בחזרה

שייט חופי בישראל

• חבר סיפר לי שהוא עשה שייט חופי כאן בישראל מהמרינה בהרצליה  צפונה לחיפה ועכו הם ישנו  והפליגו על יאכטה מפרשית למעשה כמו טיול ליוון או קפריסין על יאכטה , רק זה כאן בחופי הארץ   הם מאוד נהנו ו האם מישהו עשה טיול כזה על יאכטה בארץ? ואם כן איך היה

וגם אם יש לכם המלצה על עוד חברות שעושות  ומתמחות בשייט הזה אשמח , אנחנו בגדול 6 משתתפים במשפחה 

• @קובי-עזר_4093598

לדעתי בלי קשר לחברה שאתה מפרסם (בכוונה או שלא בכוונה) ממש לא דומה לשייט ביוון או קפריסין.

ביוון או קפריסין כלי השייט משמש בעיקר כדי להגיע לחופים מעניינים, מפרצים קסומים וכו’.

שייט לאורך קו החוף בישראל לטעמי הופך מהר מאוד למשעמם, בטח אם אתה מדבר על שייט ארוך שכולל גם לינה.

אם אתה משווה להפלגת יאכטה מישראל עד יוון ולא שייט לאורך חופים מעניינים ביוון עצמה – לרוב האנשים שאני מכיר משעמם בריבוע.

אגב בישראל המחירים גם מאוד מאוד מאוד יקרים.

לדעתי עדיף לטוס ליוון או קפריסין ואז לקחת שייט שם, תשקלו אפילו סירה לנהיגה עצמית,

ביוון וקפריסין משכירים סירות עם מנועי 40 כ”ס שלא דורשות רישיון משיט ומתאימות ל 6 אנשים בעלות של 100-150 יורו ליום שלם שבו אתם מסיירים במקומות מהממים.

כמובן שאפשר לשוט עם סקיפר בסירות גדולות יותר או להצטרף ליאכטה.

בלי לבדוק מחירים להערכתי המחיר כולל טיסה ולינה יהיה יותר מתחרותי למחיר הפלגת כמה ימים בישראל וההנאה תהיה הרבה יותר גדולה.

• @דוקטור-דו-ליטל

הבחור הצטרף לפני 9 ימים, פרסם 2 פוסטים זהים.

עדיין חושב שזה לא פירסומת?

• @dyarok

ברור שזו לא פרסומת ואני אסביר

פרסומת באה כדי להגדיל מכירות, להגדיל רווחים.

נראה לי שמה שהבחור כתב אם תהיה לו איזושהי השפעה על החלטה של מישהו היא תהיה השפעה הפוכה, הורדת מכירות. לכן מתוך הגדרה זו לא פרסומת

• @דוקטור-דו-ליטל

ההצעה שלח והתגובה שלך מאוד מעניינת , הבעיה ולא יודע אם זה ממש בעיה שאשתי רוצה להיות רק בארץ מטעמי דת (כביכול שלא עוזבים את הארץ לצורכי טיול, וגם מאיזהו פחד פנימי לדעתי)  בכל מקרה למה משעמם  אם יוצאים נניח מתל אביב או הרצליה השייט אורך בארך 6-8 שעות , בדרך אפשר לעצור לשחיה  צלילה , לדוג דגים ולבשל במקום, וגם נניח מגיעים לחיפה או עכו , ניתן לעגון  ולרדת מהיאכטה ולטייל באזור , לדעתי אתה מטייל מיקצועי שעשהנ הרבה הפלגות ונופש בחול, אנחנו האמת חדשים ואם חס וחלילה פתאום לא יתאים או לא יודע מה תמיד נוכל פשוט לעצור באחת המרינות ולחזור  במונית,

טיול חוצה יבשת  נראה לי לפחות לאלה שאין להם ניסיון  על יאכטה  יכול להיות בעייתי 

בכל מקרה נשאר עו עו 4 חודשים לעונה ואז נחליט

תודה רבה ובאמת  שהרשמת בתשובה  הכנה והמאוד מענינת 

• @קובי-עזר_4093598

אכן חלק מהדתיים מאמינים שאסור ליהודי לעזוב את הארץ אלא מסיבות מאוד מוגדרות וטיול איננה אחת מהן.

האם אתה מתכנן לשכור יאכטה + סקיפר ליום שלם רק בשבילכם? כי אם אתם מצטרפים לקבוצה ואתם דתיים אתם לא יכולים לשחות או בכלל להתלבש לא צנוע, אם השכירות רק בשבילכם ואתם איכשהו מסתדרים עם זה שיש סקיפר שאיננו בן משפחה מדובר בעניין לא זול.

אז השאלה היא מה האלטרנטיבות בישראל. אם ההפלגה הזו היא הניצול הטוב ביותר של הזמן והכסף.

כדאי שתלמד יותר טוב את ההצעה לשייט כדי שתבין בדיוק מה אתה מקבל ובאיזה מחיר.

למשל בעכו אני מבין איפה אפשר להקשר ואז לטייל רגלית בסביבה, אבל כתבת שההפלגה מגיעה רק עד חיפה ועכו צפונית יותר. לא ברור לי איפה חושבים להקשר כדי לטייל רגלית בחיפה, מה גם שההפלגה מהרצליה לחיפה וחזרה לא מותירה לכם הרבה זמן לסיור, להערכתי בכלל לא יהיה זמן.

בצלילה, למה אתה מתכוון? צלילת סקובה עם מיכלים? אם אין לכם רישיון מדובר בעסק לא זול כי צריך מדריך צלילה.

תכלס נראה לי שמדובר על הרבה (מאוד) של אלפים של שקלים תמורת פחות מיום בילוי, לדעתי יש אופציות הרבה יותר טובות לצלילה שחיה וסעודת דגים, ממליץ לך לבדוק את האלטרנטיבות ורק אז להחליט

• @דוקטור-דו-ליטל

דוקטור לפי הבדיקות בערך עולה 2500 שח ליום כולל דלק וסקיפר, הבנתי שאפשר לעגון בעכו ולטייל בשוק ובשווקים  ,  בכל מקרה רצינו יאכטה רק בשבלנו ולא להצתרף  לקבוצה ,  לא יודע למה אמרת שלא ניתן לעצור בחיפה? אני חושב שניתן לעגון לכמה שעות ,האמת לא יודע מה באמת ניתן לעשות שם אבל בהחלט ניתן לעצור להתרעננות ,

כמו שאמרתי לך , אתה נראה מקצוען והרפתקן , התכוונתי צלילה בשנוקלים😊 ככה חוויה   על הדרך

לדעתי ליומיים וחצי השקעה של 6500 שח כולל הכל ל6 משתתפים נראה סביר

במיוחד שישאר חוויה וזיכרו לטווחן ארוך , לך תדע לאן עוד נגיע😎

• @קובי-עזר_4093598

אני הייתי שוקלת לעשות רק כיוון אחד..

לקחת רכבת עד עכו ולצאת משם עם הסירה.

תוכלו להגיע יום קודם לטייל בעכו , לישון בעיר ולמחר לצאת עם הסירה לתל אביב.

אתם גם יכולים לקחת סירה לעכו, לישון בעכו לטייל למחרת ולחזור ברכבת.

אתם כמובן תשלמו לסקיפר שעושה צד אחד לבדו….

• @קובי-עזר_4093598

אוקי, על פניו 2500 שקלים ליום שלם נראה מחיר סביר בהחלט.

אני לא יודע על איזה כלי מציעים לכם לשוט אבל גם אם מדובר על כלי יחסית מאוד מהיר 6-8 שעות אולי יספיק לכם להלוך חזור, גם זה לא בטוח, בטח לא לעגון כמה שעות, 

אני מניח שתשוטו על יאכטה סטנדרטית והמהירות של יאכטה סטנדרטית עם המרחק שאתה מדבר עליו ומשך הזמן שיש לכם פשוט לא מסתדרים. בטח ובטח לא עם עגינה בכל מקום שהוא לכמה שעות.

זה כמו שתגיד לי שהציעו לכם טיול בקרוואן מהרצליה לעכו וחזרה שימשך שעה, ועוד בדרך תעצרו לארוחת צהרים של 30 דקות.

יש לי הרגשה שיש לך בלבול בפרטים, ממליץ לך לודא.

צלילה עם שנורקלים היא חוויה מאוד נחמדה, בתנאי כמובן שצוללים במקום שיש מה לראות. תוודאו עם החברה שהם יעגנו במקום מתאים, יש כמה בדרך.

ההצעה של יפה להפלגה חד כיוונית יכולה להיות מעניינת. לפעמים בעלי יאכטות צריכים להעביר יאכטה מצפון לדרום או להיפך, אם ישתלב עם אופציה כזו אולי תוכלו לקבל מחיר טוב וגם תוכלו לבלות בעכו.

• @דוקטור-דו-ליטל

דוקטור מה שלומך?

השייט כמו שאמרתי לך על יאכטות מפרשיות בערך 36 פיט לא מהירות במיוחד כי הם שטים בגדול ע”י הרוח אבל בדקתי זה בן 8-12 שעות ככה בכיף וזה תלוי במצב הרוח  , בשביל החוויה זה לדעתי מושלם , אפשר לבשל בדרך לדוג וכו.. כמה שזה נשמע קצר ומהיר , ולא נספיק , אבל בשביל פעם ראשונה זה מעניין
    אמרתי לך ,אתה כבר מקצוען והרפתקן .זה קצר בשבלך ,לך תדע אוליי בהמשך נתכנן דברים גדולים יותר😎

• @yaffabe

יפה מה שלומך?
    הרעיון להגיע לעכו  עם היאכטה ולעגון, ולצאת לטייל בעכו בשווקים או  ובמקומות מענינים באזור הזה, וכן  לישון לילה על יאכטה שזה ממש חלק מהחוויה  ולחזור למחרת  , ואם במידה ובאמת היה לנו קשה מבחנתינו הדרך לעכו ,אז באמת ניתן לחזור ברכבת ,  אם יוצאים מוקדם בבוקר נניח בשעה 6 בבוקר  אז בשעה שתיים או שלוש אנחנו בעכו יורים ונהנים כל היום כולל הערב.  ובאמת שהחוויה על היאכטה  היא גדולה וחשובה  ומשאירה זיכרון נעים  והשאר זה תוספות טובות.

תודה רבה יפה על התגובה

ואם יש לך עוד רעיונות  לדרך או לאזור ,אשמח לשמוע

בחזרה