בחזרה

שאלה קצרה לגבי ויזה 462

• שלום לכולם,

אני מתכנן להגיש בקשה לקבלת ויזת עבודה

(Working holiday visa 462)

עכשיו השאלה שלי היא כזאת:

מתי אני צריך להגיש/להראות את הטופס של כמה כסף יש לי בחשבון?

בחלק מהפורומים ראיתי שיש כאלה שאומרים שרק כשאני בשדה התעופה באוסטרליה יכולים להתקיל אותי ולבקש לראות את המסמך המדובר ובחלק אחר יש כאלה שאומרים שעוד כשאני מגיש את הבקשה לויזה אני צריך לצרף את המסמך.

מישהוא שבשנה האחרונה הגיש בקשה לויזה ויודע מה הוא מדבר יכול בבקשה לענות על זה?

תודה רבה.

• @יהב-מלכה_4107820

שלום.

לא הוצאתי את הויזה בעצמי ומהאתר הרשמי באמת לא ניתן להבין מתי צריך להציג את ההוכחה.

באתר הבא מצאתי את התאור הזה:

You must have access to sufficient funds to support yourself for the initial stage of your holiday in Australia and you may be asked to show evidence of this on arrival.

A sufficient amount is generally regarded as being a minimum of AUD$5,000, although the amount may vary depending on your length of stay and how much travelling you intend to do. You should also have a return or onward ticket or the funds for a fare to depart Australia if travelling on a one way ticket.

Evidence may include a certified copy of a bank statement and an air ticket out of Australia

עם זאת, ההגיון שלי (לא הנסיון) אומר שכמו בהגשת ויזה רגילה ייתכן ויבקשו להעלות אונליין עותק של העו”ש אז כדאי להיות מוכנים.

מדובר “רק” ב-5000 דולרים אוסטרלים שבימינו הם פחות מ-12,000 ש”ח שזה לא סכום גדול מדי כשמדובר על כסף נדרש לטיול הגדול.

אם יש ברשותך את הסכום הנ”ל פשוט תתחיל את התהליך ואם תידרש תעלה את התדפיס אונליין.

נשמח אם לאחר ההגשה תיתן לנו עוד פרטים על התהליך.

בהצלחה!

• @thomas757

תודה רבה על התגובה.

טוב אז לאחר יומיים עשיתי כמה דברים,

שלחתי אימייל לשגרירות אוסטרליה ומסתבר שהם לא עונים על שאלות מהסוג הזה ונראה כאילו הם לא עונים בכלל (לאחר השליחה של האימייל קיבלתי בתגובה אימייל אוטומטי מפורט עם קישורים לאתר ממשלת אוסטרליה) ובנוסף ניסיתי לחייג לשגרירות אוסטרליה בישראל ונענתי בתא קולי ששוב שולח אותי לאתר שלהם.

לאחר כל זה החלטתי לנסות להתחיל את התהליך אונליין והגעתי לעמוד 5 מתוך 16 ועצרתי בשאלה של האם עברתי בדיקות רפואיות כלליות לפני הטיסה לאוסטרליה.

(חשוב מאוד לעשות את אותם בדיקות כי קראתי שזה מקצר את תהליך קבלת הויזה וזה מגביר את הסיכוים)

בשבוע הבא אני אעשה את הבדיקות, אני אמשיך את התהליך ואני אעדכן אתכם פה.

• @יהב-מלכה_4107820

אולי הם לא עונים כי זה כתוב בבירור – אולי תצטרך להראות הוכחה למינון

אולי=כלומר אין חובה כרגע

אם בשדה התעופה בהגעה יחשדו בך ויחקרו אז תצטרך.

• @יהב-מלכה_4107820

תודה רבה על העדכון!

נשמח לשמוע דיווח על המשך התהליך.

• @יהב-מלכה_4107820

אני שלחתי דוח יתרות יחד עם הבקשה ולא שאלו יותר.

• @Sailor

אתה לא יצאת לאוסטרליה על הויזה שדנים בה כאן ולכן תשובתך אינה רלוונטית לשאלה. 

• @Sailor

מדובר על ויזת חופשה ועבודה ולא על ויזת תייר.

עם זאת, ייתכן שגם במקרה הזה נדרש להעלות את דו"ח היתרות. מקווה שנדע בקרוב :)

• @thomas757

בגלל המצב עם הקורונה אני לא אעבור לאוסטרליה בזמן הקרוב (לפי ההערכה שלי שנה לפחות) כל עכבה לטובה.

בכל מקרה תודה לך ולכולם על התגובות המהירות והעיניניות.

אני מקווה שנעבור את הוירוס הזה כמה שיותר מהר.

בחזרה