בחזרה

וינה בחג המולד

• היי לכולם,

אני ואישתי חשבנו לטוס לוינה לשווקי חג המולד ורצינו לקבל קצת המלצות. העניין הוא שאנחנו די מוגבלים בתאריכים (כנראה 23.12 – 28.12) כשאנחנו מאבדים יום בהלוך ויום בחזור (כלומר 4 ימים נטו). רצינו לדעת קודם כל איך דברים עובדים שם בערב חג המולד וביום החג עצמו – אני מניח שהכל יהיה סגור שם והשאלה היא האם יהיה לנו מה לעשות שם בזמן הזה? השיקול השני שלנו הוא אולי אולי לדחות את הטיסה למיד לאחר חג המולד, אבל השאלה היא האם עדיין תהיה שם את האווירה של חג המולד והשווקים עדיין יהיו פתוחים. בנוסף האם, נראה לכם שאפשר לעשות איזה יום אחד או שניים באיזור זלצבורג והאלשטאט (ככה שיהיו לנו שני ימים מלאים בוינה ושני ימים מלאים באיזור זלצבורג) או שזה צפוף מדי? נשמח לעזרתכם וכל המלצה נוספת מבורכת :)

נ.ב.

האם אתם חושבים שאולי כדאי בכלל לשנות את היעד טיפה ולהגיע בתקופה הזאת רק לאיזור של זלצבורג ולהעביר את התקופה שם כדי לשלב קצת יותר נופים?

תודה רבה לעוזרים!

• @dean1989

אני ממליץ לדחות את הנסיעה לאביב...

• @שוקי3

אפשר לדעת למה? הכוונה שלנו הייתה להיות שם בתקופת חג המולד, דחיית הטיסה לאביב הופך את הטיסה ללא רלוונטית.

• @dean1989

24 זה התאריך הכי מתאים ...לעזוב, אח”כ ב-25 אין מה לעשות שם, 26 לפחות חצי יום גם עדיין די “מת”, אז מה נשאר? 27… בשביל זה כדאי לנסוע?

• @dean1989

קודם כל , שווקי חג המולד ובכלל אווירת החג בוינה זו חגיגה אמיתית. מבין מה שכתבת שיש לכם אילוצי לו”ז. למרות זאת הייתי ממליץ לכם לנסות להקדים את ההגעה לטווח הזמן של החל מהשליש האחרון של נובמבר עד לפני חג המולד עצמו ( השווקים נפתחים בהדרגה החל מאמצע נובמבר ). לגבי שילוב של וינה עם ערים נוספות לדעתי זה מיותר. יש מספיק מה לעשות במשך 4 ימים בוינה.

• @anisham12

תודה על המענה :)

לצערי אנחנו מוגבלים לחופשת חנוכה בלבד, ולכן האפשרויות היחידות שלנו הן ה – 23.12 – 28.12 או ה – 26.12 – 31.12 (כלומר מיד לאחר חג המולד עצמו וחזרה לארץ ממש לפני השנה החדשה). האם לדעתך שווה להגיע אולי ב – 26.12 – עד ה – 31.12 במקום? האם עדיין יש אווירת חג וקישוטי אורות לקראת השנה החדשה או שכדאי לוותר על הטיסה?

שוב תודה!

• @dean1989

קישוטי אורות חג המולד מוסרים לרוב במהלך חודש ינואר.

אכן, אם ברצונכם להימנע מיום החג ה"מת" בו הכל סגור - האפשרות השנייה עדיפה: 26.12 – 31.12.

מובן שתהיה אווירת חג; ראה כאן מידע, תאריכים ושעות פעילות של השווקים הצפויים: https://www.wien.info/en/shopping-wining-dining/markets/christmas-markets

סעו בבטחה ותיהנו(:

• @Niv3267314

תודה רבה ניב, עזרת מאוד!

בחזרה