בחזרה

פלורידה+מערב

• היי

מתחילים לבנות מסלול לטיול של חודש וקצת באביב שנה הבאה ויש לנו כמה שאלות

אנחנו זוג בני 27 פעם רביעית בארה”ב (נהנים גם מנסיעות ארוכות ברכב😉)

אז ככה עד עכשיו זה המסלול

נחיתה במיאמי בשעות הבוקר ולינה של לילה אחד

עליה להפלגה של 7 לילות בקריביים

נסיעה לקי ווסט למשך 2 לילות

נסיעה לאורלנדו ל3 לילות ( לילה אחד עצירה בדרך חשבנו על ווסט פלאם ביץ’)

טיסה ללאס וגאס ולינה לילה 1

נסיעה לקניון אנטילופ ופרסת הסוס ולינה בפייג’ ( מודעים לזמן הנסיעה)

אגם פאוול ובשעות הצהריים נסיעה חזרה לוגאס

לינה של 5 לילות בוגאס

נסיעה לסן דייגו ולינה 2 לילות

נסיעה ללוס אנג’לס ולינה 2 לילות

נסיעה על כביש אחד כולל לינה 2 לילות 

נסיעה ליוסמיטי פארק ולינה 2 לילות

נסיעה לסן פרנסיסקו ולינה 3 לילות

ועכשיו השאלות:

אני יודע שהעונה של אזור הקריביים נגמרת בסביבות אפריל אין לנו אפשרות לנסוע באפריל אם אנחנו מדברים על אמצע מאי יכולה להיות בעיה באזור הזה?

לגבי העצירה למשך לילה בין קי ווסט לאורלנדו האם ווסט פלאם זה מקום טוב? יש המלצות למקום אחר?

יש שדה תעופה קרוב יותר לפייג’ מהשדה של וגאס?

לגבי ה 2 לילות בכביש 1 פחות מכירים מקומות בדרך אבל הסתכלנו משהו כזה : לילה ראשון בסנטה ברברה לילה שני במונטריי. מה אומרים יש הצעות אחרות?

נשאר לנו לילה אחד שאנחנו רוצים להוסיף ומתלבטים איפה חשבנו על להוסיף לילה בפייג’ או בברייס קניון מה אתם אומרים? אולי בכלל בסן דייגו או בפלורידה?

תודה רבה על העזרה

• @matan_v

כמו שמצוין פה הרבה בפורום טיול מתכננים לפי ימים ולפי מה שרוצים לעשות בימים גוזרים את הלילות. 😉

ולענייננו,

האם אני מבינה נכון שטרם הוזמנו טיסות?

לא ברורה לי הנסיעה ממיאמי/ קי ווסט לאורלנדו ל-3 ימים שהם 2 לילות. האם מתכננים להיות בפארקי שעשועים? אם כן, יומיים לא מספיקים ואם לא, לשם מה לעשות נסיעה שכזו?

מחוץ לוגאס לא רוצים לראות את הגרנד קניון? את ציון? את ברייס?

לסן דייגו, בהורדת חצי יום (+) של נסיעה מוגאס יש לכן יום וחצי – מה בתכנון?

ללוס אנג’לס יש לכם קצת פחות מיומיים – מה התכנון?

ההמשך (כביש 1, יוסמיטי וסן-פרנסיסקו) נראה בסדר בעקרון, שימו לב להכין תוכנית חליפית לכביש 1 שכן אם תהיה שנה גשומה הכביש עלול להיות חסום בחלקו בשבל מפולות בוץ/סלעים.

הלילה הנוסף – אני לא באמת יכולה להמליץ מכיוון שהתוכנית שלכם לא ברורה לי מספיק ולא הבהרתם מה תחומי העניין חוץ מההנאה מ-Road Trips.

אביה

• הנהלת הפורום

@matan_v

הייתי מוסיף עוד לילה בפייג'. אתם מאוד לוחצים את הנסיעות בטיול ולכן לפתוח עוד יום באזור מסוים להחליט על המקום יכול לעשות לכם רק טוב.

תהנו

• @aviatiko

היי קודם תודה על התשובות

אז ככה באורלנו יש לנו 3 לילות לא 2 וחצי. יום של ההגעה ועוד יומיים מלאים ורק ביום הרביעי טסים לוגאס התוכנית היא יום ההגעה לטייל בעיר. והיומיים הנותרים לאחד הפארקים (ברור שזה לא מספיק אבל בכל זאת אנחנו לא עם ילדים לדעתנו זה ימצא את עצמו)

מחוץ לוגאס : בציון היינו השנה. לגבי הגראנד קניון היינו גם השנה במרפסת ברור שזה לא קרוב לרמה של הפארק הלאומי אבל אנחנו רוצים לעשות טיסה במסוק מוגאס לגראנד קניון מה שאמור להשלים בקצת את החוייה של הגראנד קניון לא רוצים להעמיס יותר מידי פארקים אנחנו אוהבים אבל קצת פחות. מעדיפים לשלב גם וגם ולהתרכז יותר בערים.

לגבי סן דייגו לא עוד לא נכנסו לפרטים של מה לעשות בפועל ביעד אבל בכללי המטרה היא לראות את העיר 

בלוס אנגלס שוב מדובר על יום הגעה ועוד יומיים מלאים גם שם היינו השנה אבל לא הספקנו כל כך להתעמק בגלל זה מגיעים שוב

לגבי כביש 1 במידה ובאמת הכביש חסום אין גישה לערים שציינתי? אנחנו מאלה שסוגרים את כל המלונות מראש דבר שיכול להיות בעיה במקרה כזה..

הלילה הנוסף בעיקרון יוצא מצב שלפי התוכנית אנחנו מסיימים את הטיול ביום שלישי משמע נוחתים בארץ ברביעי מה שגורם ליום מבוזבז כי לא חוזרים לעבודה בקיצור לילה אחד לא משאיר הרבה מרווח ליעד חדש אז אנחנו פשוט רוצים להאריך את אחד היעדים רק מתלבטים איזה

שוב תודה רבה על העזרה

• @גדליהו-מהגרעין

היי

יש מה לעשות בפייג’ חוץ מהאנטילופ הפרסה והאגם?

לא יהיה יום מבוזבז?

• הנהלת הפורום

@matan_v

אני פשוט חושב שהעמסתם הרבה נסיעות לאותם יומיים. ויש מצב שלא תספיקו לבקר בפרסת הסוס והאנטילופ ביום הנסיעה הראשון.. לכן שם הייתי מרווח.

• @גדליהו-מהגרעין

מה פחות או יותר הזמן שצריך להקדיש לאנטילופ?

• @matan_v

בערך שעתיים, אבל כדאי להיות לקראת 12 כאשר השמש מעל הקניון 

• @jardine

או קיי אז אם אנחנו מדברים במספרים זה כן ראלי להגיע מווגאס בסביבות 12 לאנטילופ לצאת משם בסביבות 2 לנסוע לפייג’ לקבל את החדר המלון מקלחת וארוחת צהריים ואחרי הצהריים להגיע לפרסה שזה השעה המומלצת לפי מה שהבנתי...לא כל כך רואה סיבה להוסיף שם לילה אם נצא מוגאס מוקדם ונצא חזרה מאוחר יחסית נראה לי שיהיה טוב

• אנחנו קצת מתחילים לערער על הנסיעה לקי ווסט מה שקורה בגלל הצורך בעצירת לילה בדרך לאורלנדו יוצא מצב שבשביל להגיע לקי ווסט כמו בתוכנית המקורית יורדים משהו כמו 5 ימים מהטיול האם זה שווה את זה?

• @matan_v

לא ברור לי מה זה לטייל באורלדנו בעיר. כלומר ברור שיש שם עיר שאפשר לטייל בה,  אבל באופן אישי מעולם לא שמעתי על מישהו שטייל בעיר. לאורלדנו באים בשביל הפארקים.

יש לכם פארק מסויים באורלדנו שרוצים, או שתבחרו בהמשך? כי אם אין משהו מאד קונקרטי, אני לא רואה סיבה לנסוע לאורלדנו בשביל פארק אחד כשאתם ממילא מגיעים ללוס אנג’לס. אפשר פשוט ללכת לאחד (או שניים) מהפארקים באיזור לוס אנג’לס.

• @אנשיםטובים

היי 

הכוונה בלטייל בעיר זה פשוט להסביר שביום של ההגעה לא נלך מן הסתם לשום פארק..

אבל כשאני חושב על זה אתה צודק . בין הפארקים שאנחנו מתלבטים יש את כולם במערב אבל השאלה היא האם אין הבדל ?

סי וורלד של סן דייגו ואורלנדו הם אותו דבר? כנ”ל לגבי יוניברסל ודיסני?

אין שום ערך מוסף לביקור באורלנדו?

ונניח והימים האלו יורדים ( גם קי ווסט כמו שכתבתי בהודעה הקודמת) איפה היית מוסיף אותם במהלך הטיול?

במידה וכן נוותר אבל בכל זאת נרצה יעד נוסף קצר בפלורידה מה היית ממליץ?

תודה רבה

• @matan_v אמר:

סי וורלד של סן דייגו ואורלנדו הם אותו דבר? כנ”ל לגבי יוניברסל ודיסני?

לא, הם לא זהים לחלוטין. אבל בגלל זה שאלתי האם יש לכם פארק מסויים על הכוונת. בהנחה שאין משהו קונקרטי שיש רק פה או שם, אז ההבדל העיקרי בין אורלדנו למערב הוא בכמות – באורלדנו יש 7 פארקים גדולים (4 של דיסני, 2 של יוניברסל וסי וורלד) בעוד שבמערב יש רק 4 ( 2 דיסני, 1 יוניברסל וסי וורלד). בשני המקומות יש פארקים נוספים קטנים יותר.

כשמדובר על “טיול בר מצווה” שמוכנים להשקיע את הזמן והכסף בסדר גודל של 4 פארקים ולפעמים גם יותר – יתרון הכמות של אורלדנו בא לידי ביטוי. כשמדובר על טיול מבוגרים שרק רוצים “לטעום” – זה נראה לי פחות משנה.

אגב, אם אתם חובבי אקסטרים אז יש כמה וכמה פארקים של סיקס פלגס שנחשבים מאד טובים.

אם מוותרים על אורלנדו – אפשר להשאיר את קי ווסט, או להעביר את כל הזמן למערב ולרווח שם

אגב, מוויתור על אורלדנו לא תשחררו 3 ימים אלא רק יום של נסיעות. כי היומיים שהוקדשו לפארקים ישמרו פשוט יעברו ללוס אנג’לס/סן דייגו

• @matan_v

תשאיר את אנטילופ ליום השני, צריך גם להגיע בערך שעה לפני שהסיור יוצא, ביום הראשון תצא מוגאס בניחותא, ביום הראשון אתה יכול לעצור בנקודת תצפית על אגם פאוואל, לבקר בסכר ולקראת אחר הצהריים ללכת לפרסת הסוס לצפות בשקיעה. 

אם אתה מוותר על קיי ווסט, את הימים הפנויים אתה יכול לנצל לביקור בברייס וציון או גרנד קניון וסדונה. 

• @jardine

כאשר אתם מגיעים בפעם הראשונה לוגאס, הייתי מחפש מלון ליד השדה תעופה, צ׳ק אין, צ׳ק אאוט, הבאת הרכב מהחנייה לוקחים יותר מידיי זמן במלונות על הסטריפ. 

• @אנשיםטובים

האמת שסי וולרד יותר מדבר אלינו . מבחינת המבחר פחות קריטי לנו כי אנחנו לא הולכים כמו שאמרת לטיול בר מצווה רק רוצים לטעום

הכוונה בימים שמתפנים זה שאם מורידים את החלק בין הירידה מהאוניה עד העזיבה של אורלנדו כולל ימי הנסיעה זה מסתכם ב7 ימים שמתוכם משלבים יומיים במערב בפארקים..

תודה 

• @jardine

כן לגבי זה זו דעתנו מלון קטן וזול רק להעביר את הלילה לשאר הימים אנחנו נחזור למלון שהיינו בו השנה שזה הסיגנטור של MGM

אבל מניסיון העבר לפעמים זה יוצא לא משתלם. בוגאס שנה שעברה יצא מצב שקצת יותר זול היה לקחת את המלון לכל הימים ובמקביל לקחת לילה בSpringdale (פארק ציון) מאשר לקחת מלון זול ללילה אחד ואת שאר הימים במלון אחר פשוט השארנו את כל הציוד שלנו במלון לקחנו תיק קטן וישנו במלון קטן ונחמד מה שגרם לנוחות כי לא סחברנו את המזוודות ואפילו חסך כמה שקלים ...זה משהו שנדע רק כאשר נגיע לסגירת המלונות

• קצת הלכתי לאיבוד אני מרגיש שהתוכנית מתפרקת לי

אז לפי ההצעות מהחברים הנהדרים פה ולפי התעמקות שלנו בנושאים אנחנו במצב כזה

הורדנו את קי ווסט ואת אורלנדו

כן נישאר לילה אחד נוסף בפלורידה עוד לא יודעים איפה משהו במרחק קצר ממיאמי

אם אנחנו מדברים על סוף מאי יש מה לחשוב בכלל על יולוסטון? מבחינת מזג אוויר?

• @matan_v

לא הבנתי למה להשאר לילה נוסף בפלורידה. למה לא לנסוע מהאוניה ישר לשדה ולקחת טיסת צהריים למערב?

שוב, זה לא שיש לכם משהו קונקרטי שרציתם, אלא סתם רציתם לטעום את פלורידה. אז אין שום דבר מיוחד באיזור מיאמי שאין בקליפורניה. כלומר יש, ביצות, חופים שונים וכו’, אבל לא התרשמתי שזה מה שאתם מחפשים.

• @אנשיםטובים

אני לא כל כך אוהב להתחייב לטוס באותו היום של הירידה מהאוניה אני תמיד תקוע בין מצב של לחכות יותר מידי זמן בשדה התעופה לבין להשאיר זמן בטוח לדברים בלתי צפויים

מה גם שאנחנו רוצים לצאת להפלגת דייג דבר שכנראה לא נספיק ביום הנחיתה מהארץ וגם ביום העליה לאוניה

בחזרה