בחזרה

כבישי אגרה בפורטוגל

• קראתי שכבישי אגרה מסומנים ב A ו E.

למדתי שיש סוגי תשלום שונים. בחלק  מהכבישים אין עמדות תשלום.

איך יודעים באיזה כביש יש אך ורק מצלמות?

• @ח-ג

עד שמומחי פורטוגל ישיבו, ראי כאן וכאן (יש גם מפה מפורטת).

• הנהלת הפורום

@ח-ג

אוטוסטרדות נקראות auto estradas –אוטו שטראדאש

כבישי אגרה (כל האוטוסטרדות הן כבישי אגרה) portagens

יש סימון מאד ברור של תמרור של הנסיעה בתשלום

מפת כבישי האגרה

למה להסתבך עם כל שיטת התשלום המסורבלת (לנו כתיירים)?

ממילא תעלי על כבישי אגרה בטיול מקיף פורטוגל

המלצה שלי-

בחברות ההשכרה ניתן לשכור "תג" אלקטרוני שמזהה את המכונית.( electronic toll device)

ברוב (כל?) חברות ההשכרה בפורטוגל מותקן מכשיר כזה-שתפקידו להיקלט על ידי המצלמות השונות.

עלות כ2.0 ליום השכרה (נכון ללפני שנה וחצי)

וככה עוברים במסלול הירוק via Verde, בלי לעצור ולהתעכב ובעיקר בלי לפספס כניסות לכבישי אגרה

זה ללא קשר למחיר הריאלי של עצם הנסיעה שירד מכרטיס האשראי שמגוהץ בחברת ההשכרה

איך תדעו כמה שילמתם? ביציאה מכביש האגרה מופיע הודעה אלקטרונית  ליד המחסום עם הסכום של חיוב האשראי שלכם.

בקיצור את משלמת נניח עוד 30€ עבור 15 ימי נסיעה באוטוסטרדות (עבור עצם השירות המקל) מראש בעת ההשכרה ואת המחיר הריאלי של הנסיעה (כמו בכביש 6 שלנו) משלמת במרוכז בעת החזרת הרכב.

• @יונית

תודה לך יונית.

שאלתי אחרי שקראתי שהמכשיר לכבישי אגרה לא תמיד זמין.

המחיר המקסימלי על שכירת מכשיר, יהיה על פי החוזה כ 21 אירו. 

(לא יותר מ17 אירו+מס). רק שיהיה  ...

את המפה ראיתי וכבר לפני שבוע בחנתי אותה. לא מצאתי מקרא. מה פשר הצבעים? יש כבישים שמסומנים באדום, באפור עבה ויש בקו דק. כולם כבישי אגרה?

הבנתי שיש קטעי דרך שאין ברירה אלא לנסוע בכבישי אגרה, זה נכון?בדרך כלל אנחנו מעדיפים נסיעות בדרכי נוף. בכבישי אגרה הנוף לעיתים נסתר .

עוד לא בדקתי את כל המסלול אבל ראיתי שמליסבון לאבורה בכל מקרה כדאי לנסוע על כבישי אגרה לפחות בחלק מהדרך. 

היכן עדיפים כבישי האגרה באזורים אחרים (כשיש ברירה)?

שבוע טוב, פורים שמח

• הנהלת הפורום

@ח-ג

אין לי שום יכולת לשבת מול המפה ולסמן 

אבל -כשנוסעים בפורטוגל וחלק מהדרכים לא מעניינות- כדאי לקצר את הטווח של הנסיעה.

אני לא הייתי נמנעת מכבישי אגרה- חבל ,לדעתי, לשרוף סתם זמן נסיעה, לא תמיד דרך כפרית = דרך נופית

לא פעם זה כביש כפרי אחרי משאית, או סתם כביש בין כפרים (בכפר 343 כבר הבנת את העיקרון מזמן).

הכביש מליסבון לאבורה- בעיניי, אחד היותר משמימים שיש

בכלל את תראי שנפת אלטזו’- פחות ציורית ונופית …..

לא נתקלתי אישית, ולא שמעתי על בעיות בחברת ההשכרה בקבלת המכשיר – והמחיר סביר מאד כדי לא לעשות התחשבנות.

• @יונית

תודה לך יונית. 

למען הנוחיות ברור שלא נתחשבן על 85 שקלים, גם לא על 100.

בחזרה