בחזרה

מזרח ארה"ב באוקטובר

• שלום

אנחנו מתכננים טיול בר מצווה שיתחיל סביב ה 7/10 למשך כ 15-16 ימים ברוטו.

המחשבה הראשונה היא – ניו יורק העיר, השכרת רכב ונסיעה לכיוון הניאגרה, משם לתפוס טיסה לאורלנדו לכ – 4 לילות ומשם חזרה לישראל.

קראתי כל מיני סיפורי טיול גם על העיר ניו יורק וגם על מסלולים אפשריים של יומיים שלושה לכיוון המפלים (איתקה, קורנינג, אגמי האצבעות).

השאלה שלי היא לגבי העונה ומזג האוויר.

ברור כי יהיה יחסית קריר, ראיתי ממוצע טמפרטורות באוקטובר בניאגרה סביב 15 מעלות ביום.

הילדים לא קטנים ולחלוטין יכולים לטייל עם מעיל, כבר טיילנו אתם באלפים כשהטמפרטורות מדי פעם ירדו שם לכיוון ה 15.

השאלה האם יהיו פעילויות במפלים / קורנינג/טבע שיהיו סגורים בתקופה זו וייפגעו בהנאה.

באורלנדו אני מניחה שיהיה בסדר עם מזג האוויר. החשש הוא בעיקר לחלק הראשון של הטיול.

ועוד שאלה – לגבי השלכת, האם בנסיעה לניאגרה בעונה זו נוכל קצת ליהנות מזה ?

המלצות אחרות ?

תודה

• @efratm27

בהחלט יש סיכוי לתפוס שלכת. אני לא מומחה לתחום, אבל אפשר לתכנן את הטיול נכון בשביל זה

בעיר ניו יורק – לא צפויה בעיית מזג אויר

באורלנדו – בגדול מזג האויר סבבה אבל – יש סוכוי מסויים להוריקאנים

בניאגרה – אני מניח שמערת הרוחות כבר סגורה, אבל שאר האתרים אני מניח שעדיין פתוחים. למשל סירות הרסס (maid of mist) בדרך כלל עובדות עד תחילת נובמבר

אבל – מזג האויר בהחלט יכול להשפיע. למשל בסירות הרסס בניאגרה נרטבים מאד. בקיץ זה סוג של כיף. באמצע אוקטובר זה עשוי להיות מאד לא נעים.

טיולי טבע עם מעיל זה אפשרי אבל פחות כיף.

כמובן שמזג האויר באוקטובר כמו כל עונת מעבר הוא לא מוחלט. יכול להיות חמים ונעים, או קריר ופחות נעים.

המזל הוא שיש מספיק “בשר” באיזור הן לטיולים יותר בחוץ ובטבע, והן לטיולים בעיירות ובמקומות סגורים יותר. ויותר מזה – אותם מקומות לינה יכולים לשמש בסיס הן לזה והן לזה. כך שבהחלט אפשר לתכנן טיול קייצי יחסית, ופשוט להכיו חלופות חורפיות יותר לכל יום

• @אנשיםטובים

תודה רבה על התגובה המהירה.

האם היית ממליץ לטייל מניו יורק לאזור אחר למשך מספר ימים במקום לניאגרה ? פשוט נראה לי משהו מאד מיוחד שלא רואים בכל מקום...

המלצות ספציפיות ל"אטרקציות" שמתאימות למשפחה באזור במקרה של מזג אוויר פחות נוח ?

תודה!

• @efratm27

בסך הכל מזג האויר סביר ואין סיבה לשנות את הטיול.

זה לא שאמור להיות גשם ללא הפסקה או קר במיוחד. זה פשוט מזג אויר סתוי. כלומר לא מסתובבים בחולצות קצרות ונהנים להרטב, אלא בגדים ארוכים ו/או מעילים, ומשתדלים לא להרטב. אבל זה עוד לא החורף עם הטמפרטורות הנמוכות. בגדול מזג האויר באוקטובר שם זה כמו החורף אצלנו – לא דרמטי.

רבים רבים רבים מנצלים את חגי תשרי לטיולים בצפון מזרח ולתפוס גם שלכת תוך כדי. יוצא טיול נהדר.

פשוט צרכים להיות מודעים לכך שזה לא טיול קיץ. זה בעיקר קשור לאטרקציות רטובות לסוגיהן – שייט כזה או אחר, להתקרב מאד למפלים ולהנות מהרסס, וכמובן שחייה, אגמים ועוד.  אבל אפשר בהחלט לשוטט בחוץ ללא בעיה.

יותר מזה – יש לכם הרי נסיון אירופאי. אצל האמריקאים את רוב הטבע אפשר לראות מחלון המכונית או הליכה קצרצרה. בגלל שיקולים של עצלות מחד וחוקי נגישות מאידך, כמעט לכל מקום אפשר להגיע מאד קרוב עם האוטו, כולל רוב אתרי הטבע.

לא בדקתי סיכוי לגשם באוקטובר ואני לא יודע אם הוא גבוהה. אם יורד גשם זה אכן פחות נעים. כי בקיץ גם אם יורד גשם זה לא נורא  (כי חם) אבל כשקריר זה פחות נעים.

לגבי חלופות – לא בהכרח מנסיון אישי:

באיזור הניאגרה יש המון אטרקציות מקורות. רובן לא קשורות לניאגרה (למשל מוזיאון שעווה או מיניגולף) אבל זה עדיין בילוי משפחתי חביב.  וכמובן מגדל תצפית ומסעדה

באגמי האצבעות – מוזיאון קורנינג כמובן שמקורה וכך גם מוזיאון רוקוול.אני לא בטוח אבל אני חושב שמוזיאן גלן קרטיס מקורה ברובו, אוניברסיטת קורנל זה קמפוס שבו מסתובבים בחוץ, אבל יש גם מבנים סגורים שאפשר להתרשם מהם ועוד

• @efratm27

קראתי עוד פעם את ההודעה הראשונה ויש לי כמה הערות שלא קשורות למזג האויר

קודם כל הזכרתם 4 לילות באורלדנו. אז כמו שאני אומר תמיד – חשוב לספור ימים ולא לילות! 4 לילות הם בפועל 3 ימים ואולי זנבות כאלה או אחרים (כתלות בשעות הטיסה), אבל זה לא 4 ימים, ובטל שלא 5 ימים

בנוסף – 3 ימים באורלנדו זה מעט.

באורלנדו יש 7 פארקים גדולים, בסביבתה יש עוד 2 פארקים גדולים. וזאת בנוסף לחופן פארקי מים, ופארקים קטנים אחרים. אני לרגע לא טוען שצריך ללכלת לכולם, ובטח לא באותו טיול. אבל לעשות רק 2-3 פארקים מרגיש לי חבל.

יותר מזה – קשה מאד ללכת ל-3 פארקים יום אחרי יום אחרי יום. הימים בפארקים ארוכים מאד וכולם על הרגליים. ביום השלישי לא כבר תהיו גמורים ויהי קשה לנצל את הפארק כמו שצריך. כלל האצבע הידוע פה בפורום אומר שאחרי כל יומיים פארק עושים יום מנוחה. אז אם יש לכם רק 3 ימים אולי כן תלכו לשלושה פארקים יום אחרי יום אחרי יום, אבל היום השלישי עשוי להפגע.

אני מניח שהחגים היהודיים לא מעניינים אתכם בכלל, כולל לא יום כיפור (אם זה כן מעניין אתכם אז צריך לתכנן). אבל שימו לב לחגים האמריקאיים. ב-14 באוקטובר זה יום חג (קולומבוס דיי). ביום הזה ובסוף השבוע שקודם לו האמריקאים בחופש, וזה משפיע על עומסים, מחירים, ושעות פתיחה.

• @efratm27

בהחלט כדאי להגיע למפלי הניאגרה. ממה שאני קוראת כאן יש כאלה שחושבים שהם מוערכים יתר על המידה. מבחינתי וכך גם שאר בני משפחתי הרגישו, כן מדובר במשהו יוצא דופן ואחד משיאי הטיול.

כמובן כדאי גם לנסות למצוא תוואי שיאפשר להנות מהשלכת - כאן אני פחות יודעת לומר מה מתאים יותר מניו יורק ולא מאיזור בוסטון ...מוני ושאר החברים המנוסים בודאי ידעו לענות.

אבל - שבועיים נטו הכוללים גם את אורלנדו זה מעט. אם היתה לכם אפשרות להוסיף מספר ימים זה היה מצויין.

משהו כמו (במינימום): 

4 ימים  ניו יורק

8 ימים טיולים בדרך למפלי הניאגרה+ המפלים

לפחות 4 ימים מלאים באורלנדו (לא כולל יום המעבר מבאפלו).

אני חושבת ששלושה פארקים זה גם בסדר גמור (כשממש עדיף שלא יהיו ברצף). או לחילופין ארבעה פארקים בחמישה ימים. אנחנו היינו בחמישה פארקים, כאשר אחד מהם היה סי וורלד שהוא הרבה יותר רגוע, ובכל זאת בפארק האחרון הרגשנו שזה כבר יותר מדי. כמובן שיש משפחות שהיו מוכנות גם לעוד, מאד אישי...

• @אנשיםטובים

וואו תודה לכל המגיבים!

אז נרגעתי בקשר למזג האוויר.

אשים לב לתאריך של קולומבוס די בהחלט עובדה חשובה!

לגבי כמות הימים - אנחנו מנסים להוסיף יומיים כך שיהיו לנו 16 ימים ברוטו. ברור לנו שעדיף יותר אבל ניאלץ להסתפק בזה.... 

מאמינה שנוסיף לילה באורלנדו.

לגבי כמו הפרקים - הילדים מנוסים וחוו פארקים גדולים בשנים האחרונות באירופה. בשנה שעברה בגרמניה ודנמרק היינו בכ 3 פרקים לא קטנים לאורך טיול של שבועיים ובפארק השלישי הרגשנו שזה כבר ממצה.…העמידה בתורים שחקה אותנו.

התוכנית לאורלנדו היא - סי וורלד, מרכז החלל ועוד פארק (לא הייתי בפארקים כ 15 שנים אז לא יודעת מה ייבחר אולי יוניברסל). ביום הנוסף אולי פארק מים או עוד פארק רגיל. מהיכרותי עם הילדים ואיתנו זה יספק.

ככל שנתכוונן על מסלול מדוייק איעזר פה יותר בכל המנוסים. כרע מנסים להחליט על שלד בסיסי.

שוב תודה לכולם

• @efratm27

אז אני לא מכיר את הילדים שלכם

ואני גם לא יודע באיזה 3 פארקים הייתם בטיול הקודם (אני מניח שלגולנד זה אחד מהם)

אבל לדעתי הפארקים של אורלדו לא דומים לפארקים של אירופה. להשוות את דיסני ללגולנד זה קצת כמו להשוות את לגולנד ללונה פארק בתל אביב. השוואה לא הוגנת.

לא הייתי בלגולנד בדנמרק או בגרמניה, כן הייתי באנגליה אז אולי יש הבדלים קלים. אבל בסופו של דבר בלגולנד באנגליה לא הייתה הרגשה מדהימה. כן, היה קצת “תערוכות” לגו. וכן, היו מתקנים חביבים, ואפילו ראינו איזו הופעה קטנה. אבל לא הייתה לנו התרגשות מיוחדת.

לעומת זאת בדיסני (והיינו כמה פעמים ובכמה מקומות שונים) הייתה לנו חוויה של “וואו”. החל מה”רחוב הראשי”, הדמויות, ההופעות, המתקנים ועוד. למעשה בעיניי המתקנים הם רק חלק קטן מהעניין בדיסני. לא שזה לא חלק חשוב, אבל לא העיקר. אני אוהב להגיד שזו חוויה של 360 מעלות. כן, כולל חנויות המזכרות, דוכני החטיפים ואפילו במידה מסויימת התורים. והכל כמובן עם הסדר והנימוס האמריקאיים (יותר מסודר מאשר באירופה).

ביוניברסל לא הייתי כבר הרבה שנים אז אני לא רוצה להביע דעה עליו כרגע. אבל ממה ששמעתי הוא בהחלט מתחרה בדיסני לקבוצת הגילאים שלכם. שני הפארקים של יוניברסל.

ברור לי שהפארק השלישי מרגיש פחות מהראשון. אבל אני לא חושב שזה יותר מדי לרוב המשפחות הישראליות.

אגב, אם אני אכנס לשיקולי עלויות – אתם משקיעים הון לא קטן בלהגיע לפארקים האלה. גם את נתעלם מהעלות היומית (שבהיא נכונה גם לכל חלק אחר בטיול), אני מניח שהוספת אורלנדו לטיול מייקרת את הטיסות באיזה 200 דולר בערך (כולל טיסת פנים, לעומת הלוך ושוב לניו יורק), וגוזלת מכם יום או יומיים של מעברים (טיסת הפנים לוקחת ברוטו חצי יום עד יום, התוספת לטיסה לישראל ואולי גם חצי יום ויותר של נסיעה למיאמי, תלוי איך חוזרים).

בגדול – בתקורה כזו בערך (זמן וכסף) אתם יכולים גם לטוס לדיסני פריז בלי קשר לטיול הזה, ולבלות סוף ארוך בשני הפארקים של דיסני בבפריז.

כמובן – דעה אישית שלי בלבד

• @efratm27

מכיוון שיש לכם מחסור אמיתי בזמן ואתם נאלצים לקצץ בבשר החי אני מציע לחשוב קצת מחוץ לקופסה.

יש לכם 3 עוגנים שאתם לא רוצים לותר עליהם, ניו יורק הניאגרה ואורלנדו.

מציע לקצץ בזמני נסיעות והעברות לטובת זמן אטרקציות, יותר נטו בתוך הברוטו.

משהו בסגנון:

מישראל טיסה לבאפלו (צריך חניית ביניים, בטח תהיה ב NY), ביקור בניאגרה, בטח תשקיעו יומיים באזור.

מהניאגרה חזרה בנסיעה לבאפלו, טיסה לאורלנדו, ביקור באורלנדו (פארקים לפי בחירתכם)

מאורלנדו טיסה לניו יורק, ביקור בניו יורק

מניו יורק טיסה חזרה לישראל.

יהיה קיצוץ בסביבת ניו יורק אבל הסיכוי שתגיעו במסגרת טיול נוסף לארה”ב עוד פעם לסביבת ניו יורק הרבה יותר גבוה מאשר לאורלנדו, כי לאורלנדו לא מגיעים “בדרך אל...” לאורלנדו צריך להגיע במיוחד.

מה גם שהגדרתם את הטיול כטיול בר מצווה, אני מניח שמבחינת חתן השמחה אורלנדו מאוד חשובה.

גם לדעתי לטוס עד אורלנדו ל 3 ימים נטו יוצר לכם חוסר יעילות ניכר.

להערכתי כדי לקבל 3 ימים נטו באורלנדו תצטרכו להשקיע 5 ימים ברוטו, בכל מקרה תצטרכו להשקיע יומיים שעלו לכם המון כסף, 12-13% ממחיר הטיול כדי להגיע לאורלנדו, אז אם כבר השקעתם אותם לדעתי כדאי לכם לנסות לקבל יותר מהמקום הזה.

• @הדרקון-עם-קעקוע-הנערה אמר:

@efratm27

מכיוון שיש לכם מחסור אמיתי בזמן ואתם נאלצים לקצץ בבשר החי אני מציע לחשוב קצת מחוץ לקופסה.

יש לכם 3 עוגנים שאתם לא רוצים לותר עליהם, ניו יורק הניאגרה ואורלנדו.

מציע לקצץ בזמני נסיעות והעברות לטובת זמן אטרקציות, יותר נטו בתוך הברוטו.

משהו בסגנון:

מישראל טיסה לבאפלו (צריך חניית ביניים, בטח תהיה ב NY), ביקור בניאגרה, בטח תשקיעו יומיים באזור.

מהניאגרה חזרה בנסיעה לבאפלו, טיסה לאורלנדו, ביקור באורלנדו (פארקים לפי בחירתכם)

מאורלנדו טיסה לניו יורק, ביקור בניו יורק

מניו יורק טיסה חזרה לישראל.

יהיה קיצוץ בסביבת ניו יורק אבל הסיכוי שתגיעו במסגרת טיול נוסף לארה”ב עוד פעם לסביבת ניו יורק הרבה יותר גבוה מאשר לאורלנדו, כי לאורלנדו לא מגיעים “בדרך אל...” לאורלנדו צריך להגיע במיוחד.

מה גם שהגדרתם את הטיול כטיול בר מצווה, אני מניח שמבחינת חתן השמחה אורלנדו מאוד חשובה.

גם לדעתי לטוס עד אורלנדו ל 3 ימים נטו יוצר לכם חוסר יעילות ניכר.

להערכתי כדי לקבל 3 ימים נטו באורלנדו תצטרכו להשקיע 5 ימים ברוטו, בכל מקרה תצטרכו להשקיע יומיים שעלו לכם המון כסף, 12-13% ממחיר הטיול כדי להגיע לאורלנדו, אז אם כבר השקעתם אותם לדעתי כדאי לכם לנסות לקבל יותר מהמקום הזה.

שמעתי עכשיו שאל על פותחת ב 2 ליולי טיסות ישירות לאורלנדו ולמזדרזים יתנו מחיר מבצע,

יש אופציה לשילוב יעדים אחרים בארה”ב

פותח לכם עוד אופציות למיקסום יעילות זמן

• תודה שוב לכל העונים

לגבי אל-על – ראיתי את הפרסום שלהם על מבצע של טיסות לאולרנדו – עם כל המבצע שלהם, עדיין זול יותר לטוס באחת החברות האירופאיות עם קונשקשיין לא ארוך במיוחד באירופה, כך שכרגע לא נראה משתלם…

לגבי כמות הימים באורלנדו – בהחלט לאור ההמלצות נוסיף ימים לאורלנדו, וכן הצלחנו להוסיף עוד 3 ימים לכל הטיול – סה”כ 17 ימים. טיסה לבאפלו, משם לאולרלנדו, משם לניו יורק ואז לישראל יצאה יקרה משמעותית מהחלופה הראשונה של ישראל-ניו יורק, אורלנדו-ישראל גם אם מחשיבים עוד טיסת פנים

באירופה מעבר ללגולנד (גרמניה ובדנמרק) היינו גם בפארק אירופה שלדעתי בהחלט נותן פייט רציני לדיסני ודומיו באורלנדו וכן בפארקים מעט קטנים יותר כגון פאנטזילנד. חתן הבר מצווה גם מאד מתעניין במדע ותחום החלל ולכן יוקדש ביקור למרכז החלל. כרגע חושבים לחלק את הפרקים בצורה הבאה: מרכז החלל, פארק מים (אם מזג האוויר יאפשר), פארק בסגנון יוניברסל ועוד פארק – לא סגור איזה – חשבנו על Sea World – שמשלב 2 תחומים. אם נצליח לגרד עוד יום – אז עוד פארק…

בכל אופן כשנתחיל לבנות חלוקת ימים אתיעץ כאן שוב…

המון תודה

• @efratm27

באופן אישי אני לא חושב שפארק אירופה נותן פייט רציני לדיסני. פייט אולי, אבל לא רציני. אבל זה קצת ויכוח סרק ולא חשוב.

אם חתן בר המצווה מאד מתעניין במדע וחלל אז אולי שווה לוותר על הניאגרה ולשלב את איזור וושינגטון.

קודם כל מוזיאון התעופה והחלל בוושינגטון (על שתי שלוחותיו). אבל יש גם דברים אחרים.

למשל ביציאה מניו יורק לכיוון וושינגטון אפשר לשלב את הבית והמעבדה של תומס אדיסון שהפכו לאתר היסטורי (זה לא מדע כמובן אלא היסטוריה אבל כן מתכתב עם הנושא) – לא הייתח

אם אני לא טועה יש איזה אתר של נאסא בורגי’ניה שאפשר לבקר בו. מעולם לא בררתי פרטים

לא חיפשתי, אבל בטוח שיש מוזיאוני מדע מעניינים באיזור (סיכוי גבוה יותר מאשר בדרך לניאגרה)

ועוד

• @אנשיםטובים

בהחלט ניתן לשלב גם את וושינגטון במסגרת הימים הנתונה.

בטיול בר/בת מצווה שלנו החלטתי (בצער רב) לוותר על צפון מזרח ואיזור השלכת הקלאסי עם הילדים לטובת וושינגטון. (בעלי זכה בטיול נפרד לניו אינגלנד עם חברים, אני עוד מחכה להזדמנות...😊)

רצינו מאד גם וגם, אבל גם אצלנו תחומי העניין הכריעו.

אולי משהו כזה יכול להתאים לכם:

3 ימים - מעבר מניו יורק (אנחנו לקחנו אוטובוס) + וושינגטון

2 ימים - יציאה מוושינגטון לאיזור האמיש, הרשי והגעה לאית'קה

2 ימים - איתקה, ווטקינס גלן, קורנינג (אנחנו ישנו שני לילות בקורנינג)

לילה אחד   - מפלי הניאגרה

והנה 8 ימים😀

• @צפנת

הי

מעולה! תודה על העזרה בחלוקה הבסיסית. אנחנו עם גילאים של 13 ו -10, האם וושינגטון + האמיש יעניינו אותם להערכתם ? באמת וושינגטון בהתלבטות אצלנו. עד כה מרבית הטיולים היו בטבע, ערים במינונים מאד נמוכים ולכן חשבתי שעיר אחת – ניו יורק תספיק לטיול, אבל בוושינגטון יש המון דברים מיוחדים והיא לא עיר סטנדרטית לכן ההתלבטות…

לשלב יותר טבע בדרך לניאגרה ולוותר על וושינגטון או להיפך ?

גם מעולם לא עשינו טיול כ”כ מתגלגל אתם, לרוב זה 2 או 3 דילוגים. מצד שני הם כבר גדולים :-) בטוחה שיעמדו בזה בגבורה...

• @אנשיםטובים

מוזיאון המדע בוושינגטון מול מרכז החלל בקייפ קנוורל – באמת לא הייתי המון שנים באזורים האלה.

בתור ילדה הייתי במרכז החלל וזוכרת שנפעמתי אבל שוב עברו המון שנים….ומה שנראה לי פעם בתור ילדה מדהים – לא בהכרח ידהים את הילדים של הדור הנוכחי :-).

וושינגטון – התלבטות אם לשלב, כפי שכתבתי למטה – או להוסיף עוד כמה ימים של יותר טבע נינוח. אני לא חושבת שאנחנו נרצה לוותר על המפלים, אבל נקרא שוב סיפורי טיולים ונחליט. טיסה פנימית מבאפלו לאורלנדו טרם הוזמנה...

מקבלת את ההערה לגבי דיסני – שוב גם שם לא הייתי המון שנים… נשב ונקרא על כל הפארקים וננסה לקבל החלטות מושכלות על מה ללכת ועל מה לא

תודה!

• @efratm27

לגבי הטיול המתגלגל - אמנם שונה מטיולי הכוכב באירופה, אבל אתם בכל זאת טיילים מנוסים והילדים כבר לא קטנים, לדעתי אין לך בכלל ממה לחשוש. זה אפילו סוג של חוויה:)

באשר למינונים, קשה לתת תשובה , צריכים לשבת ולבדוק את האפשרויות ולבחון מה העדפות שלכם.

ואכן וושינגטון היא לא עוד עיר סטנדרטית. יש בה מוזיאונים (בחינם!!) מהטובים והנחשבים. איזור האמיש הוא ירוק ופסטורלי עם אוכלוסייה ייחודית. לילדים היה נחמד.

אם אתם מעדיפים טבע, זה פחות עונה על כך (פרט לווטקניס גלן וקצת אית'קה), אז שווה לבדוק מסלול אחר שאולי יכלול גם שלכת. פוקנוס מאונטנס אולי? לצ'וורת פארק? (אני לא מכירה, רק מקריאה).

בחזרה