בחזרה

התכנות לטיול שלכת

• לאור ביטול תוכניות הקיץ שלנו, אני מתחילה לשקול טיול שלכת קצרצר. אני בדרך כלל מחובבות הטיולים הארוכים, אבל לאור הנסיבות אולי ארגיש שטיול קצר יותר טוב מכלום. מדובר על תאריכי סוכות, ללא כל גמישות. חשבתי על טיסה ב1.10 בלילה או 2.10 בבוקר ויציאה לכיוון הארץ ב-9.10. מכיון שהמטרה של הטיול היא שלכת בלבד, באיזה אזור כדאי להתמקד בתאריכים אלו? תודה! 

• כדאי בעיקר לא להזמין כלום עכשיו. מי יודע מה יהיה באוקטובר במדינה שנראה שנפגעה קשה במיוחד מהוירוס. חבל לסכן כסף, עדיף רק לתכנן רעיון למסלול, ואז לראות בחודשים הבאים מה קורה לפני שמזמינים כל דבר שצריך לשלם עליו.

גם יש לי הצעה רדיקלית: אם בחלק מהמדינות יפתחו הגבולות וההגבלות ובארה”ב לא, אז אפשר לשקול טיול שלכת למדינות שפחות נפגעו מקורונה ושעשויות לחזור לסוג של שגרה קודם כמו יפן וקוריאה. אם כי נדמה לי שהשלכת שם זה יותר מאמצע החודש, אבל זה משתנה משנה לשנה.

• ברור שלא מזמינה כלום, בודקת רק אפשרויות למסלול, נהנית גם מהבדיקה עצמה. יפן וקוריאה הן שתי מדינות שבקרתי בעבר, פעמיים, לא חושבת שביקור שם זה רעיון רדיקלי במיוחד. אשמח לבקר בהן שוב אבל תאריכי השלכת שם לא מתאימים, מתחילים מאוחר מדי עבורי, תמיד .

• @karnielr

שלום

בהנחה שאכן מדובר על נטו שלכת

הייתי על פי התאריכים שניתנו עושה מעגלי עם כיוון השעון

נחיתה בוסטון>>כיוון דרום האדירונדאק(אולד פורג’)>>עליה דרך לב האדירונדאק אל לייק פלאסיד

>>צפון וורמונט>>הריםלבנים>>וירידה חזרה דרך חופים צפוניים של בוסטון (קייפ אן)לטיסה

ממנה.

בדיווח הזה של טל אומנם יצאו לטיול שלכת מניו יורק אבל התאריכים שלהם והכיוון לדעתי צריכים להיות זהים לשלך

ואני חושב שהפירוט הנהדר שנתנה טל ,מתאים לאפשרות שלכם מאוד!

https://community.lametayel.co.il/topic/154309/%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%96-%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%A3-%D7%9C%D7%9E%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%96%D7%AA-%D7%A1%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%99-%D7%A1%D7%AA%D7%99%D7%95-2019-%D7%A9%D7%9C%D7%9B%D7%AA-%D7%A2%D7%9D-%D7%A0%D7%99%D7%95-%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7-%D7%95%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%9C%D7%A0%D7%93%D7%95-%D7%92%D7%9D

מוני

• @מוני

תודה רבה!

• מציעה מעגלי מבוסטון או להתחיל בבוסטון ולסיים בניו יורק.

מוני תוכל לצרף את הסיכום שלי-לא זמין לי כרגע?

ובכל מקרה-מאחלת הנאה מהתכנון אבל בידיעה שזה מאוד יכול להיות לשנה הבאה….

אני במקרים כאלה מעדיפה לא לבנות ציפיות אלא לחכות לרגע האחרון

ולעשות הכל ספונטני.

הפורום כאן זמין לעזרה גם ברגע האחרון😍

סיגל

• @sigalza

תודה, מאחר ונראה לי שהמחשבה על אוקטובר הקרוב היא אופטימית מדי, אני משהה גם את התכנון. מסתבר שתכנון "על ריק" לא גורם לי הנאה.  

• @karnielr

מקווה שעזרתי ולא העקתי.

נחזור לתכנן ולטייל ,ובינתיים נחכה בסבלנות🌺

• @karnielr

באופן אישי לא הייתי טסה לטיול שלכת לארה”ב לזמן כה קצר.

בנוסף ארה”ב עדין עמוק בקורונה.

אם נורא רוצים שלכת, ממליצה בחום על מונטנגרו שנקיה מקורונה ויש בה אזורי שלכת מדהימים.

• @yaffabe

האם יש לך תוכנית טיול למונטנגרו, או לינק לסיפור טיול? אשמח מאוד לקבל.

תודה!🌼

• @יונה-וקשת

יש כמה וכמה מדינות שהתגברו על הקורונה או שהפגיעה שלה היתה מועטה, שיש בהן גם שלכת יפה (יפן במיוחד, קוריאה וכו’, וגם מקומות באירופה). הבעיה היא האם תהיה כניסה לישראלים בסתיו, האם יהיו טיסות, ומה קורה עם הביטוח הרפואי. על כל זה קשה לענות מעכשיו. 

• @keves160

ברור לי. התכוונתי אם יש לה תוכנית במובן של מידע (=חוברת טיול), לא תוכנית במובן של כוונה לסוע.

בימי קורונה אלה אני לא רוכשת כרטיסים, אך בהחלט ממלאה את מגירת החלומות שלי😊.

ומונטנגרו על הכוונת.

• @יונה-וקשת

גם על הכוונת שלי (בשילוב מערב סרביה). 

• @keves160

מה יש במערב סרביה?

יש מסלולי טבע מעניינים?

תודה

• @יונה-וקשת

שמעתי שיש שמורת טבע מוצלחת וגם טיילתי בצד האחר של סרביה בעבר ובמערב לא. לפני שנסעתי לשם כתב לי מישהו פה בפורומים שלא כדאי לנסוע כי “אין תשתיות מספקות לתיירים, אין כמעט תיירים ובכלל אין אטרקציות”, שזה נשמע לי בדיוק כמו מקום שארצה לטייל בו. 

• @keves160 

הסבר ממצה!🤣

האיש ואני מחפשים יעד לטראקים טובים בטבע מרהיב, לא לישון באוהלים, נדרשת תשתית מינימלית (= מקומות לינה אנושיים, אין בעיה עם בקתות מטיילים למרות שנעדיף חדר זוגי משלנו עם מקלחת פרטית).

רק שיהיה קל להגיע (כלומר לא מקום שמגיעים אליו בנסיעה של 5 שעות באוטובוס).

בלי “אטרקציות” זה סבבה לגמרי כי נראה שהילדים (שכבר בני 16 ומעלה) לא יצטרפו אלינו (ואם כן – הם יודעים שזה רק לטייל).

• @יונה-וקשת

לא עשינו טרקים, רק מסלולי הליכה של כמה שעות גג. היו מקומות לינה מסודרים, הרוב צימרים בחדרים פרטיים, חלקם די מאולתרים פחות או יותר. לא התרשמנו שהיתה יותר מדי תחבורה ציבורית ולקחנו רכב. מן הסתם מונטנגרו יפה יותר מסרביה אבל אהבנו את זה שהיא פחות מתוירת. אין תשתית יותר במובן של אין יותר מדי את מי לשאול על מה יש, אין מידע או ארגון של אתרים מסודרים כל כך (המסלולים שעשינו לא סומנו לפעמים בכלל, ושמענו עליהם ממקומיים שפגשנו ולא משום מקור אחר, מה שכן היה מסודר לא נראה מלהיב וממילא היה סגור כי זה לא היה בקיץ אלא קצת מחוץ לעונה). די אלתרנו ובשבילנו שממילא מעדיפים פינות שקטות ולא “אתרים” זה היה מוצלח. 

בחזרה