בחזרה

בודפשט או בלרין?

• בוקר טוב ושבת שלום לכולם.  אני כבר מתכנן את הטיול הבא שלי (כנראה בנובמבר) ו בהתחלה הייתי די נעול על ברלין.  בימין אחרונים אמרו לי הרבה שכדי בודפשט, אמרתי שממש אהבתי את פראג ואז אמרו שבבודפשט אהנה הרבה יותר מ ברלין.  חשוב לי להגיד כמה דברים כדי שתדעו לענות לי, אני אוהב יותר ללכת ברגל כל היום ממקום למקום לראות נופים ודברים כאלה, פחות מעניין אותי חיי לילה (אין לי בעיה לשבת בבר ככה לבירה ולשמוע מוזיקה, אבל בפראג למשל כמעט ולא יצאתי בלילה, רק בלילה אחרון ו היה בקטנה תכלס, אז זה חשוב)  אשמח לדעתכם.  תודה ויום טוב לכולם :-)

• @kurko1992

כפי שאני נוהג לעיתים להשיב - הסדר לא משנה, השנה ברלין ובשנה הבאה בודפשט, או בסדר הפוך… :-)

• @kurko1992

בודפשט ללא ספק יותר יפה מברלין. ברלין מעניינת מאוד, אבל די אפרורית כשהחלק המזרחי נראה במקומות רבים עדיין אפור מאוד. בודפשט כנראה תתאים לך יותר, ומקסימום סע לברלין בפעם הבאה. 

• נכון לעכשיו (אפשרות כלכלי יותר) ולפי מה שכמה אנשים אמרו לי, נראה לי שבודפשט באמת אהנה יותר, טיול הבא נראה אם ברלין או משהו אחר חח

• @kurko1992

אני מאוד אהבתי את בודפשט וברלין בכלל לא,חביר שהיו בפראג ובבודפשט אמרו לי שבודפשט יותר יפה.

ניתן ללכת בה הרבה  ברגל למרותך שהתחבורה הציבורית מעולה ופשוטה.

דווקא הייתי ממליץ לצאת קצת בלילה יש פאבים לא רעים.

• @kurko1992

אם כמו שאתה מעיד על עצמך שאתה לא פריק של חיי לילה, אז בודפשט עדיפה. זה לא אומר לא לנסוע לברלין כשתהיה לך הזדמנות אבל בבחירה בין שתי הערים ממליץ על בודפשט. דרך אגב ,טיפ קטן: אם אתה כבר נוסע בנובמבר ,כדאי לנסוע לקראת סוף החודש כששווקי הכריסמס נפתחים ( תעקוב אחרי התאריכים המדוייקים ) ואווירת החג מתחילה להיות מורגשת.

• @anisham12

דווקא יש בבודפשט פאבים נפלאים ואחלה חיי לילה. ברלין אומנם יותר חזקה במועדונים, אבל גם בבודפשט יש המון מה לעשות אחרי החשיכה. 

• @keves160

אני מסכים עם כבש ידידי, בבודפשט עשרות , אם לא מאות מועדונים,  בארים ופאבים בכמה איזורים. חיי לילה יותר מזה אי אפשר לצפות.

• אמצע נובמבר כבר מתחיל להיות מקושט בבודפשט.גם בברלין.

הייתי ממליצה להתחיל מבודפשט.אם אפשר לדחות לקראצ סוף חודש נובצמבר תחילת דצמבר-עדיף!

לברלין הייתי מגיעה בפעם הראשונה בקייץ/אביב.זאת עיר גדולה הרבה יותר,עם עבר משמעותי מאוד

• אז סגרתי בודפשט בין 21-26/11/19

אני מאוהב אוהב את החורף :-)

עכשיו נשאר לחפש פה עמלצות על מקומום ואיפה להחליף כסף שם :-)

אם בא לכם לכתוב, אשמח לקבל עזרה :-)

• @kurko1992

אם אתה יותר מ 5 יום אפשר לקפוץ לוינה ברכבת (אלא אם אתה מתכוון לבקר שם בזמן הקרוב).

העיר יפה ואפשר פשוט לטייל בה ולאכול מרק גולאש (חובה!). העיר העתיקה של בודה מדהימה.

במצודת הדייגים יש סרט 3D כל ההיסטוריה של העיר. אומנם זו לא חוויה מדהימה וגם מלכודת תיירים אבל הוא מכניס לאווירה כי הוא מספר את סיפור העיר.

גם המרכז של פשט מקסים מאוד – ביקור בפרלמנט הוא באמת חובה. ליד הקטדרלה של אישטפן  נמצא בר המבוגרים (לא כשר) מטורפף בשם Bamba Marha Burger Bá. גם טיול לאורך הגדה של פשט בלילה מול אורות בודה מצד אחד והפרלמנט מצד שני -מהנה. 

בית הכנסת הגדול שווה ביקור. ולא רחוק משם יש CATCAFEE נחמד. תקדישו איזה ערב למרחצאות סצ’יני או גלרט – היות ובודפשט זו עיר ששווה ללכת בה – כיף אחרי הליכה להיכנס למים חמים ולהנות ממרגוע.

טוב אז יש את הסיכום טיול שלי מבודפשט היפה – 

https://www.lametayel.co.il/%D7%91%D7%95%D7%93%D7%A4%D7%A9%D7%98+%D7%A4%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%90%D7%A8+2017

• @Vadim3238398

תודה רבה, אקרה את הסיכום שלך בקרוב.

ואגב, אני טס עם העצמי רק חח.

בחזרה