בחזרה

טיול ליוון

• שלום,
    אני מתכנן טיול ליוון בחודש אוגוסט, בדגש על צפון יוון – מטאורה וכפרי הצפון, ומעוניין גם לבלות בחצי האי פיליון.

אני מתלבט לאן לטוס – לאתונה או לסלוניקי.

אודה מאוד להמלצה על מנת לחסוך זמן נסיעה בעיקר אבל גם כדי לנסוע בדרכים עם אתרים מענייינים בדרך (במידה וצריך “לשבור” את הנסיעה).

אז אם יש לכם המלצות ליעד טיסה ולאתרים מעניינים ואטרקציות בצפון יוון (שמתאימים למשפחה עם 3 ילדים – בן 14, בת 12 ובת 9).– אשמח לשמוע.

• @קטמון-שלי

מטאורה קרוב הרבה יותר לסלוניקי, פליון בערך באמצע. מה זה “כפרי הצפון”? (יש המון כפרים בצפון).

אם הכוונה היא לא לבלות בערים אתונה או סלוניקי בכלל – אז סלוניקי היא כנראה נקודת יציאה טובה יותר למסלול שאתם מתכננים.

אם הכוונה היא גל לשלב טיול עירוני – אז אתונה הרבה יןתר מעניינת מסלוניקי מבחינה תיירותית.

ובכלל, יש אפשרות לשלב – טיסה לאחת הערים וחזרה מהעיר השניה. לראיין יש טיסות מצויינות ל2 הערים. גם השכרת רכב חד כיוונית היא לא בעיה בין שתי הערים האלה.

מבחינת “אטרקציות”, בצפון יוון יש פחות “אטרקציות” מאשר במקומות אחרים באירופה. בכל זאת, הנה כמה אפשרויות:

• ראפטינג במסלול שקט באריסטי
    • שייט בסירה מחלקידיקי אל אתוס
    • אם תבקרו בסלוניקי, ממליץ על מוזיאון המדע “נאוס”, מוצלח ביותר
    • קרוב למוזיאון יש גם קארטינג
    • מערת נטיפים יפה בקסטוריה (בכלל, קסטוריה ממש מקסימה!)

• @קטמון-שלי

מה הכוונה באטרקציות שמתאימות למשפחה? כל משפחה ומה שמעניין אותה, כדאי שתהיה יותר ספציפי.

סלוניקי כמובן שקרובה יותר לצפון, כמו שנאמר פיליון בערך באמצע בין אתונה לסלוניקי.

אם אתונה מעניינת אתכם אז כדאי לפצל, נחיתה באתונה והמראה חזרה מסלוניקי או להיפך.

אם אתונה לא מעניינת אתכם אפשר גם כן לפצל נחיתה והמראה בין אתונה וסלוניקי או רק סלוניקי.

אם אחרי שתבדוק את תוכנית הנסיעה תראה שחסר זמן אז כדאי לשקול לותר על פיליון ואז לנחות ולהמריא מסלוניקי.

הנסיעות ביוון מאוד מאוד ארוכות, בעיקר אם בצפון אתם מתכונים לטייל מזרח-מערב אולי עד זגורי (לזה התכוונת ב”כפרי הצפון”?)

לא מכיר את המשפחה שלך אבל צריך לגייס לא מעט סבלנות.

אופציה אחרת היא לנחות בסלוניקי, להתמקם באזור חלקידיקי, כשהאטרקציות מתחלקות בין מקומות כמו מטאורה לבין ספורט ימי ואז יש ימים עם יחסית מעט נסיעות.

• @קטמון-שלי

צריך מזל גדול כדי להיות באתונה באוגוסט ולהינות, חם בטירוף. אלא אם משתייכים לזן רובצי החופים, לדעתי כדאי להתמקד בצפון יוון, כלומר לטוס לסלוניקי ולהמשיך משם (גם סאלוניקי חמה מאוד). כחובב יוון, היא פחות מתאימה לאוגוסט. 

• תודה לכולם על העזרה.
    בכפרי הצפון אכן התכוונתי לזגורי.

• @קטמון-שלי

לא יודע מה משך הטיול שתכננת, אבל אם אתה מתכוון להגיע לזגורי תצטרך הרבה זמן כדי להוסיף לטיול גם את פיליון.

פיליון מקום נחמד אבל לטעמי זוכה בישראל להרבה יותר יחסי ציבור ממה שמגיע לו. מציע שתבדוק לעומק אם מה שהמקום נותן חשוב לך מספיק.

מציע לך לחשוב על אופציה אלטרנטיבית:

לטוס לסלוניקי, לטייל עד וכולל זגורי, לקחת מעבורת לקורפו, לטייל בקורפו ומקורפו לטוס לארץ. קורפו אחרי שהייתם בחלדיקיקי נראה לי יותר מעניין מפיליון.

בד”כ אין טיסה ישירה מתאימה מקורפו, תעשו חניית ביניים בסלוניקי או אתונה, נראה לי הרבה יותר מהר קל פשוט ויכול להיות גם זול מאשר לנסוע את כל הדרך חזרה עד סלוניקי (או אתונה).

• תודה על התשובה.

חשבנו על טיול של 12-14 ימים. זה יספיק להוסיף את פיליון?

• @קטמון-שלי

לא יודע, השאלה מה אתם רוצים לעשות בכל מקום.

למשל אני ישבתי בחלקידיקי והסביבה הקרובה במשך שבוע – בקושי הספיק לי. יום סלוניקי יום אדסה יום הפלגה עצמאית יום במרחצאות ששמם בדיוק פרח מזיכרוני וכו’, וזה בלי האולימפוס (שלא עניין אותי).

אחרים סוגרים עניין ביומיים. אחרים אחרים ישארו גם שבועיים.

בפיליון (בטיול אחר) הייתי 4 ימים, במקור רציתי להיות יותר ולהוסיף הפלגה לאי סמוך ולא נכנס לי לתוכניות. אחרים מגיעים לפיליון ליום יומיים. 

בזגורי גם כן הייתי תקופת זמן לא קצרה. יואנינה, מערת נטיפים, כפרים, ראפטינג….

יוון היא לא ויאטנם, הטיסות ליוון קצרות (שעתיים) וזולות יחסית, קצת יותר זמן מטיסה לאילת ובד”כ יותר זול. השיקול שלי אומר שלא צריך להיות במירוץ, שאני יכול ליהנות מכל מקום ומה שאני לא אספיק השנה אפשר להספיק עוד שנה או עוד שנתיים. כמובן בהנחה שטירוף הקורונה ירגע.

בשורה התחתונה ב 12-14 יום להערכתי אתה יכול להגיע לכל המקומות כולל פיליון. חלק גדול מהזמן אתה תבלה בנסיעות כי ביוון המרחקים ארוכים ואיפה שאין כביש מהיר הנסיעה מאוד איטית.  כמה באמת תהיה ותראה בכל מקום – אולי יספיק לך ואולי לא. בלי לצלול לעומק וללמוד מה רוצים ללמוד ולעשות לא תדע מה הטיול האידילי בשבילכם. יכול להיות שפיליון מבחינתכם יהיה שיעמום מחץ שבזבזתם עליו 4 ימי טיול יקרים ויכול להיות שההיפך. כדאי לבדוק לפני שסוגרים דברים.

לטיול בשבילי לא מתאים, אולי לך כן, רק אתם מכירים את הטעם שלכם בטיולים. כל אחד ומה שמתאים לו.

• @קטמון-שלי

האם אתם מנוסים בטיולים בחו”ל עם הילדים?

היכן כבר הייתם?

מה מושך אתכם כמשפחה ? טיולי טבע? אטרקציות ? מנוחה בחופים? 

• תודה רבה על ההמלצות

• @imeshy

מנוסים מאוד בטיולים עם ילדים (ואפילו נהנים מזה 😀).

היינו באוסטריה, סלובקיה, הולנד, ארה”ב, תאילנד (עד שהקורונה עצרה אותנו).

כל מה שציינת מושך אותנו – טיולי טבע, אטרקציות, חופים - במינון הנכון.

הזמנתי כרטיסי טיסה לסלוניקי. אודה להמלצות וטיפים.

• @קטמון-שלי

זגוריה אזור מדהים אבל אזור צומרקה הסמוך איליו לא פחות ואפילו יותר פראי ומיוחד. שווה להקדיש לשני האזורים האלה שבוע לא תצטער. מכיוון שהם בצפון מערב יוון הייתי באמת משלב עם נופש בקורפו שהוא אי נהדר עם חופים נפלאים וגם אפשרות לטיולים.

הייתי מזמין טיסה לאתונה וחזור סלוניקי ובדרך לסלוניקי מבקר במטאורה. איו שם מה לעשות יותר מיום.  גם אתונה שווה 2-3 ימים.

• @קטמון-שלי

ממליץ לך לקרוא את השרשור הסמוך לגבי יעד ללא רכבלים באירופה בקיץ 2021

כתבתי שם הסבר ארוך מדוע מאוד לא כדאי בעידן הקרונה להיסגר על יעד אחד (במקרה שלך – יוון) ולשמור על כל הביצים בסל אחד. 

אני הייתי ממליץ לך להכין מספר תוכניות מגירה שיאפשרו לך גמישות במידה ויוון תיסגר פתאום ולא תאפשר הגעת מטיילים  ולהסיט את היעד גם למקומות אחרים. 

מבין מה שרשמת כאן – אלפים צרפתיים, דולומיטים, צפון צ’כיה, העיר השחור, סלובניה , קרואטיה וגם כלל האי הבריטי יכולים להיות אלטנרטיבות 

• @imeshy

הוא כותב שכבר רכש כרטיסים לסלוניקי לאוגוסט. מכאן האפשרויות היחידות הן לטוס ליוון, או לא לטוס…

• @עמיחי13

כרטיסי טיסה הם לא חתונה קתולית.

ראינו השנה אינספור מקרים בהם טיסות הושבתו חרף קיומם של כרטיסי טיסה!

לכן, גם אם יש טיסה מוזמנת ליוון היא בקלות יכולה לא להתקיים.

ועכשיו מה? או להצטער ולא לנסוע, או להכין אלטרנטיבה ואולי כן לנסוע. 

• @קטמון-שלי

טיפים?

אני פותח גוגל מפות ומסמן את כל האטרקציות שממש מעניינות אותי באדום, ואת אלו שעשויות לעניין אותי בכחול.

ואז מוודא שכל האטרקציות האדומות נכנסות מבחינת זמן ותזמון (זמני וימי פתיחה...) לתוכנית הטיול, ואם נותר זמן בודק מה מהאלטרנטיבות הכחולות הכי מעניין אותי, או כמו שציינת – במינון הנכון.

מאחל לכם טיול מוצלח

בחזרה