בחזרה

ארגנטינה 17/9 עד 15/10

• זוג בני 50, מסלולי הליכה קלים עד שעה .

התכנון הוא 5 ימים בבואנוס ,3 פוארטו מדרין,2 אושאייה ,3 קאלפטה ,5 בארילוצה ,3 איגואסו …

יש לנו 5 ימים שעדיין לא סגורים ..

במקום לטוס מקאלפטה לבארילוצה חשבנו לקחת אוטובוס לאזור פונטה ארנס לבצע טיולי יום בשמורת טורס דל פיינה ומשם לטוס לפוארטו מונט ולעבור לבארילוצה .

נשמח לקבל טיפים מנצחים :) …. מלונות "מיוחדים" , טיולי יום, הפלגות ,השכרת רכב ?

בעיקר האם שווה להוסיף את הימים הפנויים בסיבוב המוצע .  

אנו מתכוונים לטוס ממקום למקום .

מתלבטים אם להשכיר רכב בבארילוצה או לקחת טיולי יום .

מודה מראש :)

• @os2

התייחסתי השבוע ואני חוזרת שוב

אושוואיה היא מקום קסום, שאם אין לך לפחות 4 ימים להיות בו, אין מה להגיע אליו.

זה חור רחוק שהכניסה והיציאה קשות

לא מתאים ליומיים.

זמן הנסיעה באוטובוס מקלפטה לנטלס הוא כ5+ שעות. האוטובוס יוצא פעמיים ביום ב8 וב16, זה משאיר לך יום ללא טיול כי עד שתגיעי למלון/הוסטל יהיה כבר 15:00. וזה ישאיר לך מקסימום לרדת לאגם בנטלס שיש שם פסלים חביבים ונעים לטייל שם בשעת השקיעה.

דעתי האישית זה שגם אם אינכם עושים טרק בטורס דל פיינה שווה להשאר שם קצת יותר זמן, לפחות לילה אחד.

אני יודעת שהמחיר קצת מטורף, אבל אם הגכתם עד הלום לא תמצו את הפארק ביום אחד.

בפוסט אחר ציינתי שיש בפארק אפשריות מגוונות של טיולים לכל הגילאים.

פורטו מונט היא עיר לא סימפטית, ואני ממליצה לך ללון בפורטו ווארס וגם להשאר בה ולטייל סביבה לפחות יום אחד לפני שתסעו לברילוצה. יש אוטובוס גם מפורטו וארס לברילוצה, זה למעשה אותו האוטובוס שיוצא מפורטו מונט.

לגבי התקופה, אני מקווה זאת מבינה שהיא קצת גבולית, כי זה עוד חורף. לכן הייתי משאירה כמה שיותר אפשרות לשנות תוכניות אם מזג האוויר לא יהיה בצד שלך.

אני מקווה שממשו את זכותכם להצביע לפני הטיסה שלכם.

טיול נעים

• @rmatarasso

תודה .. 

אני מבין מהתשובה שעדיף להוסיף יומיים באושוואיה …?

זה אומר … 5 בואנוס, 3 מדרין , 4 אושוואיה ,3 אל קאלפטה …

ואז לקחת אוטובוס לפוארטותאלס ,,, איפה כדאי לישון 2 לילות ? נניח שאין בעיה כספית 

לאחר מכן לחזור לקאלפטה ואז טיסה לבארילוצה , או שיש דרך טובה יותר להגיע לבארילוצה ? 

ואז 5 ימים בבארילוצה (השכרת רכב)

טיסה לאיגואסו 3 ימים 

יומיים אחרונים בבואנוס 

תודה :) :)

• @os2

אם אין בעיה כספית המלון המקסים ביותר (ישנתי בו רק לילה אחד אחרי הטרק של W) הוא מלון לאס טורס.

יש אפשרות לקחת מהמלון סיורים, יש להם סוכנות פנימית שסוגרת הכל, ולדעתי אם תסגרו את הלילות שם תוכלו לארגן את הסיורים מבעוד מועד

כתבת בתחילת דבריך  טיולים רגליים עד שעה, יש טיולים יפיפים בשמורה חלקם לא קשים כלל, אבל הם קצת יותר משעה שווה לראות אם יש ביכולתכם לעשותם

אני דווקא אהבתי את הרעיון מפורטו נטלס, לנסוע לטוס לפורטה מונט ומשם לנסוע לפורטו ווארס. נמל התעופה הוא בין שתי הערים ומנמל התעופה לפורטו וארס לדעתי כ15-20 דקות

לטייל יום לפחות סביב פורטו ווארס והר הגעש אוסרנו, ומשם בדרך היפיפיה לברילוצה.

אני בכל מקרה מציעה שתעשו בדיקה לעומק על אושוואיה בתאריכים הללו, ואם תחליטו לוותר עליה יש לי חלופה אחרת לוותר על אושוואיה ולהמיר את הימים שחשבתם להקצות לה לאזור של סלטה וחוחווי, אחד המקומות היותר יפים בארגנטינה שרבים בכלל לא מכירים, ותראו תצורות נוף משוגעות וגם תבקרו בסלאר. זה איזור שאין בעיה לנהוג בו, הכבישים טובים, ואפשר בהחלט עם רכב רגיל.

זה צריך להיות לדעתי אחרי האיגוואסו.

בכלל עדיף להתחיל באיגאווסו כדי להגיע לפטגוניה, הכי מאוחר שאפשר.

נסו לבדוק מסלול כזה:

בואנוס (4) – איגאווסו (3) – סלטה וחוחוי (4-5) ברילוצה (5), פורטו וארס (2), טורס דל פיינה (2-3), אל קלפטה (2) פורטו מדרין (3) בואנוס

• @rmatarasso

תגידי רווית

יש בכלל יום באושואיה בתאריכים האלה?

נשמע לי יום קצר ביותר שלא להזכיר את הקור שיכול להיות עז. 

• @dregev03

אין לי מושג, אמרתי להם שיבדקו את הרלונטיות

הייתי ב22-28/11 והשמש שקעה ב22:30 אולי אפילו מאוחר יותר.

והבוקר לא היה מתחיל שם לפני 9-10

• @rmatarasso

תודה :)

התכנון ההתחלתי היה להוסיף 4 ימים בסלטה  …

פחדתי שזה יהיה יותר מידי טיסות (העדפנו למצות את הדרום ולהשאיר את הצפון לפעם הבאה )

בקשר למזג האויר הבנתי שקר אבל הכל פתוח .

תודה 

• @os2

זו לא רק שאלה של קור………… למרות שכישראלים אנחנו ממש לא מורגלים בקור

השאלה היא אם השבילים/כבישים יהיו מכוסים בשלג? . רוב הפארקים נמוכים אבל ברילוצ’ה לא וגם במקומות נמוכים בעולם יורד שלג בתחילת האביב

כמו כן כמה שעות אור יום יש בספטמבר בדרום

• @os2

אני אוסיף למה ש-dregev אמר: אנחנו היינו הרבה זמן באושוואיה מכל מיני סיבות, וזה היה בקיץ (ינואר-פברואר). ועדיין היו ימים קרים, ואפילו היה יום שבו עשינו קמפינג וירד שלג בהרים, כשהטמפרטורה צנחה בלילה למינוס אחד. היתרון של הקיץ היה שיכולנו לטייל עד מאוחר, אפילו בעשר בלילה עוד היה קצת אור שמש. עכשיו תדמיינו מה זה כשנוסעים מחוץ לעונה… אז נכון שאתם לא נוסעים בשיא החורף, אבל זה עדיין מגביל, מבחינת שעות אור ומבחינת תנאי מזג אוויר – גם בקיץ לפעמים מזג האוויר היה משתגע לגמרי. התחלנו יום בבגדים קצרים ושמיים כחולים, ופתאום פרצה סופה ונרטבנו לגמרי עם רוחות מפחידות, ואחרי הצהריים פתאום שוב חם. מאוד לא צפוי. 

• @keves160

תודה 

האמת אני מתחיל להתבלבל :(

השרשור התחיל עם המלצה ל4 לילות  (אושאייה)במינימום ולא שניים כפי שתכננתי .

אני מתחיל להרגיש שאתם “מנסים” להמליץ לוותר בכלל על אושאייה??

לא נראה לי שאני יגיע לאזור פעם אחרת האם לא כדאי לפחות להיות יומיים שלושה גם אם מזג האויר לא מושלם ?

באל קאלפטה והטורסים מזג האויר די דומה .. לא? 

התאריך נתון ולא ניתן לשינוי אז נשאלת השאלה האם שווה לוותר על אושאייה לטובת מקום אחר ? 

בנוסף להמלצה על סלטה חוחוי .

• @os2

טיילנו לפני כמה שנים בתאריכים זהים לשלכם ובמסלול דומה (אבל מצפון לדרום – התחלנו מאיגואסו, אחר כך ברילוצ’ה והסביבה ולבסוף קלפטה וטורס דל פיינה. לא הגענו לאושואיה), מזג האוויר היה טוב בסך הכל, למעט קור בלילות שלא הפריע. כל המסלולים היו פתוחים, למעט הגבוהים באזור ברילוצ’ה שרלבנטיים רק בטרקים רב-יומיים.

צריך לקחת בחשבון שגשם ואף שלג יכול לרדת בפטגוניה בכל זמן, כולל בשיא הקיץ (שלהם), מזג האוויר שם לא מהיציבים (במיוחד בצד הצ’יליאני שסמוך לאוקיאנוס). כך שלדעתי עדיף לתכנן יותר ימים ממה שצריך “נטו” במקומות שבעדיפות מבחינתכם. גם אם מזג האוויר יהיה טוב כל הזמן, בכל מקום יש מה לעשות בימים ה”עודפים”.

לגבי אורך היום – 22.9 הוא יום השיוויון, כמו אצלנו, כך שתיהנו מכ- 12 שעות שמש, זה סביר לגמרי.

• @os2

אני חוזרת על המלצתי.

נכון שאושוואיה מיוחדת, אבל התקופה שלכם עשויה להיות בעייתית

סלטה וחוחוי זה עוד נדבך בארגנטינה שלא תראו כמוהו

מה רואים באושוואיה?

תעלת ביגל – את בעלי החיים בתעלת ביגל תראו בפורטו מדרין 

לגונה אזמרלדה – תראו המון אגמים ולגונות בדרך, נכון שהיא יפה ומיוחדת אבל יש גם יפות ממנה בעוד מקומות בעולם

פארק טיירה דל פואגו – בהשוואה לסלטה וחוחוי אין מה להשוות בכלל!

שלא תבין לא נכון אם היתם בתאריכים אחרים ולתקופה ארוכה יותר לא הייתי מוותרת, אבל בכל מקרה אתם צריכים לשם טיסה…. אז זה כבר לא משנה

לכן אם אני מסתכלת על הגיוון הרב שיהיה לכם בטיול:

בואנוס – עיר 

איגאווסו – מפלים מרהיבים עם אווירת ג’ונגלים 

סלטה וחוחוי – מדבר עם תצורות נוף יפיפיות וסלאר (מדבר מלח)

ברילוצה-פורטו וארס-טורס דל פיינה-אל קלפטה – טעימה מרהיבה מפטגוניה על קרחוניה תצורות הריה והרי הגעש שלה 

בעיני שילוב מושלם

• באיזור סלטה יש את העיירה קפז'אטה והאיזור שהוא מדברי מדהים. הרים צבעוניים, יין בשפע, גלידות יין. טיולים יומיים. ממליץ בחום.

אושוויה היא עיירה מנומנמת ואפורה, בתור אחד שהיה בה שבועיים (מאותן הסיבות של keves) בעיניי היא אחת מהעיירות הפחות מעניינות שיש. אני הייתי בה בפברואר והשמש שקעה באיזור 23:00 והתעוררה ממש מוקדם בבוקר (ב5 אולי) והיו הרבה ימים גשומים שלא איפשרו לטייל מסביב, הכל היה Wet-land. ככה שאני מאמין שזה אחד הגורמים שלא התרשמתי מאושוויה.

אין יותר מדי מה לעשות שם. כפי שרשמו לכם האטרקציות שיש באושוויה אתם תראו במקומות אחרים. להגיע עד לשם בשביל יומיים זה בהחלט בזבוז זמן. 

• @ניתאי-א

קודם כל תודה לצביקה הבקיא והחד

גם אני אחרי ששאלתי נזכרתי שאצלנו ה21 ליוני הוא היום הארוך בשנה ואז התאריכים שלכם יוצאים פחות או יותר באמצע וכמו שצביקה כתב זה כנראה סביר אבל אחת ה״חוויות״ שאני זוכר מאושואיה זה שקיעות ארוכות ארוכות אחרי אחת עשרה בלילה ואולי אני לא זוכר טוב כי זה כבר למעלה מ30 שנה אבל זה היה בתחילת ינואר. אגב גם טיולים רגליים ״חד יומיים״ יפים בברילוצ׳ה יכולים להיחסם בשלג ואני אומר את זה על טיול יומי שעשיתי פעמיים כשהראשונה בסוף דצמבר והשניה באמצע אוקטובר.  

אנחנו מאוד אהבנו את אושואיה שאליה ״התגלגלנו״ בגלל ״פגישה מקרית/טרמפ״   עם זוג שהפכו לחברים לכל החיים. נסענו איתם ברכב שלהם בדרכי העפר של פעם ובאמת חווינו נסיעה לסוף העולם. הם גרו ועדיין גרים שם ובאותה תקופה ״שמרו״ על ביתו של ״מושל העיר״ שהיה בנסיעה ארוכה ואנחנו גרנו איתם בביתו שבוע. יש לנו המון חוויות מהשבוע הזה אבל הן לא תיירותיות קלאסיות. 

אני מסכים עם ניתאי ורווית שסלטה וחוחוי והאיזור סביבם ״יותר מעניינים״ ללא קשר לעונה. 

הייתי מציע לוותר על אושואיה. 

על פריטו מורנו לא הייתי מוותר אם ברור לכם שלא תהיו שם יותר והוא גם יחסית נגיש. 

• @dregev03

כן, זו תופעה די מוכרת ונפוצה בכל רחבי התבל(חשבתי שגם ה-ΑΕΠ, מכירים)בחלק הצפוני של כדוה"א, ב -21.6(בערך), היום הארוך בשנה ובחלק הדרומי, בדיוק ההיפך - היום הקצר בשנה(Solstice) ויום השוויון(Equinox), בערך ב- 23.9 - תחילת האביב בחלק הדרומי והסתיו בצפון. 

• @aljaje

AL

מה זה ΑΕΠ?

עשיתי גוגל וקיבלתי תשובות ביוונית משהו כמו תוצר לאומי גולמי אבל לא נראה לי שהתכוונת לזה 

• @rmatarasso

שוב תודה , לא מובן מאליו כל ההתייחסות .

אנחנו נכך את ההמלצה ונקציב 4 לילות בסלטה .

האם מומלץ לישון במלון אחד בסלטה ולעשות טיול כוכב? האם עדיף להשכיר רכב ל4 ימים?

איזה אטרקציות ומקומות מיוחדים כדאי לעשות ?

אנחנו מתכננים לטוס ממקום למקום , האם שווה לעשות את אחד הקטעים באוטובוס לילה ? רק בשביל החוויה 

יישאר לנו 5 בואנוס

4 סלטה

3 איגואסו 

3 מדרין

2 אושאייה ..בשביל ה v 

3 אל קאלפטה

5 בארילוצה …

1 בואנוס

טורס דל פיינה נשאיר לפעם הבאה 

• @os2

אני אשמח לדעת מה הרציונל שהנחה אותך בכל זאת להגיע לאושוואיה ובשביל יומיים ומה תספיקו בה?

הטיסה תגיע בשעות הצהרים בערך ב12:00, זה יום שמקסימום תרדו לטייל בו על הטיילת

ביום השני, בתקווה שיהיה מזג אוויר סביר תסעו לטיירה דל פואגו, ולמחרת, שוב יתבזבז יום על טיסות שגם בו במקרה הטוב תגיעו בצהרים ולא יהיה לכם הרבה מה לעשות בו.

באל קלפטה אין מה לעשות למעט קרחון פריטו מורנו או בשמו הידוע הקרחון המתנפץ.

יש גם במרחק הליכה בתוך העיר לגונה חביבה עם המון ציפורים, משהו כמו “החולה” שלנו. אם תגיעו בשעה סבירה אפשר לעשות את זה ביום של הטיסה.

הטיול בפריטו מורנו הוא כחצי יום, אלא אם כן תרצו לעשו מיני טרק על הקרחון (חוויה מומלצת מאוד, שתצא לפועל בכפוף למזג אוויר, ולכן אי אפשר להזמינה מראש), אם תעשו אותה אז תקדישו לקרחון יום שלם.

אם תוותרו על אושוואיה ויום בקלפטה – יש לכם 3 ימים  לטורס דל פיינה או לאל צ’לטן – חבל לוותר על שתיהן!!!!

לגבי סלטה. כן מומלץ מאוד להשכיר רכב, גם רבים מהמוצ’ילרים שמגיעים אליה עושים זאת.  העיר עצמה לא יותר מידי מעניינת למעט איזה כנסיה נחמדה במרכז העיר, הייתי מקדישה לה בהתאם לשעת הטיסה. אם תגיעו בשעות הצהרים ואחה”צ אפשר להשאר בה ללילה הראשון, או ללילה האחרון שיהיה לפני הטיסה.

יש שלושה מוקדי עניין שאני מאוד אהבתי בסביבה, 1 דרומית לסלטה בפרובינציית סלטה ועוד 2 צפונית לסלטה בפרובינציית חוחוי.  בכל מקרה הלינה היא לא בסלטה.

תבחרו איך לסדר את הימים שאתאר כאן בהתאם ללוחות הזמנים שלכם ושל הטיסות, אין חשיבות מי מהפרובינציות קודם 

פרובינציית חוחוי – לילה אחד כדאי לעשות בה, יש לקחת בחשבון שבטיול הזה יש עלייה בגובה, אולם החזרה היא ללינה בגובה סביר, רק כדאי לדעת ולהערך לכך מבעוד מועד.

נקודות עניין:

אל-אורנוקל – מחזה מרהיב של הר עם 14 צבעים (קטורסה קולור), היציאה אליו היא מהכפר אומוואקה (Humahuaca) התצפית מומלצת בשעות אחה”צ בגלל זווית השמש, שימו לב התצפית בגובה 4,300 מטר

טילקרה – כפר חביב עם תצפית מאתר ארכיאולוגי אנדי עתיק וגן בוטני של קקטוסים (Pucara de Tilcara). סמל ההיכר של האיזור הקקטוס שאיני זוכרת את שמו שמגיע לגבהים ענקיים – אנחנו לנו בכפר הזה, הוא בגובה 2400 ויש בו מלונות מאוד חביבים

פורממקרה -Purmamarca, כפר קטן עם צפית מרהיבה על ההרים הצבעונים הם קוראים לו 7 הצבעים (סיטה קולורס) – התצפית מומלצת בשעות הבוקר בגלל זווית השמש

סלינה גרנדס – הסלאר הגדול – נוסעים אליו דרך מעבר הרים יפיפה עם הרים בכל הצבעים (המשך הכביש מהכפר פורממקרה) – בכניסה עומדים מדריכים, שאם תקחו אותם יסבירו לכם על הסלאר וגם יצלמו אותם בתמונות פרספקטיבה יפות (עלות של 40 שח לכשעתיים)

פרובינציית סלטה – נקודת הסיום של היום היא העיר קפייטצה – מה שמעניין זו הדרך היפיפיה אליה, לכן אל תסתכלו שרשום שעתיים נסיעה, כיוון שזו נסיעה שנימשכת יותר, ועוצרים לתצפיות, ולמסלולים קצרצרים בדרך. כך שסביר להניח שתגיעו אליה בשעות הצהרים.

יש המון יקבים בסביבה, ואפשר לעשות בהם סיורים או סתם לטייל סביבם. בעיירה הזו כיאה לאיזור יין יש גם מסעדות טובות, חלקן אף יקרות בהשוואה לארגנטינה.

מקפייטצה אפשר לחזור דרך כביש 40 ולעבור בכפר קאט’צי, הדרך קשה לנהיגה ובעיני לא מספיק מתגמלת, יתכן שיהיו אנשים שיחלקו עלי.

כיוון שאנחנו התחלנו מפרובינצית חוחוי ואחכ פרובינצית סלטה לא התלהבתי מהדרך בכלל! כל מי שאני יודעת שהתלהב עשה הפוך קודם היה בפרובינצית סלטה ואחכ בחוחוי.

• תגובה זו נמחקה!

• @rmatarasso

שוב תודה …

בקשר לאושאייה והרציונאל ? חח 

בגדול התכנון הוא הפארק הפלגה ו הה V על העיר הדרומית ביותר 

קאלאפטה – פריטו מורנו ללא הטיול והפלגה . 

לא ברורים לי איך לתכנן את שלושת הימים בטורסים עם קאלפטה והמעבר לברילוצה . 

אוטובוס מקאלפטה לשמורה או נטאלס , ?? 

לינה בשמורה או נטאלס /ארנאס ?

חזרה טיסה מנטאלס לפוט מונט?

איך מגיעים ממונט לבארילוצה ?

בבארילוצה מתכנן להשכיר רכב ..

בבארילוצה כדי לקחת מלון 1 ל חמש לילות  ..

או שבכלל עדיף להפוך כיוון וקודם בארילוצה ומשם לטורס … ? 🙈

בחזרה