בחזרה

ויטנאם או תאילנד?

• היי 😋 

אני מתכנן לטוס לבד לויטנאם או תאילנד לחודש מה-10 לאוגוסט ל-10 לספטמבר (פחות או יותר), בהתחלה הייתי סגור על ויטנאם ואפילו כבר התחלתי לבנות מסלול, אבל אחרי שדיברתי היום עם חבר שהיה בכל המקומות האלו, הוא אמר לי שמאוד כדי לי ללכת על תאילנד בהתחלה ולא ויטנאם וגם יהיה לי הרבה יותר כיף שמה מאשר בויטנאם, אמר לי שאתחרט עם אלך על ויטנאם במקום תאילנד, חח

- אני לא בקטע של מועדונים, מסיבות, בטן גב, ברים, חיי לילה, מסעדות, וכו

- אני כן בקטע של נופים טרופים, טבע, אטרקציות, ים, אומגות, ספורט ימי, צלילה (פתוח למלא סוגים של אטרקציות, ואולי גם קצת אקסטרים, כמו למשל צלילה עם כרישים וכאלו), וכו

3 שאלות.

1. האם באמת יתאים לי יותר תאילנד?

2. האם יש לי מספיק זמן לארגן את הטיול?

3. איך אני מתחיל בכלל לבנות את המסלול לחודש בתאילנד?

• חולק על דעתו של חברך.

נתחיל מהסוף, העלת נקודה טובה. המסלול בויאטנם יחסית ברור ויחסית לינארי. זה ברור שתתחיל מהצפון, תעשה שם סיבוב בסאפה או במפרץ הא לונג, תרד דרומה ותעבור במספר מקומות בדרך, תגיע להו צי מין, אולי תחליט ללכת לאיזה אי בדרום - או בדיוק ההיפך. בתאילנד, יש הרבה מאוד איזורים שאפשר להיות בהם ובאופן יחסית לא רציף.

אחזור על שתי הערות/המלצות מהדיון השני: א. ממליץ לקנות/להשיג מדריך בסגנון Rough Guide ולהתחיל להתעניין באיזור. ב. אל תחשוב שיש איזשהו מסלול שהוא זה המושלם. ג. לגבי ויאטנם, בהחלט. תדאג ללכת להוציא ויזה. תראה לאן נוח להגיע בתור התחלה, תזמין לשם לינה. משם אפשר לזרום. אתה לא צריך לתכנן הכל מראש.

• אתה תמיד מקשיב לחברים?

• תאילנד היא מעיין 'גן עדן תיירותי', ואמן ממש צורך לתכנן ממש לפרטים, וניתן להחליט על דברים מעכשיו לעכשיו, מספיק שתהיה לך תוכנית כללית וזה די מסםיק. בעניין של ספורט ימי וצליילה תאילנד כנראה עדיפה, ויש באיים תשתית טובה לצלילות. נהוג להגיע לאיים בשביל בטן גב וספורט ימי, ולצפון בשביל טבע, ג'ונגלים וקצת תרבות אתנית

• @ido-g אז אתה חושב שויטנאם יתאים לי יותר?

@shimon-amar תלוי, לפעמים כן לפעמים לא, אבל פה מדובר במצב שאני לא ממש יכול להיות סגור האם מה שהוא אמר זה נכון או לא, מצד שני, הוא זה שהיה במקומות האלו והוא גם מכיר אותי, מה שהכניס אותי עוד יותר לספק, כי אני חושב שאם אני הולך על טיול רציני של חודש בשביל להנות, אבל אני אוכל להנות אפילו עוד יותר בתאילנד (או ויטנאם, לא משנה) אז אולי אני יתאכזב, חח, גם הזמן היחיד שיש לי לחודש זה רק באוגוסט, אז אני לא רוצה לפספס את ה-chance הזה לטוס השנה

@תומר לפי מה שכתבתי, אתה חושב שתאילנד יותר תתאים לי?

• שיקול שלך. בכל מקרה, כדי להגיע לויטנאם תצטרך תחנת ביניים, שכנראה היא תהיה תאילנד. תשאל את עצמך למה רצית וייטנאם מלכתחילה

• אני לא יודע מה מתאים לך יותר, ולדעתי גם פשוט אין תשובה לשאלה הזו.

אני חושב שויאטנם היא יעד מעולה, נוח, זול, מיוחד, כיפי. רוב מי שמטייל שם זה אחלה חבר'ה. לדעתי זה שהמסלול יחסית ברור הוא יתרון לא קטן. אפשר גם בלעדיו בהחלט. אני גם חושב שתאילנד היא יעד מעולה, יש בה איזורים מדהימים, אנשים מדהימים.

גם בתאילנד וגם בויאטנם תהיה לך אפשרות להגיע לחופים, להגיע לטבע, לעשות אומגה, לעשות צלילות. ראוי לציין שאכן תאילנד תהיה מעט יותר מתאימה אם רוצים שחלק גדול מהטיול יהיה סובב סביב הים. בהחלט יש את זה גם בויאטנם, סתם זה פשוט לא "גולת הכותרת". (אני אישית לא הייתי באיים בתאילנד)

אני יודע שזה מקשה אבל פשוט אין תשובה שהיא ממש הנכונה. מדובר על איזור שלם (דרום מזרח אסיה) שהוא מדהים. לך על מה שמתחשק לך, מה שמרגיש לך נכון. תראה סרטונים של תרמילאים על המדינות, תגשש קצת, תסתכל מה טוב לך עם טיסות שיש.

אם אתה הולך על ויאטנם, תבחר בין הו צ'י מין לבין האנוי, אחרי ההחלטה הזו אפשר להמשיך בתכנון. אם אתה הולך על תאילנד, סביר שתגיע לבנגקוק. משם תעשה החלטה אם בא לך קודם לעלות לצפון או לרדת לאחד האיים. משם תמשיך.

תזמין לעצמך מקום בהוסטל בעיר שתתחיל בה. גם אם אתה רוצה ללון לבד, תחפש חדר לבד בהוסטל, יש כאלו. בהוסטלים שם לרוב אפשר להזמין סיורים. לך לסיור כזה. באופן טבעי, לא יקר שם במיוחד (תאילנד יותר יקרה אבל בסדר). זה כיף, זה מוריד כאב ראש (מסיעים אותך לכל מני מקומות במקום שתטרח), זה יעזור לך להכיר שם אנשים. אחרי שמכירים אנשים, שומעים מהם רעיונות מה לראות, לאן להגיע. לפעמים חולקים איתם מספר ימים ואף שבועות מהטיול. כל זה - בתור אדם די ביישן. קח בחשבון - רוב מי שמטייל שם לבד הוא בדר"כ כזה, ובדר"כ רוצה לייצר קשר עם אנשים בהוסטלים וכו'.

• יש לך מספר דברים שאתה סוג של "מחפש" בטיול? משהו מסויים שאתה מצפה לחוות, מצפה שיקרה?

בחזרה