בחזרה

4-5 ימים ברומא עם ילדים

• אנחנו ארבעה, שני מבוגרים ושני ילדים בגילאים 9 ו-12, מתכננים נסיעה של 4-5 ימים לרומא במהלך אוקטובר 2019 (סוכות).

אנו המבוגרים בקרנו ברומא בעבר מספר פעמים. הפעם בכוונתנו לבקר עם הילדים  באתרים הקלאסיים של רומא כגון: הקולוסיאום, הותיקן (ללא המוזיאון והקפלה הסיסטינית), מזרקת טרווי, וילה וגלריה בורגזה, שער טיטוס ומספר ככרות מפורסמות.

1. אשמח לקבל המלצות על אתרים נוספים.
    2. מהי הדרך הטובה ביותר להתנייע בין האתרים? הבנתי כי אוטובוס התיירים האדום אינו עוצר בסמוך לאתרים המעניינים אותנו ולכן עדיף להשתמש בתחבורה ציבורית עם ה”רומא פאס”. האם נכון?

אשמח לכל מידע מועיל.

תודה,
    צפרירה

• @yape

היי צפרירה,
    לדעתי התחבורה ברומא לא יעילה כ”כ, לא מגיעה סמוך לאתרים,
    נסענו במוניות או שוטטנו ברגל באזור העתיק.

כדאי לבחור לינה מרכזית בסמוך לפנתאון וסביבתו, משם ללכת ברגל להמון אתרים..

לקראת הנסיעה ממליצה על הספרון של דני קרמן, מדריך לילד המטייל..  ניתן להשאיל בחלק מהספריות.

אתרים לילדים

בלוגים על רומא
    פוסט שכתבתי

• @yape

היינו לא מזמן עם ילדים ברומא והשתמשנו בתחבורה ציבורית. ברור שמונית טובה יותר ומגיעה עד היעד, אבל לא היה קשה במיוחד עם תחבורה ציבורית. אנחנו שילמנו פר נסיעה ולא קנינו שום כרטיס חופשי. במרכז רומא לא הייץה בעיה. כשיצאנו מהמרכז זה היה בעייתי יותר.

באופן אישי אני לא אוהב את אוטובוסי התיירים – ברוב המקרים בעולם תחבורה ציבורית יותר נוחה וודאי שיותר זולה.

גם כרטיסי הפאס שכוללים אתרים בחינם הרבה פעמים פחות למשתלמים לטעמי. כמובן שצריך לבדוק כל מקרה לגופו.

אגב, אנחנו בהחלט לקחנו את הילדים למוזיאון הותיקן והיה בסדר גמור. אנחנו לא חובבי אומנות גדולים, אבל משתדלים לחשוף את הילדים גם לדברים כאלה והם יודעים להתנהג ומתעניינים מעט. ברור שלא חורשים את המוזיאונים, אבל שעה שעתיים שכוללות שני אולמות זה בסדר גמור. יש גם מדריכים לילדים ועם קצת שיעורי בית אפשר לתרגם אותם לעברית. כולל אפשרויות של “חפש את הציור” וכו’.

• שלום צפרירה,

בשנה שעברה היינו עם בננו, שהיה אז בן 13, בטיול ברומא.

את כל ההמלצות, הטיפים, המקומות השווים והחוויות ריכזתי בפוסט שכתבתי בבלוג שלי.

מוזמנת לקרוא על הטיול שלנו ברומא כאן

אנחנו בעיקר חרשנו את רומא ברגל. זה הכי מעניין והכי כיף😍

אם עייפים, או שמדובר במרחקים גדולים – יש מטרו שניתן להגיע איתו ללא מעט מקומות, וכמובן אוטובוסים.

אני ממליצה מאד לקחת מלון באיזור מרכזי שיצריך פחות נסיעות ויהיה קרוב ובמרחק הליכה ממרבית האתרים המשמעותיים בעיר.

טיול נעים,

אורה

• @ל-י

תודה ל-לי על המידע.
    צפרירה

• @אורה-ג

תודה לאורה על המידע.

צפרירה

• @yape

בהמשך לשאלותי ולתגובות שקיבלתי בנושא רומא עם ילדים, אודה לקבלת מידע בנושאים הבאים:

1. האם יש הנחה לילדים בגילאים 9 ו-12 בתחבורה ציבורית ברומא? איזה כרטיס יש לקנות עבורם?
    2. האם ילדים בגילאים הנ”ל חייבים בתשלום מלא בכניסה לקולוסיאום/הפורום ו/או גלריה בורגזה ו/או הבזיליקה בותיקן או שאינם חייבים בתשלום? בכוונתי לרכוש כרטיסים מסוג “דלג על התור” לאתרים הנ”ל. האם יש לרכוש כרטיס כזה גם עבור כל ילד או רק עבור המבוגרים?
    3. מהו האתר האינטרנטי המומלץ לרכישת כרטיסים “דלג על התור“ המוזכרים לעיל?
    4. מאחר שהילדים אינם דוברי אנגלית, האם קיימת אפליקציה עם הדרכה בעברית לאתרים מסוימים שניתן להורידה לסמארטפון?
      תודה על עזרתכם.
      צפרירה

• @yape 

קבלי שרשור על רומא מ- 2014.

רומא 2014

לא הכול לילדים אבל יש גם. למשל מנהרת הזמן ועיר הסרטים Cina Cita.

• @yape

כשאנחנו נסענו (2016) הנסיעה במטרו/אוטובוס הייתה חינם עד גיל 10. מולץ לקרוא את פירוט הכרטיסים באתר הזה, ולוודא שלא השתנה:
    https://www.rome.info/transportation/tickets/

לנו במלון שהיה טיפה מרוחק מהמרכז, אז זכור לי שמלבד הנסיעות ממנו וחזרה, בשאר הזמן פשוט הסתובבנו רגלית (שלא כמו ערים אחרות באירופה שם נעזרנו המון בתחבורה ציבורית – ברצלונה, מדריד, בודפשט וכו’), כך שכל יום קנינו כרטיס שתקף ל- 75 דקות וזה בהחלט הספיק לנו.
    היו לנו גם יומיים שנעזרנו בשאטל פרטי – ללונה פארק ולפארק זומארין. שניהם מומלצים מאוד.

מצרפת לך את הפוסט שהעלתי כסיכום טיול (3 חלקים).  יש שם את התוכנית היומית שלנו: https://bit.ly/2lECNIe

• במסגרת הטיול עם ילדים ברומא אני בודקת אפשרות להסעה פרטית לגני טיבולי.

מצאתי באינטרנט שלוש חברות שעושות הסעה כזאת אך יש ביניהן הבדל גדול במחיר:

ROMIO מבקשים 250 אירו להסעה של 4 אנשים

“רומא אחרת” מבקשים 190 אירו
    אייל הסעות מבקש 150 אירו.

לאור המחיר אני נוטה להזמין את ההסעה אצל אייל הסעות, אלא אם כן אקבל חוות דעת גרועה על החברה.

אשמח לקבל חוות דעתכם.

צפרירה

בחזרה