בחזרה

טיול בטנזניה

• אשמח לדעת עלויות של שלושה שבועות בטנזניה + זנזיבר

אני וחברה שלי מתכננים לעשות 5 ימים בספארי - 10 ימים כפרים ועוד 5 ימים זנזיבר

ברור לי שהעלות משתנה בין בנאדם לבנאדם אבל אני רוצה לדעת בערך כמה כסף מוציאים בטיול כזה לזוג. 

• @איציקקוברה

יום ספארי (ולא באוהל סיירים) כ600$ ליום לשניכם וזה מינימום. יום בזנזיבר (לא בתנאי התכלבות) $200-600 ליום לשניכם. איני מבין את משמעות המילה 'כפרים'. אנא הסבר ופרט. 

• @eytanin

כמה זאת עלות סבירה ליום ספארי ?  (כתבת 600 מינימום)

כלומר אם 700$ לזוג ליום, אז ל 4 ימים ספארי בתנאים סבירים – 2800$ ? מה כלול בזה - רכב ולינה ?

זה לטיול פרטי או קבוצתי ?

תודה

• @hil

הכוונה לטיול פרטי. רכב ספארי מיועד בדרך כלל ל7 ואתם רק שניים ובעל הרכב\החברה, צריך 'לפצות' את עצמו בדרך זו או אחרת. מחירים אלו של ספארי, נועדו לכסות את כל ההוצאות: רכב והסעה, הדרכה, לינה וארוחות.

בעקרון ב4 ימי ספארי בצפון, לא תראו הרבה כי לדוגמא: זמן נסיעה מארושה לסרנגטי בתנאים אידאליים זה 8  שעות (ובתנאים קשים, אפילו 10 שעות), כלומר יומיים של נסיעות מנהלתיות. בדרום לעומת זאת, אפשר במחיר דומה לעשות 4 ימי ספארי מלאים ללא נסיעות מנהלתיות ובמחיר שאינו יקר יותר. 

• @eytanin

תודה!

מה ההבדלים המשמעותיים מבחינת ספארי צפון ודרום ?

מתי תמליץ את הצפון ולא את הדרום ?

אילו פארקים אתה מתכוון אליהם בדרום ?

מכיוון שהספארי באפריקה מאד יקר, כמה ימים לדעתך ממקסמים את החוויה ?

• יש שני הבדלים משמעותיים בין הספארי בצפון טנזניה לבין הספארי בדרום. 

הבדל ראשון: בצפון השטחים מאוד פתוחים ומאוד נרחבים, נותנים ‘הרגשת חופש ‘ וגם יובש נוראי בתקופות מסוימיות. בדרום, השטחים (אמנם גדולים לא פחות) הם יותר מיוערים ולכן תאי השטח בהם מבקרים הם קטנים יותר וההפתעות של גילוי החיות, מרגשות יותר.

ההבדל השני, שנובע מתנאי השטח: בצפון יש נדידה של חיות אוכלות עשב (זברות ווילדביסט) ובדרום, בגלל נהרות שזורמים כל השנה בפארקים, החיות כמעט ואינן נודדות ואפשר לפגוש בכולן לאורך כל השנה. בעקרון יש נדידה של עדרי פילים בין שני הפארקים המרכזיים, אבל קשה להרגיש בזה. (פארק סלו{ס) ופארק רוהה)

שני פארקים אלו גדולים ממדינת ישראל רבתי וגדולים פי 2 ויותר מפארק הסרנגטי. 

כמה ימים ממקסמים את החוויה? זו שאלה מאוד אישית. מאחורי מעל 1000 לילות בבוש והייתי יוצא ברצון כבר הערב לעוד אלף, אבל: יש אנשים אוהבי נוחיות (אפשר למצוא מקומות מאוד נוחים בספארי, אבל הם יקרים מאוד). אחרים מוכנים ללון באוהל סיירים ולבלוס מזון משומר. אחדים קשה עליהם טלטלת הדרך ואחרים, זהו עבורם ‘טיול בפארק’ אחרי ששנים אכלו אבק בשריון.

אז לדעתי הצנועה: 3 לילות שהם 4 ימים מלאים בבוש, יסכמו לדעתי את העניין. 

חודש אפריל הוא חודש גשום מאוד באזור הדרומי ולא אמליץ על ביקור בפארקים הדרומיים והמערביים (פארקי השימפנזים) באפריל ובמאי. בצפון, הגשמים מתחילים באוקטובר ולא אמליץ לבקר בהם מסוף פברואר ועד אמצע אפריל. 

• @eytanin אמר:

כמה ימים ממקסמים את החוויה? זו שאלה מאוד אישית. מאחורי מעל 1000 לילות בבוש והייתי יוצא ברצון כבר הערב לעוד אלף, אבל: יש אנשים אוהבי נוחיות (אפשר למצוא מקומות מאוד נוחים בספארי, אבל הם יקרים מאוד). אחרים מוכנים ללון באוהל סיירים ולבלוס מזון משומר. אחדים קשה עליהם טלטלת הדרך ואחרים, זהו עבורם ‘טיול בפארק’ אחרי ששנים אכלו אבק בשריון. אז לדעתי הצנועה: 3 לילות שהם 4 ימים מלאים בבוש, יסכמו לדעתי את העניין.  חודש אפריל הוא חודש גשום מאוד באזור הדרומי ולא אמליץ על ביקור בפארקים הדרומיים והמערביים (פארקי השימפנזים) באפריל ובמאי. בצפון, הגשמים מתחילים באוקטובר ולא אמליץ לבקר בהם מסוף פברואר ועד אמצע אפריל. 

1. תודה רבה על התגובה הארוכה !
    2. מה זה בוש 🤔 ?
    3. אני שומע מבין השורות שאתה נוטה להמליץ על הדרום, אם זה ״או זה או זה״ ?

• @hil

ה’בוש האפריקאי’ הוא הסבך, אזור פראי ובלתי מעובד. מי שגדל על סרטי טרזן שבהם טרזן וד’יין מדלגים מענף לענף בתוך יער עד, יכול לשכח מזה. (מה עוד שרבים מהסרטים צולמו בכלל בארה”ב). אבל רוב יערות הגשם באפריקה נעלמו מזמן תחת גרזיני הכורתים למיניהם ואיזורים רבים נשארו פראיים אבל הצמחייה שבהם היא ברובה דמחייה עשבונית ושיחים רבים. באזורי הבוש אין חקלאות, האדמה אינה מעובדת אבל אפשר לפגוש בהם מדי פעם מלקטי דבש, ציידים ולפעמים אפילו רועים.

איני ‘ממליץ או שולל’ שום פארק. לכל אחד הייחודיות שלו. אני יכול רק להגיד את הדברים הבאים:

הממשלה הטנזנית רואה בתיירות הספארי את ‘הפרה החולבת’ הכי שמנה שברשותם. אנשים רבים נוטים לעבר פארקים מסוימים ‘בגלל השכנה מקומה ב’ בבלוק ממול. אם מעמידים ‘ערך מול תמורה’, יש פארקים שהם כספית ‘שווים’ יותר. צריך להעמיד היצע מול תמורה. על מנת שגם המטייל קירוויחק הכי הרבה תמורת כספו.

מי שמעולם לא חווה ספארי, יבחר לו מה שחשקה נפשו. בדרום, המתח והעניין רב יותר מאשר בצפון. ראשית אפשר לשלב בדרום פעילויות שאין בצפון כמו ספארי בסירה וספארי בהליכה (וגם ארוחה רומאנטית בבוש) ובנוסף, מעבר מתא שטח אחד לשני וניסיון לגילויי בעלי החיים שבו (כמו למשל פיל שלפתע יוצא בהפתעה מאחורי עץ) היא חוויה ‘אחרת’ ומעוררת יותר. 

שוב אומר: איני פוסל שום פארק. אם הייתי יכול, הייתי יוצא מחר בבוקר לעוד אלף ימי ספארי בבוש, יהיה זה היכן שיהיה. 

• @eytanin אמר:

מי שמעולם לא חווה ספארי, יבחר לו מה שחשקה נפשו. בדרום, המתח והעניין רב יותר מאשר בצפון. ראשית אפשר לשלב בדרום פעילויות שאין בצפון כמו ספארי בסירה וספארי בהליכה (וגם ארוחה רומאנטית בבוש) ובנוסף, מעבר מתא שטח אחד לשני וניסיון לגילויי בעלי החיים שבו (כמו למשל פיל שלפתע יוצא בהפתעה מאחורי עץ) היא חוויה ‘אחרת’ ומעוררת יותר.    שוב אומר: איני פוסל שום פארק. אם הייתי יכול, הייתי יוצא מחר בבוקר לעוד אלף ימי ספארי בבוש, יהיה זה היכן שיהיה. 

תודה רבה !

ברור שאני מדבר בהנתן משאב מוגבל של זמן (בעיקר) :-)

• @hil אז אם זה לא באפריל-מאי, הייתי שוקל ספארי בדרום

בחזרה