בחזרה

הגעה לעקבה

• שלום,

חושב לנסוע באמצע מאי לכמה ימים לעקבה ופטרה ויש לי מספר שאלות

1: המחירים לטיסות שדל רויאל ג’ורדניאן מנתב”ג לעמן ואז עקבה יקרים מאוד (אני במחיר הזה טס ביזנס לאוסטריה) לכן חושב לקחת טיסת ארקיע לשדה רמון החדש השאלה האם משם יש שאטלים או תחבורה ציבורית למעבר גבול? או שרק לקחת מונית?

2: מרגע שעברנו לצד הירדני איך מגיעים משם לאזור המלונות בעקבה? תחבורה ציבורית?מוניות? מה המחיר שנהוג לשלם?

3: אנחנו מחזיקים בדרכון ישראלי בלבד האם צריכים להוציא אשרה מיוחדת לצורך הטיול?

4: כמה זמן מנסיונכם לוקחת הפרוצדורה של מעבר הגבול כדי שאדע להתכונן נכון לקראת הטסיה חזרה מרמון.

• @papkin אמר:

1. חושב לקחת טיסת ארקיע לשדה רמון החדש השאלה האם משם יש שאטלים או תחבורה ציבורית למעבר גבול? או שרק לקחת מונית?

• יש אוטובוסים לאילת, אך הם אינם עוברים דרך מעבר-הגבול "רבין", אם רוצים לחסוך כסף אפשר לקחת מונית מאילת למעבר-הגבול (בערך 55 ש"ח) או לקחת מונית מהשדה למעבר-הגבול (בערך 100 ש"ח, אם הם לא מפעילים מונה). 

2. מרגע שעברנו לצד הירדני איך מגיעים משם לאזור המלונות בעקבה? תחבורה ציבורית?מוניות? מה המחיר שנהוג לשלם?

• ​​​​​אפשר לקחת מונית (11-13 דינר, תלוי ביכולת המיקוח) למלון או לבקש הסעה מהמדריך שהעביר אתכם את הגבול. 

3. אנחנו מחזיקים בדרכון ישראלי בלבד האם צריכים להוציא אשרה מיוחדת לצורך הטיול?

• חייבים מדריך(מלווה) כדי לעבור את הגבול(25-30$).

4. כמה זמן מנסיונכם לוקחת הפרוצדורה של מעבר הגבול כדי שאדע להתכונן נכון לקראת הטסיה חזרה מרמון.

• תלוי אם המעבר עמוס/ריק, בצד הירדני יש "טופסיאדה", יכול לקחת 10-20 דק' (כשהמעבר ריק ונפלת על פקידים יעילים), בצד הישראלי יש רק שיקוף כבודה במכס.

* כדי להגיע בחזרה במונית לנמה"ת רמון, תצטרך להזמין מונית(בד"כ המאבטחים מזמינים מונית, יקח בערך 15 דק' וזמן הנסיעה תלוי בעומס בכביש (30 דק'?) ובידוק בנמל עצמו לפני הטיסה חזרה (זמן לא ידוע). 

בפעם האחרונה שטסתי (מאילת), הגעתי מוקדם מדי (המעבר בגבול היה מהיר) והציעו לי לעלות לטיסה שעמדה לצאת.  

• @aljaje

מהאוטובוס לאילת אפשר לרדת בצומת אילות ומשם כעשר דקות הליכה למסוף, או לרדת בתחנה הראשונה באילת ולתפוס מונית.

עם GETT או אובר אפשר ודאי להזמין מונית לצומת אילות, אבל נראה לי שעדיף מאילת.

• @Sailor

כן, אך מכיוון שהוא כנראה יגיע עם תיק/מזוודה, הצעתי לנסוע באוטובוס עד אילת, המרחק מהתחנה בצומת אילות עד המסוף הוא כ- 1.5 ק"מ (השאלה אם ירצו).  

אפשר לנסות להזמין מונית מהצומת או לשלם קצת יותר. 

• תודה רבה חברים על המידע, מה הכוונה למדריך מלווה במעבר גבול?כיצד דואגים לזה?

• @papkin

פונים לסוכן ירדני - למטייל "שירותי תיירות בירדן" (לא כולם מספקים את השירות הזה) ומבררים כמה הוא גובה על "שירות ההעברה" במעבר-הגבול. 

יש גם סוכנת באילת נרגיזה.

• @papkin

הבחור מחכה לך בכניסה לביתן של ביקורת הדרכונים. ניגש להחתים את הדרכונים והולך איתך למונית במידה וסיכמתם מראש. לוודא שהחזירו לך את הדרכון שלך.מנסיון אישי.

• תודה רבה לכולם

• @papkin

היי, טוב אז ככה....לא זוכרת את כל מה ששאלת אבל אענה על מה שאני זוכרת ממה ששאלת.…

בעקבה המחיר למעבר הוא בין 15-25 דינר לאדם, חייב סוכן למעבר.

לגבי מוניות: אתה יכול דרך הסוכן שזה יקר מאוד כי זו מונית ספיישל בעצם,כמו בארץ, או במונית רגילה מחוץ לגבול הירדני שזה הרבה פחות ואף עדיף.

מהגבול לעקבה זה כעשר ד.

במידה ואתה אוצה ללכת גם לפטרה וואדי ,יש לך גם תחבורה ציבורית מעקבה.

אוכל לעזור לך בעוד כל מיני שאלות וייעוץ,אני כל כמה שבועות בירדן, 0543107454 ווצאפ

• @papkin

לגבי סוכן למעבר,גם אוכל להמליץ לך על מישהו אמין וטוב...

בחזרה