בחזרה

מחפש פסטיבלים באוסטריה

• הלכתי קצת לאיבוד בפורום (עוד לא התרגלתי לפורמט החדש) ובאינטרנט (הגרמנית קשה לי)

מחפש כל מיני פסטיבלים ואירועים מעניינים לאוגוסט לאוסטריה. עם דגש על זלצבורג ווינה.

אם יש הפנייה לפסטיבל ספציפי, לרשימה, או למנוע חיפוש – אשמח

כמובן פסטיבל ימי הביניים או משהו בסגנון, כדורים פורחים, פרחים, פסטיבל מטוסים או מכוניות עתיקות, וכדומה

יכול להיות הופעות מעניינות אבל שמתאימות להרכב משפחתי שלא רק שלא יודע גרמנית, אלא בחלקו גם לא אנגלית :)

• @אנשיםטובים

אני מצאתי ארועים באתר של כל עמק ועיר. רוב המידע באנגלית או שאני מתרגם דרך כרום. יש המון. יש באוסטריה בקיץ כל יום כמה ארועים אם אתה כולל ארועי פולקלור ופסטיבלים מקומיים בעיירות.

• @telo

👍 בהחלט כך

• @telo

תודה לשניכם. בהחלט כולל!

נשב לחפש

• שאלת המשך

יש איזו רשימה של אתרי “לשכת התיירות המקומית”? אני יודע יש מדינות / איזורים שבהם לשכת התיירות הארצית מפנה למחוזות שמפנים לעיירות וכדומה

או שפשוט לשבת לחפש לפי שם של כל עיירה באיזור יחד עם tourist info?

• @אנשיםטובים

תתחיל מכאן

• הנהלת הפורום

@אנשיםטובים

מציעה שקודם תגבש תוכנית כללית- מיקומי לינה (פלוס מינוס) ותראה אז אם בתאריכים שלכם יש לך אירועים ופסטיבלים שמספיק משמעותיים עבורכם במיקום הגיאוגרפי הנכון לכם.

• @יונית

תודה

התוכנית יחסית ברורה, אבל אני דווקא מוכן טיפה לשנות אותה בשביל פסטיבל טוב, או להתרחק קצת מאיזור הנוחות של הלינה מסיבה דומה.

וגם – אנחנו יוצאים לדרך מוינה לזלצבורג בשבת בבבוקר. היות ושבת זה פוטיציאל לאירועים אני יכול לחפש אירועים הן בוינה, הן בזלצבורג, והן בדרך (שלמעשה כוללת את כל החצי המערבי של אוסטריה)

• @אנשיםטובים

תביא בחשבון את שעת סגירת הסופרמרקטים בשבת, לקראת סוף השבוע. בדרך כלל הסופרים סגורים בסופש. 

• @פסגות-מושלגות

בהחלט תודה!

• הנהלת הפורום

@אנשיםטובים

אכן סופי שבוע הן יעד טוב לאירועים.

אבל אם יש לך השכרת רכב-נסיעה מוינה- והגעה לאזור זלצבורג…. לא דווקא הייתי מכניסה ביום כזה אירוע אלא אם הוא בינגו על הדרך.

הציר הזה של הנסיעה- פחות עשיר (יותר בחבל זלצבורלגנד וטירול עצמם מטבע הדברים).

• @יונית

תודה

כמובן שאני לא שוקל פסטיבל מערבית לזלצבורג ביום המעבר. לא ריאלי. אבל מזרחית לזלצבורג (גם אם הוא גורר סטייה צפונה או דרומה) – אני לא רואה בעיה

אם אני מבין נכון אז הנסיעה מהשדה לאיזור זלצבורג זה סדר גודל של 4 שעות נסיעה (תלוי בפרטים). אין בערך מקום באוסטריה שהוא מערבי יותר מוינה. כך שגם אם נלך לפסטיבל באיזור וינה או גרץ למשל, עדיין יהיו לא יותר מ-4 שעות נסיעה אחר הצהריים. יותר מזה, רוב הדברים לא יוסיפו קילומטרז’ ארוך מאד.

הטיסה יום קודם, לא נוחתת מאד מאוחר  (נחיתה 21:30), כך שלא צפוי לילה לבן אלא שינה סבירה עד טובה.

כך שאני לא רואה בעיה עם פסטיבל כזה או אחר (גם אם הוא טיפה מאריך את הדרך). לא צפויה בעיה להגיע בין 10 ל-11 לכל מקום בצד המזרחי של אוסטריה, או בסביבות 12-14 למקומות קרובים יותר לזלצבורג. ואלו השעות שאירועי סוף שבוע מתחילים לרוב.

היו לנו כמה טיולים שנפתחו במשהו חוויתי. בחלקם אחרי זה נסיעה ארוכה. למשל שנה שעברה בצרפת ביום הראשון היינו בדיסני (סטודיו) ובערב נסענו ללואר והגענו אחרי 10 בלילה לדירה. אז הנסיעה לא הייתה קלה בערב, ולא כיף להגיע לצימר בחושך כשלא רואים, והיה צריך תיאום עם בעל המקום. מצד שני – היה יום מדהים והנסיעה לא הייתה קרה מדי (וזה אחרי שכן היה לילה חצי לבן יום קודם).

פתיחה כזו “טובה” לטיול מכניסה את הטיול לאווירה טובה.

• @אנשיםטובים

בתכנון טיול באוסטריה הייתי מתמקד בטיולי טבע שהם המיטב של אוסטריה ולא מחפש ארועי תרבות אם הם לא על הדרך. חבל על הנסיעות הארוכות במדינה שיש בה מחבר גדול של נופים ואטרקציות בשטח יחסית מצומצם. 

• @אנשיםטובים

אני אחדד את מה שכתבתי קודם - אם הסופר נסגר לכל הסופש בשעה 18:00 (זה לא מופרך, ביום שבת סוגרים מוקדם), ואתם גם רוצים שתישאר לכם סחורה, אז זה בהגדרה מקצר מאוד את היום הזה והאפשרויות שלו. לכן כנראה שכשמדובר ביום שבת, עדיף להגיע לדירה, להתמקם ולעשות קניות, ואז ללכת לאנשהו אם עוד יש כוח. פחות מתאים להתעכב בדרך, אלא אם כן אולי אתם משכימי קום ותצאו מאוד מוקדם, ואיכשהו תצליחו להשחיל משהו? 

• @פסגות-מושלגות

תודה. בהחלט הבנתי את כוונתך.

אני עוד לא סגור על מקום הלינה. אבל בגדול מחפש באיזור שבין גולינג לאבטנו. ראיתי שבאמטנו יש סופר שפתוח ביום ראשון (!) בבוקר. אז אני לא לחוץ.

מה גם שתכננתי על קניות בסופר בשדה התעופה (כולל לארוחת בוקר) אז אולי לא תוצרת חלב, אבל שתייה ויבשים בהחלט אפשר לקנות שם בבוקר ולסחוב איתנו כל היום.

אחרי שנראה אם מצאנו פסטיבל או משהו מעניין, אפשר יהיה גם להתעניין לעבור בסופר באיזור הפסטיבל אחר הצהריים (כשיוצאים לדרך) ולא רק כשמגיעים. זה למשל מה שעשינו שנה שעברה כשיצאנו מדיסני לקראת הנסיעה הארוכה ללואר.

ברור שזה לא אידאלי. הכי כיף להגיע לדירה, לראות מה יש ומה אין, ואז לנסוע בנחת כל המשפחה לסופר הקרוב והגדול להצטיידות. אבל מצד שני – אני מעדיף לנצל כמה שיותר את יום הנסיעה הזה. אחרת, יש חשש שהוא יהפוך ליום נסיעה וסידורים.

@telo

תודה. אני לא מזלזל חשיבות של הנופים. אבל לטעמי האישי דווקא האירועים המיוחדים הם אלו שעושים את הטיול. כשאני מסתכל על טיולים אחורה, רוב מה שאני זוכר זה אירועים מיוחדים (כמו גם חוויות אישיות) ולא נופים. ברור לי שזה מה שמתאים למשפחה שלי ואתם כנראה שונים מאיתנו :)

• @אנשיםטובים

ברור שלכל משפחה מתאים משהו אחר. השאלה אם אתם טיילתם במדינה כמו אוסטריה שמצטיינת בנופים מאוד דרמטיים.

• @אנשיםטובים

אה, נהדר אם הסופר באבטנאו פתוח בראשון! אני מכירה אותו כמובן, לא חושבת שהיה פתוח בזמנו. יפה שהם משתפרים. :-)

אז אצרף לך לינק לטיפ בלמטייל על הדירה שהיינו בה. יתרון וחסרון - הדירה גבוהה על ההר. ספק אם חדר הילדים יהיה לשביעות רצונכם, אבל תסתכל:

https://ski.lametayel.co.il/דירה+מקסימה+צופה+לנוף+משגע+באבטנאו

• @אנשיםטובים

אנשיםטובים, אם אתם חזק בקטע של פסטיבלים ומסיבות רחוב מקומיות, אני ממליצה לך לשקול בחיוב לינה בפלכאו, למרות שהמיקום שלה לכאורה פחות אידאלי מגולינג. 

אנחנו תפסנו בה שני אירועים – מצעד צבאי(!) של הווטרנים (כולל תלבושות, סוסים, הצלפות שוט ויריות מתותח של פעם, כמו של שודדי ים), ומסיבת רחוב קיצית בערב. ממש במקרה הגענו אליה בסופו של יום טיול עמוס, אבל מכיוון שהיא היתה במרחק הליכה מהדירה שלנו לא היתה התלבטות, וככה יכולנו לסמן V על עוד שתי אטרקציות לילדים – טעימות של סגוויי והתגלגלות בתוך כדור זורבינג שהיו במסיבה, ו”ביר גארדן” להורים.

בחודשים יולי-אוגוסט יש בפלכאו אירועים כאלה על בסיס יומי, ככה שמי שישן שם יתקשה לפספס אותם, והכיף הוא שניתן לשלב אותם בקלות בסדר היום מבלי לסוע במיוחד או לבזבז זמן מיותר על הגעה, חניה וכו’. מכיוון שגם אני מסכימה עם טלו שהנוף באיזור הזה הוא העיקר, כשנמצאים בעיירה תוססת כמו פלכאו אפשר “לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה” – כלומר לטייל כרגיל בנופים, ובין לבין גם להנות מאירועי תרבות ובילוי מקומיים.

• @telo אמר:

שאלה אם אתם טיילתם במדינה כמו אוסטריה שמצטיינת בנופים מאוד דרמטיים.

אני מודה שלא טיילנו באוסטריה או במדינה דומה. מצד שני, אני בהחלט מכיר את הנפשות הפועלות.

• @אנשיםטובים

אל תצפה למצוא באוסטריה מגוון ועושר של פסטיבלים וארועי קיץ כמו באנגליה. זו תרבות קצת אחרת. ובכל זאת אפשר למצוא - לפעמים הארועים האלה מתפרסמים רק חודש או חודשיים לפני.

בחזרה