בחזרה

מסלול בסין - אפריל

• שלום חברים

זקוק לייעוץ..…

נוסע עם חבר לסין. נוחתים בשנחאי ב 3/4 בלילה

חוזרים משנחאי ב 20/4 בלילה. סהכ 17 יום טיול נטו.

שנינו מעל גיל 50 , מנוסים בטרקים ובכלל בטיולים במדינות עולם שלישי , לא חוששים מנסיעות ארוכות ,תרמילאים בנפש , חובבי טבע מושבעים ותרבות גם. לדוגמא שיאן נראה לי שאם אני מבין אותה נכון אינה שווה מבחינתנו את זמן השהייה.

היות והחבר עדיין בהתאוששות גופנית רוצים לשלב טרק אחד או שניים ברמה בינונית ולא יותר מ 3 ימים בכל אחד ( בטח ערוץ דילוג הנמר אחד מהם)  בכדי שיישאר לנו מספיק זמן לדברים אחרים.

בביג'ין הייתי.

אשמח לרעיונות בבניית המסלול

תודה מראש

מוטי.

• @מוטי-א

חבל

שקניתם כרטיסים לשנגחאי.

לפי מה שכתבת היה מתאים לכם הרבה יותר לטוס לצ’נגדו או לגואנז’ו/שנז’ן, הרבה יותר קרוב ליעדים שלכם וגם יותר זול.

• @Sailor

יודע , בדקתי. הרבה יותר יקר בתאריכים שלנו. אני משוריין ויכול לבטל . אשמח לדעת אם תמצא , סגרתי ב 590 דולר דרך מוסקבה בקונקשיין מצויין . 

• @מוטי-א

ערוץ דילוג הנמר נמצא בקצה השני של סין יחסית לשנגחאי. איך אתם מתכוונים להגיע לשם? טיסה? אז קחו את זה בתחשיב שלכם, כי זה לא נכון למצוא טיסה זולה לשנגחאי כאשר אתם מתכוונים לטייל במרחק 3 שעות טיסה משם…

לא יודע מה הכוונה בחובבי תרבות, אבל שיאן היא עיר הבירה העתיקה של סין, עם חומה ושרידים עירוניים מרשימים, אתר ארכיאולוגי מהמפורסמים בעולם ושילוב של סין עם קצת איסלאם ודרך המשי. 

שימו לב שבאפריל האזורים הגבוהים עדיין מושלגים ויכולים להיות גם חסומים או לא ניתנים לטיול. לדוגמא, בתחילת אפריל לרוב לא ניתן לצאת לטרק סוסים המפורסם בסונגפן כי יש יותר מדי שלג…

בגדול, אם אתם שמים את ערוץ דילוג הנמר כחובה בטיול שלכם, הכי הגיוני לטעמי זה מסלול בין קונמינג לשנגרילה/צ’נגדו אם אופציה להוספה של גווילין ויאנגשו או האזורים הטיבטיים מצפון לצ’נגדו.

• @yushon

תודה על התגובה. 

כמו שאמרתי אני משוריין לטיסה לשנחאי ויכול עדיין לשנות , 100 דולר לכאן או לכאן זו לא הבעייה שלנו  .

מהיכרותי עם עצמי ועם הקוצים בישבן שיש לי בטיול ובכלל לגבי אתרי חובה היסטוריים נראה לי שאת שיאן אוכל להשאיר הפעם וכך תהיה לי סיבה נוספת לחזור , בטח עם רעייתי שתשמח בזה.

שום אתר או טרק מסויים אינו חובה אבל כן מסלולי טיול רגליים לא קצרים . אם דילוג הנמר לא יתאים למסלול נרד ממנו ונחפש משהו אחר. 

מבחינת מסלול ברור לי שגווילין / ובפרט יאנגושו בפנים בכל מקרה.

האם שנחאי לא כדאית במסגרת הזמן .....ההר הצהוב , או עיירת המים הקרובה אליה ששכחתי את שמה כרגע ?

שוב תודה.

• @מוטי-א

יכול להיות שלא צריך לשנות ועם המחיר הזול מאוד שיש לך לקחת עוד טיסת פנים. פשוט צריך לקחת זאת בחשבון.

17 יום זה לא מעט, אבל גם לא המון אם נעים בין יעדים.

כדאי או לא כדאי זה העדפה אישית… אתה בהחלט יכול להיות בשנגחאי + סוג’ו + ההר הצהוב, ולהקדיש את שאר הזמן לאזור גווילין/יאנגשו. אולי אפילו להכניס עוד יעד. תלוי כמה אתם אוהבים לקחת את הזמן או ממש על קוצים.

אני אישית מאוד אוהב את דאלי וליגי’אנג. אפשר לדוגמא מסלול של הגעה לשנגחאי ומיד המשך לגווילין. 4-5 ימים כולל טרסות האורז (ניתן אגב לטרק בין הכפרים, מספר שעות הליכה). משם טיסה או רכבת (?) לקונמינג או ליג’יאנג, לעוד כשבוע כולל ערוץ דילוג הנמר ואז חזרה בטיסה לעוד 3 ימים לשנגחאי.

אם אתם מתכוונים להתנייד בין יעדים ברכבות, אתם יותר מוגבלים בקווים ובאורך הנסיעה (גם אם זה רכבות לילה). אם מדובר על טיסה, אין באמת משמעות אמיתית למרחקים ויכולים לשלב כל יעד שרוצים בתוך סין בהתחשב בעלות כרטיסי הטיסה.

• @מוטי-א

מכיוון שסין היא כל כך עצומה באמת חבל שקנית הלוך חזור לשנגחאי. אם אתה יכול שווה לנסות להזיז את אחד היעדים. הלוך או חזור.

הצעת מסלול.

שנגחאי, סוג'או עיר התעלות ומכאן יש 2 אופציות:

אופציה א: ההר הצהוב בחואנגשאן שיחסית קרוב לאיזור שנגחאי וסוג'או. ממליץ בחום לישון על ההר ולקום לזריחה. אם לא לוקחים את הרכבלים (עליה וירידה) אפשר לקרוא לזה טרק. צריך לקחת בחשבון שלא תמיד יש מזג אוויר טוב (בעיקר בעיה אם יש ערפל) ואם יש רוחות אז הרכבלים גם לא עובדים (מה שקרה לי). אז להתעדכן במזג אוויר לפני שעולים.

אופציה ב: טיסה לז'אנג'יאג'ה יש שם שלל אטרקציות- פארק אווטאר (דומה להר הצהוב רק ביותר ענק והרבה יותר יפה לדעתי) אפשר לטייל בו בין יום לשלושה ימים. אני טיילתי 3 ימים בפארק שווה כל מדרגה שעליתי וירדתי. בנוסף יש את הר טיאנמן המשוגע שעולים אליו ברכבל היישר מתוך העיר ואטרקציה נוספת שיש ליד העיר זה גשר הזכוכית. אם עושים את כל האטרקציות אז 4-7 ימים אפשר לבלות באיזור.

אחרי אחת מ2 האופציות אפשר להמשיך לטרסות האורז שליד גווילין ואחר כך יאנגשו. 

הכי טוב לנסות לשנות את היעד חזרה להונג קונג או לגואנגג'או. 

אפשר כמובן לעשות את הטיול הפוך...

• @yushon

מסכים עם כל מה שאמר yushon, חוץ משיאן.

אמנם היא עיר עם המון היסטוריה אבל אותי באופן אישי לא עניין שום דבר שיש לעיר להציע, חוץ מ – Huashan שאליו אני מקווה להגיע מתישהו.

לגבי zhangjiajie – רק מעדכן שלפני כשבוע סגרו את גשר הזכוכית בגלל בעיה בטיחותית.

ההר הצהוב – אתה אומר שהחבר בהתאוששות גופנית, אז לא חושב שזה מתאים להליכה לפסגה כי יש שם עליות תלולות.
    ממליץ על אוטובוס-רכבל.

יאנגשואו – יש אפשרות לחזור ברגל אחרי השיט בנהר (חובה למי שמגיע ליאנגשואו!), הליכה של 7-8 שעות מהכפר שינגפינג עד יאנגשואו.

• @גילי-ט

תודה חברים. אתם אלופים ועשיתם לי קצת סדר.

אני בהחלט עדיין יכול לשנות את הטיסה כך שנגיע לשנגחאי ונחזור מגואגג'או ונראה לי שזה בהחלט הגיוני יותר ובטח מאשר לחזור שוב לשנגחאי.

מס' שאלות להצעות שעלו פה…..(קחו בחשבון שהחבר שמתאושש גופנית בנויי  ל כ 15 ק"מ הליכה ביום ולא חושש מעליות)

האם פארק אווטאר אכן יכול לשמש תחליף להר הצהוב וחוסך את ההגעה אליו משנגחאי ? היכן ישנים בפארק (שטח? אוהל? ?) מה הן דרכי ההגעה אחרי הפארק לגווילין ? האם קונמינג וערוץ דילוג הנמר אטרקטיביים יותר או שבכלל ניתן להכניס את שניהם ?

יאנגשואו - "אחרי השייט בנהר הליכה של 7*8 שעות" - כמה זמן השיט והאם באותו היום חוזרים ? 

תודה גדולה

• @מוטי-א

היי לגבי ז’אנגג’יהג’יה (אוואטר). יש עיירה סמוכה לפארק שנקראת Wulinguyan, עיירה מאוד חביבה, תיירותית ונעימה להעביר בה שהות של כמה ימים, ממנה אפשר לצעוד כ 5-10 דקות עד הכניסה לפארק. הבנתי שיש גם דרך כלשהי לישון בפארק בהוסטל או משהו כזה, לא עשיתי ולא מכיר אבל מה שבטוח אי אפשר לישון באוהל בשמורה.

לדעתי השמורה מדהימה ביופיה, אפשר להעביר בה יומיים שלושה בקלות, הרבה טיולים רגליים ונופים מדהימים, מומלץ לא לפספס את הר טיאנמן המדהים אם נמצאים כבר באיזור.

הדרך לגווילין קצת קשה כיוון שאין חיבור ישיר לא בטיסה ולא ברכבת, אופציה אחת היא לקחת טיסה עם קונקשן, אופציה שניה רכבת עם החלפה באמצע.

אופציה נוספת אותה עשיתי- אוטובוס של 3-4 שעות לפנגהואהנג, כפר סיני מרשים מאוד שאפשר להעביר בו יומיים בכיף, משם עוד 5-6 שעות אוטובוס לגווילין.

• @מוטי-א

מצטרף להמלצה של אביב על פנגחואנג, אם לא מפריע לכם לבזבז יום יומיים באוטובוסים.

צפונית לגווילין יש כמה כפרים של מיעוט “מיאו”, אם אתם מעוניינים  להכיר קצת לעומק את המסורת והמנהגים שלהם (ממליץ לקחת מתורגמן).

השיט באיזור יאנגשואו – יוצאים בבוקר וחוזרים בערב.

השיט עצמו – שעה וחצי שעתיים.

• @גילי-ט

תודה רבה לכולכם.

אעשה שיעורי בית לגבי המסלול ואחזור אליכם להשלמות .

כרגע מסתמן להשאר עם הטיסה הלוך חזור לשנגחאי היות ובכל מקרה בסופו של דבר אצטרך טיסת פנים מגווילין לגאונגז’ו אז במקום זה נטוס לשנגחאי.

רעיונות אחרים לעניין הטיסות ?

• @מוטי-א

יצא לי לטייל בפארק אווטאר 3 ימים, הוא מדהים. יש אפשרות לעלות בכמה מקומות ברכבלים או במעלית השמיים אבל צריך לזכור שהמוני סינים נוהגים לעשות פקקים באיזורים שלהם. זה פארק שמבחינת כמות המדרגות שיש בו היא מטורפת גם אם מקצרים עם הרכבלים. אני טיילתי בפארק כולו ללא הרכבלים ויצאתי ממנו תפוס כולי. אז כדאי לחשוב על זה אם החבר בהתאוששות גופנית. אפשר כמובן לטייל בו רק יום אחד או יומיים.

אין בעיה ללון בתוך הפארק, המחיר ללינה בהוסטלים בתוך הפארק היו בערך כמו ללון בעיר עצמה. רק כדאי להזמין מקום לפני. יש כמה כפרים בתוך הפארק שבהם ניתן למצוא מקומות לינה ומסעדות מקומיות. יש אוטובוסים שכלולים בכרטיס של הפארק ואפשר להגיע איתם לכל פינה בפארק.

שבוע אחרי פארק אווטאר כשהייתי עדיין בהתאוששות, טיילתי בהר הצהוב. אם לוקחים את הרכבלים ולא עושים את הירידה הגדולה שיש במסלול west see grand canyon אז זה יחסית בסדר. לנתי על ההר באחד המלונות שיש שם וקמתי לזריחה, לינה לא זולה.

מגווילין לגואנגג'או לא חייבים טיסה. רכבת גם טוב.

• @ניתאי-א

תודה ניתאי. פארק אווטאר נכנס לתוכנית. ההר הצהוב כנראה שיירד.

• @מוטי-א

אם שנגחאי נשארת כיעד לוגיסטי בלבד ואתם לא מתכוונים לשהות בה, שווה לבדוק טיסות עם האינן ישירות לבייג'ינג או שנזן. טיסות ישירות לעומת אירופלוט והמחיר בדרך כלל זהה. כמו כן, לרוב ניתן לבצע איתם מסלול מולטי סיטי (כלומר להכניס עוד יעד פנימי בסין) באותו מחיר כמו טיסה ישירה. כך שאתם יכולים להרוויח טיסה “חינם”. 

שימו לב שהטיסות לשנזן לדוגמא לא מבוצעות בכל יום אז ייתכן וצריך לבדוק יום לפה יום לשם

• @yushon

בבייג'ין הייתי ומעבר לכך שהיא רחוקה הרבה יותר מאיזור היעד .

הסינים ממש מגזימים עם המחירים ואני לא רואה שום סיבה לתת להם סיבה לחגוג עלינו. 

בחזרה