלאה לכאלו שלא ניתן להזמין והם יהיו זולים יותר.. ככה ש- 30$ יכול להיות הטווח הגבוה שלך.

דלק- נכון להיום בפרובינציית אלברטה אתה משלם 1$ לליטר. בברטיטיש קולומביה כ- 1.40$  לליטר. אתה יכול לחשב צריכה מסוימת של רכב מבחינת קילומטר לליטר ובגדול לעשות חישוב כמה קילומטרים יהיה לך בטיול ויש לך הוצאות דלק.

אוכל- אם לנים בקמפינג- אנחנו בד”כ עושים חלק בבישול עצמי ( משתדלים בעיקר את ארוחות הבוקר שבד”כ יותר יקרות במסעדות ביחס למרכיבים). לצהריים- כשנמצאים עם רכב מחזיקים צידנית שכל יום מוסיפים לה קוביות קרח- וככה אפשר לקנות חלב , מעדנים  לשימו שויש איתנו גם שימורים ואת המטבח הנייד, כדי שלא נצטרך להתחיל לחפש מקום אכילה לצהריים  ( לפעמים יש רק עיירות קטנות בלי הרבה אופציות איפה שמסתובבים וחבל לנו על הזמן שמושקע בחיפוש מקום אכילה). ערב או צהריים אנחנו אוכלים לעיתים בחוץ. על ג’אנק פוד או סאבוויי אתה תשלם כ-10$ לארוחה. מנה במסעדה עם בשר וכו’ תעלה 15-20$ מסעדות יפניות או סיניות יהיו זולות יותר. אם אתה נכנס למקום של אוכל יווני זה יהיה יותר בכיוון של 25$ כנראה.. וכמובן תלוי מה יוקרת המקום…. בסופר זה כבר בר השוואה לקניית סופר בישראל- רק יותר זול כי המטבע הקנדי יותר חלש.. ככה שכיום אפילו ירקות ופירות כבר לא בהבדל גדול מישראל.

כל מה שכתבתי נותן לך את הוצאות תחבורה- לינה- אוכל ומשאיר לך לחשב כניסות ואטרקציות מבחינת התקציב.

• @Itamar_3972408

לפי בדיקה שעשיתי לאחרונה, קניית רכב משתלמת וקלה יותר בבריטיש קולומביה (בעיקר מבחינת ביטוח שצריך כתובת מקומית או משהו)

• @Itamar_3972408

לגבי מסלול אני לא מכיר את המזרח. אני יודע שמישהו שאני מכיר עשה 3 שבועות רק באזור האגמים באונטריו מצפון לטורונטו…

בכל מקרה במזרח- אם אתה עושה גם מסלול אחד רב יומי ויש כאלו למשל היינו. אז לרוקיז בהחלט להקדיש 10 ימים ואולי אפילו 12. אם ההתחלה היא בונקובר למשל. אז לנסוע על כביש 3 דרך שמורת מנינג.. משם לאוסויוס ( ממליץ באופן אישי על סיור למרות מעל הכפר הדלי- אבל זה לא טרק), משם להמשיך על קו הגבול לשמורת ווטרטון . אפשר גם לשלב את גליישר המדהימה בארה"ב אם יש לך ויזה.. מווטרטון להיכנס לרוקיז דרך שמורת הקוטניז ואז השילוש רוקי הקדוש של באנף-יוהו וג'ספר. משם דרך שמורת וולס גריי  לכיוון לילואט, פמברטון וויסלר. משם דרומה אפשר לשלב מסלול בשמורת גריבלדי. לחצות במעבורת מהורשו ביי לאזור הסאןשיין קוסט שיש בו כמה מסלולים יפים. להמשיך עם המעבורות מאגמונט עד צפון האי ונקובר ולעבור בו לכל אורכו ורוחבו . יש את מסלול הפאסיפיק רים המאוד מאתגר אם זה הכיוון או את חואן דה פוקה הרב יומי.. האזור שליד העיר ויקטוריה גם מאוד יפה.. משם חזרה לונקובר.

אני חושב , ותלוי במסלולים שנבחרו שאתה בשקט עם חודש וחצי על מסלול כזה. אולי יותר... אם אתה גם ממשיך אחכ לאזור אונטריו יש נסיעה משמימה עד לאונטריו  שתיקח לך קצת זמן. אם אתה חובב את נושא הדינוזאורים יש כמה אתרים מעניינים באלברטה..

וכמו שאמרתי יש לך גם אפשרות להמשיך לאלסקה.. וכמובן שיש עוד חלקים הרבה פחות מצוירים בצפון בריטי קולומביה. שאני לא מכיר...

בחזרה