בחזרה

שאלת חלופה לניו יורק

• היי לכולם אשמח לעזרת ההמונים .

לפני מספר חודשים התחלנו לתכנן טיול משפחתי לפני גיוס של הבכור המתחיל בניו יורק ממשיך לוושינטון, הרשי מפלי הניאגרה ומשם פלורידה חזרה ממיאמי.

לאור המצב, אנחנו כרגע בהתלבטות לגבי הטיסה ( הכל מבוטח דרך הראל) ובודקים חלופה למסלול.

הטיול אמור לצאת בסוף יולי ,נחיתה בניו יורק כאמור, האם כדאי לבדוק עם חברת התעופה שינוי נחיתה בניו יורק למקום אחר?

מהי החלופה הכדאית לטיול משפחתי ובטוחה עד כמה שניתן מבחינה בריאותית?

תודה

• @שני2

בחוף המזרחי היו מספר חלופות לטיסות ישירות מישראל (אני משתמש בלשון עבר כי מי יודע מה יהיה מצבה של אל על ושל חברות תעופה אחרות ביולי):

אל על נהגה לטוס ל- JFK ולניוארק בניו יורק וגם לבוסטון.  נדמה לי שהם גם התחילו קו למיאמי, אבל אני לא בטוח.

דלתא טסה לניו יורק (JFK)

יונייטד טסה לניוארק ולוושינגטון.

אם כל היעדים הללו יהיו זמינים ביולי, ועדין תהיה בעיה בריאותית לנחות באיזור ניו יורק, עדין ניתן לטוס לוושינגטון, מה שמשתלב במידה מסוימת במסלול שלכם.  את הטיס לפלורידה ניתן לעשות מבאפלו (יהיה קנס מסוים על החזרת הרכב שם במקום בשדה התעופה Dulles).  כמובן שניתן להפוך את הסדר.  להתחיל במיאמי (אם יש טיסה ישירה לשם) ולסיים בוושינגטון.

• @שני2

אתם מחפשים יעד חדש בצפון אמריקה? מפאת קורונה, אם תהיה אפשרות לטייל, הייתי מחפש יותר לכיוון כפרי וטבע. קנדה היתה יכולה להיות אופציה, אבל כרגע לא מסתמן שבכלל מחזירים לשם תיירות בינ”ל בקיץ….

• @גדליהו-מהגרעין

הטיסה היא טיסה של אמריקן עם קונקשיין בצרפת של אל על ולכן שאלתי בהנחה שכל העניינים הטכניים לא יהוו מגבלה אני מחפשת חלופה לניו יורק בצפון אמריקה.

אינני יודעת מה העלות לשינוי הנחיתה בוושינגטון או מקום אחר במקום בניו יורק ועדיין מחפשת חלופה לנחיתה המקורית.

אשמח להצעות ורעיונות.

חשבנו גם על נחיתה בוושינגטון ולהמשיך בתכנון הראשוני.

• @שני2

באופן אישי אני חושב שזה לא ריאלי לטייל בסוף יולי, בטח שלא בארה”ב, ובטח שלא עם טיסת קונקשיין (שמגבירה את הקשיים והסיכון). אבל ברור לי שאתם מתלבטים ובינתיים רק בודקים אפשרויות. בכל מקרה תחשבו טוב לפני שתוציאו עוד כסף (על שינוי טיסה, התחייבויות למקום לינה או דברים אחרים).

אם אני מבין לאמריקן יש טיסות מפריז רק לניו יורק בחוף המזרחי (יש גם דלאס ולוס אנג’לס אבל זה לא נראה לי רלוונטי).

ההמנעות מניו יורק זה כי השדה סגור יותר משדות אחרים? כי ניו יורק נראית לכם מסוכנת?

אני באצת לא יודע מה סגור ו/או מה מידת הסכנה, אבל לנחות בJFK לשכור רכב וישר להתרחק מהאיזור לא בהכרח מסוכן יותר מאשר לטוס לוושינגטון. ואולי גם יש אפשרות לקחת ישר טיסת המשך ליעד אחר באיזור. וושינגטון הוא כמובן יעד קלאסי, בולטימור הסמוכה  לא תגרור סטיה מהמסלול, אבל גם בוסטון או פיטסבורג יכולים לבוא בחשבון ויגרמו לשינוי לא גדול במסלול

השאלה הבסיסית שלי היא – האם המטרה להמשיך בטיול פחות או יותר כרגיל? כלומר בלי נחיתה וביקור בניו יורק, אבל וושינגטון, הרשי ניאגרה ופלורידה כרגיל?

או שהמחשבה היא על שינוי גורף יותר כמו למשל לוותר על כל החלק הצפוני ולטוב רק לדרום, ואולי להוסיף משהו לצד פלורידה?

• @אנשיםטובים

החשש הגדול במקרה ונמשיך בטיול כרגיל הוא מטיול בניו יורק למספר ימים שנראה שתסבול מפוסט קורונה עוד הרבה זמן.

אכן אחת האפשרויות שעלתה היא בדיקה של נחיתה בוושינגטון אם הדבר יתאפשר מבחינת אמריקן ומשם להמשיך במסלול המתוכנן או שאולי לשנות את כל התכנון ולנחות למשל בלוס אנגלס.

חשוב לציין שיש לי אפשרות לשינוי הטיסה ואף לביטולה בגלל שינוי מסלול של אמריקן מההזמנה המקורית שאני יכולה להתנגד לו.

ואולי אני בכלל נאחזת בקרנות המזבח ורוצה להגשים את החלום האמריקאי בעיקר לילדים אבל זה בכלל לא ריאלי ולא שפוי מצידי להתעקש על זה.

כרגע דחיה לא עומדת על הפרק אך ורק לבטל או לא לבטל.

תודה לכולם על ההערות ובעיקר ההארות

• @שני2

זה נכון שהסיפור בניו יורק רחוק מלהסתיים, אבל בה לפחות המצב בירידה בעוד במדינות אחרות בארה”ב הוא עולה, במיוחד כאלו עם מושלים רפובליקנים שמיישרים קו עם טראמפ ונמנעים מסגר. סוף יולי זה עוד חודשיים וחצי, לכי תדעי אם האלטרנטיבה שאת בוחרת עכשיו לניו יורק לא תהיה אז גרועה בהרבה ממנה. זה בהנחה שהטיול בכלל יוכל לצאת לפועל, והצעתי שבכלל תבדקי אם יש אפשרות להוציא לך ולילדים ביטוח רפואי לחו”ל שכולל גם קורונה לארה”ב כי זה לא יהיה פשוט, ואז זה לבדו יכול להפיל את הנסיעה. בסופו של דבר, זה טיול, רק מותרות ולא משהו קיומי. האם זה שווה את הסיכון אם המשבר ממשיך?

• @שני2

האמת היא שאם יש לך אפשרות לבטל ולקבל את כספך (כולו או רובו) בחזרה, עם כל הבאסה – זה מה שהייתי עושה.

קשה לי להאמין, וזה באנדרסטייטמנט, שבסוף יולי 2020 יתאפשר טיול הגיוני כלשהו בארה”ב. יש כל כך הרבה משתנים וסיבות. חוסר הוודאות לגבי מצב הקורונה, וסכנת ההדבקות, בראש ובראשונה כמובן. וכנגזרת – מצב השירותים הרפואיים הזמינים (גם למקרים אחרים, אם תפצעו או תחלו חלילה במהלך הטיול ותזדקקו לשירותים רפואיים, גם זה קורה לפעמים), ביטוח, אטרקציות פתוחות, מסעדות ומקומות בילוי נוספים, אוירה כללית, נוהלי קורונה (הגבלת כניסות, חובת עטיית מסכות, חובת בידוד במדינת היעד ובארץ אחרי שחוזרים, ועוד).

אנחנו נוסעים לטייל בשביל להנות. בעיני הסיכויים שניתן יהיה לעשות זאת ביולי בארה”ב, לאור כל הסיכונים והמגבלות, גם בהנחה שעצם הטיול יתאפשר – קלושים. עצוב אבל זה המצב. לפעמים חלומות מתגשמים, ולפעמים צריך לעשות להם reset….

• @שני2

בתור מי שמתגוררת בארה”ב, הייתי מבטלת ומתכננת חלופה לשנה הבאה, כשנהיה עמוק בניו נורמל. 

לא חושבת שיהיה ריאלי לטייל ביולי, וגם אם תהיה איזו אפשרות להגיע, זה לא יהיה טיול מלא חוויות אלא מלא הגבלות. 

• @שני2

את אכן נאחזת בקרנות המזבח והגיע הזמן לשחרר. הנסיבות ברורות – זה עכשיו או לעולם לו. אבל אי הודאות כלכך גדולה שאני פשוט לא רואה את זה קורה.

נניח שיקרה הנס, יהיה כנראה מספיק בטוח לטוס, חברת התעופה תעבוד ויהיה לכם ביטוח רפואי.

הרי הקורונה לא תעלם עד יולי. אולי היא תהיה מספיק בשליטה, או שהכלכלה תהיה כלכך על הפנים שיפתחו את התיירות, אבל זה לא שהכל יגמור.

אתם תהיו בחששות בכל מקום. בכל חדר במלון תתחילו בנקיונות וחיטוי. חלק מהאתרים יהיו סגורים כי לא תהיה דרך לפתוח אותם, אחרים יעבדו תחת מגבלות חמורות. מסעדות יהיו מוגבלות. אני בספק אם יהיהו הופעות גדולות (וגם אם יהיו – לא תרצו להגיע אליהן). אני בספק אפילו עד כמה הופעות הרחוב יהיו נפוצות

לשדה התעופה תצטרכו כנראה להגיע הרבה שעות לפני, גם לטיסות הפנים. אולי גם לאטרקציות מסויימות.

בהרבה אתרים תהיה חובה של הזמנת מקומות מראש ליום ושעה. מקומות אחרים יסגרו את הכניסה כשיתמלא

וכמובן – מסיכות בכל מקום, הפרדות, מעליות ושאר נושאים

וזה בלי שדיברנו בכלל על המחירים. כי מצד אחד אתרי התיירות משוועים להכנסות, אבל מצד שני – הם לא יכולים לפעול עם יותר הוצאות ופחות הכנסות. אני לא פוסל אפשרות שיהיו מקומות שיעלו מחירים בצורה משמעותית (דיסני?)

הנה לינק לסתם מאמר מעניין שנתקלתי בו על איך צפוי להראות דיסני לאחר שיפתח. זה אומנם מתייחס לדיסני, אבל במידה כזו או אחרת רלוונטי לכל אתרי התיירות.

בניאגרה למשל חלק גדול מהחוויה זה ספינת הרסס. כרגע כמובן שהיא לא עובדת. אבל נניח שהיא תעבוד, ואפילו עם מגבלה על כמות הנוסעים – אתם מדמיינים את עצמכם עולים עליה?

• @אנשיםטובים

גם לי נראה בעייתי לנסוע לארה”ב בסוף יולי מכל הסיבות שצוינו כאן  ועוד אחת. נדמה לי ואני לא בטוחה שכרגע גבולות ארה”ב בכלל סגורים למי שאינו אזרח ארה”ב, אבל כאמור אני לא בטוחה. 

• @אנשיםטובים

ובעיניי זה גם לא “עכשיו או לעולם לא”. בסדר, אז הבן מתגייס. אפשר לנסוע אחרי השחרור. יהיו עוד הזדמנויות. 

• @אנשיםטובים

אני הייתי נמנע מערים גדולות וגם מפרבריהם הקרובים.  מנסה להתמקד באיזורים צפופים פחות.

• @שני2 אמר:

@גדליהו-מהגרעין

הטיסה היא טיסה של אמריקן עם קונקשיין בצרפת של אל על ולכן שאלתי בהנחה שכל העניינים הטכניים לא יהוו מגבלה אני מחפשת חלופה לניו יורק בצפון אמריקה.

אינני יודעת מה העלות לשינוי הנחיתה בוושינגטון או מקום אחר במקום בניו יורק ועדיין מחפשת חלופה לנחיתה המקורית.

אשמח להצעות ורעיונות.

חשבנו גם על נחיתה בוושינגטון ולהמשיך בתכנון הראשוני.

אף אחד לא מבטיח לך שדווקא היעד החלופי יהיה זמין יותר או נגיש יותר מניו יורק.

ובזמין יותר או נגיש יתר אני מתכוון לאטרקציות תיירותיות, כי גם אם אפשרי לנחות, וגם אם לא ידרשו שבועיים בידוד במלון קורונה,  לשהות במלון כי הכל או כמעט הכל סגור ואפילו ארוחת צהרים היא אתגר לא נראה לי טיול מומלץ.

החלופה היחידה שאני יכול להציע היא למצוא יעד קרוב עם כרטיסים במחירי רצפה ושנראה שכן יאשרו טיול (יוון? קפריסין?) ומקסימום אם לא מסתייע ההפסד לא גדול.

אם הבן יוכל בעתיד לקבל חופשה ארוכה מהצבא, נניח לחבר ימי חופשה להשבתה של סוף אוגוסט או פסח, אז תוכלו לטוס בשנה/שנתיים הקרובות כשאתם כל או חלק מהטיול ביחד.

• ורק כדי לסבר את האוזן ולתת עוד נקודה בעד ביטול – אני עובדת בחברה אמריקאית גדולה ומוכרת ולפני כשבועיים ההנחיות של עבודה מהבית עודכנו לאפשר למי שרוצה ויכול (בכל העולם) לעבוד מהבית עד סוף ספטמבר(!).

מכיוון שכך ולאחר שביטלתי ‘קפיצה’ לניו-יורק בתחילת יוני הפסקתי להסתכל על מועדים חלופיים באוקטובר 2020 ואני מתאפקת וכנראה שאתכנן את הנסיעה הבאה שלי לארה”ב רק בסתיו 2021.

אביה

• @aviatiko

תודה רבה לכולם על התגובות המחכימות

בחזרה