בחזרה

calgary stampede-yea or nay?

• בוקר טוב

קצת פישלתי עם נושא הטיסות ויוצא שיש לנו יותר מדי ימים בטורונטו ופחות מדי ברוקיס.

זה בבדיקה אבל כנראה שהמצב ישאר על כנו.

נכון לעכשיו יש לנו ברוקיס כ-7 ימים בניכוי שבת (דתיים-נסתובב רגלית בבאנף ולא יותר מזה) ובניכוי חצי מיום ההגעה (נחיתה ב10 בבוקר) זה לא משאיר לנו הרבה.

נראה לי שנוותר על אזור ג’ספר ונתמקד בשמורות הקרובות יותר לבאנף.

שאלתי היא-תכננו להקדיש את יום ראשון לcalgary stampede. הטיסה חזרה ארצה בשני בוקר.

אני תוהה עכשיו (בזמן שעדיין יש כרטיסים לאירוע הרודאו בצהרים) אם שווה “לבזבז” יום על הדבר הזה שמצד אחד הוא הפנינג קנדי ועל פניו נראה שווה ומעניין. לפחות לכמה שעות.

או שמא עלינו להקדיש את היום הזה אף הוא לרוקיס?

אשמח לדעת מנוסים.

תודה

• @שגיתרון

לא הייתי מוותרת על אזור ג'ספר. לדעתי הטבע שם מרהיב.  הייתי מוותרת על הסטמפייד.   

• להגיע עד שם ולא להגיע לג’ספר ?

• @שגיתרון

גם אני תוהה , להגיע עד שם ולוותר על ג’ספר ועל דרך הקרחונים

,וכן ללכת לפסטיבל…

יש לך 5.5 ימים.
    הייתי נותנת מהם

2 ימים לגספר

1.5 יום לכביש הקרחונים

1.5 ליאהו
    חצי יום לבאנף + השבת. ( בעניי השמורה הפחות יפה )

והייתי שוב שולקת להוציא עוד כסף ותקן את הטיסות.
    שילמת הון להגיע עד שם, וממש חסרים לך ימים ברוקיס אולי שווה להוציא עוד קצת...

• @ayeletback

נראה שיש כאן אחדות דעות וזה מכניס אותי לבעיה.

בשל הנטיה של מזג האוויר להיות לא יציב באזור לא רציתי לעשות טיול מתגלגל וליצור מצב של חוסר גמישות. הלינה שם הרי זה לא דבר פשוט. אין הרבה אופציות. יש לי מלון סגור בבאנף עם אופציית ביטול.

אולי אני צריכה לחפש מקום לינה באמצע? בין באנף לגספר כך שאפשר יהיה לבחור בכל יום לאיזה כיוון לנוע. 

המלצות?

תודה רבה לכם

נ.ב. קראתי על המון מסלולים נהדרים באזור באנף. עלינו בהגרלה לאוטובוס לאגם אוהרה וכבר שילמתי על האוטובוס ליום הזה. זה גם מקבע אותי יחסית קרוב לאגם לואיז. 

• @שגיתרון

יש מסלולים נהדרים באזור באנף, יש מסלולים נהדרים לא פחות ואולי יותר באזור ג'ספר. בכל שלושת הטיולים שלנו שם לא נחרבו תוכניותינו בגלל מזג האויר, ממליצה פשוט לקחת לינה באזור ג'ספר, חבל ללון רחוק ולבזבז זמן ריק על נסיעה. התנועה איטית. 

• @שגיתרון

מצטרפת לאחדות הדעים.

אין שום טעם להגיע לרוקיז ולא לנסוע על דרך הקרחונים.

את חייבת ללון לילה אחד בג’ספר.

הלינות היחידות בין באנף לג’ספר הן ליד אגם לואיז, והן עולות הון . לא יודעת במה הן תשפרנה את המצב.

יש גם לינות יקרות אש בבקתות ליד אגם אוהרה.

אנחנו לנו לפני 5 שנים בעיירה הקטנטונת פילד . מצאתי צימר לזוג באמצעות אתר העיירה.

הערה אחרונה- היינו בסטמפיד, נחמד, אבל  בהחלט הייתי מוותרת, אם הייתי לחוצה בזמן.

נילי

• @שגיתרון

על אגם אוהרה לא לוותר, זה המקום הכי יפה ברוקיס ( לדעתי כמובן ).
    אם אתם בענייני טרקים קצרים אז יום שלם לטרקים שם. אם לא אז כמה שעות יספיקו.

• @nilih

אוקי. קיבלתי והלכתי לחפש לינה באזור ג’ספר או על דרך הקרחונים – ואין. פשוט אין.

הרוב המוחלט מלא ובמקומות הבודדים (3 מקומות סך הכל) שעוד נותר מקום רוצים הון!!!!!!!! על 2-3 כוכבים.

וגם זה – ללא אפשרות ביטול עם תשלום מלא מראש.

גם בairbnb לא מצאתי שום דבר.

יש איזה אתר קנדי שדרכו ניתן להזמין דירות או שכאן נגמר הסיפור?

• @שגיתרון

אפשר לנסות את bbcanada.com , בזמנו שכרנו דרכו דירה חמודה בג'ספר. 

• @שגיתרון

מסכימה עם כל מה שאחרים כבר כתבו לך ומחדדת שבאנף חמודה אך הכי פחות מרשימה . אם יש לכם אילוץ של שבת אז תהיו שם רק בשבת ותמשיכו.

נכון שיש מלא מסלולים נהדרים למלא גם חודש… אבל בביקור ממוקד את הרי רוצה למצות את ההיי לייטס.

דווקא יש מלון אחד על דרך הקרחונים (=סוג של באמצע) אבל אני לא רואה מה היתרון ללון שם. בעיני זה חיסרון.

את צריכה לילה אחד (לפחות) בג’ספר ומנסיוני בשנה שעברה הדרך היחידה להשיג מקום היתה ישירות דרך מרכזי ההזמנות או ישירות מול המלונות  , במייל או טלפון .

יש תחת המרכז הזה שאני מצרפת מטה כמה בתי מלון בגספר. פניתי אליהם והם מצאו לי מקום בפירמיד לייק ריזורט (שופץ, מומלץ) .

חוץ מזה , הייתי מתחילה לשלוח מיילים ישירות לכל מלון ומלון באופן פרטני + כאשר עונים לך שאין מקום אז לבקש להיכנס לרשימת המתנה למקרה של ביטולים  (לי זה עבד עם מלון אחר שם ואכן חזרו אליי כשהיה ביטול-  אני אהיה ספציפית : זה היה ב- Sawridge Inn . תנסי מולם ) .

חושבת שבשלב הזה יהיה לך קשה עד בלתי אפשרי למצוא לקיץ דרך מנועי חיפוש ואתרים כמו בוקינג . רק פנייה ישירה אולי תביא תוצאות , וג’ספר מצריכה עבודה , במיוחד כי יש מקומות עם מינימום 3 לילות – מה שמראש חוסם בפניך אפשרויות.

בהצלחה

וכיף לכם שהצלחתם עם אוהרה

עדי

Mountain Park Lodges

1-888-852-7737

780-852-3846

PO Box 1200, Jasper, AB T0E 1E0

www.mpljasper.com  

• @adivelednizki

תודה עדי! מתחילה לעבוד.

• @adivelednizki

שאלה אחרונה- האם בטוח לנסוע בכביש 93 בשעות החשכה? אני תוהה אם כדאי אחרי שאנחנו מסיימים יום מלא באזור באנף ביום חמישי (ובאזור באנף אני כוללת את לייק לואיז והפרפריה ואת יאהו) לעשות את ה4 שעות נסיעה האלו בערב/לילה כך שעל הבוקר ביום שישי אנחנו מתחילים באזור גספר ואת דרך הקרחונים נעשה ביום ראשון האחרון שלנו באזור בדרך חזרה מג’ספר (טיסה בשני בוקר)

האופציה האחרת היא להתחיל את דרך הקרחונים ביום שישי אבל אז אנחנו צריכים למהר להגיע לשבת וזה מותיר לנו רק את ראשון בגספר וחזרה מהירה בראשון אחר הצהרים לקלגרי לקראת הטיסה בשני.

ושוב תודה לכולכם על התשובות.

אתם עוזרים לי מאוד.

• @שגיתרון

שלום

ברשותך אתייחס רק לשאלת הנסיעה על כביש דרך הקרחונים-93 בחשכה.

בגדול למרות שהכביש לא מואר ומסלול לכל כיוון(נכון ל-2013), ניתן לנהוג, אך יש להביא

בחשבון שחיות מסוגים שונים יכולות לעלות על הכביש ולכן יש להקפיד על עירנות מקסימלית.

מוני

•  

על דרך הקרחונים אין כמעט מקומות לינה.
    אבל בג’ספר יש. זה מלון אחד גדול.
    אין מצב שאת לא מוצאת מקומות לינה בג’ספר

• @ayeletback

תודה רבה לכולם.

הוזמן מלון 3 קמ דרומית לגספר עבור יום שישי-ראשון. 

המלונות בגספר עצמה היו מלאים עד אפס מקום ונשארו רק 2 מוזנחים למראה.

בכלל אני חייבת לציין שאני מאוכזבת מרמת הלינה באזור הרוקיס.

כמעט ואין מלונות ממוצעים פלוס ועד מפנקים יותר. הרוב המוחלט די מרופטים ובמחירים גבוהים מאוד.

ציפיתי ליותר ממדינת עולם ראשון.

ניגשת עכשיו לתכנון המסלול עצמו.

תודה רבה רבה לכל העונים.

בחזרה