בחזרה

טיול חורפי ללונדון

• בינואר אטוס עם הבנות שלי – בת 20 ובת 10 – ללונדון. רק שלושתנו.  נהיה בלונדון 3 ימים מלאים, כך שהביקור שלנו די קצרצר.

הן מתעניינות בעיקר בשופינג, וגם קצת במלכה. הבת הגדולה שלי פסלה את הלונדון איי ואת החוויה של הארי פוטר. היא הייתה בעבר בשניהם ומיצתה. הבת הקטנה ממילא לא בעניין של הארי פוטר, אז אני מרגישה פטורה. שתיהן לא מתעניינות באומנות.

מכיוון שמדובר בינואר, אני מכוונת יותר לכיוון של טיול במקומות סגורים. בינתיים על הפרק מוזיאון מאדם טוסו, מחזמר וביקור בסקיי גרדן (וכמובן אוקספורד סטריט). 

אני מתלבטת לגבי מספרים אתרים:

shrek`s adventure – האם מתאים לגיל של הקטנה? אטרקציה מעניינת או מיותרת?

מוזיאון הטבע – האם זה אתר שכדאי לבזבז עליו זמן בביקור ראשון (שלי ושל הקטנה) וקצרצר בלונדון? 

הדנג’ן – מתאים לילדה בת 10???

שייט על התמזה – עובד בינואר? נקפא מקור? יש חברה מומלצת?

• @nirit_mz

הי נירית

החויה של שרק היא חביבה אבל לא בטוחה שכדאי “לבזבז” עליה את הזמן. צריך אנגלית טובה כדי להינות מהסיור ומהבדיחות ולאהוב את שרק

אנחנו נכנסנו למוזיאון הטבע להתרשמות קצרה והיה נחמד. לא חשה שזה “בזבוז”

מה לגבי הטאואר? ארמון כלשהו?

לונדון מהממת. תהנו

• @nirit_mz

היי נירית,

לגבי האטרקציה של שרק , לא הייתי בעצמי אבל שאלתי חברה שהייתה , ותשובתה הייתה:

“ככה ככה, לא וואו , מאדם טוסו היה פי אלף יותר שווה ,

אבל קנינו את הכרטיס המשולב וזה השתלם.

לא רצינו גלגל ענק או אקווריום אז השילוב עם שרק השתלם “

• @nirit_mz

מוזיאון הטבע לדעת המשפחה שלי מקום מופלא, הילדים שלי היו בלונדון כבר 3 פעמים וגם בפעם השלישית הם דרשו ביקור במוזיאון.

אבל אני יודע מה הטעם שלהם, לא של הילדות שלך.

ממליץ שתכנסו לאתר האינטרנט של המוזיאון ותחליטו.

הדנג’ן יכול להתאים אם היא אוהבת את הקונספט, דברים מפחידים.

אם היא לא ממש אוהבת אני הייתי מוותר

• @משפחה-בהכנה-לטיול אמר:

@nirit_mz

הי נירית

החויה של שרק היא חביבה אבל לא בטוחה שכדאי “לבזבז” עליה את הזמן. צריך אנגלית טובה כדי להינות מהסיור ומהבדיחות ולאהוב את שרק

לונדון מהממת. תהנו

אשמח לקבל המלצה לארמונות. אני מודה שאני קצת טובעת במידע, ולא מצליחה להבין את ההבדל בין הארמונות השונים. יש ארמון אחד שהוא בבחינת “היהלום שבכתר” (כלומר, כזה שייתר את הביקור באחרים)?

• @nirit_mz אמר:

@משפחה-בהכנה-לטיול אמר:

@nirit_mz

הי נירית

לונדון מהממת. תהנו

אשמח לקבל המלצה לארמונות. אני מודה שאני קצת טובעת במידע, ולא מצליחה להבין את ההבדל בין הארמונות השונים. יש ארמון אחד שהוא בבחינת “היהלום שבכתר” (כלומר, כזה שייתר את הביקור באחרים)?

השאלה מה הציפיות שלכם מ”ארמון”.

הטאוור לא נראה כמו ארמון של דיסני, הוא הרבה יותר בית כלא מארמון.

יש לו הסטוריה ענפה, מאוד מעניין למי שהתעניין במאבקי המלוכה כמו בין מרי ואליזבת, יכול להיות שדי משמים למי שלא מתעניין.

יש בו תערוכה של תכשיטי בית המלוכה, כתרים מזהב ויהלומים וכו’, בהחלט מרשים, לדעתי תערוכת האבנים היקרות במוזיאון הטבע לא פחות מרשימה (והרבה יותר זולה)

• @דוקטור-דו-ליטל אמר:

@nirit_mz אמר:

השאלה מה הציפיות שלכם מ”ארמון”.

הטאוור לא נראה כמו ארמון של דיסני, הוא הרבה יותר בית כלא מארמון.

בתי כלא זה בשבילי 😀 אני אבדוק עם הבנות אם גם הן בעניין.
    תכשיטי הכתר לגמרי יכול לעניין אותן. אני חושבת שבעיקר יעניין אותן להציץ לחיים של משפחת המלוכה – בגדים. תכשיטים, חדרי הארמונות וכד’. ההיסטוריה והפוליטיקה פחות יעניינו.

• @nirit_mz

אנחנו (ללא ילדים) מאוד אהבנו את הטאוור. ולידו אפשר להוסיף אטרקציה חביבה מאוד – Tower Bridge – טיפוס על גשר לונדון המפורסם, עם רצפת זכוכית נחמדה. שני האתרים סמוכים זה לזה. 

מצד שני – ארמון באקינגהאם הינו ארמון, אבל מלהיב פחות משמעותית. 

ובהרכב / זמן שלכם – הייתי מוותר על ארמון קנזינגטון החביב אף הוא. 

• תחילת או סוף ינואר?

אם בהתחלה , עד  ה5 בינואר ה-WINTERWONDERLAND בהייד פארק עוד פעיל והרבה הרבה פחות עמוס מאשר בדצמבר, מאד מומלץ בכל הגילאים.

יש גם מספר זירות להחלקה על הקרח ברחבי העיר, גם ליד הסקיי גארדן והטאואר.

הטאוור מקסים בעיני, כפי שכתבו הוא פחות ארמון מפואר ויותר מבצר אבל מעניין ומיוחד וכמובן התכשיטים.

אנחנו גם אהבנו (בחורף!) את גני קנזינגטון והארמון שהיה לו תור ארוך עד מאד

בלונדון הרבה מהחוויה בעיני היא להסתובב ברחובות/פארקים/שווקים וגם חנויות..

כך שלמשל אפשר לתכנן שוטטות באזור קובנט גארדן לפני המחזמר, וכיכר פיקדילי אחרי 

תהנו! לונדון אהובתי..

• @okmju אמר:

תחילת או סוף ינואר?

אמצע ינואר. קצת אחרי שה-winter wonderland נסגר. ולפי מה שראיתי גם מרבית זירות ההחלקה על הקרח כבר יהיו סגורות.

• @nirit_mz

לדעתי הדאנג’ן לא מתאים. גם את ילדי בגילאים אלו לא לקחתי. 

בעיני קובנט גארדן חובה, ועדיף ביום שבת או ראשון אם תהיו באחד המועדים האלו. זה האתר שילדי הכי אוהבים ותמיד מבקשים לחזור, הופעות רחוב ושוק פשפשים קטן וחמוד שאפשר לקנות בו מזכרות לא יקרות [אך גם לא זולות במיוחד]. 

בעיני מוזיאון הטבע מעולה לכל גיל. 

• הי

מצודת לונדון נהדרת – היינו עם שני ילדים בני 10 ו-13 וכולנו מאד נהנינו

בנוסף – לא הייתי ומתכננת לדצמבר – סיור גרפיטי בשכונת שרדיץ’

תיהנו!

• כרגע התכנון הוא פחות או יותר כזה:

יום שני:

ארמון בקינגהם ופארק סנט ג’יימס.

נסיעה לתחנת בלאק פריירס, חציית התמזה והליכה לאורך גדת הנהר עד ללונדון איי.

שייט על התמזה.

יום שלישי:

מוזיאון מאדם טוסו

פארק ריג’נט

חזרה לאזור המלון, ואז טיול בקובנט גרדן

שופינג באוקספורד סטריט

בערב מחזמר 

יום רביעי

מתלבטת בין ארמון קנזינגטון וההיד פארק לבין כנסיית סנט פול בבוקר

בצהרים לונדון ברידג’ ומצודת לונדון

ואם אצליח להזמין כרטיסים, אז אחה”צ בסקיי גרדן

ברור לי שלא נספיק הכל, ושהתוכנית יכולה להשתנות בגלל מזג האוויר. בגלל זה דחסתי לתוכה קצת יותר ממה שאני מאמינה שנספיק.

• @nirit_mz

כותרת הטיול שלך היא “טיול חורפי”,

ובתכנון שלך יש המון בילויים בחוץ.

למשל ביום השני חוץ ממדאם טוסו הכל בחוץ.

ממליץ לך בחום בכל מקום בו את רושמת “פארק” “הליכה” וכו’ לרשום אטרקציה מקורה כגיבוי במידה ומזג האוויר לא יאיר פנים,

אם לא תתכנני גיבוי ומזג האוויר יהיה לא טוב אז ביום שני את נשארת עם בקינגהם, יום שלישי מאדאם טוסו ואולי שופינג (ומחזמר), וביום רביעי כנסיית סנט פול.

פחות מחצי טיול, מה תעשו בשאר הזמן?

אני חושב שכדאי לך לתכנן משהו ליום רביעי אחה”צ גם אם תשיגי כרטיסים לסקי גארדן, להערכתי תמצו את האטרקציה הזו תוך שעה – גג שעתיים. על אחת כמה וכמה אם לא תשיגי כרטיסים

• @nirit_mz

אני מסכימה שיש לך יותר מדי זמן בחוץ ובמיוחד יותר מדי פארקים. יכול להיות שירד גשם ויכול להיות שלא, אבל זה שהטמפרטורות יהיו פלוס מינוס 5 מעלות במהלך היום (ובבוקר סביב 0) זה די ודאי. כל אחד וכמה שהוא סובל מהקור, כן? אבל בכל מקרה נעים זה לא הולך להיות. בנוסף, בינואר הפארקים הם, איך נאמר, הכי פחות מרשימים שהם יכולים להיות. אין ממש פרחים, רוב העצים ערומים, וכמו שאמרתי סביר להניח שקר ורטוב. נניח שפעם אחת מטיילים מארמון באקינגהם (שאותו רואים רק מבחוץ בינואר) לווסטמינסטר דרך סנט ג׳יימס. אין מה להמשיך לריג׳נטס פארק ובטח שלא להייד פארק. 

אם את יודעת שטיול בחוץ ב-5 מעלות זה משהו שתהנו ממנו – אז אפשר לתכנן טיול בחוץ, ולקוות שלא יהיה יותר מדי רוח ו/או גשם. אם את חושבת שלא תהנו מזה אז כדאי לחשוב בכיוונים שונים מאוד.

• @שקד

הפארקים בתכנון הם הגיבוי למקרה שישעמם לנו. אם אוריד את הפארקים מהתוכנית שלי, אגיע לתוכנית קצת יותר ריאלית ליישום, אם כי בעקרון אין לי שום שאיפה לראות או להספיק את הכל. 
    מבחינת מקומות סגורים כגיבוי למזג אוויר לא טוב – מעבר למה שכתוב בתוכנית – יש לי כגיבוי איזה בית קפה חביב וציורי, הדנג’ן (שלגביו הייתה הסכמה שהוא פחות מתאים לבת ה-10) וההרפתקה של שרק (שלגביו הייתה הסכמה שזה חביב אבל לא יותר מזה), וכמובן המון המון שופינג (שהובהר לי שמבחינת הבנות שלי זה העיקר).

• @nirit_mz

נקח לדוגמה את יום שני,

כל מה שיש לך מקורה למזג אוויר לא מוצלח זה ארמון בקינגהם,

שבחורף חלקים ממנו סגורים, ומה שפתוח נסגר אם אני זוכר נכון נסגר ב 17:30

מה הגיבוי שלך? לא רוצות לעשות עוד משהו באותו יום?

יום שלישי, יש לך את מדאם טוסו, מה הגיבוי? תעשו שופינג בשאר היום?

אם בסדר לכן אז סבבה, אם לא אז כדאי שתמצאו עוד אטרקציות

וכו’.

• @דוקטור-דו-ליטל

אני יכולה להזיז דברים בין הימים לפי מזג האוויר. כלומר, בהנחה שאחד מהימים יהיה יותר יפה, אני אעביר אליו את הסיורים הרגליים, וארכז לשאר הימים את המקומות הסגורים. 

לגבי יום שני, אני יכולה לצרף לארמון בקינגהאם את ארמון קנזינגטון או את מוזיאון הטבע (שהתלבטתי לגביו).
    ביום שלישי ממילא לא נראה לי שנספיק משהו מעבר למאדם טוסו ולשופינג (וכמובן מנוחה במלון ומחזמר).

קח בחשבון שאחת הבנות שלי מתעוררת מאוחר, והבת השניה מתעייפת מוקדם. אין טעם לתכנן 12 שעות טיול ביום. סה”כ זו חופשה של שלושתנו, ואנחנו מן הסתם נקח את הזמן.

• @nirit_mz

לא ממש הבנתי איך הפארקים הם הגיבוי. כל היום הראשון שלך הוא טיול בחוץ. ארמון באקינגהם סגור למבקרים בחורף. הוא פתוח בין יולי לספטמבר. יש את גלריית המלכה שצמודה לארמון, לא נראה לי שלזה התכוונת בתכנית שלך.

היום השני שלך – עקרונית אם הופכים בו את הסדר של הדברים הוא יותר סביר – מאדאם טוסו בבוקר (כמה זמן נמצאים שם? שעתיים?) משם, אם מזג האוויר סביר אז הולכים לקניות. אחר כך חזורים למלון לנוח קצת ויוצאים שוב לקובנט גארדן ולתאטרון, שסביר להניח שהם פלוס מינוס באותו אזור (איזה מחזמר, אגב?). זה יהיה קצת נוח יותר גם בגלל שלא תצטרכו להגיע לתאטרון עם שקיות וגם בגלל שתדעו בדיוק כמה זמן יש לכן לקניות. אגב, לדעתי אוקספורד סטריט הוא כולו מלכודת תיירים אחת גדולה. יש בעיר אזורים שהם הרבה יותר נעימים לקניות. החיסרון היחיד שלהם הוא שאין שם פרימארק, שזה, לדעתי האישית, לא הפסד כזה נורא. 

אני לא חושבת שהייתי בוחרת ארמון ואת המצודה לאותו היום (וגם לא את סנט פול, למען האמת). הטאוור הוא בסופו של דבר טירה שמה שיש בה זה די דומה לארמון. דווקא נראה לי נכון להעביר את אחת הפעילויות ליום הראשון, שבו, כמו שכבר כתבתי, אין כמעט שום דבר שהוא לא הליכה בחוץ.

• @שקד אמר:

@nirit_mz

(איזה מחזמר, אגב?)

מלך האריות.

לגבי היום הראשון של הטיול: אנחנו נגיע למלון לפנות בוקר, אז הנחתי שנישן עד מאוחר, ונצא מהמלון בשעה יחסית מאוחרת. בגלל זה לא תיכננתי הרבה ליום הזה. את הביקר בארמון בקינגהם אתאם לפי שעות חילופי המשמרות (שכרגע עדיין לא התפרסמו באתר). 

קתדרלת סנט פול נבחרה רק בגלל התצפית שבה. 

בחזרה