בחזרה

16 ימים בפרו

• שלום לכולם. טיול ראשון לפרו. שישה עשר יום מנחיתה להמראה. אב ושני בנים בגיל צבא. מתלבט אם לעשות מסלול קוסקו מאצופיצו ארקיפה קנין נסקה פיסקו לימה או חלוקה שונה שתכלול כשבוע בהוארז. מה דעתכם? ניתן לשלב?  על חשבון מה?

תודה

• @Ofer-Sagi_4145674

קודם כל- מדינה מדהימה. איך מתכוונים להתנייד בתוך המדינה? מסלול מאצו פיצו הארוך הוא 4 ימים, לקוסקו וסביבתה מומלץ עוד מספר ימים ( סתם בשלוף הייתי אומר 5-7), עם טיסות והסתגלות לגובה כמעט מיציתם את כל הימים.. ולכן השאלה איך מתניידים- ולפיכך לבחור אולי בין נסקה -פיסקו  לארקיפה-קניון קולקה.

אם אתם רוצים לעשות איזה טרק ארוך יותר באזור הוארז- אז האופציה הזו באה בחשבון ויכולה להשתלב עם כמה סיורי יום באזור ועם לימה, ואז יש מצב שסגרתם את כל 16 הימים ( ואם לא תוכלו לאולי לחשוב להוסיף את איקה, נסקה, פיסקו- לפי הזמן שנשאר)

• @גדליהו-מהגרעין

תודה. 

חשבנו לטוס לקוסקו מלימה ואז אחרי האיזור של קוסקו להתחיל לרדת במונית או אוטובוס לארקיפה ומשם לפי הסדר להתקדם במונית או אוטובוס מתחנה לתחנה. קניון  נסקה והלאה עד לימה

• @Ofer-Sagi_4145674

אני חושב שזה קצת יותר מדי ל-16 יום. גם לא כתבת מתי, ככה שאני בכלל מתעלם מהיבטי קורונה, בדיקות וכו’- והמצב בפרו לא מזהיר מהבחינה הזו.

אם באותו יום של הגעה ללימה אתם גם ממריאים לקוסקו- מניח שהיום הגעה ואולי גם למחרת יהיו באזור העיר והסתגלות לגובה אח”כ נניח 5 ימים לעיר וסביבתה ואז מגיע החלק של מאצ’ו פיצ’ו- אפשר לעשות בהליכה של יומיים, של 4 ימים או בטיול יום. החלק של מאצ’ו פיצו די יגדיר לכם את מסגרת הזמן שנשארת וקחו בחשבון שהיום צריך שם הזמנה מראש כי מספר המגיעים מוגבל ליום ( בטח לטיול היום, לדעתי אלו שמגיעים ברגל אולי פחות צריכים).

להגיע לארקיפה זה יום נסיעה מלא ( או אוטובוס לילה)- נניח יום אחד לעיר ( מנזר סנטה קתלינה בעיקר) ולקניון קולקה צריך לפחות יום ( אנחנו היינו כמה ימים- יום זה בעיקר ישיבה באוטובוס ואולי חנייה בתצפית הקונדורים). לנסקה זה גם יום נסיעה מלא, ושני היעדים המרכזיים הם הטיסה מעל הקווים וביקור בבית הקברות.. אולי אפשר להספיק אותם בחצי יום, אם תופסים טיסה טובה מעל הקווים ככה שאולי תוכלו עוד באותו יום להגיע לפיסקו ולמחרת לצאת לשייט. ואז לנסוע ללימה שאולי תרצו ללון בה לילה אחד לפני הטיסה… זה בגדול המזנים. כמו שאמרתי מה אפשר להכניס תלוי הרבה באיך רוצים לעשות את מאצ’ו פיצ’ו.

• @גדליהו-מהגרעין

תודה על ההארות. נראה לי שנתקדם ונחליט לפי הקצב. אם נצטרך לוותר על משהו אז נוותר. אנחנו שלשה אז אולי נוכל להרוויח קצת זמן אם במקום אוטובוס נעזר במונית בחלק מהזמן. 

התרשמתי ממה שקראתי כי נרצה להיות בקוסקו ורכבת לאגווה קליינט ואז ברגל למאצו פיצו וכן כי יכול להיות מענין לעשות גם את הטרק של הקניון למטה ולזרום עם השאר לפי הזמן שיהיה. חשבתי לוותר על האיים הצפים. ומארקיפה להיות בכיוון לימה

• @Ofer-Sagi_4145674

לא כל כך הבנתי את ״הראש״ של הטיול. 

איך בכלל בחרתם בפרו? מה היה החלום שבשבילו אתם נוסעים עד שם? ?

קראתם קצת על מצב הקורונה?

קראתם קצת איך עובדת התיירות בתקופה הזו? האם למשל הרכבת למאצ׳ו פיצ׳ו עובדת בתדירות רגילה?

מה הבנים רוצים לעשות? 

הזכרת את הוארז ממלכת הטרקים הבלתי מעורערת ומיד הורדת אותה ומהשאלות שכתבת לא ברור (לי) מה אתם מחפשים?   

האיים הצפים היו כבר ב2005 מאוד תיירותיים אבל גם בהחלט יפים…. 

• @Ofer-Sagi_4145674

כמו שכתבו קודמי, נראה לי התפרסת על יותר מידי.

ב16 יום פעם ראשונה הייתי מתמקדת ב2-3 איזורים לפי מוקדי העניין

בקוסקו וסביבתה יש המון מה לעשות, מעבר לכך שצריך גם לקחת יום-יומיים להסתגלות.

אם תהיו בעונה מומלץ להיות גם באסנגטה, ובהר הצבעים. יש טיולים חד יומיים ויש כאלו שמשלבים את שני האתרים עם לילה באיזור. מומלץ לעשות כשמאוקלמים כהלכה

האיים הצפים הם תיירותיים מאד אבל אפשר להקדיש יום בין קוסקו לאריקיפה.

לקניון קולקה אני ממליצה על לפחות יומיים טיול, ואם רוצים לטרק אז 3. 

בשום אופן לא לקחת חד יומי מאריקפה

תחבורה בין עירונית מומלץ לעשות בתחבורה ציבורית, ואוטובוסים של לילה, לקחת מחלקה ראשונה בתוספת של עוד 10$. החברה הטובה ביותר והאמינה ביותר. קרוז דל סור.

• תודה 

ניקח בחשבון. 

בחזרה