בחזרה

ברזיל וארגנטינה

• בוקר טוב

כמטייל מנוסה ברחבי העולם וכתייר מתחיל בדרום אמריקה אבקש להתייעץ בפורום זה במספר שאלות הבנה עקרוניות ראשוניות טרום תכנון הטיול שלי לאזור.

מדובר בטיול ראשון לאזור זה של העולם.

נוסע לבד 50 + טיול פרישה ( סיום פרק בחיים של עבודה ושרות ) כך שמסגרת זמן היא דיי גמישה .

מסגרת תקציבית - לא מהווה בעיה , לא מתפשר על נוחות ושרות

המטרה הגדול היא בואנוס איירס - שיט לאנטארקטיקה - מפלי איגאסו - ריו דה ז'נרו - ניו יורק מסלול ראשוני נתון להצעות לשיפור

מסגרת זמנים - שיט 14 יום , ניו יורק 7 ימים ועוד כחודש לשאר המקומות שעדיין לא יודע לחלק את הזמנים

התכנון הוא לנסיעה בחודש ינואר - פברואר בהתאם לתאריכי השיט

קרנבל - להבנתי לא כדאי לבקר בריו בקרנבל שהיות שזה עלול לפגוע בהנאה מהטיול באתרים המרכזיים שבה ?

בואנוס איירס - מהם אתרים מרכזיים ?

שפה - האם אנגלית אינה מספיקה במקומות אלו ?

מפלי איגאסו - מסגרת ימים לביקור בשני הצדדים , טיסה מעל , שיט מלמטה ?

ביקור בפאבלות - מומלץ ? רוצה להתרשם מתצורות פשיעה ואוכלוסיות .

נראה לי מספיק לפעם ראשונה .

אשמח לסיוע , תודה

• בוקר טוב
    כמטייל מנוסה ברחבי העולם וכתייר מתחיל בדרום אמריקה אבקש להתייעץ בפורום זה במספר שאלות הבנה עקרוניות ראשוניות טרום תכנון הטיול שלי לאזור.
    מדובר בטיול ראשון לאזור זה של העולם.
    נוסע לבד 50 + טיול פרישה ( סיום פרק בחיים של עבודה ושרות ) כך שמסגרת זמן היא דיי גמישה .
    מסגרת תקציבית - לא מהווה בעיה , לא מתפשר על נוחות ושרות
    המטרה הגדול היא בואנוס איירס - שיט לאנטארקטיקה - מפלי איגאסו - ריו דה ז'נרו - ניו יורק מסלול ראשוני נתון להצעות לשיפור
    מסגרת זמנים - שיט 14 יום , ניו יורק 7 ימים ועוד כחודש לשאר המקומות שעדיין לא יודע לחלק את הזמנים
    התכנון הוא לנסיעה בחודש ינואר - פברואר בהתאם לתאריכי השיט
    קרנבל - להבנתי לא כדאי לבקר בריו בקרנבל שהיות שזה עלול לפגוע בהנאה מהטיול באתרים המרכזיים שבה ? יש דעות לכאן ולכאן. תמצא הרבה סמבה גם לא בקנבל.
    בואנוס איירס - מהם אתרים מרכזיים ? 5-7 ימים. יש אטרקציות אבל העיקר זה הרחובות.
    שפה - האם אנגלית אינה מספיקה במקומות אלו ? - אנגלית מספיקה בהחלט.

מפלי איגאסו - מסגרת ימים לביקור בשני הצדדים , טיסה מעל , שיט מלמטה ? יומיים נטו. יש טיסת הליקופטר מעל. ככה. כמו כל מפלים - מספר תצפיות, הרבה מים. על צוללת אני לא יודע.

ביקור בפאבלות - מומלץ ? רוצה להתרשם מתצורות פשיעה ואוכלוסיות .שווה. לא הייתי בריו. הייתי במומבאי. רק עם הדרכה בטוח שאפשר למצוא במקום, אולי מהמלון אפילו.
    נראה לי מספיק לפעם ראשונה .

אשמח לסיוע , תודה

• @רוני-סופר

תודה על המענה , רק הארה - לגבי צוללת , יש ראפטינג די סוער בסירה מהירה המתקרבת למפלים , שיט רטוב לגמרי אבל נראה מלא אדרנלין ונמשך שעתיים - כך לפחות ראיתי באתרים וסרטונים . הלוואי היה גם צוללת , אני הייתי הראשון שם חחח

• משה שתי תופעות הטבע המיוחדות ביותר שראיתי בדרום אמריקה לפני יותר מ35 שנה היו הקרחון פריטו מורנו ומפלי האיגואסו אליהם גם חזרתי ב2010. מאז טיילתי וראיתי הרבה תופעות טבע יפות אבל כנראה שני אלו בחמישיה המובילה וגבוה בתוכה. הקרחון הוא כנראה גם חובה בטיול דילוגים כמו שאתה מפנטז. מעבר לזה אתה מדבר על ערים אז בואנוס איירס סבבה אבל לדעתי לא מתקרבת לריו שהיא אחת הערים המדהימות בעולם אם לא העיר. אצלי בשורה אחת עם סן פרנסיסקו אבל בכל זאת יותר. מי אמר שלא טוב לחוות שם את הקרנבל? שזה מפריע לראות את העיר? בריו נמצא הסמבודרום ושם נערך ״מצעד המנצחות״. אז נכון שזה ממוסחר ופחות ״אוטנטי״ מהקרנבלים בצפון ברזיל. עם טיסות אתה יכול גם בריו וגם בצפון. קצת לא ברור לי מה תעשה לבד בבואנוס איירס עם הציפיות מלאות האדרנלין שלך. פבלות לא הייתי. היה מפחיד ב89 אבל היום זה מוסדר ומומלץ אפילו.

• @dregev03

בואנוס איירס למעשה נבחרה כנקודת התחלה בעיקר משום שמשם יוצא השיט לאנטארקטיקה, ונכון יהיה לתכנן 3 לילות לפני השיט בעיקר מקדם ביטחון שהמזוודה תגיע בזמן לפני השיט במצב בו היא הלכה לטייל בעולם בטעות לבד.

ודבר נוסף לנוח לאחר הטיסה המתישה מישראל.

כמו שאומרים - רוצה להתחיל את הטיול טרי ורענן ומזווד כהלכה.

לגבי הקרחון פריטו מורנו - הבאת רעיון ! צריך לבחון איך משלב אותו בטיול שלי.

• עוד שאלה בבקשה:

בהנחה והחלטתי להטיל את מקום הלינה בצד הברזילאי של מפלי האיגוואסו , האם יש בעיה לעבור אם מונית מהצד הברזילאי לארגנטינאי ולהיפך ?

והאם מונית לוקחת מהפארק למלון אף שהוא בצד השני של הגבול?

המטארה שלי זה 3 לילות .

הגעה בטיסה מבואנוס איירס ונחיתה בצד הארגנטינאי ומשם נסיעה במונית למלון בצג הברזילאי .

יום חדש- ביקור במפלים בצד הארגנטינאי + שיט במפלים + רכב 4*4 )

יום חדש ביקור במפלים צד ברזיל + טיסה במסוק.

יום אחרון טיסה לריו דה ז'נרו. ( אולי אזמין את הטיסה ליום זה. )

הבעיה היחידה זה המעברי גבול שאיני יודע מה המשמעות הלוגיסטית / מנהלתית

• אין בעיה לעבור בין הצדדים בעזרת מונית. תתחיל בצד הברזילאי. שניהם מדהימים אבל תשאיר את גרוגרת השטן בארגנטינה ליום השני. שייט למפלים הבנתי, טיסה שתהיה, אבל מאיפה הבאת רכב 4x4? לאן תיסע איתו? מעברי הגבול לא מהווים שום בעיה למרות שאני מעודכן ל2011

• אה. כמובן שהמונית זה רק עד הגבול ומהגבול.

• @dregev03

ראיתי שיש אפשרות להצטרף לטיול של רכבי 4*4 בסמיכות למפלים שנמשך שעה וחצי לערך רכב של החברה לא שלי

• @משה-22

לא טיול הארד קור , אני מניח שיותר להיכרות עם הסביבה והתרשמות נופית.

• משה. לא ברור לי אצל מי אספת נ.צ. לטיול… התחיל מהסיפור של ריו והקרנבל וממשיך בכל מיני התמקדויות בשייט מפואר ועכשיו הסיפור עם האיגואסו המדהים שאתה רוצה לשכור שם 4x4 להתרשמות נופית. יש לך טיול שחרור. גם אם תפוצץ עליו עשרות אלפי דולרים זה לא יפצה על חוסר לימוד והיכרות עם היעדים שאתה נוסע בעצם לידם. אתה יודע כמה אתרים מדהימים יש בארגנטינה שאתה מפספס בזמן שאתה שט ואוכל בצלחות קריסטל?
    מציע שתשב עם עצמך ותשאל את עצמך מה אתה מחפש. גם לפוצץ כסף ולהיות כלוא שבוע שבועיים באוניה יכול להיות עונש. מי הדליק אותך על הקרוז הזה?

• @dregev03

כמו שאמרתי מראש לא מכיר את דרום אמריקה ולכן תכננתי נקודות ראשונות:

נחיתה בואנוס איירס.

יציאה לקרוז לאנטארקטיקה שבועיים.

בסיום השיט בואנוס איירס טיסה למפלי האיגאוסו.

3-4 ימים במפלים וטיסה לריו דה ז'נרו .

3-4 ימים בריו ומשם טיסה לנו יורק חבירה עם האישה לשבוע בניו יורק קניות , הופעות בילוי וכד'.

לא שוכר שום 4*4 יש חברה שמארגנת את הטיול הרכוב עם הרכבים וכנראה גם נהגים שלה.

בטיול הזה אין השכרת רכבים מפוארים.

למרות זאת אני פתוח להצעות ושינויים.

מהרגע שנחתתי בבואנוס איירס ועד לניו יורק חלון הזמנים אינו קשוח וניתן לשינויים / תוספות בהתאם למה שאצליח ללמוד על השטח והאתרים על המסלול.

קרוזים- זה הקרוז הרביעי שלי.

אני נוסע לבד בעיקרון ויודע לחיות לבד עם עצמי בחו"ל , אין לי בעיה להסתדר במקום סגור גם יותר זמן.

לא נשכח שזה לא טיול סוף צבא לבני 20 - 21 , אני מדבר על טיול לבני 50 + שעברו דבר או שניים בחיים ומחפש את הטיול אבל לא מתפשר על פינוקים ותנאי תיירות ברמה הגבוהה ביותר.

כלומר לא אתפשר על לינה במלונות פחות מחמישה כוכבים. (כך אני מתנהל בכל טיולי בעולם).

בטוח שיש עוד מלא אתרים בארגנטינה /ברזיל/צילה ועוד שאני מפספס, בסוף צריכים לקבל החלטות מה עושים ?

אני מבקר באלפים לפחות פעם בשנה ועושה טרקים בהרים ( מעל 10 ביקורים ) וטרם ראיתי את האלפים כמו שאני רוצה.

• @dregev03

זה האיש. תסתכל על ההודעות שלו בפורום אירופה, ותבין.

• @imeshy2

ברוך הבא ידידי משכבר הימים.

מאז שהתכתבנו בפורום שדרגתי עוד את הטיולים שלי, מחפש חוויות חדשות בעולם הגדול.

אני צמא לידע שלך, אם יש לך תוספות אני יותר משמח לשמוע ולראות.

אתה היית המנטור שלי באירופה בכל מה שקשור לטיולי יוקרה.

• יאווו, המנטור בעקבותיך משה, זה כמו מנטור לכל החיים, ובכל פורום באתר למטייל, והפעם כבר ללא הדרכה,רק הפניות לפורום אירופה, אבא שלי לימד אותי כלל, שאם אין לך משהו טוב להגיד, או לתרום, אל תדבר. לא?

• @משה-22

התקדמתי עוד קצת בתכנון

החלטתי להוסיף עוד כמה ימים לביקור באזור אל קלאפטה.

יום אחד טיול לקרחון פריטו מורנו.

יום השני אני מתלבט :

אופציה אחת - טיול מאורגן לצילה לפארק טורס דל פיין - טיול של יום שלם כמובן.

אופציה שניה - טיול מאורגן כולל שיט באגם ארגנטינה לקרחון אופסליה ולאסטנסיה קריסטינה .

מה המלצות היועצים ?

בהנחה ואני אחרי השיט לאנטרקטיקה ובדרך בהמשך למפלי האיגוואסו.

או אולי להוסיף עוד יום ולחוות את כל האופציות ?

• @משה-22

להזכיר אין הגבלות בתכנון הטיול מבחינתי מסגרת הזמנים פתוחה, עלויות אינן מכשול , נוסע לבד , אוהב נופים בדגש להרים , קרחונים, אגמים , מפלים וכד'.

אין בעיות כושר גופני ...

• @roco-m

זה האיש תסתכל על ההודעות שלו בפורום אירופה , ותבין

• משה צור קשר עם LEÓN GRAMZ - TURISMO +54 9 2966 52-4634 יש לך ולו מספיק זמן לתפור לך חליפה כמידותיך באיזור קאלפטה/ טורס דל פיינה/אל צ׳אלטן. נדמה לי שהוא עשה למישהי תוכנית של 3 ימים שאולי כללה את שלושתם. בכל מקרה היא מאוד המליצה עליו. גם לי הוא הציע כל מיני הצעות בצורה אדיבה אבל הבהרתי שאני מטייל עצמאי. בקרחון יש גם הפלגה, שייט בקיאקים וגם הליכה על הקרחון. הכל דרך ליאון שגם כמובן מתקשר בעברית.

• +54 9 2966 52-4634

בחזרה