בחזרה

שאלות כלליות ניו זילנד

• היי, אני וחברה שלי מתכננים טיול של חודש לניו זילנדויש לנו המון שאלות והתלבטויות שנשמח אם מישהו יוכל לעזור לנו בהם.

הטיול כרגע מתוכנן לחודש ספטמבר בתקופת החגים, היא מתחילה ללמוד באוקטובר ולפני כן במכינה לכן זו התקופה היחידה שמתאפשרת, מישהו טייל במקרה בחודש הזה ויודע אם מומלץ או לא לטייל בו?
    איזה ציוד חובה כדאי לקחת ועל אילו דברים כדאי לוותר ולקנות בארץ עצמה?
    עד כמה העלויות שם יקרות? כמה תעלה שהות של חודש ללא הטיסות?
    מבחינת האוכל עד כמה אוכלים במסעדות ולחלופין אוכלים בשטח עצמו ממוצרים שקונים?
    אם אתם מכירים חברות להשכרת רכב מומלצות נשמח מאוד ובנוסף אם קיים אצלכם מסלול מפורט לטיול כזה זה מאוד יעזור!!
    תודה רבה

• @מטייל_3994232 

ספטמבר הוא לא בדיוק החודש האופטימלי לניו זילנד אבל מניחה שאפשר למצוא מה לעשות, ככל הנראה יותר מתאים לאזורי החוף והאי הצפוני ופחות לטרקים בהרים (אולי סקי? לא ממש התחום שלי...)

ספר לנו איזה סוג של טיול אתם מתכננים, מה מעניין אתכם לעשות? יתן לנו כיוון לעזור לך מבחינת הציוד וגם חישוב העלויות (שינה באוטו\ הוסטלים\מלונות, נסיעות ארוכות וטעימות מכל מקום\ לקחת אזור מסויים ולחרוש אותו , אטרקציות\טיולים בטבע וכו’) 

זורקת מספר של עלות ממוצעת ביותר של זוג מטיילים לחודש עם רכב שכור  על סביבות 4000$ אבל זה הערכה מאוד מאוד כללית… אולי יש פה אנשים שטיילו בעונה הזו ויוכלו לתת לך משהו קצת יותר מדוייק.

רוב הדברים שתקנה – אוכל , ציוד טיולים וכו’ במחירים דומים לארץ, מה יותר ומה פחות (למשל פירות וירקות מסויימים יהיו יקרים להחריד אבל בשר מאוד זול) 

מבחינת מסעדות- ניו זילנד לא בדיוק יעד קולינרי, המסעדות ממוצעות ובגדול לא רבות או מיוחדות באופן יוצא דופן. רוב המטיילים מבשלים לעצמם בשטח או במטבחים בהוסטלים . בכללי, הערים בניו זילנד הן לא מעניינות וברובן אין הרבה מה לעשות חוץ מהצטיידות ושינה .

יש לי קובץ מפורט עם המסלול שלי ורשימת ציוד, שלח לי הודעה פרטית עם כתובת המייל שלך 😋

• היי קודם כל תודה רבה על ההיענות המהירה!!

אנסה למקד את עצמי אל אופי הטיול, אנחנו זוג צעירים אני לאחר צבא והיא לפני לימודים

מחפשים טיול של כחודש בעיקר לטייל לראות נופים ולהנות מהטבע

קראתי שספטמבר נמצא בדיוק בזמן עונת המעבר מהחורף לקיץ ולכן ההתלבטות היא האם נצליח באמת לעשות טיול שכולל טרקים ומסלולי הליכה מבחינת מזג האוויר בחודש הזה

הבנתי גם שככל שמדרימים דרומה בניו זילנד מזג האוויר הופך יותר ויותר חורפי, האם להתחיל את הטיול באי הצפוני ולאחר מכן להדרים דרומה פתרון טוב? ככל שנעמיק בתוך החודש מזג האוויר יתמתן בהתאם..?

• הנהלת הפורום

@מטייל_3994232

חודש לא ישנה לכם הרבה מבחינת מזג האוויר כי אתם בחורף. זה לא שהתחתם בעונת מעבר ואולי יהיה שינוי. אתם תהיו מאוד תלויים במזג האוויר. ובימינו עם התחממות כדור הארץ יהיה קשה להגיד אם תתפסו כמה ימים טובים למסלול, וגם כמה גשם ירד לפני ועד כמה בוצי. היו באתר אנשים שטיילו בעבר בספטמבר- כדאי לכם אולי לעשות חיפוש מתקדם באתר ולנסות כמה שנים אחורה- זה לפחות יענה לכם על מזג האוויר.

לגבי האוכל ששאלת- זה הרבה תלוי בתקציב שלכם. אני טיילתי שם מאוד מזמן, אבל בתקציב שכבר אז היה מאוד נמוך ובעיקר בישלתי בהוסטלים או ממה שקניתי, כמעט לא אכלתי בחוץ..

• @מטייל_3994232

זו רק ההתחלה של עונת המעבר, החורף די מזדחל לתוך המחצית הראשונה של ספטמבר הרבה פעמים. רוב הטרקים יהיו סגורים במשך החודש הזה. יש עדיין סיכוי לשלג, ואתרי הסקי עדיין פועלים. 

בתקציב נמוך: לבשל לבד. גם ככה המטבח הניו זילנדי לא להיט. המחירים דומים לישראל, בכלל ניו זילנד לא זולה. המחירים של הדברים התיירותיים גם עלו באופן דרמטי בשנה-שלוש האחרונות. 

אל תעתיק מסלול ממישהו אחר. תקרא ותגבש מסלול לבד עם עזרה בהצצה במסלולים אחרים כדי שזה יהיה לפי הטעם שלכם. וקחו בחשבון שמזג האוויר יכול להרוס לגמרי את התוכניות (גם בשיא הקיץ זה קורה), אז להיות גמישים. 

• @מטייל_3994232

נשמע שזהו הטיול הגדול שלכם לאחר הצבא. 

לא הייתי בתקופה האמורה, אבל לתחושתי (וכך זה נראה גם על ידי שאר החברים כאן) יש סיכון לא קטן שחלק משמעותי מהתוכניות שלכם לא ייצא לפועל בשל מזג אוויר לא טוב באותו זמן (גשם, שלג במקומות גבוהים) או מזג אוויר לא טוב מקודם (בוץ, בעית עבירות וכו’..). 

אני הייתי שומר את ניו זילנד לזמן מתאים יותר ומחפש יעד שמתאים יותר לעונה שלכם.

לפי מה שרשמתם – אתם אוהבים ומחפשים טיול טבע. אני יכול להציע לכם מספר טיולי טבע נהדרים שזוהי עונה נהדרת עבורם

מערב קנדה – הרי הרוקיז הקנדיים (וגם ונקובר וסביבותיה)

צפון מערב ארה”ב – שמורות טבע סביב סיאטל, ילוסטון ועוד

דרום מערב ארה”ב – סן פרנסיסקו, יוסמיטי ועוד

• @imeshy

היי

איזה מתאמי מתח צריך לניו זילנד.

תודה

• @מטייל_4088094 שמור האתר המצורף. זה טוב לכל העולם.

חשמל עולמי

רנצי

בחזרה