בחזרה

לכטל או לא לבטל

• מתלבטת מאוד. הזמנו קרוואן ליולי לארצות הברית. לבטל או לא? דמי ביטול גדלים ככל שמתקרבים למועד. כרגע זה רק 10 % ובקרוב עולה ל 25. אלפי שקלים.  הבנתי מחברת תעופה שאם יהיה ביטול בגלל הקורונה – הכסף יוחזר במלואו. כאן אני פחות דואגת. 

מה דעתכם? 

• @olgadadosh

כרגע אין לנו מושג מה יהיה בעוד שבועיים, אז איך נוכל לנחש מה יהיה המצב ביולי. הניחוש שלך טוב כמו שלנו.

• @olgadadosh 

הייתי מנסה ליצור קשר עם החברה ממנה שכרתם את הקרוואן לבדוק אם קיימת אופציה של שינוי דמי הביטול (למשל שיישארו על 10%)

אם לא הרי אף אחד לא יכול לתת תשובות מה יהיה עד יולי –  אני הייתי מבטל ולא מסתכן בדמי ביטול של 25 אלף שח

• @olgadadosh

באופן כללי ארה”ב  עוד לא לפני שיא התפרצות הקורונה. אף אחד לא יודע לנחש מה  יהיה ביולי

• @olgadadosh

לטעמי צריך לברר פרטים ואלטרנטיבות:

קודם כל האם כבר שילמתם על הקראוון וזה עניין של קבלת החזרים, או שצריך לשלם תשלומים נוספים בקרוב? כי כל תעשיית התיירות כרגע בחשש של פשיטת רגל. ולכן החשש הוא לא רק שלא נקבל החזר על פי תנאי הביטול אלה שלא נקבל בכלל החזר כי לא יהיה ממי לבקש. אני לא טוען שהסיכון גדול, אבל הוא בהחלט קיים.

בנוסף – מה הסכומים והתאריכים הקובעים לעניין הקראוון

לגבי הטיסות – נכון לכאורה שאם החסרה מבטלת את הטיסה תקבלו את כל הכסף חזרה אבל – זה רק עם החברה מבטלת, ורק אם החברה לא פושטת רגל. המצב כרגע שחברות התעופה מנסות להתחמק מהחזר כספי ע”י הצעת זיכויים, וע”י משיכת זמן. אני לא טוען שהן לא ישלמו, אבל אני מרגיש פחות בטוח. אני לא בטוח שיש להן מאיפה לשלם את כל ביטולי הטיסות.

ולכן גם לגבי הטיסות חשוב להבין כמה כסף נפסיד אם נבטל עכשיו, וכמה אנחנו עשויים להפסיד אם החברה תפשוט רגל.

אני ביטלתי טיול (לפסח הקרוב) ורוב הספקים שחייבים לי כסף מושכים זמן. קשה אפילו להשיג את שירות הלקוחות בגלל העומס, ולא בהכרח מקבלים תשובה מדוייקת בפנייה ראשונה, ובהמשך מחכים לזיכוי וכו’. לא נעים.

בגדול מבחינת הטיול עצמו יש לכם 3 אלטרנטיבות:

• לבטל את הטיול
    • להשאר עם התוכנית הרגילה
    • לבטל את הקראוון ולתכנן טיול חלופי על בסיס אותן טיסות

אם אפשרות 3 מעניינת אתכם, אז אפשר לשקול לבטל את הקראוון. אם וכשיעבור זעם – תוכלו לבדוק שוב אפשרויות קראוון.

בכל מקרה אני מסכים עם דור – יתכן שלאור המצב חברת הקראוונים תגמיש את תנאי הביטול/שינוי שלהם -שווה לבדוק.

אני חושב שכרגע אי הודאות גדולה ולהניח שתוכלו בנחת לטייל ביולי זה אופטימי. כולל אפשרות שחברות הביטוח יפסיקו למכור ביטוחי נסיעות (בריאות).

יותר מזה, כשהמשק נכנס למיתון ואולי מיתון כבד, ומקומות העבודה של רובנו בסכנה כזו או אחרת, יש פרשנים כלכליים שיטענו שזה לא הזמן להוציא כסף טוב אחרי כסף רע. מה שהפסדנו על הטיול כבר הפסדנו. זה הזמן לשמור על הכסף קרוב לחזה.

צריך לזכור שכל הסכום שכבר הוצאת או התחייבתם עליו הוא עדיין רק חלק מעלות הטיול. יש עוד 50% ויותר שלא שילמתם, וככל שתתקדמו בתאריכים תוציאו עוד ועוד כסף.

• @olgadadosh

אני הייתי מבטל את הקרוואן.

לגבי הטיסה, לא יודע מסם תנאי הביטול אז לא יכול להתייחס לביטול עכשיו. לגבי ביטול עתידי, לא ברור כמה ההבנה שלך מעוגנת בכתובים ומה משקלה ביום פקודה

• @דוקטור-דו-ליטל

הייתי מבטל

איכשהו נראה לי שגם בתסריט האופטימי שתהיה חזרה לשגרה ביולי לא יהיה ביקוש גבוה לטיולים השנה (מצב כלכלי וכו) ויהיו מציאות

ובתסריט הפסימי ברור שכדאי לבטל

• הייתי מבטלת.
    הסיכויים כרגע לטיול רגיל ביולי לא ברורים לגמרי.
    ומצד שני, אם יהיה אפשר לטייל תהיה ירידת מחירים כי העולם במיתון.

לי יש הזמנה ליולי לכרטיסי טיסה ושייט.
    לשייט שילמתי מקדמה בסף 300 דולר וצריך להתחיל לשלם במאי.
    צריך לקרות משהו דרמטי כדי שאשלם, למרות שיש לי ביטוח ביטול.

• גם אני הייתי מבטלת.

הנבואה ניתנה לשוטים, אבל המציאות היא שלכל בחירה שלך כרגע יש מחיר, ולכן הייתי בוחרת במחיר הנמוך יותר. 

בנוגע לטיסות ולכל השאר, אני לא יודעת מהם תנאי הביטול שלך, אבל לאור הנסיבות קיים חשש שגם כספים ש”מגיעים” לך ע”פי תנאי ההתקשרות במקרה של ביטול מצדם, לא ישולמו לך עקב המצב יוצא הדופן, שטרף את כל הקלפים, ומאיים להקריס גם חברות חזקות.

במצב היום, הייתי מתמקדת במזעור נזקים.

כשתהיה יותר וודאות, נחזור לטייל.

• @יונה-וקשת

ייתכן ויהיה בקרוב מיתון בארה"ב, עדיף לנסות לקבל החזרים כספיים עכשיו לפני שיהיה מאוחר מדי. 

• די חושב כמו קודמי אבל ללא ביטחון מלא מה הצעד הנכון, אני מלא ספקות מה יוליד יום, וחודש, וחצי שנה.
    למשל אני גם חושב לשמור על הכסף שלי אצלי, ולא לחשוב על מותרות, עם כזה חוסר בהירות.
    אני גם לא אופטימי שניתן יהיה לחזור לשיגרה בקרוב, בטח ברמה העולמית, ושהמצב אז יהיה כתמול שלשום.
    מצד שני אם לא נצרוך נתרום ישירות לנפילות עסקים וחברות אחת אחרי השנייה, ומה יהיה ההמשך?

הייתי אמור לטוס לצפון איטליה עם תחילת הסגר המקומי שם, ממש בהתחלה, כמובן הכל בוטל.
    חברות שאני מוקיר הן הראל ושלמה סיקסט (דמי הביטוח נסיעות והשכרת הרכב הוחזרו במלואם בשקלים במקום והתעלמו מכל דמי ביטול).
    איזיג’ט אני שמח שביטלו את הטיסה חזרה (היה כבר סגר מלא) וזיכו זיכוי מלא.
    המלון התווכח בהתחלה שהכל כרגיל, וחייבו לבסוף את הדמי ביטול בגובה לילה ראשון – אבל שלחו זיכוי באותו סכום לשימוש עד סוף החורף הבא.

מכאן שהייתי מתכתב עם המשכירים ומברר מה עמדתם בנושא – במקרה הגרוע להגיע לשיטת “וואוצ’ר”.
    אגב ישרוטל היו אופטימיים, מציעים ביטול חינם עד סוף מאי משהו כזה – כלומר יש כאלה שחושבים על טובת הלקוח כדי לשמור עליו לעתיד.

שיגמר כבר הסרט הזה, לא יודע, בנטפליקס התפשטות נגמר תוך שעתיים.

• @אלי-רון

תודה על העדכון. טוב לדעת איך זה מתנהל כשמבטלים.

• @olgadadosh

אני הייתי מבטל.

• @ keves160 сказал:

@olgadadosh

В настоящее время мы не знаем, что произойдет через две недели, так как мы можем догадаться, какова будет ситуация в июле. Ваше предположение так же хорошо, как и у нас.

שלום אולגה

אולי יכולה לתת הסבר,עצה.

יש לי כרטס לטורונטו קנדה ל 9 ב יוני. ול9 ספטמבר חזרה.

שאלה. 

1. עם אני מבקש חזיז להעביר טיסה תוך לחודש חודשיים לאוגוסט? בגלל קורונה 19 )מצב חירום) ואני בגיל סכנה 71. זה מביא לי קנס?

2. עם אני תרצה למשוך טיסה חזור מי 9 ספתמבר ל דסמבר או ינואר פברואר 2021?

מגיע לי כנס?

תודה מי ראש.ותיהיה בריא

• לפני כמעט שנה הוזמנו כרטיסים, שוריינו מקומות ונבנו מסלולי טיול באתרים נבחרים במספר מדינות ארה”ב.
    לאור המצב נשארתי במעקב  ואלו מסקנותיי הטכניות (ללא שיקולים בריאותיים פרטניים למי שמצוי באוכלוסיית סיכון, נשא, חושש מסיכון וכיוב’).

1. כל עוד חברות התעופה טסות/ מתכוונות לטוס וטרם ביטלו את הטיסות והקונקשנים- ממליץ להמתין עם הביטול נוכח עלות יקרה שניתן אולי לקבל חזרה אם יבטלו הן מיוזמתן.

2. נכנסתי לכל האתרים הרשמיים של המדינות, הפארקים, האתרים/מקומות בהם אנו עתידים לבקר, בכדי ללמוד אודות המדיניות שלהם נוכח המגיפה.
      מצאתי כי המדיניות שונה בין מקום למקום ומשתנה מעת לעת, לאור חומרת המגיפה או ההתגברות עליה. 
      לדוגמא-
      א. האם יש מדיניות סגר שתכפה הישארות במקום סטטי למשך שבועיים בבידוד? במקומות בהם אנו מתכוונים לבקר- לא מצאתי הנחיה זו.
      ב. ”פארק טיטון” לדוגמא- מתכוונים לפתוח חלק מאתרי הלינה (לא מלון אך ביקתות ואתרי קמפינג) בהמשך החודש, אך לא יפתחו מסעדות ומרכזי מבקרים סגורים. משמע- אם במילא התכוונתם לשכור קמפר או בקתה ולטייל בטבע- אין בעיה. 
      ג. פארקי שעשועים ומקומות הומי אדם בהם יש חיכוך גבוה סגורים כעת- ההנחיות לגביהם ככל הנראה יוותרו קשוחות גם במידה ויפתחו בהדרגה. ביודעי שהאמריקאים קשוחים וברצוננו להיות בריאים ולא להמתין בתורים ולהסתכן- התגמשנו ונוותר על מקומות אלו לטובת עוד פארקי טבע מהנים, פתוחים ומרווחים.

3. נקודות התורפה  מבחינתנו תמיד היו שדות התעופה והמטוסים (גם סתם זיהומים ושפעות לא נעימות הרי אפשר לחטוף שם). מרגע שנוחתים שוכרים רכב מרווח ונוסעים לטייל במרחבים פתוחים או ה“כפריים”. משמע- מתרחקים ממוקדי הערים והאזורים הצפופים. רוב הטיול תוכנן כך במקור ומה שלא תוכנן כך- בנינו לו בינתיים תכנית חלופית. 
      לדוגמא- במקום להיכנס למנהטן בהיותנו ב”סביבה” ניסע לטייל בפארקים ולראות קצת טבע. איך?- בודקים בכל מדינה אלו פארקים ושמורות קיימות, נכנסים לאתר של המקום ומגלים אם פתוח/סגור/ מוגבל ומה יש לעשות. בהתאם גם בוחרים מקומות לינה מחוץ לעיר הגדולה, רצוי מקומות שקטים ולא גדולים מדיי כדי להמנע ככל הניתן מחיכוך בשטחים ציבוריים כדוגמת לובי, חדרי אוכל, מעליות, בריכה וכו’. 
      מעבר לזה- נראה כי למרות שהמצב בארה”ב לא מרנין במיוחד, אולי אפילו מפגר אחר המצב בארץ, עד הקיץ יהיו התפתחויות חיוביות ולאט לאט יתחילו לפתוח ולהקל יותר על הציבור, במיוחד באתרים שנבנים כל השנה על מאות אלפי ומיליוני המבקרים שמספקים הכנסה לכל תושבי הסביבה כמו לדוגמא בילסוטון.

בקיצור- לא מבטלים בשלב זה. ממתינים, עוקבים בדריכות, מבצעים התאמות היכן שאפשר, שומרים על אופטימיות זהירה…..מתפללים להיות בריאים  וכשירים בכל מצב, שהרי חוץ מ”קורונה” יש עוד כמה מחלות, בישין ומריעין בעולמנו הקטן, עליהם אין לנו ממש שליטה כפרטים.

• מה לגבי ביטוח רפואי?

החשש הוא שגם אם יקרה נס ויפתחו חלק מהטיסות ויוסרו מגבלות של בידוד, חברות הביטוח עלולות להקשות עם ביטוחים רפואיים לטיול, או אולי להחריג מגיפות באופן כללי או קורונה באופן ספציפי. ואז עלולה להיות בעיה לטוס גם אם כל שאר הדברים יסתדרו.

• @טליק-השני

עידכון- התחזית של סעיף 1 התממשה וכרטיסי הטיסה בוטלו ביוזמת חברת התעופה. כעת מחכה להחזר כספי.😷

בחזרה