בחזרה

השכרת רכב - דמי החזר

• האם מישהו מכיר חב׳ השכרת רכב בה אין דמי החזר בין EWR ניוארק לבוסטון

• @רותי

לא יודע לענות אבל:

1. יכול להיות הבדל בדמי ההחזר בין החזרה בשדה בבוסטון להחזרה בעיר אז שווה לבדוק
    2. מה זה משנה אם שנה שעברה מצאתי חברה כזו לרכב בגודל מסויים או לא. מה שחשוב זה מה אתם מוצאים היום לרכב שאתם צרכים
    3. מה זה משנה אם יש או אין דמי החזר? מה שחשוב זה מה המחיר הכולל. שווה להשוות מחיר בכל מקרה כי יש הפרשים גדולים בין החזרות. אבל צריך להשוות מחיר כולל כל מה שאתם צרכים – ביטוח, דמי החזר, איזיפאס, כסאות בטיחות, GPS, נהג נוסף, נהג צעיר, או כל דבר אחר שרלוונטי לכם. יתכן בהחלט שחברה תהיה זולה בפרמטר אחד אבל יקרה בפרמטר אחר. למשל במקרים רבים  דולר זולה יחסית בעלות הרכב אבל יקרה מאד בעלות האיזיפאס כך שלפעמים זה יוצא יותר יקר מהמתחרים

• @רותי

לא יודע במדוייק – אבל בדולר דרך שלמה ממנהטן ללוגן אין.
    מצד שני בדולר האיזיפס יעלה 23$ ליום עד התקרה כולל האגרות, לא אשקיע בלחשב כמה זה כדאי כמי שרק יוצא מניו יורק. אולי אסע על כמה גשרים ומנהרות הלוך חזור לפני שאתרחק חחחח ישראלי לא? זו חוויה לנסוע במנהרות וגשרים של ניו יורק, אם לא יהיו פקוקים.

• @אלי-רון

תודה. 

לא ידעתי בכלל על האיזי פאס.  התשלום הוא פר יום השכרה ? בארץ מראש? משתנה בין חברות שונות??

• הנהלת הפורום

@רותי

כשכרנו לפני כמעט 3 שנים מאוויס בניו ג'רסי והחזרנו בבוסטון לא היו דמי החזר.

עם זאת,

1. זה היה לפני שלוש שנים וייתכן שזה שונה

2. כפי שנאמר, מה שחשוב זה המחיר הכולל (לא בטוח שאז אוייס היו הכי זולים אבל התחנה שלהם הייתה הכי נגישה לנו)

• @רותי

איזי פאס זו דרך לשלם על כבישי אגרה באופן אוטומטי. בחלק מכבישי האגרה בארה”ב אפשר לשלם במזומן במקום. אבל בחלק אי אפשר. אם תסעו בכביש אגרה בלי לשלם אז תהיה גבייה רטרואקטיבית בדומה לכביש 6 שלנו (לא מדובר על קנס). אלא שהחיוב מגיע לחברת ההשכרה שצריכה לחייב אתכם, ותמורת השירות הזה יתכן שתגבה מכם תשלום לא זניח.

חברות השכרה שונות מציעות פתרונות שונים, ויתכן שאותה חברה תציע כמה פתרונות:

שכירת איזי פאס – תמורת תשלום יומי (לפעמים עם מגבלה שמעבר לשבוע זה חינם) שמשלמים בכל מקרה (מראש) ובנוסף חברת ההשכרה תגבה מכם (בדיעבד) את עלות הנסיעה. זה הפתרון הנפוץ ולא מאד יקר

תשלום “קנס” לחברת ההשכרה – כשיגיע החיוב תשלמו אותו פלוס תשלום לחברת ההשכרה על הטרחה שלהם. זה יכול להיות 5 דולר או 50, זה יכול להיות פר נסיעה, או פר חשבונית.

תשלום מראש כולל נסיעה (בחברת דולר) – תשלום מאד גבוה, אבל לא משלמים על הנסיעה עצמה אלא “סע כפי יכולתך”. ברוב המקרים זה יוצא יקר יחסית

• @אנשיםטובים

תודה רבה.

התחלתי לקרוא ויש חברה משכירה איזי פאס בעלות 10 דולר. לאחר שאבין יותר אשתף את פורום. 

בעבר פשוט שלמנו את טולים במעבר. 

השאלה האם היום ישנן מקומות שבהן חיבים איזי פאס ולא ניתן לשלם בעת מעבר?

• @רותי

אנחנו לפני כשנתיים שילמנו דמי החזר מבאפלו לניו יורק (תחנה במנהטן) לאוויס כמו כן שילמנו עבור האיזי פאס זה עולה כמה דולרים ליום עד לסכום מסוים מקסימלי (כ 20$) בנוסף כמובן לדמי מעבר.

מה שכן שהזמנו את הרכב הייתי צריך רק לחמישה ימים והנציג של אוויס הזמין לי לשבוע (היה אותו מחיר) להפתעתי שהחזרתי את הרכב לאחר חמישה ימים קיבלתי החזר על היומיים, לא יודע אם יעבוד תמיד אבל מכיוון שהמחירים שארה”ב הם בדרך כלל שבועיים שווה לבדוק.

רונן

• @רונן1

תודה רונן.

אבדוק. אם יש מחיר מקסימלי  לא כדאי להסתבך בהשכרות של איזי פאס לא דרך חברת ההשכרה.

מאוד עזרת

• @רותי

עכשיו שאלת תם –

אם מדברים כ'כ הרבה על האיזי פאס ועל טיולים כנראה שהכוונה לנסיעה מהירה על הכבישים המהירים מניוארק לבוסטון.

למה צריך בשביל זה לשכור רכב. אוטובוס של חברת פיטר-פן או של הסינים יעלה חצי מחיר ייעשה את העבודה לא פחות טוב.

אבל אם מדובר על טיול של כמה ימים, עלות הטולתקטן בהרבה כי לא נוסעים על הכבישים המהירים. זה לפחות מה שאני עושה בטיול.

• @רוני-סופר

רוני , עזרת לי רבות בעבר , ולכן אספר לך מה קרה לי עם טריפטי , חברת הבזול של הרץ , לפני 4 שנים עשיתי רוד טריפ מניו יורק לקי וואסט , מחיר האיזיפס היה יקר והחלטנו לא לקחת , עצרנו בכל הגשרים והכל המקומות ושילמנו במזומן , בנורפולק , היסתבכתי קצת ובטעות עברתי גשר שמצריך תשלום כמו בכביש 6 , וזה אפילו לא היה הכיוון שלנו . שכחתי מהעיניין . אחרי חודשיים קיבלתי חיוב מחברת ההשכרה על סך 56 דולר , 6 דולר עבור הטול , 50 דולר דמי טיפול . מאז אני תמיד מזמין את הרכב עם איזיפס .

• @רותי

לא תמיד הנציגים בארץ יודעים

אני התקשרתי ישירות לתחנת ההשכרה בבאפלו. (רק כדי לוודא לגבי האיזיפאס)

• הכוונה לעשות טיול שלכת כך שלא מדובר רק במעבר מניו יורק לבוסטון. 

אני התקשרתי להרץ חשראל ולא ידעו להגיד מה החיוב של האיזי פאס

• הנהלת הפורום

@רותי

לגבי הרץ והמכשיר

ב-2017 35 יום  מעגלי ענק מבוסטון “הנזק” הכולל 

של השימוש במכשיר 67 דולר

מוני

• מניסיון אספר אחרי החגים, בינתיים ארשום מה למדתי כאן ובכל מקום אפשרי.

המסקנה שלי שלא שווה לא לקחת את האיזיפס במזרח – נרשמו כבר דוגמאות.
    במערב (טיולי חומוס בכל אופן) אין צורך, רק חייבים אחרי נסיעה על הגשרים בסן פרנסיסקו (בכיוון העיר) להתחבר לאתר ולשלם שלא יגיע בטעות לחברת השכרה.

דולר נחשבים “רעים” כי הם גובים איזה 23$ ליום, אבל זה הכל כלול כלומר כולל את האגרות עצמן, ויש תקרה (תיכף אולי אתזכר את עצמי כמה).
    חברות אחרות לוקחות סכום נמוך מספר דולרים (גם עם תקרה) אבל אז מחייבות את האגרות, מה שהשתמשתם.
    אם לא שילמתם על המכשיר, צריך לשלם בכל מקום מזומן, לעמוד קצת בתור, ואם פספסתם או שזה גשר/כביש ללא מזומן, הבנתי כי האיזיפס ממילא נמצא ברכב אבל אז תחוייבו באגרה ובדמי טיפול שזה בעצם קנס גבוה. לא הבנתי האם זה 30-50 דולר לכל אגרה או סה”כ דמי הטיפול.

אני אהיה עם רכב 4 ימים, אז הסתבכתי עם דולר, בסדר, הוצאה בסדר גודל של מסעדה ואהנה מהשימוש ומהשקט.

משהו נוסף ששכחתי – בארץ חוץ מפה בפורום לא נראה שהאנשי מכירה מבינים בזה משהו, יכולים לתת תשובות או הסברים, מעלים את הנושא אם אונליין בהזמנה, או באישור הזמנה (אולי כן מופיע בתוספות?) או בע”פ או כששואלם אותם.

• ההסבר של דולר כולל קנסות טיפול, לא כולל כמה זה עולה.

• @אלי-רון

תודה על ההתיחסות

בחזרה