בחזרה

נעלי טרקים חדשות

• שלום לכולם,

ברשותי נעלי גרמונט טובות וותיקות (10 שנים), שאינן Waterproof . גפת הנעליים והסוליה נמצאות במצב דיי טוב , באופן מפתיע. הסוליה הודבקה בצורה מלאה מחדש אצל סנדלר לפני כשנה (או יותר..)

בתחילת יולי  אני מתכנן לעשות טרק בפירינאים, ובשאיפה שנה לאחר מכן ב WHW בסקוטלנד. 

ברור לי שבסקוטלנד כדאי מאוד שהנעליים יהיו Waterproof . 

והנה כמה שאלות אודות הרכישה באופן כללי

1. האם צריך וכדאי לקנות נעליים Waterproof כבר לטרק הקרוב? 
    2. בהנחה שאני משתמש בנעליים הללו לטרק אחד בשנה (במקרה הטוב) ועוד כמה טיולי יום בארץ במהלך השנה, כמה זמן בערך לוקח לנעל להתבלות כך שצריך להחליף אותה? 
    3. בנעל ה Waterproof שאקנה (עכשיו או עוד שנה) – האם חובה “לטפל” בהן? בנעל הנוכחית שלי לא טיפלתי מעולם והיא במצב טוב מאוד. האם במידה ולא מטפלים אורך החיים יורד משמעותית?  עד כמה הטיפול בנעל חשוב? לא נעים להגיד, אבל זה דיי מכער את הנעל 😐

ולגבי הדגם עצמו

אני פחות מתחבר לסגנון נעל שצריך ללכת בה כדי שהרגל / נעל יתרגלו זה לזו. לכן אני מעדיף נעל “רכה”. האם מישהו התנסה ויודע להסביר עד כמה זה משפיע על אורך חיי הנעל עצמה?

מהסתכלות מהירה, ראיתי מספר דגמים – ואשמח לשמוע את דעתכם (לדאבוני, לא מדדתי עדיין ולא רשמתי מספרי דגמים)

• Columbia 100mw
    • גרמונט (לא Dragon Tail ) שוב
    • Vasque 
    • La sportiva 

תודה וסליחה על החפירה

1.  מומלץ להתרגל לנעל ככל שניתן, להתחיל בהליכות “רגועות” ביומיום ואח”כ לטיולים ולטרקים. זמן ההתרגלות תלוי בסוג הנעל וברגל שלך. אם כבר קנית נעל חדשה וטובה, למה לא להשתמש בה? לא יודעת איזה טרק אתה מתכנן בפירנאים אבל אם יש שם שלג- כמובן שנעל אטומה נחוצה.​​​​​​​
    2. אין מדע מדוייק, יש נעליים מצויינות שמחזיקות אצל אנשים מסויימים שנה ואצל אחרים 10 שנים . התבלות היא טבעית ונובעת משימוש, תנאי אחסון, טיפול, וכמובן שיש קשר גם לצורת ההליכה של הרגל שלך (למשל אנשים ש”מורחים” בהליכה- הסולייה נשחקת יותר, לפעמים רק בצד מסויים וכו’)
    3. אף אחד לא מכריח אותך לטפל בנעל, אם כבר קנית משהו טוב והוצאת כסף, לא חבל לא לשמור על האטימות? זה כמו שתקנה אוטו חדש ולא תיקח אותו למוסך…

הוקס לפעמים קצת מכהה את הצבע של הנעל (תלוי בחומר) אבל זה עובר אחרי כמה זמן ובהחלט שומר עליה. אתה קונה נעלי שטח- לא נעלי אופנה

1. הדגם שציינת של קולומביה, הוא MID= נעל בינונית-נמוכה, האם בכוונה? לטרקים ארוכים עם משקל עדיף נעל גבוהה עם אחיזת קרסול טובה יותר. בנוסף נעלי עור כמו זו הן לא “רכות” ולכן יכול לקחת להן יותר זמן הסתגלות (שוב, תלוי ברגל שלך)– לדעתי זה שיקול פחות הכרחי אבל זה עניין שלך. אין קשר לאורך חיי הנעל (לעומת זאת לטיפול שאתה מסרב לעשות דווקא יש)
    2. למעט הקולומביה כתבת פה חברות, ולא דגמים. תן לנו טווח מחיר ומה סוג הטרקים שאתה מתכנן (משקל? ארוכים?) אלה הקריטריונים המשמעותיים בבחירת נעל – כך נוכל להציע ולחוות דעה . הקריטריון הכי משמעותי הוא נוחות אבל לזה תגיע בהמשך כשתלך למדוד.

בהצלחה!

• @aviyada

אביה – ראשית – תודה רבה על התגובה המהירה. 

המסלול הינו Carros de Foc – ללא שלג כמובן, אבל עם סבירות (כמו בכל טרק גבוה) לגשם. 

האם זה מספיק משמעותי כדי לרכוש נעל חדשה חסינת מים? 

הדגם של קולומביה הו זה

בהחלט לא נעל נמוכה כמובן.. 

נעל אחרת שמוצאת חן בעיני היא של גרמונט – זו 

היא דיי דומה למה שיש לי היום מבחינת המבנה

• @imeshy

ועוד שאלה קטנה  – האם העובדה שהגפה היא יותר מזמש משנה משהו?

מבחינת אטימות למים

מבחינת הצורך / אי צורך “לטפל” בנעל

תודה רבה

• @imeshy

1. החלטה שלך האם מספיק משמעותי לך להשאר בנעל יבשה כשיורד גשם… לדעתי התשובה ברורה
    2. אכן הסתכלתי על הדגם הלא נכון של קולומביה. אני רואה שמה ששלחת אכן בינוני-גבוה (3/4) וגם מחומר סינטטי= “רך יותר” , לא מכירה באופן אישי את הדגם הזה
    3. הדגם של גרמונט ששלחת מצויין,  ממה שאני מכירה הוא יחסית צר . כמו כן שים לב שהגרמונט גבוהות וכבדות יותר ולכן יתאימו מאוד לטרקים ארוכים עם משקל, לטיולי יום קלים אולי הן מאסיביות מידי , אבל שוב- עניין של נוחות.

נסה למדוד אותן כי אין דרך אחרת לבחור נעל

בכל נעל מכל חומר- ככל שתטפל בה יותר כך תאריך את חייה. בנעלי עור זה משמעותי יותר מנעליים סינטטיות.

• @aviyada

תודה רבה

בחזרה