בחזרה

ברצלונה בדצמבר

• שלום , האם מומלץ לנסוע בדצמבר לברצלונה? , מזג האוויר בדרך כלל קיצוני?
    בנוסף ראיתי שהיו בימים האחרונים הפגנות ,ביטול טיסות וכו’ , יש ממה לחשוש מלהזמין טיסה כעת לדצמבר?

• @Mary-Lapo_4076833

מזג האויר זה הדבר האחרון שצריך להדאיג אותך. ברצלונה בדצמבר נעימה וזה לא מתקרב לקור של מרכז או מזרח אירופה. לגבי המהומות וההפגנות,זה כן יכול להוות בעיה ככל שהן נמשכות ויכולות לשבש את התכניות. תבדקי את הנושא.

• @Mary-Lapo_4076833

אני הייתי שם באוגוסט ודווקא הייתה שביתה של פקחי הטיסה והסבלים ואז בוטלו ואיחרו הרבה טיסות. ( יכול לקרות וקרה גם בארץ ).

רוצה לומר שתמיד יש חשש לתקלות ואם רוצים לתכנן ביקור ביעד מסוים אז צריך להכין דפ”א נוספת במצב של …

אופציה לביטול טיסה / מלון / רכב.

חישוב מסלול מחדש ליעד אחר.

שינוי המועד לנסיעה.

ניתוח רמת הסיכון והאם משפיעה או לא משפיעה – האם הפרות הסדר הם בברצלונה – ניתן לבקר בפירנאים לדוגמא.

לו דווקא סכנת הפרות הסדר יכולה להתרחש, יש מגוון רחב של תרחישים שיכולים לקרות ללא התראה מוקדמת והם פי כמה וכמה יותר אקוטיים אבל זה במסגרת ובפורום אחר – השאלה האם זה ישנה לנו את אורח החיים ?

• @משה-22

המצב שהצגת הוא לא בר השוואה. פה לא מדובר על איזה תקלה קלה באחד ממרכיבי הטיול. פה מדובר על הפגנות שגורמות לפעמים לשיתוק נרחב בכל העיר והשדה ואפילו לסכנה (נכון ללפני כמה ימים, לא התעדכנתי מאז). 

אתה מדבר על טיול, חופשה. זה לא הכרח חיים שהאוכל והפרנסה שלך תלויים בו. אז כן, אם יש הפגנות אלימות וירי גז מדמיע בעיר מסוימת ברגע זה, יהיה זה מטומטם להתקבע דווקא עליה באותו רגע כיעד לטיול בחודש הקרוב מבלי לחכות לראות מה יקרה. הרי יש מספיק יעדים חלופיים באירופה שלא מצריכים שינויים. למה להכניס ראש בריא למיטה חולה כשאתה מתכנן חופשה ומנוחה?

• @keves160

המצב המתוח נמשך בברצלונה כבר שנתיים או יותר נכון עשרות שנים , כל פעם זה עולה ויורד.

אני לא ממליץ לבטל או לא לבטל, יש תמונת מצב עדכנית ואפשר לברר אותה, בעוד שעה יכול להיות בדיוק ההיפך או מלחמה או שלום, ההחלטה בסוף תתקבל ע”י מי שמעוניין לנסוע בשקלול כל המרכיבים וקבלת החלטה.

תמיד אפשר לבחור להחליף יעד או בכלל למחוק בשלב זה את ברצלונה.

לשיקול דעת של כל אחד ואחת מאיתנו.

אני לפני הנסיעה ביצעתי הערכת מצב בדקתי באמצעים הקיימים מה קורה בברצלונה והכל היה בסדר שלוות עולמים וגר זאב עם כבש ובסוף פרצה שביתה פראית שהשביתה את השדה ואף אחד לא הולך לשום מקום – שביתה שלא קשורה למצב הפוליטי.

אז אפשר גם לקבוע יעד אחר וגם שם עלול להתרחש אירוע לא נעים אשר לא נשלט.

כמו שקרה לי בניס ורציתי לבקר בריוויירה האיטלקית ופתאום ערב לפני גשר קורס וחוסם את העורק הראשי שלא נדבר על נפגעים .

אז משנים כיוון ויעד אחר שמתכננים מראש.

גם הטיול הבא שלי ליוני לאלפים ומעברי הרים מתוכנן כך שלכל יום יש לפחות שתי אופציות עם מעבר לכבישים עוקפים ואטרקציות פתוחות או סגורות תלוי מזג אורי ומצב פתיחה של כבישים.

תמיד צריך לקחת בחשבון אופציה להחמרה וללכת על הדפ”א הסבירה ובכוננות לדפ”א החמורה.

• הנהלת הפורום

היות והחודש האחרון היה מלא אירועים בברצלונה.

היות ונחסם שדה התעופה, טיסות עוכבו, כבישים נחסמו (בערים מספר בקטלוניה)

לא חושבת שלקנות היום כרטיסים לברצלונה יהיה מעשה חכם.

יתכן שהמצב יחזור לסדרו- ולא יהיו תקלות

אבל גם יתכן שלא-

לא ברמה של סיכון אישי (לפחות עד כה) אבל בהחלט יכול לשבש תוכניות.

ואם יש בעיה בקטלוניה --אז יש בעיה לטייל.

בכל מקרה פירנאים כלל אינם יעד טיול בדצמבר

גם לא עיירות קוסטה ברווה השוממות.

לכן הסיכון של רכישת כרטיסי טיסה לברצלונה דווקא כעת-קיים.

מכאן עדיף להזמין כרטיסי טיסה ליעד אחר .

• @משה-22

גם בישראל המצב נמשך שנים, וכן, אין בעיה לבקר פה ביומיום. אבל אם מחר פורצת מלחמה, מן הסתם לתייר זה רעיון מטומטם לקנות באותו שבוע כרטיס. 

יש כרגע בעיות בברצלונה שהן הרבה גדולות יותר מאיזו שביתה שמשפיעה על רכיב אחד בלבד בטיול. אין מה להשוות את זה לכביש סגור. הדוגמאות הללו לא רלוונטיות בכלל למצב המדובר. 

• @keves160

לא משווה לברצלונה את המצב בירושליים .

כל יום כמה פעמים ירי אבנים גז מדמיע . הפגנות אלימות וחבימות צירים שלא נדבר על ניסיונות פיגוע על בסיס יומי .. אבל תיירים תודה לאל  באים לירושלים בהמוניהם.

אבל אני לא משווה לברצלונה היא יותר מורכבת מעיר הכי מסובכת בעולם. 

ודרך אגב חוקית מדינת ישראל נמצאת מיום הקמתה במצב חירום.

אין מה להשוות בין מדינה למדינה וכל אחד יש את הצרות שלו .

בסוף כל אחד גם יחליט לאן הוא רוצה לנסוע לחופשה שלו ולטיולים.

• הנהלת הפורום

כרגע ברצלונה אינה יעד אופטימלי לרכישת כרטיסי טיסה.

(רק להסתכל בחדשות מאמש בטלוויזיה, או לראות תחנות זרות שמשדרות 24/7 ולא אחרי טריליון נושאים מקומיים כמו אצלנו ).

היות וכבר חסמו פעמיים את שדה התעופה 

היות והעיר עצמה נתונה למהומות (לא אלימות, או כמעט לא אלימות ) שמשבשות תחבורה,ניידות ומרחבים פנויים.

היות והמהומות מזמן לא בתוך ברצלונה אלא ברחבי קטלוניה בערים ובכבישים.

היות ובדצמבר לא ריאלי לטייל ביעדים אחרים כשמגיעים לברצלונה כמו פירנאים או קוסטה ברווה.

אז---- לא ממליצה  לקנות כעת כרטיסים לדצמבר בברצלונה.

בחזרה