בחזרה

לונדון בפעם הראשונה

• שלום לכולם

אני וחברה נגיע ללונדון ב31.5-2.6 לסופש קצרצר בפעם הראשונה.

אני רוצה לנסות לתכנן את הטיול עד כמה שניתן בגלל שיש כל כך הרבה מה לעשות וזמננו מאד קצר.

אז מה חשוב לנו לעשות או לראות?

שוק אחד לפחות, מוזיאון אחד לפחות, קצת קניות, כמובן לראות את כל האתרים המרכזיים (לא מתכננות להיכנס לאטרקציה מסוימת שוב בגלל הזמן הקצר)

אשמח לשמוע המלצות במה כדאי להתרכז וגם באיזה יום כי ממה שקצת קראתי יום ראשון הא יום די עמוס במרכזי קניות ושווקים

תודה רבה אורטל

• @אורטלינה

באיזה יום ושעה נוחתים? באיזה יום ושעה ממריאים חזרה? איזה נמל תעופה?

• @שוקי3

מגיעת ביום שישי בשעה 8:30 ללוטון חזרה ביום א מהיתרו בשעה 22:30

• @אורטלינה

בכדי לראות את כל האתרים המרכזיים, כדאי לכן לנסוע באוטובוס התיירים שעובר בכולם. יש 3-4 חברות כאלו ולכל אחת כמה קווים שבכל קו רואים דברים שונים. מכוון שהנסיעות משולמות ל24 שעות, תוכלו לעשות כל פעם קו אחר ובין לבין, לרדת לאטרקציה/מוזיאון/ שוק שתבחרו ולהמשיך הלאה עם האוטובוס

• @אורטלינה

בטיול כל כך קצר אי אפשר להספיק הרבה בעיר מעניינת כמו לונדון. אני חושבת שכדאי לבוא בגישה שתספיקו חלק מהדברים, לא לנסות לבלוע את הכל. בעיני עדיף טיול ממצה בחלק מהמקומות מאשר טיול חפיף שלא באמת רואים בו כלום. לונדון לא כזו רחוקה ואם מוכנים לבוא ״מחוץ לעונה״ אז מחירי הטיסות ממש סבירים. תוכלו לחזור.

יום שבת הוא יום עמוס במרכזי קניות. יום ראשון הוא יום עם שעות פתיחה מצומצמות, חנויות נסגרות מוקדם. לגבי שווקים – צריך להסתכל ספציפית על כל שוק. יש שווקים שסגורים ביום ראשון כמו בורו, ואם אני זוכרת נכון אז גם זה של נוטינג היל. אולד ספיטפילדס, הפייבוריט שלי, פתוח בשניהם.

אם אתן אוהבות ללכת הרבה ויש מזג אוויר מתאים אז אפשר לראות הרבה מה״אתרים המפורסמים״ ברגל. למשל, ללכת מקובנט גרדן לפיקדילי ולסטר ומשם דרך הנשיונל גלרי לפארק סיינט ג׳יימס, לעבור ליד ארמון בקינגהם ולהמשיך לווסטמינסטר. זה אפשרי, אבל זה טיול די ארוך. 

איזה סוג מוזאונים מעניין אתכן? מה ראיתן ואהבתן בעבר?

• @אורטלינה אמר:

שלום לכולם

אני וחברה נגיע ללונדון ב31.5-2.6 לסופש קצרצר בפעם הראשונה.

אני רוצה לנסות לתכנן את הטיול עד כמה שניתן בגלל שיש כל כך הרבה מה לעשות וזמננו מאד קצר.

אז מה חשוב לנו לעשות או לראות?

שוק אחד לפחות, מוזיאון אחד לפחות, קצת קניות, כמובן לראות את כל האתרים המרכזיים (לא מתכננות להיכנס לאטרקציה מסוימת שוב בגלל הזמן הקצר)

אשמח לשמוע המלצות במה כדאי להתרכז וגם באיזה יום כי ממה שקצת קראתי יום ראשון הא יום די עמוס במרכזי קניות ושווקים

תודה רבה אורטל

לא מתחבר לשיטת הבחירה של האטרקציות,

לדעתי אתן קודם כל צריכות להחליט מה תחומי העניין שלכם ואז בהתאם לבחור.

למשל המצודה והגשר בהחלט נחשבים אתר מרכזי, אבל אולי האתרים מהסוג הזה לא מעניינים אתכן?

את סותרת את עצמך, אם אתן לא מתכוונות להכנס לאטרקציות אז את צריכה להוריד את המוזיאון מהרשימה.

• @שקד

היי שקד

אנחנו בהחלט בגישה שלא נוכל לראות הרבה לכן ננסה להתרכז בדברים ספציפיים.

מבחינת מוזיאון – אנחנו אוהבות אמנות של הציירים הגדולים ולכן חשבנו ללכת לנשיונל גלרי

מבחינת שוק – אני אשמח להמלצה..שמענו בעיקר על קמדן ופורטובלו אבל מכנות ללכת גם לשוק אחר עם אוירה מגניבה... מה זה שוק  אולד ספיטפילדס?

מסלול הליכה ברגל – מאוד רוצות כמובן אם יהיה מזא שיאפשר זאת. המסלול שרשמת באמת עובר בהרבה מהאתרים שחשבנו לראות השאלה מה זה ארוך?

האם אפשר לפצל ביומיים למשל: לשלב את קברט גרדן+ פיקדילי ולסטר עם חצי יום קניות באוקספורד ביום שישי 

וביום שבת לעבר דרך ארמון בקינגהם, ווסמיניסטר, הייד פארק/שכונת נוטינג היל אליה נגיע עם מטרו כמובן

• @אורטלינה

אם אתן אוהבות אומנות, מציע לכן ללכת לאחד מבין המוזיאונים האלה

טייט בריטיין – במיוחד אם אתן מתעניינות בצייר ויליאם טרנר – זה ה-מוזיאון לראות את הציורים שלו

טייט מודרן – מוזיאון אומנות מודרנית מצויין 

• @הדרקון-עם-קעקוע-הנערה

היי

הכונה בלא להיכנס לאתרים נובעת מפאת הזמן הקצר..כן חשב לנו ללכת למוזיאון אחד ואתרים מרכזיים כמו הארמון, בית הפרלמנט, הייד פארק וכו לראות תוך כדי שוטטות ברגל.

בעיקר היינו שמחות לקבל המלצות למסלול ליום שלם שאפשר לעשות ברגל ובשילוב עם מטרו וגם לאיפה לא להגיע בשבת וראשון בגלל עומס מבקרים 

כלמר איך לתכנן את הימים בצרה חכמה ולא עמוסה כמובן

• מציע להתחיל מקביעת “עוגנים” – מקומות שאתן מחליטות שהן MUST מבחינתכן. תשבצו את המקומות האלה לפי הימים המתאימים (למשל אם יש שוק שפתוח רק ביום ספציפי), ובשלב השני תוסיפו מקומות מעניינים נוספים בהתאם למיקום הגאוגרפי שלהם.

לדוגמה אם החלטתן שכיכר פיקדילי היא אתר חובה – אפשר לשלב באותו היום את הגלריה הלאומית, כיכר טראפלגר ופארק סט. ג’יימס.

כמו שכבר הזכירו, לונדון עיר ענקית ומדהימה, ואין שום סיכוי למצות אפילו חלק קטן ממנה ביומיים וחצי. פשוט תסעו מראש בידיעה שמה שתספיקו – תספיקו, ומה שלא – יישאר לטיול הבא.

ההמלצות שלי הן לא לוותר על טיול רגלי לאורך התמזה, מאזור הגשר והמצודה, דרך כנסיית סט. פול (שאמנם לא נמצאת ממש על התמזה) ועד אזור כנסיית ווסטמינסטר, ולא לוותר על ביקור באחד הפארקים המדהימים (סט. ג’יימס, הייד פארק או רייג’נטס).

• @אורטלינה

אני הייתי בקמדן ביום שני אז אני מסייגת שיכול להיות שהוא לא בשיאו מחוץ לסופ״ש, אבל אני ואחותי ממש לא התלהבנו. מבחינתנו זה היה כמו לבקר בדיזנגוף סנטר בשנות ה-90. נוטינג היל היה יותר נחמד אבל עמוס מאוד. הוא מחולק לאזורים, שזה יתרון וגם חיסרון. יתרון כי את יכולה להגיע ישר לאזורים שמעניינים אותך שמרוכזים במקום אחד. החיסרון הוא שאם את הולכת מתחילת השוק ועד סופו אז תעברי גם באזורים שאולי פחות יעננינו אותך כמו שוק הפשפשים, שוק פירות וירקות ועוד. הוא מאוד מפורסם, לטוב ולרע. אולד ספיטפילד הוא במזרח, כמה דקות הליכה מתחנת ליברפול סטריט סטיישן וקרוב מאוד לשכונת שורדיץ׳ ההיפסטרית הפופולרית. השוק עצמו מקורה וכולל הרבה דוכנים של בגדים, תיקים, צילומים, ספרים וכד׳, וגם הרבה דוכני אוכל מוכן. אפשר להמשיך קצת לרחוב בריק ליין עם עוד שורה של שווקי אוכל נוספים וקטנים יותר.

למרות שאני מאוד אוהבת את התערוכה של טרנר בטייט בריטן (וכרגע יש בו גם תערוכה בתשלום של ואן גוך) אני חושבת שלא תצטערו אם תלכו לנשיונל גלרי. אחד היתרונות של הנשיונל גלרי הוא המיקום המאוד נוח. לא צריך להגיע לשם ״במיוחד״ כמו חלק מהאחרים. בגלל שאתן קצרות בזמן יתכן שכדאי לבחור מראש מה תלכו לראות.

בטח שאתן יכולות ללכת ברגל רק חלקים ממה  שתיארתי. אני משערת שהכל ביחד יקח קרוב לשעתיים בלי הרבה עצירות, כך שקרוב לוודאי שבפועל יותר. תראי, רוב האתרים נסגרים ב-5. חנויות במרכז לרוב הרבה אחר כך (לא בימי ראשון). עדיף לנצל את הבוקר והצהריים לדברים שיש להם שעות פתיחה. כרגע יש אור עד אחרי 21:00, והימים רק הולכים ומתארכים לקראת הקיץ. אין בעיה לטייל ברגל אחרי ארוחת ערב, למשל. באוקספורד סטריט יש שני סניפים של פרימארק, שזו חנות שהיא בעיקר זולה. לא בגדים יפים במיוחד או איכותיים במיוחד, אלא פשוט זול. חוץ מזה, יש עוד המון רשתות אחרות, לכולן סניפים גם באזורים אחרים בעיר. תחשבו מה אתן רוצות לקנות, ואם בהכרח רחוב אוקספורד הוא המקום האידיאלי בשביל זה. אם רוצים פרימארק אז כנראה שכן. לדעתי רוב א7 כל מי שקונה באוקספורד סטריט הם תיירים, אז אולי יש קצת יותר תיירים בסופי שבוע אבל אני לא בטוחה שיש הבדלים ממשיים בעומס בגלל סוף השבוע.

אישית אני פחות אוהבת את הייד פארק מאשר חלק מהפארקים האחרים כמו סנט ג׳יימס או ריג׳נט פארק. בהייד פארק יש האגם הגדול במרכז אבל מסביבו בעיקר דשא וקצת עצים. יש פחות פרחים ובאופן כללי הוא פחות ״נופי״. ״פינת הנאומים״ פעילה רק בימי ראשון.

• @אורטלינה אמר:

@הדרקון-עם-קעקוע-הנערה

היי

הכונה בלא להיכנס לאתרים נובעת מפאת הזמן הקצר..כן חשב לנו ללכת למוזיאון אחד ואתרים מרכזיים כמו הארמון, בית הפרלמנט, הייד פארק וכו לראות תוך כדי שוטטות ברגל.

בעיקר היינו שמחות לקבל המלצות למסלול ליום שלם שאפשר לעשות ברגל ובשילוב עם מטרו וגם לאיפה לא להגיע בשבת וראשון בגלל עומס מבקרים 

כלמר איך לתכנן את הימים בצרה חכמה ולא עמוסה כמובן

אתם יכולים לקחת שני סיורים של London walks או נותני שירות דומים, אפשר גם סיור ערב ויש להם גם סיורים בתוך מוזיאונים

תבחרו מההצעות שלהם בלינק (שימו לב לשעות והתאריכים), בגלל שמדובר בסיור מודרך הוא מרוכז וממצה, העלויות לטעמי די מינימליות.

מרבית הסיורים שבהם השתתפתי היו מוצלחים וחלקם אפילו מוצלחים מאוד.

• @שקד

תמיד כיף לקרוא את ההמלצות שלך, גם כשאנחנו לא מסכימים 😂

• @imeshy

זה בסדר גמור שלאנשים שונים יש טעם שונה. 

בחזרה