בחזרה

אוסטרליה - טיול/טרקים

• אהלן, 
    פעם ראשונה שאני כותב פה, כך שאם יש נהלים מסוימים שפספסתי, אשמח שתגידו לי, תודה. 
    אני מעוניין לבצע טיול באוסטרליה, להתחיל באיזור מאי, יוני. לפי עונות השנה, הבנתי שכדי לי להתחיל בצפון בגלל הגשמים ומשם להמשיך לדרום.
    חשבתי להתמקד בטיול שלי על איזור החוף המזרחי.  מבחינת זמן שאני מקציב לי, אין הגבלה, חצי שנה,שנה. לא מתכנן תאריך חזרה כרגע. 
    אני רוצה לשלב בטיול שלי, גם טיולי חופים, וגם טרקים ומסלולים בטבע. 
    חיפשתי בפורום ובאנטרנט ויש כל כך הרבה אינפורמציה שפשוט לא הצלחת לווסת אותה. אשמח אם אנשים יוכלו להמליץ לי על מסלול טיול אפשרי מהצפון לדרום לארוך החוף המזרחי. לפי יעדים מעניינים, וגם שאוכל לשלב טרקים בחלק מהמסע הזה. 
    דרך אגב, אני מתכנן לטוס לבד, ככה שאם מישהו מתכנן לטוס ורוצה לחבור, אשמח לשמוע. 

תודה, אורי

• @אוריאלישע אל תדאג ל'חבירה', אתה צריך קודם כל 'לדאוג' שתהייה לך ויזה שתאפשר לך לשהות באוסטרליה חצי שנה או שנה. אל תעשה תכניות גדולות מדי לפני שתדע בוודאות איזו ויזה תקבל

• @eytanin אמר:

@אוריאלישע אל תדאג ל'חבירה', אתה צריך קודם כל 'לדאוג' שתהייה לך ויזה שתאפשר לך לשהות באוסטרליה חצי שנה או שנה. אל תעשה תכניות גדולות מדי לפני שתדע בוודאות איזו ויזה תקבל

אמור להיות בעיה לקבל ויזה לאוסטרליה, לפי מה שהבנתי אם אתה מציג את הנתונים הדרושים, אין שום בעיה לקבל ויזה לטיול

• הנהלת הפורום

@אוריאלישע

שלום אורי וברוך הבא לפורום.

ראשית, כפי שנאמר, לא תמיד מקבלים ויזה לזמן שמבקשים אבל תנסה ואולי תקבל לחצי שנה.

הצעה שלי היא שתעשה גם תכנון לשלושה חודשים כי יש סיכוי שתקבל רק לשלושה חודשים.

אולי תקבל ויזה עם כניסות מרובות כאשר כל כניסה היא לשלושה חודשים ואז תצטרך לצאת מאוסטרליה ולחזור שוב. זו תהיה הזדמנות לשלב יעד נוסף כמו למשל ניו-זילנד או אחד האיים הטרופיים בפסיפיק.

לגבי המסלול, בשלושה חודשים אפשר לעשות בשקט מסלול מקיירנס שבצפון, לאורך כל החוף המזרחי עד מלבורן ומשם גם להמשיך לאדלייד. אני עשיתי באחד הביקורים את כל מסלול ה-D בשלושה חודשים.

לגבי החוף המזרחי, מציע להתחיל בקיירנס באמצע-סוף אוגוסט ואז להדרים כדי שתרוויח מזג אויר טוב גם בדרום. העונה הרטובה בצפון מתחילה בדרך כלל בסביבות נובמבר ועד אז כבר לא תהיה באזור הטרופי כך שזה יתאים בול.

לגבי מסלולים בטבע – יש המון, אבל אני חושב שהמסלולים היפים יותר יהיו דווקא יותר באזור ויקטוריה.

הצעה נוספת, באזור אוקטובר-נובמבר אפשר גם לטוס לביקור בטסמניה ושם יש המון מסלולי טבע ובינהם מסלול האוברלנד המפורסם.

עוד אפשרות (כי אמרת שאין לך מגבלת זמן), בהנחה שתרצה לשלב את ניו-זילנד ותקבל ויזה לאוסטרליה עם כניסות מרובות לשלושה חודשים: תתחיל בסוף אוגוסט/תחילת ספטמבר בקיירנס, רד במשך חודשיים עד סידני. זה יהיה רגוע ותוכל גם לרבוץ למשך כמה ימים בעיירות חוף שתאהב כמו Noosa, Byron Bay, Airlie Beach ועוד. בנובמבר טוס לניו-זילנד עד אמצע ינואר ואז בינואר תחזור לאוסטרליה, תנחת במלבורן ותעשה את החלק הדרומי של אוסטרליה ואולי גם את טסמניה.

הצעתי כמה אפשרויות, תבדוק מה מתאים ותהנה מהתכנון :)

בהצלחה!

• @thomas757 אמר:

תתחיל בסוף אוגוסט/תחילת ספטמבר בקיירנס, רד במשך חודשיים עד סידני. זה יהיה רגוע ותוכל גם לרבוץ למשך כמה ימים בעיירות חוף שתאהב כמו Noosa, Byron Bay, Airlie Beach ועוד. 

זה מה שאני עשיתי רק שנתקעתי עם חברים בByron Bay חודש ואז בSurfers Paradise עוד חודש… הגענו לסידני אחרי 4 חודשים בערך.. הזמן עף כשנהנים :)

• @thomas757 אמר:

@אוריאלישע

שלום אורי וברוך הבא לפורום.

ראשית, כפי שנאמר, לא תמיד מקבלים ויזה לזמן שמבקשים אבל תנסה ואולי תקבל לחצי שנה.

הצעה שלי היא שתעשה גם תכנון לשלושה חודשים כי יש סיכוי שתקבל רק לשלושה חודשים.

אולי תקבל ויזה עם כניסות מרובות כאשר כל כניסה היא לשלושה חודשים ואז תצטרך לצאת מאוסטרליה ולחזור שוב. זו תהיה הזדמנות לשלב יעד נוסף כמו למשל ניו-זילנד או אחד האיים הטרופיים בפסיפיק.

לגבי המסלול, בשלושה חודשים אפשר לעשות בשקט מסלול מקיירנס שבצפון, לאורך כל החוף המזרחי עד מלבורן ומשם גם להמשיך לאדלייד. אני עשיתי באחד הביקורים את כל מסלול ה-D בשלושה חודשים.

לגבי החוף המזרחי, מציע להתחיל בקיירנס באמצע-סוף אוגוסט ואז להדרים כדי שתרוויח מזג אויר טוב גם בדרום. העונה הרטובה בצפון מתחילה בדרך כלל בסביבות נובמבר ועד אז כבר לא תהיה באזור הטרופי כך שזה יתאים בול.

לגבי מסלולים בטבע – יש המון, אבל אני חושב שהמסלולים היפים יותר יהיו דווקא יותר באזור ויקטוריה.

הצעה נוספת, באזור אוקטובר-נובמבר אפשר גם לטוס לביקור בטסמניה ושם יש המון מסלולי טבע ובינהם מסלול האוברלנד המפורסם.

עוד אפשרות (כי אמרת שאין לך מגבלת זמן), בהנחה שתרצה לשלב את ניו-זילנד ותקבל ויזה לאוסטרליה עם כניסות מרובות לשלושה חודשים: תתחיל בסוף אוגוסט/תחילת ספטמבר בקיירנס, רד במשך חודשיים עד סידני. זה יהיה רגוע ותוכל גם לרבוץ למשך כמה ימים בעיירות חוף שתאהב כמו Noosa, Byron Bay, Airlie Beach ועוד. בנובמבר טוס לניו-זילנד עד אמצע ינואר ואז בינואר תחזור לאוסטרליה, תנחת במלבורן ותעשה את החלק הדרומי של אוסטרליה ואולי גם את טסמניה.

הצעתי כמה אפשרויות, תבדוק מה מתאים ותהנה מהתכנון :)

בהצלחה!

תודה רבה על העזרה,  רציתי לשאול אותך אם אתה מכיר את העבודה בחוות באוסטרליה, שמעתי על זה שאפשר לעבוד בחוות ובמשק, תמורת לינה במקום. אשמח ליותר פרטים איך זה עובד, איפה אני יכול להגיע לזה וכו’… 

• הנהלת הפורום

@אוריאלישע

אין לי נסיון עם עבודה באוסטרליה, בנוסף, הפורום עוסק בטיולים ולא בעבודה, גם אם העבודה חוקית.

בכל מקרה, אם אתה מתכנן לעבוד אז אתה חייב ויזה מתאימה והאוסטרלים מאוד לא סובלנים כלפי מי שמפר את החוקים שלהם.

• @thomas757

אני מתכוון לוופינג, זאת התנדבות, האם יש צורך בכרטיס עבודה בשביל דבר כזה ?

• בניו זילנד למשל וופינג נחשב עבודה ולא התנדבות – כי אתה כן מקבל משהו תמורת העבודה, בדמות אוכל ולינה. לכן בניו זילנד זה לא חוקי כתייר. 
    צריך לבדוק מה החוק אומר באוסטרליה, כי זה משתנה מעת לעת. ובכל מקרה, הרבה פעמים הויזה ניתנת לשלושה חודשים בלבד, אז אולי לא יהיה לך זמן גם להתנדב וגם לבצע את הטיול שרצית בזמן כה קצר יחסית למה שחשבת.

בחזרה