בחזרה

בדיקת טיסות עתידיות

• איפה אני יכולה לראות לוח טיסות מתוכנן מנתב”ג? מוצאת רק טיסות זמן אמת

אני מתכננת חופשה בכרתים בקיץ ומנסה להשוות קנית חבילה (מה שלא עשיתי אף פעם) מול הרכבה עצמית. בחבילה מופיעות טיסות מסוימות (כנראה צ’רטר?) ורציתי לבדוק שהן אכן קיימות. 

תודה מראש

• @tanyat

יש המון אתרים שבהם את מכניסה תאריך מבוקש ויעד מבוקש מנתב"ג והוא כותב לך את האפשרויות. תכתבי בגוגל "טיסות זולות" או כל דבר דומה ויתן לך מספר אתרים, כדוגמת skyscanner

• @שמחת-הפרטים-הקטנים

האתרים האלה (גוגל וסקייסקאנר), לא מציגים טיסות שכר(ספקי-החבילות משווקים את הטיסות האלה) - עכשיו אפשר לחפש טיסות ב: Aegean Airlines, ארקיע, ישראייר ו- Bluebird Airlines. 

• @aljaje

צודקת 100%, רציתי לוודא שהטיסות שמוכרים בחבילות אכן קיימות וכבר קיבלו אישורים. לדוגמא, איסתא מוכרים חבילה שטיסת הלוך שלה לא אושרה עדיין (לפחות הם מספיק הוגנים לתת לזה גילוי, לא בטוחה שכולם כאלה).

בדקתי את כל החברות שציינת, מחירים הזויים.

כנראה שאצטרך בכל זאת לרכוש חבילה בפעם הראשונה בחיי 😅

• @tanyat

החוק מחייב את הסוכנים להצהיר במפורש אם טיסת השכר אושרה או לא אושרה, הם לא תפסו פתאום מתקפת הגינות.

סיטונאי וסוכני התיירות לא רוצים למכור לך רק את טיסת השכר, הם רוצים למכור את כל הדיל, כולל הלינה. לכן הם רושמים מחיר מאוד גבוה לטיסה בלבד.

כרגע אני רואה טיסות ישירות רק של Blue bird למשל מה 13 עד ה 21 ליולי בסביבות 370$ הלוך ושוב.

זמני הטיסה טובים, יציאה בבוקר מנתב”ג וחזרה בערב מהרקליון

לדעתי יקר, אבל לא בשמים.

למה חשוב לכם דווקא כרתים? אם תרחיבי את החיפוש לקפריסין או יוון יש סיכוי שתמצאו פתרונות הרבה יותר זולים

• @דוקטור-דו-ליטל

החוק אולי מחייב אותם אבל חלקם מצפצפים עליו. לדוגמא, באתר של וואלה טורס זה לא כתוב במפורש. הטיסה מופיעה ללא שם החברה וללא שעת הטיסה. רק כששאלתי את נציג החברה קיבלתי תשובה שהטיסה עדיין לא אושרה. לא בטוחה שכולם שמים לב ושואלים.

למה כרתים- כי הפעם נדלקתי על מלון מסוים עם פארק מים. החלטנו לנסות לראשונה חופשת בטן גב הכל כלול (כנראה עייפתי אותם בטיולי כוכב אינטנסיביים 😂).

מכל מיני אילוצים אני מאוד מוגבלת בתאריכים, עם אפס גמישות וכמו תמיד בטיסות, חוסר גמישות עולה יקר. בתאריכים שאני רוצה Blue bird עולה יותר ועוד צריך להוסיף מזוודה כי עם הטרולי של 5 ק”ג אפילו אנחנו, שהתרגלנו לטיסות לואו קוסט עם טרולי בלבד,כנראה לא נסתדר..

• @tanyat

מצבנו כנראה ממש גרוע אם אנחנו מתפעלים מגוף שבסך הכל מציית לחוק.

יש באיגאן מחירים זולים יותר אבל עם חניית ביניים, אולי בהמשך יפרסמו טיסות ישירות, לי בכל אופן לא ידוע.

אם אין הצלחה בחיפוש טיסות לכרתים אולי כדאי לחפש מלון עם איכויות דומות במקומות אחרים.

• @דוקטור-דו-ליטל

כן, אמשיך לחרוש. מי היה חושב שזה יהיה כזה מסובך לארגן חופשת בטן גב אחרי שכבר ארגנתי אי אילו טיולים ברחבי הגלובוס 🤔

• @tanyat

אז אם אני יכול לבוא בהצעה נוספת,

אני לא חסיד גדול של הכל כלול, במיוחד באזורים היוונים בהם האוכל זול יחסית.

בישראל כשבירה בלובי עולה הון קטן וארטיק לילד דורש שבירת קופת גמל יש יתרון כלכלי להכל כלול. ביוון בירה עולה 2-3 יורו וארוחה טובה עולה אולי 10 יורו – לא רואה הצדקה כלכלית.

בפעם האחרונה שרציתי חופשה שכללה הרבה זמן מנוחה לקחנו מלון פשוט יחסית, אבל על חוף הים, שגם נותן שירותי חוף.

אם רצינו משהו, מאכל או משקה, אז פשוט קונים = מחייבים את החדר. לא מתקמצן אבל גם לא דוחס סתם,

לא נשארים במלון אם בכל זאת רוצים לקפוץ לטייל באיזשהו מקום כי כבר שילמנו על צהרים במלון אז מה עכשיו נשלם גם בחוץ.

אפילו ביום האחרון במלון ארזו לנו סלסילת פיקניק שיהיה לנו עד הטיסה (בפועל גם בטיסה עצמה), אז עלה עוד כמה יורו לאדם, ביג דיל.

לדעתי האופציה הזו הרבה יותר כלכלית ונעימה. אם רלוונטי לכם יכול לשפר גמישות בבחירת לינה וכמובן הורדת עלויות.

זאת כמו שאמרתי בניגוד למלון באילת, כשכל שטות עולה המון ואז השיקול הכלכלי יכול להוביל למסקנה אחרת.

• @דוקטור-דו-ליטל

מה שאתה מציע זה חופשה מסוג אחר. החלטה לבחור בסוג כזה או אחר של חופשה היא לא לגמרי כלכלית/רציונלית. השנה בא לנו לטעום חופשה מסוג “הכל כלול במלון מפונפן שאפשר לא לצאת ממנו”. אני מבינה שיש עלות מסוימת לחופשה מהסוג הזה. פשוט קשה לי (אחרי שכבר שכחתי מתי דיברתי עם סוכן נסיעות) לקנות חבילה שאין מאחוריה גב של חברת תעופה נורמלית/אתר הזמנות בינלאומי וכו’. לצערי, לא סומכת בכלל על ספקי השירות הישראליים בתחום התיירות ועל חברות צ’רטר. 

• @tanyat

אם הטיסות עדיין לא מאושרות, הספקית יכולה גם לשנות את מועד הטיסה (גם שבוע לפני, עם/בלי הודעה ללקוח). 

אולי זה כרגע המחירים קצת גבוהים? בד"כ מחירי הטיסה לכרתים בסביבות ה- 200$ (אבל קשה לדעת מה יהיו המחירים בעוד חודש). 

* את יכולה לשאול גם בפורום יוון וכו', אולי מר שפירא, המומחה לכרתים יגיב(?).   

• @aljaje

לא ידעתי שקיים פורום נפרד ליוון וכמובן מכירה את מר שפירא. בדיוק חשבתי איפה אני יכולה לאתר אותו, כי הפורום בתפוז כבר לא פעיל. תודה רבה

• @aljaje

אלופה, תודה רבה. פניתי למאיר.

• @tanyat אמר:

@דוקטור-דו-ליטל

מה שאתה מציע זה חופשה מסוג אחר. החלטה לבחור בסוג כזה או אחר של חופשה היא לא לגמרי כלכלית/רציונלית. השנה בא לנו לטעום חופשה מסוג “הכל כלול במלון מפונפן שאפשר לא לצאת ממנו”. אני מבינה שיש עלות מסוימת לחופשה מהסוג הזה. פשוט קשה לי (אחרי שכבר שכחתי מתי דיברתי עם סוכן נסיעות) לקנות חבילה שאין מאחוריה גב של חברת תעופה נורמלית/אתר הזמנות בינלאומי וכו’. לצערי, לא סומכת בכלל על ספקי השירות הישראליים בתחום התיירות ועל חברות צ’רטר. 

כן אבל עכשיו אחרי שרשמתי פוסט על שעות טיסה בשרשור שנפתח על יוקרה עלה עוד נושא לתודעה שלי.

כשהטיסות עוד לא אושרו הן בד”כ מפורסמות בשעות המועדפות על רוב הנוסעים, קרי המראה בבוקר מנתב”ג והמראה חזרה בערב. פעמים רבות (מידי) קורה שכשהטיסות מאושרות השעות המפנקות הופכות להרבה פחות (עם תירוצים כמו “זה צ’ארטר ואין מה לעשות), ואז החופשה הופכת לפחות מפנקת.

לשיקולך

• @דוקטור-דו-ליטל

אני מודעת לזה ולכן בינתיים רכשתי חבילה (עם ביטול חינם) שבה שתי הטיסות מאושרות, לכאורה. אבל בגלל שלא סומכת כאמור על ספקים ישראליים רציתי לבדוק בעצמי באתר של נתבג. הפוסט התחיל משאלה איפה אני יכולה לבדוק לגבי טיסות עתידיות. 

• @tanyat

ביטול חינם זה נחמד,

לאנשים עם מחויבויות מועטות יכול לתת תשובה לא רעה,

לאנשים שצריכים לתאם את החופשה עם העבודה, למצוא פתרון לעציצים לחתול ולילדים וכו’ ושמועד החופשה האפשרי הבא רחוק אפשרות הביטול בגלל שמספר ימים לפני הטיסה הזיזו את השעה קוסמת פחות.

לא יודע איפה אתם על הספקטרום הזה.

אם הכוונה היא לחכות עד שחברת תעופה כמו איגאן תפרסם את לוח הטיסות שלה לקיץ ואז להחליט – נשמע כמו תוכנית טובה.

באתר של נתב”ג אכן יש בדף של טיסות זמן אמת גם מידע על טיסות מתוכננות, אבל ככל שהבנתי את המידע לדף הזה מזינות חברות התעופה כך שבדרך כלל אם החברה לא פרסמה את הטיסה באתר האינטרנט שלה הוא גם לא יופיע באתר נתב”ג.

וסתם גירד לי באצבעות לבדוק אופציות

מלון הכל כלול בפאפוס (אחד מיני רבים)

https://www.kanikahotels.com/olympic-lagoon-resort-paphos

ומבחר גדול של טיסות זולות, כולל ריאן אייר עם מבחר גדול של טיסות שמשאירות עודף מ 200 יורו, ולצפוניים אפילו פינוק של טיסות ישירות מחיפה.

כמובן שאם רוצים כרתים אז קפריסין זה לא כרתים.

• @דוקטור-דו-ליטל

הנחת נכון לגבי התוכנית להמתין עד לפרסום טיסות ישירות של איאגן. בינתיים יש לי שתי הזמנות עם ביטול חינם: מלון שהזמנתי ישירות באתר שלהם וחבילה מספק ישראלי.

תודה שטרחת לבדוק בשבילי מלון. בדקתי כמה הוא עולה לתאריכים שלי. הוא יקר כמעט באלף אירו ומציע פחות למתבגרים בהשוואה למלון שהזמנתי בכרתים. כך שאמשיך להמתין לטיסות ישירות.

• @tanyat

מהניסיון שלי- טיסות ישירות לכרתים לא תמצאי במחירים יותר נמוכים ממה שכתבת כאן לקיץ. לכרתים כדאי לנסוע בחבילות מבחינה כלכלית…

גם הטיסות שיפתחו של אג’יאן לא יהיו זולות. 

• @hadas2308

ברור לי שאין מציאות ביולי. אבל במחיר שווה/קרוב אעדיף חבילה שהרכבתי בעצמי ולא חבילה מוכנה שאת המסמכים הסופיים שלה מקבלים 48 שעות לפני הטיסה, במקרה הטוב.

בחזרה