בחזרה

ניו זילנד ב7 שבועות

• שלום לכולם. קנינו כרטיסים לניו זילנד! מ26.11 עד 17.1, נטו יוצא בדיוק 7 שבועות. התייעצתי כאן בעבר איך לדחוס את ניו זילנד בתקופה קצרה יותר, אבל בסוף הצלחנו להאריך.

אנחנו זוג, מתכננים לטייל 8 ימים באי הצפוני והשאר בדרומי.

אנחנו מתלבטים באיזה אי להתחיל. מצד אחד אנחנו מניחים שמזג האויר באי הדרומי יהיה יותר טוב בתחילת דצמבר מאשר בסוף נובמבר, מצד שני, הבנתי שיש לניו זילנדים חופשה החל מ15.12 ואז הכל נהיה עמוס.

אנחנו מתכננים לשכור ואן ולישון בקמפינגים, מישהו יודע להגיד עד כמה העומס משתנה בין תחילת דצמבר לסוף דצמבר ותחילת ינואר?

עד כמה השינוי במזג אויר משמעותי ב8 ימים?

• @נטע1

מזג אויר זה יותר עניין של מזל מאשר של תאריך.

טיילתי בפברואר, מרץ והיה בסה”כ מזג אויר מצויין.

לדעתי עדיף להתחיל באי הדרומי, בפרט בפיורדלנד ובאלפים, שם הלחץ הגדול ביותר. בדרום ובמזרח האי פחות לחץ ואם תרצו להגיע גם לסטיוארט איילנד, שם אין כמעט לחץ (יש שתי בקתות קרובות לאובן שעלולות להיות עמוסות.

זה אומר לטוס לכרייסטצ’רץ’ (יש טיסות בינלאומיות) או לקווינסטאון.

• הנהלת הפורום

@נטע1

מאיפה הנחיתה וההמראה.  אם זה מאירלנד. הייתי עושה חלק מהאי הצפוני בהתחלה ועולה מהכיוון השני בחזור.

• שכחתי לציין שההמראה והנחיתה באוקלנד.

הרעיון של פיצול האי הצפוני נשמע מעניין, יש לך רעיון איך לחלק את השכרת הרכבים?

עדיין לא החלטנו איך יתבצע המעבר בין האיים אבל חשבנו על לפחות כיוון אחד בטיסה כדי לחסוך נסיעות.

• @נטע1

מציע לכם לקחת ולהחזיר הרכב באוקלנד. אם חברת ההשכרה מאפשרת לרכב השכור מעבר במעבורת בין האיים אזי זה הכי פשוט. אם לאו שכרו רכב למינימום הזמן האפשרי וסעו מאוקלנד דרומה דרך החוף המזרחי של האי הצפוני תחזירו הרכב בנמל המעבורות בולינגטון ותקחו רכב חדש בפיקטון לחודש טיול באי הדרומי שיגמר שוב בפיקטון . ושוב התרגולת של החזרת רכב ולקיחתו מחדש לאחר המעבורת בולינגטון. מכאן חזרה לאוקלנד דרך אתרי החוף המערבי  של האי הצפוני. את המקטע הצפוני של האי הצפוני השאירו כברירית מחדל לאם יקרה וישאר לנו זמן אחרת פשוט ותרו עליו.

תכנית כזאת מאפשרת לעשות מסלול בטונגרירו בשני זמנים אפשריים.בתחילה נסו בראשית הטיול ואם מזג האויר אינו מאפשר אזי אולי בסוף הטיול תצליחו.

בהצלחה

רנצי

• @נטע1

הי,

לפי מה שאת רושמת נראה שכבר יש לך לכם מסלול סה”כ מתוכנן, אבל אני חייב לציין ש-8 ימים באי הצפוני מתוך 7 שבועות נטו נשמע לי ממש מעט וחבל.

יש מלא דברים מיוחדים באי הצפוני שלא רואים בדרומי. נכון שהנוף בדרומי בסה”כ הרבה יותר דרמטי, אבל בסוף נוף זה נוף וקשה לומר שהקפלר לדוגמא שונה מהותית מהרוטברן. אני כאמור הייתי מקדיש לצפוני לפחות שבועיים.

אבל בהנחה שאתם נשארים עם התוכנית המקורית, אני הייתי שוכר באוקלנד עד וולינגטון. שוכר שוב בפיקטון ומוצא עיר שבה ניתן להחזיר את הרכב ולטוס לאוקלנד. (כרייסטצ’רץ’ מן הסתם נשמעת כאופציה עיקרית).

להתחיל לפצל את האי הצפוני או לחלופין לנסוע כל הדרך מהדרומי חזרה לצפוני (כולל עלות מעבורת לרכב) רק בשביל להחזיר את הרכב באוקלנד נשמע לי קצת מיותר.

• רק 8 ימים באי הצפוני? נשמע לי מעט מדי. יש כל כך הרבה דברים יפים ומיוחדים באי הצפוני.

המינימום בעיניי זה וולינגטון (גם ככה עוברים שם בשביל המעבורת טה פאפא), טונגרירו קרוסינג, וואיטומו, רוטורואה כולל טה פויה ו-וואי או טאפו, טאופו ואוקלנד. 

אין סיכוי להספיק את כל האתרים האלה ב-8 ימים. 

לגבי מסלול הטיול – ההיגיון אומר להתחיל בצפוני ולסיים בדרומי אבל היתרון בלעשות את זה הפוך (להתחיל בדרומי, ובפרט בפיורדלנד) הוא שיהיה הרבה פחות עומס ושהפסגות יהיו יותר מושלגות (ויפות).

• תודה על ההמלצות, החלטנו להתחיל באי הדרומי.

ההחלטה התקבלה אחרי שהתחלתי לחפש קמפינג לחניית ואן באיזור אבל טזמן, ושלושת הקמפים הראשונים שהסתכלתי עליהם היו מלאים בשלושת השבועות הראשונים של ינואר (אחד מהם ציין שיש מקום ל400 מכוניות). ידעתי שזה יעד פופולרי אבל כנראה לא הבנתי כמה.

לגבי קוצר הזמן באי הצפוני-  הטיול הזה הוא מבחינתנו הגשמת חלום של הרבה שנים (זה לא טיול אחרי צבא), והמקומות שחלמנו עליהם אלה בעיקר השמורות שבדרום האי הדרומי. בכל זאת, הסתכלתי עכשיו על טה פויה וואי ואו טאופו ובאמת נראה מדהים (מלבד וולינגטון ואוקלנד, לשאר המקומות הרשומים תכננו להגיע בכל מקרה) ועכשיו אני חושבת להאריך. אולי לפחות באי הצפוני נוכל למצוא מקומות לחנות בלילה בלי להזמין מראש.

• @נטע1

נסי לבדוק אכסניות. יש אכסניות שמאפשרות לינה בתשלום באוהל/ואן בשטח האכסניה, כולל שימוש בשרותים, מקלחות ומטבח.

• @Sailor

ידוע לך איפה מוצאים אותן? אני מסתכלת באפליקציית CamperMate.

בגדול רציתי לישון קרוב לאבל טזמן כדי לעשות שם טיול יום (עם שיט שמביא אותנו ואוסף אותנו). כרגע יש שתי אפשרויות: 1. לישון יותר רחוק 2. לשנות את המסלול כך שנגיע לאבל טזמן מוקדם יותר, ובינואר חשבתי על סילבסטר בקווינסטאון (כבר הזמנו מקום), אחרי זה קטלינז וחצי האי אוטגו, שאני חושבת (מקווה) שאלה מקומות פחות פופולרים, ואז טיסה לאי הצפוני, שאני מקווה שיהיה שם פחות צפוף.

בבקשה תתקנו אותי אם אני טועה בהערכות לגבי הצפיפות.

• @נטע1

נסי באתר https://www.bbh.co.nz/

אם רן שפירא עדיין מפעיל אכסניה בח”א אוטגו, אצלו לנו בואן בחצר.

בחזרה