בחזרה

טיול רב ארצות - ב 6 ימים

• שלום לכולם ,

אני ואשתי מתכננים נסיעה קצר בת 5 – 6 ימים לאירופה ואנחנו רוצים להשכיר רכב ופשוט לטייל מארץ לארץ .

לדוגמא אפשרי לעשות זאת מאמסטרדם לבלגיה לגרמניה .

מעוניין שתעזרו לי בעוד ארצות כאלה ששוכנות יחסית קרוב אחת לשנייה .

לסיכום  נוחתים בארץ מסוימת וחוזרים מארץ אחרת לישראל , בין הארצות הכל נסיעה עם רכב , סה”כ יומיים בכל מדינה וזה ממש לעכשיו בדצמבר הקרוב !

המון תודה לעוזרים .

אוראל

• @Orel_3460552

אתם מתכננים משהו כזה כי אתם רוצים לספר שבקרתם ב3 מדינות ב6 ימים? איטליה שוויץ אוסטריה, איטליה סלובניה קרואטיה, שוויץ אוסטריה גרמניה....

• זה רציני ?

• @משה-22

כן רציני ! איפה הבעיה ? אתה לא חייב לבוא 😀 ..

• @karnielr

ממש לא … 
    ביקרנו כמעט בכל אירופה … 
    ויש לנו 6 ימים בסה”כ קצת שקט מהילדים .. ורוצים לטייל ולהספיק כמה שיותר …

• @Orel-Weizman

להספיק כמה שיותר מה????

כמה שיותר נופים? זה לא קשור למספר המדינות….

כמה שיותר ערים? גם זה לא קשור למספר המדינות…

כמה שיותר אטרקציות? לא קשור….

מה שנראה מוזר זה הדגש ששמתם על מספר המדינות ולא על מה שבאמת מעניין אתכם….

• @karnielr

זו תקופה קרה ויפה (דצמבר) , הכל יפה .. הכל מיוחד במיוחד לפני הכריסמס …

מחפשים לטייל , קניות , מעיינות חמים (כמו סצ’יני שבבודפשט) , קצת לנוח מהילדים .. ולנסוע חופשי בין ארצות ...

• @Orel-Weizman

אתה יכול לנחות באמסטרדם -לשכור רכב- לנסוע לבלגיה- לעבור לגרמניה- ולסיים נניח בפרנקפורט ומשם לטוס חזרה לארץ. המשמעות שתשלמו קנס לא קטן על החזרת הרכב במדינה אחרת מנקודת המוצא, וגם כמובן שצריך למצוא לגים נפרדים של טיסות. או לחזור לאמסטרדם. מסלול כזה- אפשרי במרחב הגיאוגרפי שציינת. מדובר באופן גס ב15 שעות כביש על פי גוגל. מכאן יש להוסיף לתחשיב עוד כ30% כי גוגל לא מדויק- אז מגיעים ל20 שעות כביש בערך. על זה תוסיף עוד 20% בגלל נהיגת חורף,ערפל, מבול, כביש חלק, קרח על הבוקר (בלי שיהיה שלג שבכלל משנה את הסיפור)- בשקט כבר 25 שעות כביש. פה ושם עצירה ,קפה, הפסקה בנהיגה הלא קלה (חורף כאמור) ואנחנו עם 30 שעות כביש במהלך 5 ימים.

שעות היום מאד קצרות בתקופה זו של השנה- כלומר לא תצאו לדרך (לא תקומו אפילו) לפני 09.00 במקרה הכי מוקדם, והחשיכה מוחלטת כבר ב16.00 מאד ממליצה לא להיות בכבישים בשעות אלו. לא רואה יותר מ7 שעות טיול ביום טיול- מהן 6 שעות בערך (אם מדובר על התוואי הזה והעיתוי הזה) הן בנסיעה או מנהלות של נסיעה.

אפשרי? כן

מומלץ? לגמרי לא.

• @יונית

בהחלט , בודפשט – וינה .

הייתה נסיעה מדהימה ברכב ליום אחד וחזרה לבודפשט .

• @Orel-Weizman

בודפשט-עיר

נסעתם ל...וינה ? ברכב ? ברכבת? לגיחה של יום?

טיילתם באלפים ? זלצבורג?

השיקול אינו נגד טיול חורף-עיירות ונופים

אלא היעדר פרופורציות בין כמות הנהיגה הלא קלה בחורף ,כמות היעדים (ארצות) והזמן הקצר העומד לרשותכם.

רוצים טיול חורף, עיירות,שווקים, נופים -טרום חג מולד? בכיף

אז צמצמו משמעותית את המרחב הגיאוגרפי

והערכו לנהיגת חורף.

אפשרי? כן.

מומלץ? גם כן.

• @יונית

אוקיי ,

קודם כל תודה !

סוף סוף תשובה עניינית , האם שווה יותר לטייל ברחבי הולנד ? נגיד להתחיל באמסטרדם (שכבר היינו אבל תמיד ניראה כיף לחזור לשם) ולהמשיך לערים אחרות ?

שכחתי לציין , אנחנו לא אנשים של מוזיאונים וטיולים מאורגנים , כמו שרשמתי , קניות , ספא והרבה שקט :-) ..

תודה רבה .

• @יונית

מעולה ! אז כן כזה אנחנו מעוניינים , מה תוכלי לסייע לנו ?

• @Orel-Weizman

או---עכשיו אנחנו מדברים ת’כלס.

הולנד אינה מהמדינות שיש בהן יותר מדי אווירת חג מולד דווקא . אתה ציינת אותה, אבל לא הייתי ממליצה עליה כיעד ראשוני לטיול טרום חג מולד (בתקווה שהטיול מסתיים בכל מקרה לפני 24.12)

לטיול טרום חג מולד, קניות וספא- והרבה אווירה של חג מולד----- אפשר למשל לנחות במינכן ולטייל בה ובאזור אגמי אוסטריה וקצת בזלצבורג עצמה- מתאים ל5 ימים וגם מכסה את היבט הקניות ובוודאי את האווירה.

עוד אופציה נחיתה בפרנקפורט וטיול בה ובאזור עמק הריין ועמק המוזל.

וכן הלאה.

(טרום חג מולד עדיף במדינות בעלות תרבות גרמנית מרכז אירופה-אוסטריה,גרמניה,שוויץ וחבלים במדינות אחרות הגובלים בהן).

• @יונית

תכל’ס כל הכבוד לך :-) ..

בגדול אנחנו מתכננים את הטיולון מ ה 15-20.12 .

וכן אנו מאוד אוהבים את אווירת חג המולד ממש ממש נחמד !

השאלה האם קיימים גם אתרי מעיינות חמים באזורים שציינת ? פשוט לא נתקלתי באירופה עוד במעיינות חמים כמו שהיינו אז בסצ’יני בבודפשט .

תוכלי לעזור לנו במציאת אתרים כאלה בציריך , מינכן וכו’ ...

• @Orel-Weizman

לאווירת הכריסמס אני ממליצה לנחות בבאדן-באדן (גרמניה) או שטרסבורג (צרפת) ולהנות מאזור היער השחור וחבל אלזס. 

עיירות מקסימות עם שווקים יפים, מקומות לינה  מעולים, טירות, טעימות ביקבים (צריך לבדוק שעות פתיחה בעונה זו) ועוד ועוד.  אנחנו זכינו אפילו בשלג לפני שנתיים....

• @Orel-Weizman אמר:

סוף סוף תשובה עניינית

לדעתי התשובה שלי היתה מאוד עניינית….

אם ירדת מהעניין של 3 מדינות ב-6 ימים אז הכל נראה אחרת. מכיון שלא מפרגנים לי אז אפרגן לעצמי ואגיד שגם התשובה שלי, בנוסף לאחרות, תרמה לך להבנה שההודעה הראשונה שלך לא בדיוק הביעה מה אתם באמת רוצים….

• @karnielr

התשובה שלך ממש לא עניינית !!!!
    במיוחד לאדם כמוני שמגיע לשאול פה בפורום , אחרת אם הייתי יודע לא הייתי מגיע לשאול כאן , נכון ?

אז אפשר לשים את ההתנשאות ואת הבלוף בצד ולענות שוואללה זה לא מתאים טיול כזה כי 1..2..3...4 , וראית איך @יונית  גרמה לי להבין שאני לא בכיוון , לכן התשובה שלה עניינית ולקחתי את עצתה בחיבוק גדול !

אז תמיד אל תשפטי אדם בשנייה כי לא סתם הקימו פורומים , הקימו אותם לאנשים שלא מבינים יותר מדי והגיעו למקום הנכון על מנת למצוא את הדרך הנכונה .

קחי את זה כטיפ ממני אלייך להמשך דרכך באתר ובכלל בחיים !

אוראל

• @Orel-Weizman

מאחלת לך מכל הלב שתמצא תמיד את הדרך הנכונה בכל תחום . חג שמח. 

• @karnielr

אמן ואמן !

תודה רבה .

• ובסוף אחרי 100 הודעות הבנת למה כתבתי שזה רציני ?

לא מלשון הקנטה כי הייתי בטוח שלא הבנתי את התגובה או שהכותב אינו מבין סדרי גודל וקנה מידה.

בחזרה