בחזרה

תאילנד

• לאנשים שחיים בתאילנד. מה קורה שם נכון להיום בסיפור של הקורונה.האם השלטונות משחררים את ההגבלות.והאם בעתיד יהיו טיסות לתאילנד והחוצה? 

תודה לעונים.

• @shimon-amar

לא צריך לחיות שם כדי לדעת

למרות הכמות המזערית ביותר של הנדבקים והמתים שם (לפחות מה שמפורסם רשמית) כרגע אין שינוי במצב(לפחות עד סוף החודש), עוצר בשעות הלילה והגבלות חמורות בשעות היום, רוב בתי המלון סגורים או עובדים חלקית, קניונים תיאטראות וחיי לילה לא בתפריט בכלל, מסעדות בטייק אוואיי

שמעתי גם על לא מעט מקרים עצובים של תיירים שנתקעו שם בלי כסף ובלי ויזה כי לא יכלו למצוא טיסה חזור, חלקם אף פנו למקדשים, ביקשו סיוע במקום לינה ואוכל בתמורה לזה שיתנו יד בתחזוקה והניקיון, וקיבלו

• @מטייל_4083140

היום פורסם שהשלטונות התחילו לשחרר לחץ ומרשים למלונות בעיקר באיים לתת שרות לתיירים.וגם לעבור בין אי לאי.האם נכון?

• @shimon-amar

אתמול סיקרו בערוץ 13 משפחה שהחליטה להשאר בתאילנד, בקופנגן למרות שהובהר להם שבמידה וכן ישארו תקופה לא ידועה בלי אפשרות לצאת משם,

הם כבר כמה חודשים שם, צולמו במלון על החוף מה שמאפשר להם גם להכנס למים במתחם המלון למרות הסגר כי המלון על קו המים,כמובן שהיה שם כמעט ריק לחלוטין. זה המקסימום שאפשר לחלום עליו כרגע, כנראה

• @מטייל_4083140

יש המון משפחות דומות להם מהעולם.ויש על המשפחה הזאת כתבה ב - ynt משפחה חופרת.

• @shimon-amar

חופרת...לא חופרת

שורה תחתונה, אם אין לך נכסים שאתה משכיר/הכנסה שלא תלויה במיקום ואין לך בעיה להתקע באי שומם וריק בשגרת קורונה וללא מגבלת זמן (כי גם אם יהיו הקלות משמעותיות ותהיה התפרצות נוספת אין לך ביטוח לכלום)אין לך יותר מידי מה לשקול

אם בכלל יתאפשר לך לטוס לשם בכפוף או שלא ל14 יום בידוד שגם זה שיקול שיש לקחת

יש דבר מאוד תמוהה שקורה שמה וזה שמדינת ענק עם אוכלסיה של 70 מיליון נפש שעד היום נדבקו בה סה”כ כ 3000 נדבקים וכ 50 נהרגו הולכת ומרסקת את הכלכלה הרעועה ממילא שלה, ולא מדבר על סגירת השמיים, ההגבלות הם הרבה מעבר לנישה התיירותית.

למה הם עושים את זה (בהנחה שאף אחד לא מסתיר איזו קטסטרופה) ?? לא ברור.

• @מטייל_4083140

אולי בגלל שהם שלטון צבאי? אולי.

• @מטייל_4083140 אמר:

@shimon-amar

אתמול סיקרו בערוץ 13 משפחה שהחליטה להשאר בתאילנד, בקופנגן למרות שהובהר להם שבמידה וכן ישארו תקופה לא ידועה בלי אפשרות לצאת משם,

הם כבר כמה חודשים שם, צולמו במלון על החוף מה שמאפשר להם גם להכנס למים במתחם המלון למרות הסגר כי המלון על קו המים,כמובן שהיה שם כמעט ריק לחלוטין. זה המקסימום שאפשר לחלום עליו כרגע, כנראה

הם לא תיירים שנסעו לשבועיים,
    הם גם ככה היו בטיול ארוך

• @shimon-amar

ברור שבעתיד יהיו כמו שיהיו לישראל

כרגע בצדק הם סוגרים את הגבולות כמו שישראל סוגרת

• @shimon-amar

יש מדינות כמו טורקיה, איראן,צ קוריאה, סין, רוסיה ועוד כמה שכנות שלנו במזרה”ת ששמה אוטומטית אתה מכפיל לפחות ב4-5 את המספרים המוצהרים אבל בתאילנד לפחות ממה שמדווח ברשתות אין דיבור על הסתרה יוצאת דופן ואין סימנים לאיזו קטסטרופה(למרות ההסתרה) כמו שיש במדינות אחרות שהזכרתי ככה שעדיין יש איזה ערפל סביב מה באמת קורה שם, אני לא בטוח שיש שמה קטסטרופה אבל גם לא יודע להסביר את ההנהלות אל מול המספרים

• @galit29

זה לא האישיו..

הנקודה היא שמי ששוקל נסיעה עכשיו צריך לקחת בחשבון את המשתנים כפי שהם היום.

זה ברור שאם לא היו יכולים להרשות לעצמם היו בוחרים לחזור לפני חודשיים ולא “להתקע” שם, רק שביננו, יש מעט מאוד ישראלים שיכולים להרשות לעצמם את מה שהם כן 

• @מטייל_4083140

שלום לך ולכולם.

לפני מספר דקות קראתי ידיעה שהממשל התאילנדי פותח את המדינה לטיסות ולתיירים בסוף חודש הבא.האם נכון.ומי מהאנשים שגרים שם יכול לבדוק את זה ממקור מוסמך? תודה לעונים וכל טוב.

• @shimon-amar

כרגע הידיעה הזו היא מעין עיוות של הידיעה שנכון לרגע זה תאילנד סוגרת גבולות עד 30.6.2020

הם לא אמרו כלום על מתי פותחים את הגבולות.

• @72amalia

נכון זה מה שכתוב שהמדינה סגורה עד סוף חודש הבא.ואולי יפתחו לתיירים מתחילת יולי.האם נכון?

• @shimon-amar

אם הנתונים הרשמיים נכונים, מה שדי לא בטוח

ואם התאילנדים יפתחו שעריהם רק ל’מדינות בטוחות’ 

ואם הדבר לא יהיה כרוך בבידודים ל14 יום שם ובארץ המקור

ואם הנסיעה לא תהיה כרוכה בדרישות מעיקות

ואם הביטוחים הרפואיים יהיו במחירים פרופורציונליים

ואם יוסרו ההגבלות  על התקהלות, בילוי, קניונים, מסעדות שעדין קיימות שם באופן זה או אחר

אז יהיה שווה לכם לשקול לדעתי

אבל יש פה יותר מידי  אם

מה שכן..אני מהמר שעמליה תהיה הראשונה פה בפורום שקופצת על המטוס הראשון בקו 

• @מטייל_4083140

תכלס…. הייתי שמה כסף על ההימור שלך. 😂😂

• @shimon-amar

לא ידוע – אין שום הודעה רישמית של תאילנד לגבי מתי פותחים את השמים ואת המדינה לתיירים.

כל מה שאתה שומע וקורא זה ספקולציות.

מעבר לכך – ואני אומרת את זה בתור מבקרת קבועה בתאילנד, בן אדם לא היסטרי בכלל ובכללי בן אדם שחייב לטוס לחו”ל פעמיים בשנה לשמור על שפיות נפשית – אני אישית סגרתי את שנת 2020…. אני לא חושבת שכדאי לטוס השנה לאן שהוא ….

• מבחינה בריאותית המצב בעולם לא ברור, לא יציב ועקרונית השלטונות בכל מקום דיי מחכים להתפרצות הגל השני (שהמומחים צופים שיהיה חמור יותר מהראשון) הלוואי שהם יתבדו – אבל למה לקחת סיכון בכלל?
    • שום דבר בתחום התיירות לא חוזר לנורמה בחודשים הקרובים בכל מקרה: אין חדרי אוכל במלונות, אין בריכות ברוב המקומות, מקומות בילוי בעולם סגורים או פתוחים תחת הגבלות מוזרות מאוד – אותו דבר לגבי קניונים, מסעדות, פאבים ….. 
    • כמו שזה נראה כרגע –  הטיסות, לפחות בחודשים הראשונים הולכות להיות סיוט ועוד יותר לא נוחות ממה שכבר היו עם המון מגבלות: אין הגשת אוכל על המטוסים, אסור לעלות עם טרולי, הבידוק ביציאה ובכניסה ממדינות יהיה ארוך יותר ומסורבל יותר…

אני באמת לא רואה סיבה הגיונית לטוס לאן שהוא במצב כזה – זה יהיה לדעתי בזבוז כסף ועוגמת נפש.

אני אומרת – אוקיי, זה נותן לי זמן לתכנן ולחסוך עוד קצת כסף למשהוא גדול יותר

• @72amalia

התקשרתי לשגרירות התאית בהרצליה.ושאלתי לגבי ויזה אין מה לדבר על ויזה עד סוף חודש הבא.ולאחר מכן הם לא יודעים מה יהיה אם יהיה שינוי הם יפרסמו.

• אני בתאילנד עכשיו באובר סטיי של כמה חודשים

פתחו מחדש רק את המסעדות ואפשר לשבת ולא לעשות טייק אוואי כמו מקודם.

הסופרים והבתי מלקחת כמובן פתוחים.

יש יותר תנועה בחוץ של אנשים.

אני מריך שתוך חודש או 3 מקס חודשים כל העניין יגמר וייפתחו שוב את כל תאילנד עם מגבלות למניהם.

כמו שפתחו את סין ואת וויאטנם ועוד מדינות..

• @Aviel-Rent-Apartmentos_4054909

גם קניונים ושווקים, והחל משבוע הבא גם אולמות קולנוע אבל עם כל הכבוד לך,

יש רק שתי דרכים בהם עולם התיירות ולא רק בתאילנד יחזור לחיים, חיסון או שהנגיף יעלם מעצמו כמו הסארס.

תאילנד לדעתי זו לא מדינה שיתאפשר איתה הסדר כמו שיכול להיווצר עם יוון וקפריסין, לא רואה אותם פותחים שערים רק למדינות בטוחות וגם לדעתי יש הרבה חוסר אמון במערב בנוגע למספרים שמה...אחרת לא ניתן להסביר איך מחפשים הסכמי תיירות בטוחה עם מדינות הרבה פחות מתויירות ועם מספרים פחות טובים

בחזרה