בחזרה

טרק Everest Base Camp ממעוף הציפור

• @תומר

תאי בטח מכיר איך מגיעים התיירים למלון EVEREST VIEW

יש שם מנחת מטוסים אבל אני לא חושב שהוא פעיל

מסוקים זה עסק משגשג שם

• @dregev03

ראשי היישוב בנמצ’ה בזאר לא מאפשרים למטוסים לנחות במנחת שם , מפני שאם 

התיירים יגיעו ישירות למנחת מעל נמצ’ה , אז רוב התיירים ימשיכו עוד באותו היום

ללכת בטרק , ואז יצטרכו למחוק את המילה בזאר מהשם נמצ’ה בזאר .

לכפר לוקלה , שדה התעופה דווקא התאים , מפני שלוקלה נמצאת בחור , לא על הדרך שהתיירים

שהולכים מג’ירי . אף תייר לא היה מגיע ללוקלה , ועכשיו עוברים של המוני תיירים, וחלקם לנים בכפר הזה .

אם התיירים ינחתו בשדה התעופה מעל נמצ’ה , מהר מאוד ייבנו גסטהאוסים על השביל בין נמצ’ה לכפר 

הבא בטרק , ונמצ’ה תנטש כמעט לגמרי .

• @תאי

תאי , הסרטון יפה מאוד . 

זה לא אתה שמקריין בסרטון ? נשמע לי הקול שלך .

ניסיתי לראות בסרט את קו הצמחיה (המקום\גובה שבו מפסיקה הצמחיה) ,

אבל בגלל השלג לא רואים צמחיה . אולי ליד נמצ’ה רואים .

דבר ש”הצחיק” אותי הוא שהקרין קורא לגורק שפ כפר . בגורק שפ יש 3 או 4 גסטהאוסים 

וזה הכל . זה בפרוש לא כפר . 

בטרק הלנגטנג , יש את הכפר לנגטנג , שזה באמת כפר שמשפחות גרות בו כל השנה .

מעל הכפר לנגטנג יש את קיאנג’ינג גומפה , שיש שם הרבה מאוד גסטהאוסים , אבל עדיין זה לא כפר

מפני שבחורף הכל ננטש . לא גרים שם אנשים פשוט בגלל שאין שם מים בחורף . הנחל קופא .

בלנגטנג , שנמצאת לא הרבה מתחת בגובה , המים לא קופאים . כך אמרו לי תושבים שם .

• @Doron

תומר/דרור,
    הגובה של נאמצ’ה בזאר הוא 3450 מ’ מעל פני הים.
    מסלול הטיסה שנמצא מעל נאמצ’ה באזר לא פעיל, אך ניתן להגיע לשם עם מסוקים.

מלון Everest Wiew (שדרור הזכיר) הוא מלון בבעלות יפנית, אך כמעט ואין בו אורחים, בשל הגובה שלו (3700 מ’).

רוב האורחים שלו, אלו מטרקים שמנצלים את יום ההתאקלמות שלהם בנאמצ’ה באזר, בכדי להגיע אליו, ולשתות כוס קפה טוב אל מול 
    הפסגות של האוורסט ואמה דאבלם וחוזרים לאחר מכן,  לנאמצ’ה באזר.

אין טעם להגיע בטיסה עם מסוק לנאמצ’ה באזר, זה יחסוך בסה”כ יום אחד, אם בכלל (יומיים הליכה מלוקלה לנאמצ’ה), 

כי אם מגיעים בטיסה לנאמצ’ה באזאר, צריך לשהות שם שלושה-ארבעה לילות,במקום יומיים...

דורון,
    אני כתבתי את דברי הקריין (לא אני מקריין), הוא אומר: “שם הישוב הוא גוראק שפ”, לא “שם הכפר”… :-)
    אבל גם, אם הוא היה אומר כפר, מבחינתי זה היה בסדר.

• @תאי

בשאלה שלי הכוונה לא היתה לחסכון ימים, אלא אם יש אפשרות לעבור את אותו מסלול אבל לא בהליכה (בשביל אנשים שאולי ההליכה עצמה תהיה קשה להם)

• @תומר

אז כן, אפשר לטוס עד נאמצ’ה באזר (כאמור חיסכון של יומיים) – אבל בכדי למנוע מחלת גבהים, להישאר בנאמצ’ה באזר 4 לילות (במקום שני לילות).

• @תאי

סרטון יפה מאוד!
    אם אני לא טועה, שם הקריין הוא לביא.

• @גילי-ט

נכון :-)

בחזרה