בחזרה

טיול בר מצוה

• @עמיחי13

תודה, צריכה להתגבר על א. חרדות טיסה ארוכה, ב. באמת תקציב מטורף…. 

• צודקים! תודה, אז:

לא הייתי רוצה לחרוג מסביב ה-50K

היינו בצרפת, הולנד, איטליה, איי יוון, יבשת יוון

אטרקציות – פארקי חבלים מוצו מבחינתי אז נניח אטרקציה של הטבע – רפטינג מיוחד, אומגות, מפלים זה אחת האטרקציות הכי אהובות עליו, הוא בעיקר מחכה לטיול “אחר” כלומר משהו אחר ממה שעשינו עד כה (מלבד יוון זה סגנון של אופנים+פארק חבלים+פארק מים וכו’)

לכן באמת ארהב היא אטרקציה, רק המחיר.. ושעות הטיסה.. בא לי לבכות :))

לגבי אנגלית – יש לי חשש מהכיוון כי אני נוהגת לבד וממש לא רוצה לעשות תאונה… אני כבר לא בת עשרים וההסתגלות היא אחרת לדעתי. עוד מעט 50 אבל אל תגלו. הייתי באנגליה 30 פעם כי אני מטורפת עליה אבל בלי רכב ולטיול עם ילדים זה מורכב יותר

• @Hadar_3316660

אפשר לעשות טיול לגמרי אחר בסגנון גם בארצות אחרות באירופה (ואפילו בארצות שכבר הייתם בהן), אז ממש לא חייבים לרוץ לארצות הברית בשביל זה. עשרה ימים ברוטו זה גם לא הרבה ולכן חבל לנסוע עד ארה”ב בהרבה כסף לזמן קצר. סך הכל גם המרחקים שם עצומים ועדיף להשקיע בה יותר זמן. 

עדיין לא הבנתי מה אתם מחפשים. את אומרת טיול לגמרי אחר מאופניים, טבע, פארק מים, אבל עדיין טבע ואטרקציות של מים? והילד בכלל רוצה לבקר קרוב בחו”ל (שזה סגנון לגמרי אחר)? 

• @keves160

אני יכולה גם לטוס לשבועיים. הכל עניין של תקציב אם אצליח להכניס את זה בתקציב מתאים הזמן לא אישיו בכלל.

הילד רוצה משהו שונה, הוא פחות מחובר לנוף יותר לנוף של אטרקציות כמו מפלים, רפטינג, אומגות למים וכו’. כמובן שיכול להינות גם מלעלות על האמפייר סטייט וכו’, וממפלי הניאגרה. הוא גם יעדיף טיסה קצרה יותר אך מנגד ארהב קוסמת לו וקנדה במיוחד.. אבל הטיסות ממש ממש יקרות. הוא גם אוהב קור ושלג חשבתי לנסות לחשוב על סקי בשילוב של יעד מדליק נוסף שיש בו אטרקציות. אני רוצה משהו שהוא לא עוד טיול קיץ שעושים כל שנה.

• פתאום עלה לי בראש טנריף. מי מכם היה שם

• 50 אלף שח ל-10 ימים ל-3 אנשים זה די הרבה כסף. לפני שנתיים עשינו טיול של 5 אנשים ל-3 שבועות בארה”ב (לא טיול אטרקציות) ב-60 אש”ח.

כמובן שכל המחירים מתבססים על העידן של טרום קורונה

הטיסה לצפון אמריקה אומנם ארוכה, אבל לא בהכרח מבזבזת זמן הרבה יותר מטיסות לאירופה. באופן מעשי בהרבה מקרים (ובטח בטיסות הזולות) הטיסות לאירופה עולות יום שלם כמעט לכל כיוון (כלומר בפועל בימי הטיסה כמעט ואי אפשר לטייל). טיסה לחוף המזרחי (ארה”ב/קנדה) דרך אירופה עולה יום לטיסה הלוך ויומיים לטיסה חזור. כלומר מבזבז יום נוסף. לא מעט מתוך 10 ימים, אבל אפשרי מתוך 14 ימים. ואם מוציאים יותר כסף וטסים בטיסות ישירות אז הטיסה יכולה לעלות אפילו חצי יום  בהלוך ויום בחזור.

טיול לאורלדנו למשל זה לא אטרקציות של טבע. אבל יש המון פארקי שעשועים לא אקסטרימיים אבל מהנים מאד. אורלנדו מאד מתאימה לפברואר. לא קר שם גם בחורף, ופברואר זה לרוב אחד החודשים הכי שקטים בשנה. אחרי מטיילים חופשת חג המולד ולפני חופשות האביב. גם הטיסות יהיו זולות, הפארקים במחירים של מחוץ לעונה והעומסים נמוכים.

כשקונים כרטיסים לכמה ימים המחיר הוא מסדר גודל של 100 דולר ליום לאדם. 3 אנשים זה כ-300 דולר.נניח 7 ימי פארקים בעלות של 2100 דולר, ועוד כמה ימים של אטרקציות קטנות בעלות של 500 דולר לכולם. כלומר כ-2600 דולר תקציב אטרקציות

מחייה (לינה, אוכל, ביטוח, רכב, חניה וכדומה) יעלו סדר גודל של 250 דולר ליום. כלומר 10 ימים זה עוד בערך 2500 דולר

יש טיסות סבירות ביותר של לופטהאנזה לאורלדנו במחיר של 750 דולר לאדם (לא כולל מקומות ישיבה). אם מוכנים לטוס למיאמי (כמה שעות נסיעה) המחיר ירד, אבל לטעמי אין צורך. כלומר 2200 דולר לכולכם

הכל ביחד מסדר גודל של 30 אש”ח. לטיול שונה מאד מכל מה שחוויתם כנראה

בתוספת קטנה לתקציב ואולי לתקציב הימים אפשר לשלב סיורי ביצות, קייאקים (לא ראפטינג), פארקי חבלים או אומגות ועוד.

לא יודע איפה המשפחה בקנדה. אבל בהחלט אפשר לעשות טיול בסביב לטורונטו רבתי. יש כמה וכמה שמורות טבע במרחק נסיעה לא ארוך. יש בהחלט אפשרויות לראפטינג. יש לונה פארק גדול שכולל גם פארק מים גדול. אפשר כמובן לשלב עם הניאגרה או נגיעות מארה”ב ועוד. הבעיה היא שזה לא מתאים לחורף ובקית המחירים יעלו. ועדיין אפשר גם בקיץ לעשות טיול מאד יפה. עם קצת מזל אפשר לסגור טיסות לטורונו בקיץ בסדר גודל של 1000 דולר ופחות לטיסות לא ישירות וקצת מעל 1000 לטיסות ישירות.

• @Hadar_3316660

הילד הוא בן 13, ולפעמים בראש של ילד סביב המילה “אמריקה” יש הילה שלא תמיד מחוברת למציאות ולא תמיד רואים את התמונה הכללית או יודעים להניח את האצבע על “למה דווקא לשם”. בעיניי הבחירה צריכה להיות שלך ולא שלו. את ההורה, את המשלמת, כמובן שכדאי לשאול אותו מה הוא מעדיף, אבל “קוסמת לו” זה בעיניי לא מספיק סיבה מכרעת לנסוע. 

ועדיין לא ברור לי שאת אומרת שהוא  “פחות מחובר לנוף יותר לנוף של אטרקציות כמו מפלים, רפטינג, אומגות למים וכו’” (אז הוא לא רוצה טבע? כן רוצה?) אבל אולי כן יכול ליהנות מהניאגרה (הרי גם זה מפל?). אם הוא לא רוצה נופים וטבע אלא רק “אטרקציות” עם מים, הולכים לפארק מים, לא?

• @Hadar_3316660

אז אולי תלכו על סקי? יש נוף ואטרקציה אתגרית (סקי). המתבגרים מתים על זה וקולטים את הענין מהר וזה שונה ממה שעשיתם. אפשר לנסות דרך קלאב-מד, יש חבילות שכוללות טיסות, העברות, הדרכה וציוד. 

• כן זה גם רעיון שאנחנו לוקחים בחשבון תודה

• @Hadar_3316660 אמר:

צודקים! תודה, אז:

לא הייתי רוצה לחרוג מסביב ה-50K

היינו בצרפת, הולנד, איטליה, איי יוון, יבשת יוון

אטרקציות – פארקי חבלים מוצו מבחינתי אז נניח אטרקציה של הטבע – רפטינג מיוחד, אומגות, מפלים זה אחת האטרקציות הכי אהובות עליו, הוא בעיקר מחכה לטיול “אחר” כלומר משהו אחר ממה שעשינו עד כה (מלבד יוון זה סגנון של אופנים+פארק חבלים+פארק מים וכו’)

לכן באמת ארהב היא אטרקציה, רק המחיר.. ושעות הטיסה.. בא לי לבכות :))

לגבי אנגלית – יש לי חשש מהכיוון כי אני נוהגת לבד וממש לא רוצה לעשות תאונה… אני כבר לא בת עשרים וההסתגלות היא אחרת לדעתי. עוד מעט 50 אבל אל תגלו. הייתי באנגליה 30 פעם כי אני מטורפת עליה אבל בלי רכב ולטיול עם ילדים זה מורכב יותר

לא הייתם עדיין במקומות סופר שוים באירופה

למשל ספרד שילוב של ברצלונה קוסטה ברווה והפירנאים ביחד עם פארקי נופש בפורט אוונטורה

למשל גרמניה לחבל הריין והמוזל יש שם גם פארקים נהדרים

שוויץ ואוסטריה עם האלפים הנהדרים והמון אטרקציות לבני נוער

ועוד ועוד

• @צחצח-המטייל

אוסטריה מהממת ושוויץ אבל זה אותו סגנון של נופש, לגבי ספר וברצלונה – פחות עיר ונוף יותר נוף שכולל אקסטרים אני נשמעת נודנדיקית יודעת.. פשוט מנסה לדייק :)

• אתם תמיד יכולים ללכת על עולם שלישי כלשהוא. ויאטנם למשל? לא הייתי בתאילנד- אבל מניח שבטוח אפשרי. אולי קוסטה ריקה? יקרה מאוד אבל משופעת אטרקציות ועדיין תוכלו לבקר בה בתקציב שלכם… אבל גם אומר טיסות ארוכות ( בטוח עם קונקשיין)...

• @Hadar_3316660

היי

היינו בטנריף בהרכב זוגי – אבל אין ספק שזה מקום ביכול להתאים גם לטיול בר מצווה – בהנחה שאוהבים שילוב של מלון קרוב לחוף + טיולים יומיים – בטנריף יש את פארק המים בין הגדולים בעולם ופארק חיות מצויין ועוד אטרקציות כמו שיט בקטמרן, טיולי גיפים, רכבל מיוחד ועוד

אבל לא בטוח שטיסה לשם תהיה זולה (טיסות ישירות אם יהיו יכולות להגיע גם ל 700$) או קצרה יותר בהרבה מלארה”ב  (טיסה לא ישירה יכולה לקחת כ עשר שעות עם קונקשיין)

טיול לארה”ב בהחלט אפשרי – שבועיים זה בהחלט תקופה סבירה – כמובן בתכנון נכון והתמקדות מה רוצים לעשות ובאיזה אזור 

לעניין תקציב 50 אלף שהם כ – 13,000$, להרכב של שניים בהחלט מספיק לשבועיים וממש לא בחסכנות

אתן חישוב מאוד גס לטיול של שבועיים

טיסות לזוג כ  2200$

מלונות 3000$ 

השכרת רכב – 800$ (אפשר גם פחות)

נשאר  7000$ להוצאות אחרות כ – 500$ ליום לזוג בהחלט מספיק

• @Hadar_3316660

50 אלף הוא סכום יפה, ומתאים לשבועיים בארה”ב. יכול לצאת טיול מהמם, אפילו בלי אורלנדו.

תצטרכי לחקור איפה למצוא בסיבוב שלך את האטרקציות שהוא אוהב.

לחילופין, אופציה אחרת שתעלה פחות מ 50K:

לונדון – פריז (כולל יום בדיסני) – אלפים צרפתיים.

אני יודעת שהרוב מקצים לאלפים הצרפתיים שבועיים מלאים וטיול בפני עצמו, אבל בעיניי יהיה לכם יותר מגוון ומלהיב השילוב.

בלונדון – 4 ימים, כולל מאדאם טוסו, מסעדות שוות, הגלגל הענק, הופעה, אופניים בפארק, מוזאון טבע, ובכלל… לונדון מטריפה לנוער.

רכבת מהירה לפריז. יומיים טעימה מהעיר + יום מלא בדיסני

ומשם אפשר ברכב או ברכבת לאלפים הצרפתיים: להתמקם במקום אחד ולצאת לטיולי כוכב: ראפטינג סוער, מצנחי רחיפה, אגם מהמם, מפלים, ורכבל להר הגבוה בשאמוני. אם חשוב לנער, אפשר גם לשלב יום בפארק מים.

אם לא עידן הקורונה, אז אפשר היה גם לדבר על שילוב של שבוי טיול + שיט לשבוע, שזו גם חוייה מיוחדת.

עוד רעיון שמתאים לתקציב – תאילנד.

• @Hadar_3316660 אמר:

@keves160

אני יכולה גם לטוס לשבועיים. הכל עניין של תקציב אם אצליח להכניס את זה בתקציב מתאים הזמן לא אישיו בכלל.

הילד רוצה משהו שונה, הוא פחות מחובר לנוף יותר לנוף של אטרקציות כמו מפלים, רפטינג, אומגות למים וכו’. כמובן שיכול להינות גם מלעלות על האמפייר סטייט וכו’, וממפלי הניאגרה. הוא גם יעדיף טיסה קצרה יותר אך מנגד ארהב קוסמת לו וקנדה במיוחד.. אבל הטיסות ממש ממש יקרות. הוא גם אוהב קור ושלג חשבתי לנסות לחשוב על סקי בשילוב של יעד מדליק נוסף שיש בו אטרקציות. אני רוצה משהו שהוא לא עוד טיול קיץ שעושים כל שנה.

קור ושלך בחצי הכדור הצפוני + קיץ לא משתלבים ביחד.

אפשר קצת קור ושלג נקודתיים בסגנון למשל של עליה ליונגפראו, מקומות גבוהים אחרים או על קרחונים אבל בגדול בקיץ זה לא יהיה טיול קור ושלג.

אם אמריקה הצפונית היא תנאי אז כל הדישה בזה שמבחינת אטרקציות יש לכם עוד המון אטרקציות רלוונטיות באירופה שהרבה יותר קרובה עם מחיר כרטיסי טיסה הרבה יותר אטרקטיבים לא רלוונטית כי דרישה היא דרישה.

במקרה כזה שאלה ראשונה אם יש לכם ויזה לארה”ב או דרכון שמאפשר כניסה לארה”ב ללא ויזה. כי עם כל מצב הקורונה אני מעריך ששגרירות ארה”ב סגורה לענייני ויזה ויש סיכוי ראלי שגם אם תפתח העומס יהיה כזה שויזה לקיץ הקרוב לא תהיה רלוונטית.

לקנדה צריך להרשם אינטרנטית וישראלים לא צריכים ויזה.

בקיצור לדעתי התשובה לשאלה אם אמריקה היא MUST קריטית להמשך הדיון הזה.

• תודה לכולם!

נעשה חשיבה מול כל הרעיונות

בחזרה