בחזרה

ווילס ולונדון

• בוקר טוב! נוסעות 2 חברות לאנגליה באמצע פברואר. נשהה בלונדון רוב הזמן, אבל רוצות לצאת לראות גם טבע לכ3 ימים. חשבנו על אזור ווילס- נשמח לשמוע מאנשים שמכירים מה המצב שם בפברואר ולאן מתאים להגיע מבחינת מזג אוויר. האם Aberystwyth זה אפשרי? ולטייל סביבה...?

• @הדס-0

לא חבל בזמן כל כך קצר לנסוע למקום כל כך רחוק? לדעתי כדאי לבחור ביעד קרוב יותר.

פברואר חודש שבד”כ קר וגשום. במשך זמן של 10 ימים יתכן ויהיו ימים שיאפשרו יציאה החוצה, אבל בשביל זה תצטרכו לשמור על גמישות מירבית (כלומר רק במהלך הטיול תוכלו לדעת).

• @הדס-0

וויילס זה איזור מקסים אבל גם גשום. הייתי שם פעמיים בקייץ והיה לא מעט גשם. בכלל, טיולי טבע בפברואר זה דבר בעייתי באירופה.

• @הדס-0

@הדס-0

אני מצטרפת לאחרים עם עוד כמה נקודות למחשבה:

א. כרגע קר מאוד בכל האיים הבריטיים. הערב צפוי שלג בלונדון. יש פעמים שקצת פחות קר עם טמפרטורות של 5-10 מעלות במהלך היום, אבל בגדול הקור עוד אמור להשאר איזה זמן ואיתו האפשרויות לשלג.

ב. במהלך בפברואר הימים יתארכו, ועם זאת, כרגע השמש זורחת באזור 7:30-7:45 ושוקעת סביב 16:30. ביחד עם הטמפרטורות הנמוכות אלה לא תנאים אידיאליים לטיול בטבע.

ג. הנסיעה מלונדון לאזור וויילס היא ארוכה, במיוחד למקומות קטנים. בפועל זה אומר יום לנסיעה הלוך (כמה אור כבר ישאר עד שתגיעו?) יום להיות באזור ואז עוד חצי יום לטייל וחוזרים בחזרה.

ד. יש ימים יפים, כולל כאלה עם שמים כחולים לגמרי (אם כי יש מצב שקפוא!). רוב הימים אפורים במידה זו או אחרת, גם אם אין גשם ממשי. קשה לצפות מראש מתי יהיה יום יפה כי התחזית משתנה על בסיס שעתי. דבר אחד שאתן יכולות לעשות זה להשאר בלונדון ולהכין תכניות לימים יפים בסביבה היחסית קרובה. האזור הראשון שקופץ לי לראש הוא אזור Chiltern Hills שנמצא ממערב ללונדון, אזור יפה של גבעות ירוקות וכפרי אבן יפים. לשם סביר להגיע גם ליום אחד מלונדון. עוד אפשרות סבירה היא Surrey Hills מדרום ללונדון, עקרון דומה. תאורטית אפשר גם להרחיק לקוטסוולדס, אזור יפה וכפרי שאפילו יש לו טרק משלו Cotswolds trail. לפי דעתי זה קצת רחוק להגעה מלונדון ליום אחד ואם רוצים להשאר כמה ימים אז יכול להיות קצת קשה בלי אוטו. יחד עם זת, כמו שכתבתי,אני בכל מקרה לא הייתי מתכננת טרק משמעותי בפברואר, כי הסיכוי לשלושה ימים רצופים של מזג אוויר טוב הם די נמוכים.

• @שקד

הבנתי…

תודה רבה רבה על ההשקעה בפירוט!

האזורים האחרים שציינת נעימים יותר מבחינת מזג אויר או פשוט קרובים יותר ומאפשרים קפיצה במידה שיש מזג אויר טוב...?

• @עמיחי13

תודה! חשבנו שזה לא נחשב רחוק כל כך…

נחשוב שנית 😉

• @ענת69

הבנתי...באסה... הבנתי שמהמם שם ורציתי לזכות להנות מזה…

תודה על התגובה!

• @הדס-0

האזורים האלה קרובים ללונדון ומאפשרים גיחות יום. באופן הזה, את ישנה רק במקום אחד בלונדון. אם יש מזג אוויר מתאים, את עולה על רכבת או אוטובוס ונוסעת מחץ לעיר. אם לא – את נשארת בעיר. לפי דעתי קצת חבל לנסע עכשיו לכמה ימים באזור כפרי ומבודד כשיש סיכוי גבוה שתיתקלי במזג אוויר קר ורטוב, עם או בלי ערפל ללוות את הבוקר. 

• @שקד

תודה רבה שוב!

• @הדס-0

בשמחה! רק שתדעי שהבוקר כל האזורים האלה מכוסים בשלג!

בחזרה