בחזרה

רכס ההימליה באוגוסט-?

• שלום, אנחנו משפחה שמעוניינת באוגוסט לטייל באיזור רכס ההימליה. מכיוון הודו כתוב שמזג האויר מתאים באוגוס ואילו מכיוון נפאל כתוב שמזג האויר לא מתאים באוגוסט.. אני אישית מעדיפה את נפאל ותושביה ולכן הייתי מעדיפה לצאת מנפאל ולא מהודו. מישהו טייל באיזור ההימליה או האוורסט באוגוסט מהצד הנפאלי ויכול להמליץ או להסביר למה לא.. תודה רבה! נעמי

• @naomisb-gmail-com

אוגוסט זו לא העונה לאיזור האוורסט ; זוהי עונת הגשמים ברכס בהודו כמו בנפאל – מלבד ההימליה המערבית איזור לאדאק- מדהים ביופיו…

• @naomisb-gmail-com

נעמי 

אחזק את דברי צילה 

אוגוסט הוא שיא תקופת המונסונים ולכן נפאל ברובה המכריע כולל האוורסט מקבלת הרבה גשם שלג וכל התופעות הנלוות שמפריעות לתייר. 

לדאק נמצאת בצל גשם של הרי ההימאליה ומקבלת הרבה פחות משקעים ובה דווקא אוגוסט תקופה טובה אם גם בהתאם עמוסה בתיירים. 

אני מאוד אוהב את נפאל והנפאלים אבל אם יש אנשים שהכרתי שאני אוהב יותר זה הלדאקים. 

לדאק ונפאל שונות 

הראשונה מדברית יפיפיה עם נהרות רצינים ועמקים ירוקים ממימי הפשרת השלגים בפסגות והשניה ירוקה יותר ומיוערת לפחות בגבהים הנמוכים ויפה בצורה אחרת  

רוב הניסיון שלי בטרקים הוא מנפאל  אבל השנה אני מתכנן לחזור בשנית ללדאק

• תשובה מעט אחרת: ראשית כל – ההימלאיה היא אזור ענקי! אין דבר שכזה “רכס ההימלאיה” אלא אזור ענקי שמשתרע על מרחק של 1500-2000 ק”מ – מגבעות בורמה במזרח ועד צפון פקיסטן במערב. בתוך כל האזור הזה יש אזורים יותר מתאימים ופחות מתאימים לטיול באוגוסט.    ראשית צריך להגדיר באיזה אזור רוצים לטייל – נפאל גשומה ביותר באוגוסט ולא נוח לטייל באזורי ההרים בה בתקופה זו, ולעומת זאת במערב ההימלאיה (צפון הודו)  מעט פחות גשום ויותר סביר לטייל באוגוסט (כולל טרקים).   נקודה נוספת – הנוף האנושי: בקטמנדו שבנפאל (מקדים ונוף אנושי מעניין) אפשר בהחלט לטייל באוגוסט  – אמנם גשום אבל בהחלט נסבל, ולעומת זאת קשה מאד לטרק בטבע באזור נפאל בתקופה זו (בגלל הגשמים). בהימלאיה ההודית המערבית (הימאצ’ל פראדש, לדאק וקשמיר) מזה”א כאמור מעט פחות גשום ועונת הקיץ היא העונה העמוסה – ואני לא מדבר רק על לדאק אלא גם על ההימלאיה הפנימית – עמק קולו ופארווטי, עמק קנגרה ואזור שימלה.   מי שאוהב טרקים לא יוכל לעשות את הכל באוגוסט ויצטרך לחכות לספטמבר אבל גם באוגוסט אפשר בהחלט לטייל ולהנות.   וכמובן שבאוגוסט מומלץ להגיע ללדאק שהיא אזור בפני עצמו.🙂

ובקיצור: אוגוסט הוא חודש שמתאים יותר להימלאיה המערבית. מאמצע ספטמבר אפשר להמשיך גם לנפאל ולטרק בה

• @ran_amitai

מה שקובע לגבי רכס ההימלייה הוא פחות מזרח-מערב ויותר צפון דרום. מדרום לשיא הרכס – מונסון והרבה גשם בקיץ, נוף ירוק, תרבות הינדית. מצפון לשיא הרכס – מעט מאוד משקעים, נוף מדברי (עם פסגות מושלגות, נהרות גדולים וכפרים ירוקים בקיץ), תרבות טיבטית. 

רוב נפאל נמצאת מדרום לשיא הרכס (שמתווה את הגבול עם סין), ולכן גשומה מאוד בקיץ (עד סוף ספטמבר). אבל יש כמה אזורים שנמצאים מצפון לו: חלק מטרק האנפורנה – ג’ומסום, קגבני ומוקטינאת (ניתן להגיע ברכב), מוסטנג, דולפו העליונה.

בהודו, לדאק וספיטי נמצאות מצפון לשיא ההימלייה, ולכן אידיאליות לטיולי קיץ (והאנשים נחמדים ביותר). כל יתר חלקי ההימלייה ההודית – סיקים,אוטרנצ’ל, הימצ’ל, קשמיר – גשומים מאוד בקיץ (עד אמצע ספטמבר במערב, עד סוף ספטמבר במזרח).

אם גשם לא מפריע לכם ואתם לא מחפשים טרקים – אפשר לטייל בכל מקום. 

• @naomisb-gmail-com

תודה רבה לכל המשיבים!!!

• ספציפית:

האם מישהו עשה את טרק סובב אנאפורנה בספטמבר ויכול לחוות דעה?

אני מתכנן :)

• @יוני-טיגריס

אם מישהו עשה את הטרק הזה בספטמבר לפני שנה , מה זה אומר על מזג האוויר

בספטמבר של השנה ? מה הקשר בכלל בין מזג האוויר לפני שנה\שנתיים\שלוש  לעכשיו ?

מזג האוויר משתגע בשנים האחרונות בכל העולם , והוא כבר לא יציב .

אתה יכול להתחיל בתחילת החודש ויהיה לך מזג אוויר נפלא כל הטרק ,

ומישהו אחר יתחיל באמצע החודש והוא יתפוס מזג אוויר מעונן וגשום במשך שבוע מהטרק .

זה הכל עניין של מזל בלבד .

יש שנים שבספטמבר מזג האוויר מצוין לטרקים כל החודש , ובאוקטובר שאמור להיות טוב יותר מספטמבר ,

חצי מהימים בחודש מעוננים וגשומים . למשל שנת 2013 הייתה כזו .

• @moshe78  תודה

בחזרה