בחזרה

קוסטה ריקה ופנמה.

• זוג 67 מתכננים נסיעה לקוסטה ריקה ופנמה בחודש אפריל(אחרי הבחירות) למשך כחודש ימים ולעבור לקולומביה. מעדיפים להתמקד בתרבות אטרקציות וטרקים

קצרים ופחות בחופים ,גלישות ,צלילות ובטן גב . מעדיפים לטייל בניחותא( וודאי שנפספס מקומות) בתחבורה ציבורית ולהשתמש היכן שניתן וכדאי בשרותי תיירות מקומיים ( מצליחים להסתדר בספרדית). נשמח לעזרה בתכנון מסלול

• הנהלת הפורום

@ioio

כמה שאלות לפני: המעבר לקולומביה האם יתבצע בטיסה מפנמה סיטי או בשייט מאזור סן בלאס?.

שתי המדינות לא ממש חזקות מבחינת תרבות .. לגבי אטרקציות- מה נופל תחת זה. האם מעיינות חמים ושייט ליויתנים או/ו אומגות וכיוב'

אני אכתוב הצעה יותר מאוחר... 

• @גדליהו-מהגרעין

תודה. הבנתי שמעבר יבשתי מפנמה לקולומביה לא מומלץ מבחינה בטיחותית אז מדובר על טיסה. תחת אטרקציות נופל מה שהזכרת. מאחר ואני מחוץ לעונה אז חשבתי לוותר על פארק טורטוגרו . חשבתי על טיול יום מאורגן מסן חוזה לפואס ומפלי לה פז. נסיעה באוטובוס לפורטונה ולבקר בשמורת ארנל. נסיעה לmonteverde ולינה בסנטה אלנה. נסיעה למנואל אנטוניו ומשם לקנואס לחצות את הגבול לפנמה וללון בדויד. זה בגדול תוכנית מסגרת. אשמח להערות הארות והמלצות . עדיין לא ברור לי אם ניתן לבצע את המסלול בתחבורה ציבורית מבלי צורך לשכור רכב.

• הנהלת הפורום

@ioio

המעבר מפנמה לקולומביה הוא לא מעבר יבשתי אלא בסירה. את הדאריין גאפ, אנשים שפויים לא ינסו לעבור ביבשה.

הימי הוא מעבר מורכב- אבל לא ידוע לי על סיכונים ספציפיים

האם קולומביה כלולה בתוך החודש?

טורטוגרו נמצא באזור די רטוב כל השנה. לא יודע למה את מתכוונת לא העונה- נכון שאפריל הוא העונה התיירותית למדינה, ודדוקא בצד הקריבי עשוי להיות יותר רטוב מבקיץ, אבל זה לא צריך למנוע מלהגיע לשם. עבור חלק מהצבות המטילות (דווקא הסוג הגדול שבהן) זה סוף עונת ההטלות- ויש מצב שתוכלו לראות. חוץ מזה בכל עונות השנה אפשר, אם יש מזל, לראות שם בעלי חיים.

לא הייתי פוסל.

• הנהלת הפורום

@גדליהו-מהגרעין

לגבי תחבורה ציבורית- אנחנו טיילנו שם רק עם תחבורה ציבורית, היא אמינה למדי. לעיתים צריך לעשות חיבורים דרך ערי ביניים ולא לחפש רק קווים ישירים בין יעדי תיירות, שאולי אינם זמינים כ”כ.

לגבי המסלול- אמנם סיימתם אותו בדויד- אבל מניח שמשם תמשיכו לבוקטה- נניח ל-3 ימים וחזרה לדויד ולפנמה סיטי שלה תקדישו כ-4 ימים ( נניח שתכללו יום או יומיים שייט במעלה הנהר ה-chagres). זה ממלא כשבוע-9 ימים ( כולל הנסיעות) מהטיול.

לגבי קוסטה ריקה- הייתי בודק אם יש אפשרות לקחת טיול לפואס ( שהביקור בו עד כמה שהיה ידוע לי לאחרונה עדיין די מוגבל בגלל פעילותו הגעשית האחרונה), שבו תאספו מאלחואלה- ככה תוכלו לישון קרוב לשדה ולא להזדקק להיכנס לסן  חוזה ( אלא אם אתם מעוניינים בכך), ממנה אפשר לצאת גם לסיורי קפה

אם טורטוגרו נכללת בתוכנית- כדאי אולי להתחיל איתה, ואז כן ללון בסן חוזה- כי ממנה צריך לקחת תחבורה לכיוון לה פאבונה.

מאלחואלה/סן חוזה לפורטונה אפשר לעשות באוטובוס – יותר קל מאשר לקחת את הישיר לנסוע דרך העיר Quesada – למיטב זכרוני הם מכנים אותה סן קרלוס ויש יותר מאחת-לשאול את הנהג שזה ל- quesada כדי לוודא שנוסעים ליעד הנכון.

מפורטונה אפשר לעשות כל מיני טיולים- לא רק לארנל. יש שמורות מקומיות, יש את מפל לה פורטונה, יש אפילו את כפרי האינדיאנים האחרונים במדינה ( לא מה שבדיוק אתם חושבים עם המילה אינדיאנים- כתבתי על זה טיפ בעבר), אפשר לקחת טיול יום לקאנו נגרו, יש את המעיינות החמים בשביל אחה”צ-ערב.. בקיצור שפע אפשרויות

משם למונטה ורדה- יש אפשרות לחצות עם רכב-סירה-רכב, כרטיסים בכל מלון/אכסניה/סוכנות בפורטונה. גם שם שפע פעילויות- אומגה, חוות פרפרים, עטלפים, שמורות טבע מקומיות קטנות, ביקור אצל הקוואקרים ומפעליהם ועוד.

לרדת לקאפוס משם ( בשביל מנואל אנטוניו)-  למיטב זכרוני אין ישיר- אבל גם אנחנו נסענו כך- החלפת אוטובוס בפונטה ארנס. צריך לצאת באוטובוס הראשון בבוקר ממונטה ורדה. 

אם אתם עושים דברים בקצב איטי יותר- יש סבירות שכאן  מילאתם בקוסטה ריקה כ שבועיים פחות או יותר ( גם בלי טורטוגרו)… נשארו לכם עוד כמה ימים והשאלה – אם תשבו להכין תוכנית מדויקת יותר  איפה אתם מוסיפים אותם, ושוב- האם קולומביה היא מעבר לחודש הזה או אמורה להכלל בתוכו- ואז צריך כנראה לעשות שינויים.

• @גדליהו-מהגרעין

תודה. קולומביה לא נכללת בחודש.  האם מאלחואלה לא ניתן להגיע ללה פאבונה ? אני מניח שלכל המקומות שהזכרת ניתן להגיע באמצעות ספק מקומי . האם כך? המלצות על ספקים?

• הנהלת הפורום

@ioio

מניח שאפשר להגיע גם מאלחואלה- צריך קצת יותר תנועה- למשל מונית מוקדם בבוקר לסן חוזה  לתחנת האוטובוס- או שאני מניח שמקומות לינה באלחואלה יכולים לארגן סידור הגעה ( הסתכלתי קצת וראיתי מקום לינה שמוכר שם  3 ימי טיול לטורטוגרו- אמנם הספק יוצא מסן חוזה- אבל אם זה נמכר באלחואלה – בד”כ הוא יפתור את ההגעה משם). אם יש לכם מקום לינה ראשוני  מתוכנן – אולי שוה לבדוק באתר שלהם ו/או ישירות מולם איך אפשר להגיע.

אין לי כ”כ המלצות על ספקים מקומיים-אנחנו בד”כ בדקנו המלצות במקומות כמו טריפ אדוויזר וכיוב’ ורכשנו אחוז גדול ( בעיקר טיולי יום) במקום. להרבה מקומות למשל תצטרכו מדריך ולא כ”כ סיוע בהגעה  להגיע זה או מונית או תחב”צ או סיור מאורגן שנרכש בעיר ( למשל בפורטונה בשביל קאנו נגרו). ככה אתם גם שומרים על יותר גמישות בבחירת מה שאתם עושים.

בחזרה