בחזרה

חודש וחצי בניו זילנד

• מצטרף לדעות של קודמיי.

אני טיילתי גם בטרק מילפורד וגם בטרק קפלר. הנופים בשניהם שונים מאוד. לטעמי המילפורד אחד הטרקים היפים שעשיתי. הקפלר אמנם מציע כמה נופים דרמטיים ומרשימים מאוד, אבל חלקים ניכרים מהטרק הם הליכה ביער ולאורך תוואי שהוא יותר חוף ומישורי מאשר הררי.

אני כן חושב שאפשר ורצוי לעשות לפחות טרק אחד מהגרייט ווקס באזור פיורדלנד. אם הייתי צריך לבחור שוב, כנראה שהייתי בוחר במילפורד, אם שיקולי כסף וזמינות של מקומות בטרקים לא היו רלוונטיים. קחו בחשבון שאפשר לעשות חלק מהרוטברן כטיול יום (בכביש שמוביל למילפורד סאונד) ואותו הדבר לגבי חלקים מהקפלר (אם כי, למיטב זכרוני, לא בחלק הכי יפה של הטרק). 

לגבי האי הצפוני – מסכים לחלוטין. טונגרירו קרוסינג הוא בעיניי הטרק הכי יפה ומרשים שעשיתי. הוביטון זה מקום מגניב לחובבי הז’אנר, המערות בוואיטומו מדהימות וזאת חוויה אדירה, האזור הגיאותרמי ליד רוטורואה ויש עוד הרבה מאוד אפשרויות. 

הטיול שלי היה 43 ימים וגם אנחנו חילקנו שני שליש בדרומי ושליש בצפוני.

• הנהלת הפורום

@mayank

למעשה את הרוטברן אפשר באמת לעשות מהצד של מילפורד סאונד עד ה Key Summit בטיול יום אבל בנוסף גם לעשות טיול יום מהצד השני שלו של עד לקוניקל היל ולרדת באותו יום.

• @נטע1

היי נטע.

אתם עושים את זה לבד או בקבוצה מאורגנת?

תוכלי לתת לי את האתר בבקשה!

לא – המחיר בדולר אמריקאי – אני מדברת על קבוצה מאורגנת

• @נטע1

באי הצפוני השיא בשבילי היה באזור נייפיר שמתוייר הרבה פחות מאזורים אחרים.

השיא של השיא היה במושבת הקינון של הסולות ( Gannets) בקייפ קידנייפר.

מושבות של מאות סולות, כמה על היבשה וכמה על סלעים/איים זעירים קרובים מאד.

להגיע לשם צריך בימים בהם הגאות ידידותית למטיילים, או לחליפין סיור באוטובוס, יקר ומוגבל הן לשימור העופות והן כי עוברים ב”מגרש” גולף פרטי מהמבודדים והיקרים בעולם.

הגעתי בזמן לא טוב מבחינת הגאות (אי אפשר ללכת ולחזור בשפל בשעות האור) אז יצאתי לטיול עם האוטובוס.

העיר נייפיר עצמה מעניינת לטיול של כמה שעות והירידה או העליה מ/ל טאופו מדהימה, על מדרונות וולקניים עתירי נחלים גדולים ומפלים מרשימים.

זה משתלב מצוין עם חציה מהר טרנקי (אגמונט) דרך הטונגרירו ולייק טאופו לעיר טאופו. כל הדרך בנופי בזלת מרהיבים, חלקם ממש “נופי ירח”.

בטונגרירו היה יותר מדי גשם ולא הצלחתי ללכת שם.

• תודה רבה על התגובות.

הזמנו את הטרקים כיוון שנפתחה ההרשמה וראינו שמהר מאוד הם מתמלאים. העדפנו להירשם ומקסימום לבטל מאשר להשאר ללא מקום בכלל.

בינתיים הבנו שאנחנו חייבים להאריך את הטיול, עד שנוסעים לקצה השני של העולם, נראה לי שלא נחזור לשם בזמן הקרוב…

mayank- תודה רבה על התובנות לגבי הטרקים. המסלול שעשית נשמע לי מאוד מעניין ודומה למה שאני רוצה לעשות. יעזור לי אם תוכל לרשום לי באופן כללי את המסלול/ המקומות שביקרת בהם נוסף על שני הטרקים הללו. שלחתי לך גם הודעה בפרטי.

Almal- מה שהזמנו זה בעצם מקומות בבקתות לאורך הטרק. ממה שקראתי הטרקים מסודרים ואין צורך בקבוצה מאורגנת. עשינו בעבר טרקים בחו”ל בהם הלכנו מבקתה לבקתה כך שאנחנו לא דואגים. הזמנו מאתר הDOC.

• @נטע1 אמר:

הזמנו את הטרקים כיוון שנפתחה ההרשמה וראינו שמהר מאוד הם מתמלאים. העדפנו להירשם ומקסימום לבטל מאשר להשאר ללא מקום בכלל. בינתיים הבנו שאנחנו חייבים להאריך את הטיול, עד שנוסעים לקצה השני של העולם, נראה לי שלא נחזור לשם בזמן הקרוב…

היי נטע, 

עדיין לא הצלחתי להבין איך בדיוק לראות הודעות פרטיות כאן, אבל בכל מקרה מעדיף לשתף בפורום נרחב יותר. 

המסלול שלנו היה ככה:

כרייסטצ’רץ’ – בנקס פנינסולה – אומארו (פינוויגינים) – Moeraki – דאנידין וחצי האי אוטגו – קייטלינז – טה אנאו – מילפורד – קפלר – קווינסטאון – וואנאקה – פוקס גליישר ולייק מת’יסון – ארתור’ס פאס – בחזרה לחוף המערבי (פונקייקי וכו’) – נלסון לייקס – אייבל טזמן – נלסון – מעבורת לוולינגטון – וולינגטון – רוטורואה – טאופו – טונגרירו קרוסינג – מערות וואיטומו – קורומנדל – אוקלנד

• @mayank

תודה רבה! נשמע שהספקתם הרבה, יותר ממה שחשבתי שאפשרי בחודש וחצי…

איך התניידתם? במקרה כתבתם סיכום של הטיול כולל כמה ימים הייתם בכל מקום?

• הנהלת הפורום

@mayank

על מנת לראות הודעות פרטיות צריך להיות באתר הבית של למטייל (מהעמוד שנמצאים בו כרגע יש ללחוץ למעלה על “אתר למטייל” ואז בצד שמאל למעלה יש לחצן עם הכינוי שלך בפורום. לוחצים עליו ואז על “הודעות פרטיות”.

• @נטע1

בגדול אני עשיתי את אותו המסלול רק בכיוון  הפוך התחלתי באוקלנד וסימתי בכריסטצ’רץ’. 5 שבועות זה בכל זאת זמן לא מבוטל.במבט ראשון זה נראה מאד בריצה אבל לא כך הם פני הדברים. היום ארוך  כ 14-15 שעות אור ואפשר לטייל בנחת ולהספיק מה שרוצים. צריך להחזיק בצד תכניות מגירה למקרה שמזג האויר לא משתף פעולה, בעיקר הדברים אמורים בטרקים הררים. אצלי לדוגמה הטונגרירו לא שיתף פעולה והיה תחת ערפל כבד כך שנאלצנו לשנות תכניות.

העובדה שכבר היום שריינתם תאריכים לטרקים זה ללא יותר מכרטיס פייס. או שיעלה בגורל או שלא. אז קחו זאת מראש בחשבון . הנחמה היחידה היא שתחזית מזג האויר בניו זילנד מאד מדויקת כך שבערב לפני כבר תדעו מה מחכה לכם ביום המחרת ותוכלו להערך בהתאם.

מצרף לך את שני הבלוגים שסיכמו את הטיול שלי. יתן לך יותר פירוט ברמה היומית.

ניו זילנד-האי הצפוני

ניו זילנד האי הדרומי

רנצי

בחזרה