בחזרה

גיבוש מסלול קליפורניה

• שלום,

לאחר קריאה לא מעטה, עדיין מתלבט. 

טס לבד לסן פרנסיסקו. 

נוחת ב 06:00 בתחילת ספטמבר. לוקח רכב משדה התעופה והתכנון לרדת דרומה. 

יש לי 4 לילות (5 ימים). יש לי תכנון עקרוני, רק לא בטוח שאני סגור עליו. 

חשבתי על שני לילות במונטריי:

1. ביום ההגעה לעשות את הנרי קאוול רד וודס, מוס לנדינג, ופוינט לובוס.

2. מונטריי, כרמל, ביג סר, מפלי מקווי וחזרה ללינה במונטריי

מתלבט אם לרדת עוד דרומה ולישון במורו ביי. השיקול הנוכחי הוא מקום מרכזי שאפשר לבלות גם בערב לבד. 

יוסמיטי:

3. ​​​​​​​נסיעה ממונטריי ליוסמיטי והגעה בצהריים. מריפוסה גרוב, גליישר ולינה במריפוסה (לא מוצא לינה במחיר הגיוני במקום אחר, בטח לא בעמק. בנוסף, מעדיף מקום גדול יותר ומרכזי. אין לי בעיה עם המרחק של השעה. 

4. יוסמיטי. לינה במריפוסה. 

5. יוסמיטי עד הצהריים ונסיעה לפרנסיסקו, החזרת רכב עד 20:00. 5 לילות בפרנסיסקו (לא ניתן לשינוי). 

מתלבט שאולי זה יותר מידי זמן ליוסמיטי. 

אני מתחבר להרבה דברים. גם טבע, גם בילוי בברים ומסעדות, גם חופי ים אז ככה שרוצה לנצל עד כמה שאפשר את הזמן שלי באיזור. 

כל הערה ותובנה תתקבל בשמחה. 

• @OfirL

אני לא מכיר את חיי הלילה בכל ארה”ב, ובטח לא במערב וגם לא מעודכן לשנת 2019.
    רק לא נתקלתי בבילויים בערב אם זו לא עיר גדולה כמו LA או סן-פרנסיסקו.
    גרוע מכך אם הייני חוזרים אחרי 9-10 בערב ומחפשים מסעדה בסן פרנסיסקו, היינו מתקשים, פעם תפסנו בר שהכינו לנו משהו לפני שסגרו את המטבח ועברו לתפריט לילה משקאות ושטויות.

יוסמיטי – ע”פ הנלמד בפורום זה אתה יכול גם יותר, אם תעשה מסלולים וטראקים. אני אישית הייתי שם יום וקצת, הרבה נסענו ועצרתי במנקודות עניין המרכזיות – הליכה קצרה רק ב-מריפוסה גרוב.

• @OfirL

התכנון נראה לי רגוע ובסדר גמור.  

• גם לי התכנון ניראה אחלה.
    ( בהסתייגות שאין לי מושג על חיי לילה אבל ספק אם תמצא אותם בעיירות הקטנות לי יוסמיטי או על כביש 1 ).

אם אתה אוהב טבע והליכה אזי אתה רחוק “מיותר מידי” ביוסמיטי, ואפשר להקדיש חצי יום עד יום לטויוגה פס.

• @OfirL

לא יודע לגבי מונטריי, אבל בסנטה קרוז בהחלט אפשר למצוא “חיי לילה” בדאון טאון.

לגבי סן פרנסיסקו – בניגוד למה שכתבו כאן, אין שום בעיה לבלות בסן פרנסיסקו גם בשעות מאוחרות. 

• אני דווקא מהרהרת לגבי המסלול:

אתה נוחת בשש בבוקר בסן פרנסיסקו

אחרי טיסה של  15 שעות (הייתי בטיסה הזאת לפני חודש. נוחתים בחמש ויושבים שעה במטוס עד שמשמר הגבול יפתח את שדה התעופה בשש).

אומנם הנסיעה למוס לנדינג היא לא ארוכה, אבל התכנון של היום הראשון נראה לי באופן אישי עמוס.

בעיני מורו ביי הוא חור. היינו שם בביקור הקודם בקליפורניה, לא התרשמתי. מונטריי היא עיירה תיירותית ויחסית יש שם יותר תנועה ומה לעשות בערב (לילה זה יחסי. כמו שנאמר כאן מקומות רבים בארה”ב נסגרים מוקדם). במונטה ריי יש ברים שפתוחים עד מאוחר. לא רואה סיבה לרדת שעתיים דרומה בשביל שוק איכרים . אני מעדיפה לטייל ואולי לראות פחות אבל להיות במקום ולא לסמן V על המפה. טיילתי בכל המקומות שהזכרת (גרנו שלושה חודשים בסן פרנסיסקו ויצא לנו לטייל הרבה בקליפורניה). שוב, יש מצב שתמות מעייפות ולא תצטרך תעסוקה בערבים. אם אתה לא לוקח מקום עם ארוחת בוקר, או חדר עם מטבחון הייתי דואגת דווקא לארוחה קלה בבוקר. עד כמה שזכור לי לפני שמונה קשה למצוא ארוחת בוקר במונטה ריי אבל אולי אני טועה. 

אם אתה מתכוון לטייל ביוסמיטי כולל איזו הליכה או שתיים זה לא הרבה זמן. אבל זה מאוד אישי. אנחנו למשל היינו שלושה ימים במונטה ריי  (אומנם עם ילדים) והיינו נשארים עוד. בחוויה שלי כמבוגרת היינו כמעט יום שלם באקווריום. אותנו זה מאוד מעניין ומרתק למשל, חצי יום קייאק בים עם החיות. ועוד ביג סר וחבריו ביום הנותר. 

לגבי סן פרנסיסקו. מסעדות נסגרות מוקדם אבל הברים פתוחים עד מאוחר. בברים תמיד יש משהו לנשנש.

בגדול, כשמסתובבים בעיר אחרי תשע וחצי עשר בלילה היא נראית דיי נטושה. בפיר יש יותר תנועה של אנשים אבל לא בכולו.

אם אתה צריך המלצות על מסלולי טיול בעיר אשמח לעזור.

ממליצה מאוד לקנות כרטיס קליפרד (אם יש אפשרות אז כבר בשדה התעופה) ולהתנייד עם תחבורה ציבורית. 

• @mandi-a

תודה על התגובה.

מה היית מצמצמת או משנה ביום הראשון?

לגבי חיי לילה – לא מחפש מועדונים וכו׳, מקסימום בר נחמד עם מוזיקה ובירה (במקום לישון ב 22:00). 

מה זה כרטיס קליפרד?

ואשמח מאוד למסלולים באיזור ובסן פרנסיסקו. 

• @עמיחי13

תודה רבה. באמת מקווה לא לסיים את הימים מוקדם מידי, ולצאת קצת גם בערב. 

הבעיה היחידה היא שאני לבד. 

• @OfirL

אתה לא לוקח בחשבון ג׳ט לג.

אני תמיד ממליצה לעשות את הימים הראשונים בהגעה למערב בעיר גדולה (סאן פרנסיסקו במקרה שלך) ולא להתחיל מיד עם הנסיעות. הג׳ט לג בדרך כלל גורם להתעוררות מאד מוקדמת (4-5 בבוקר) והתמוטטות בשעות אחר הצהרים המוקדמות. 

מדובר בכבישים שבחלקם הגדול צרים, מפותלים ועל קצהו של מצוק, והם לא מוארים ולעיתים מכוסים בערפל. לא משהו שאני ממליצה עליו לנהג יחיד בג׳ט לג. 

תמונה מכביש 1 לפני כמה ימים. 

• @OfirL

אם הבנתי נכון את הרפרנס, השם הוא קליפר Clipper וזה הרב-קו של סאן פרנסיסקו והאיזור. כרטיס נטען לתחבורה הציבורית. 

https://m.clippercard.com/

• @שירליץ

נכון, לא לקחתי בחשבון. מבנה הטיול קשיח, ככה שלא אוכל לשנות. אשתדל לצלוח את הג׳ט לג. 

• @מטייל_4047884

לא, חם.

ונמאס קצת המנטרה שלך.

בחזרה