בחזרה

טיול בר מצוה

• הי, אני מנסה לחשוב על טיול בר מצוה, כשהפרמטרים קצת מקשים :)
    רוצה לטוס אני ושני ילדיי (11,13), העלות כן משמעותית לכן גם זה ישפיע על היעד שבו אבחר,
    הילד שלי מאד מאד אוהב אקשן, אטרקציות, אבל היה במלא מקומות כאלה באירופה. שונא חום, לא רוצה אפריקה,

שנינו לא מאד אוהבים טיסות ארוכות למרות שהוא חולם על קנדה…. אם יש הצעות מעניינות ויוצאות דופן אשמח לשמוע עליהן :)

• @Hadar_3316660

אם זה אטרקציות מסוג פארקי שעשועים/חבלים וכיוב’- קנדה היא לא הכי היעד בשביל זה.. בעיקר אם זה על בסיס יומיומי. גם העלות של אלו תהיה גדולה, למרות שהמדינה בהתנהלות מחייה יומית תהיה יותר זולה מישראל. אולי ארה”ב יותר תתאים? בכל מקרה- לנושא הטיסות הארוכות אפשר לשבור את הטיסות עם עצירה קצרה איפה שהוא באירופה- אבל זה גם יכול לייקר את הכרטיס.

• @גדליהו-מהגרעין

ראשית תודה. הבנתי שבקנדה יש אטרקציות ולו של הטבע וגם לונה פארק אבל בעיקר כי יש לנו שם קרוב משפחה שמתגעגע אליו :) ארהב גם היא יקרה בעיקר הטיסה והבנתי שבאמת לשבור טיסה באירופה מאד מייקר. אני אכן עם המון סימני שאלה :)

• @Hadar_3316660

הלונה פארק הגדול הוא בטורונטו. לטבע בד”כ יוצאים יותר למערב קנדה. אפשר לעלות לטבע לאגמים בצפון אונטריו- אבל צריך לראות איך ומה מתאים לכם- קודם לראות אם הטיסה/טיסות מתאימות ואז אם אפשר לצקת מספיק עניין לביקור ( שוב- לפי מה שמעניין אתכם. תמיד אפשר לבנות טיול- אבל מה שמעניין אחד לא בהכרח מתאים לאחר)

• כמה זמן? מה התקציב? ועל מתי מדובר (עונה/שנה)?

• @אנשיםטובים

סביב העשרה ימים, היומולדת בפברואר אבל אם נחליט על יעד זה, נחכה שיהיה פחות קר :) בשנה הבאה במידה שאכן אפשר יהיה לטוס.. 

• @גדליהו-מהגרעין

כן גם קרוב המשפחה בטורונטו :) 

• @Hadar_3316660

אגב, דרום אפריקה זה לא אפריקה והיא מתאימה מאוד.

• @imeshy

לצערי הוריד מהפרק :) 

• @Hadar_3316660

עוד,אופציה פחות מוכרת - אנגליה או וויילס או סקוטלנד

• @imeshy

מה לגבי גשם תדיר?

• @Hadar_3316660

לאהראיתי על איזה תאריך מדובר.

בכל מקרה, גשם באנגליה קיים כמו במדינות צפוניות אחרות (נורבגיה וכו) .אופי הגשם לרוב הינו קל וכזה שמאפשר פעילות כמעט ללא מגבלה.

בכל מקרה, טיול כזה עדיף בתצורת כוכב שמאפשרת גמישות מירבית.

יש באנגליה לונהפארקים, פארקים נושאיים כגון הארי פוטר, טבע מרהיב, פארקי חבלים, מבוכי צמחיה, טירות, ארמונות וכדומה

• @imeshy

תודה, אני נוהגת בקלות בכל מקום אבל שם זה הפוך, נראה לך שאפשר להיות ברחבי אנגליה ללא רכב?

• @Hadar_3316660

סוגיית הרכב באנגליה היא פופולרית

לשאלתך  האם ניתן בלי רכב? לדעתי לא. מדובר על איזורים כפריים ובהחלט לא נוח להתנייד בלי רכב

אבל

לדעתי – אם לוקחים רכב אוטומטי, תוך חצי שעה תוכלי להסתגל לנהיגה בצד ההפוך. רבים עשו זאת לפנייך :) 

• @Hadar_3316660

בקנדה, בייחוד במערב, יש טבע מדהים, לא הייתי קוראת לזה אטרקציה. הלונה פארק בטורונטו נחמד מאוד, אבל לא בטוחה שמשתווה לפארקים הגדולים באירופה. אם מדובר בטיול של עשרה ימים עם חשיבות לתקציב אז מערב קנדה ממש לא מתאים. יקר להגיע לשם ויקר גם ללון שם. אפשר אולי לשקול שהייה של 10 ימים בטורונטו עם יום בלונה פארק, קצת ניאגרה, פיוניר וילג', גן חיות, אקוריום, אולי גיחה קצרה לוסגה ביץ'. מלבד הטיסה זה לא יהיה מאוד יקר, בייחוד אם תלונו אצל הקרוב האהוב,  אם הוא מספיק קרוב כמובן. אפשר לחפש כאן באתר בלוג שכתבתי על מוקדי עניין בטורונטו. (לא כולם, אבל הרבה מהם). 

• @Hadar_3316660 אמר:

@אנשיםטובים

סביב העשרה ימים, היומולדת בפברואר אבל אם נחליט על יעד זה, נחכה שיהיה פחות קר :) בשנה הבאה במידה שאכן אפשר יהיה לטוס.. 

אם מה שמעניין אותו זה אקשן ולונפארקים אני לא מבין מה זה משנה איפה הם ממוקמים על גבי הגלובוס.

לא חראם לבזבז הון כסף על טיסות + יומיים (20% מזמן הטיול) רק בגלל שהלונה פארק ממוקם בחצי הכדור השני?

• את כותבת: “היה במלא מקומות כאלה באירופה”. האם הכוונה שאתם רוצים עכשיו לגוון? אם מבחינתכם האי הבריטי זה גיוון, אז יכול לתת לא מעט רעיונות. אני לגמרי מבין את החשש מנהיגה בצד שמאל – גם לנו היה חשש כזה. אבל בדיעבד יכול לספר ששנינו (2 ההורים) הסתגלנו די מהר לנהיגה בצד שמאל. למעשה, הרגשנו שזה חלק מהחוויה. בניגוד לתדמית, הטיול באנגליה לא יקר יותר מטיול דומה במדינות אחרות במערב אירופה. לפני 30 שנים אנגליה הייתה יקרה מאוד והתדמית נשארה למרות שערך הפאונד נפל. אם תרצו אני יכול להמליץ גם על מקומות בגרמניה.

לפני שנה לקחתי את הבן שלי לטיול בר מצווה לקליפורניה. עשיונ שם המון אטרקציות פעילות עם הרבה אקשן (ויש רשימה של אטרקציות נוספות שלא הספקנו). להערכתי בארה”ב וכנראה גם בקנדה אפשר למצוא מבחר ענק וזו תהיה חוויה מדהימה. אלה יעדים ממש מתאימים למה שאתם רוצים, וגם קל מאוד ונוח לטייל במדינות האלה – אבל אכן העלויות יקרות יותר מטיול דומה באירופה. ארה”ב התייקרה מאוד ב20 השנים האחרונות.

בניגוד למה שנכתב כאן, טיסה לא ישירה לארה”ב \ קנדה עם קונקשן באירופה לרוב מוזילה את המחיר, לא מייקרת אותו.

• אם רוצים אקשן אדרנלין ופחות טבע ונופים, לדעתי אין על הולנד.

יש לפחות 10 פרקי שעשועים, מתקני סקי מקורה, גני חיות, אפשר ללון בכפר נופש עם פארק מים מקורה, והכל קרוב.

המחיה לא יקרה, יש טיסות זולות, והלינה די זולה גם, כולל כפר נופש.

ולא חם שם בפברואר, וגם לא ביולי, תאמיני לי.

הייתי בטורונטו בפברואר, היה מינוס 15 מעלות ורוח מקפיאה מהאגם. לא ראיון טוב לטייל בחוץ.

• כל מה שאנחנו כותבים פה מסתמך כמובן על העולם שלפני קורונה. לטעמי זה לא רק שאלה של מתי דברים יתחילו לחזור לשגרה אלא גם איך. כי הרי לא תהיה בדיוק אותה שגרה, ובנוסף במקומות שונים עשויים להיות דברים שונים.

אני מציע לפרט תקציב (בשקלים)

האם אירופה מחות לתחום? או שתלוי איפה? אם תלוי איפה אני מציע שתפרטו איפה הייתם כדי שנדע איפה עוד אפשר להציע

האם המטרה היא אטרקציות בלבד? או גם אטרקציות? מתוך 10 ימים כמה ימי אטרקציות תרצו?

אגב, 10 ימים זה ברוטו או נטו? כי לרוב בפועל ימי הטיסה לא מנוצלים עד 10 ימים זה יכול להיות 8 ימי נטו

• @אנשיםטובים

צודק

ל 10 ימים לא הייתי מרחיק לארהב או קנדה.

אני נוסע כבר עשרות שנים לאירופה ועוד לא הייתי בהמון מקומות.

הייתי מתמקד שם

בחזרה