בחזרה

Cairns or Tasmania ?

• אני ובנותי , 24,21,16 יוצאים לחגים לאוסטרליה בפעם הראשונה

תכנון הטיול היה במקור סידני, טסמניה, מלבורן וקריינס

במבט נוסף נראה לחוץ וכנראה נצטרך לוותר על אחד היעדים טסמניה או Cains?

28/9 נחיתה בסידני

1.10 – 4.10 טסמניה

4.10 – 10.10 מלבורן

11.10 – 14.10 קריינס

14.10 חזרה למלבורן וטיבה חזרה ב 15.10 בשעה 09:00

חשבתי לנכון להשאר יותר עם המשפחה במלבורן ולוותר על קריינס או טסמניה? 

מה עדיף? 

• @צבי-צפוני

טסמניה קרובה יותר למלבורן. אפייה אחר לגמרי מאשר קיירנס. יותר מגוונת בהרבה ולדעתי תהייה בתקופה זו נוחה יותר מבחינת מזג האויר. 

• הנהלת הפורום

@צבי-צפוני

גם לי נשמע שמבחינת ייעול של הזמן עדיף להישאר קרוב (טיסות הלוך חזור ממלבורן לקיירנס לא ממש קצרות ונוגסות משמעותית מזמן הטיול).

כלומר, טסמניה.

• @eytanin

ממה שחקרתי אנו נפלים על סוף החורף כך שמזג האוויר אמור להיות טוב יותר בקריינס 

אחרי התלבטות שיניתי את המסלול לאופן הבא

28.9 – 2.10 סידני כולל תפילות ראש השנה

2.10 – 5.10  Cairns

5.10- 15.10 מלבורן כולל 3 ימים GPO שהייה אצל משפחה כולל יום הכיפורים

אשמח להתייחסות הפורום

• @צבי-צפוני אמר:

@eytanin

ממה שחקרתי אנו נפלים על סוף החורף כך שמזג האוויר אמור להיות טוב יותר בקריינס 

אחרי התלבטות שיניתי את המסלול לאופן הבא

28.9 – 2.10 סידני כולל תפילות ראש השנה

2.10 – 5.10  Cairns

5.10- 15.10 מלבורן כולל 3 ימים GPO שהייה אצל משפחה כולל יום הכיפורים

אשמח להתייחסות הפורום

אני מעדיף יותר את האופציה עם טסמניה על פני קיינס. לדעתי הטיסה לקיינס היא השקעה רבה של זמן וכסף בשביל משהו שלא בהכרח מצדיק את זה.

אם כבר טסים, עדיף לטוס לטעמי לאולרו (או לאליס ספרינגס, אבל זה יחייב עוד יומיים כדי לנסוע אל ומאולרו). 

אין לכם יותר מדי בסידני (זה בסדר אבל אם כבר הגעתם עד הלום ויש גם את תפילות ראש השנה, אולי שווה להאריך טיפה), ויש לכם הרבה זמן במלבורן (אפילו אם לוקחים בחשבון את יום הכיפורים). 

אולי כדאי לכם לשנות קצת את הסדר – 

28.9-3.10 – סידני

3.10-10.10 (יום אחרי יום הכיפורים) – מלבורן כולל גרייט אושן רואד (האם זאת הכוונה ב-GPO?)

10.10-15.10 – אליס ספרינגס כולל אולרו וקינגס קניון (אם טסים ישירות לאולרו אפשר להוריד יומיים). 

• @צבי-צפוני

לצאת מסידני בשני בחודש לקיירנס, ז”א שתנחת שם בשעות צהריים. (יש הבדל של שעה בין שתי הטריטוריות) ז”א שלמעשה, מאז שתתארגן שם ועד שתחור למלבורן, יהיו לך רק 2 ימים נטו לעיר (לאזור) למעשה מתוך 4 הימים שהקדשת לקיירנס, לא תבלה שם יותר מיומיים נטו. חשוב על זה. 

• הנהלת הפורום

@צבי-צפוני

נשמע שאתם די סגורים על קיירנס אז לא אנסה לשנות לכם את המסלול.

מה שכן, אם כבר עושים טיסה כזו ארוכה לשם אז כדי שיהיו לפחות 3 ימי טיול מלאים ולכן הייתי מוסיף לשם יום אחד (אולי מוריד אחד ממלבורן).

ואז הייתי מתכנן ככה:

יום 1: הגעה לקיירנס – סיבוב בעיר, בטיילת ובשוק הלילה.

יום 2: הפלגה בריף – צלילה או שנורקל.

יום 3: לקיחת רכב ונסיעה לקייפ טריבולושן, לינה באזור הקייפ.

יום 4: נסיעה לביקור ברמת את’רטון, לינה באת’רטון.

יום 5: החזרת הרכב בקיירנס וטיסה חזרה למלבורן (אם הטיסה בשעות הערב ניתן לטייל חצי יום ב Kuranda.

אם תוסיפו אפילו עוד יום אז תוכלו לרדת דרומה מקיירנס שם יש כמה מסלולי מים נחמדים או לבקר למשל בחוות הקרוקודילים צפונית לקיירנס.

טיול מהנה!

• @thomas757 אמר:

נסיעה לקייפ טריבולושן, לינה באזור הקייפ

ראשית תודה על הזרימה עם התוכנית (לא שאני בטוח שהיא טובה)

בגלל התגובות כאן (במיוחד של eythanin) הארכתי הביקור בקיינס ונצא למלבורן ב 6.10 

אציין כי אין לי ענין לשכור רכב ואת המסלול נעשה בטיולים מאורגנים (אני לא מסתגל לנהיגה בצד השני..)

המליצו לי על לינה בפורט דאגלאס . יש הערות / המלצות אחרות?

mayac: אכן רייט אושן רואד = GPO כאשר צריך להיות GOR כנראה

• הנהלת הפורום

@צבי-צפוני

פורט דאגלס נחמדה אבל לא מיוחדת יותר מדי (גם קיירנס). כדאי לשאול את מי שהמליץ למה הוא התכוון…

יש המון טיולים מאורגנים שיוצאים מקיירנס, כולל למקומות שציינתי. לא חייבים לנהוג. אפשר למצוא את החברות הספציפיות באינטרנט או פשוט לקבוע כמה ימים לפני כשתהיו באוסטרליה.

בחזרה