בחזרה

שרשור החיים ל המים

 • @גדליהו-מהגרעין אמר:

  לצערם של בעלי הבית הזה ( למעלה) הסירת אספקה, בה ישבנו התקשתה לנווט אחרי שהעמיסה ציוד מהבית, וגררה להם את השירותים לתוך המים...

   

  😱

  😂😂😂 • לא רחוק מהעיר קאן-טו שבדלתא של נהר המקונג, מתקיים השוק הצף הגדול ביותר במזרח אסיה (וכנראה בעולם כולו). שמו: ‘קאי-ראנג’. האכרים מגיעים השכם בבוקר עם סחורתם מהשדה ישר אל אחת הסירות הגדולות המשמשות את הסוחרים כחנות סיטונאית וכבית מגורים ומוכרים להם את התוצרת החקלאית שהביאו אתם. לאחר שהאכרים הסתלקו חזרה לבתיהם, מגיעים בעלי העסקים ורוכשים מבעלי הסירות, סחורה טרייה לעסק שלהם. בנוסף, רבים מהאנשים החיים בקרבת השוק הם אינם בעלי אדמה. לכן הם 'משתלטים' על פיסת גדת נחל או נהר או תעלה, 'שותלים בקרקעית’ כמה עמודים ועליהם מקימים משטח ובית שלם. הם מעבירים כך את כל חייהם על המים. האכרה מוכרת את פרי הדוריאן לפי משקל ישר מהסירה ללקוחות. הסירה שהיא גם חנות סיטונאית וגם בית צף. הסוחר ומשפחתו מתגוררים עליה כל השנה. בית שנבנה על שפת הנחל שליד השוק על 'אדמה’ שאינה שייכת לאיש. העקר, טלוויזיה יש! תחנת הדלק המשרתת את הסירות שבנהר. גם עליה מתגורר מפעיל התחנה עם כל משפחתו. 'בעלי עניין' הקשורים לעסקי השוק הצף בקשרים יום יומיים. יהיו אלו מובילי סחורות או מובילי קונים וכיו"בלא פעם ולא פעמיים (כך ספרו לנו) טבעו סירות\חנויות\בתים מרקבון העץ וחוסר טיפול בסירות. על התורן, מפרסם בעל הסירה\חנות, את סחורתו. האכרה מוכרת את אגוזי הקוקוס שלה לסיטונאי. החיים ‘על המים’ בתעלות שליד השוק. יש עציצים ויש שמן בישול ויש היכן לישון, אז החיים ממש סבבה. כן, יש גם אננס סשפע!


 • @Eytanin

  מגניבים לגמרי המגורים על המיים האלו………….. • @dregev03

  אגם אינלה, אחד מאתרי החובה למטייל המתחיל בבורמה.

  על האגם כפרים צפים (הבתים על כלונסאות) וחקלאות הידרופונית (כנראה שדומה לטיטי קקה), דייג בשיטה מיוחדת, חתירה בסירות באמצעות הרגל (ראיתי דבר דומה בויטנאם)

   

   

   

   

   

   

   

  חותרים ברגל כבר מגיל צעיר

  ...חפופים אחד אחד...

   

  שוק בוקר

   

   

   

  בית מלאכה לסירות

   

  מנזר החתולים הקופצים

   

   

   

   

  שדות צפים

   

  ובית מלון שלא הסכמנו להשאר בו

  ועברנו ליבשה

   

   

    • בדלתא של נהר נא-צ’אנג (כתוב במפות ‘נא-טראנג) שרחבה כמעט קילומטרים, יש מספר איים שעליהם, חיים בדרך כלל דייגי המים העמוקים. הם מעגנים שם את סירותיהם וחיים גם בהן וגם במבנים שהקימו בצמוד לנהר על כלונסאות. חלק מבתים אלו הם ‘סתם’ פחונים ואחרים הם בנייה ‘רצינית’ יותר של רצפות יצוקות על גבי הכלונסאות , קירות בלוקים וגגות רעפים.  בקרנו באחד הבתים ומבפנים, הוא נראה כבית ‘רגיל’ לגמרי. לעיתים, יש ריח שעולה מהנהר, תלוי אם האוקיאנוס  נמצא בשפל או בגאות, מכוון שהדלתא מתמלאת במי ים בזמן הגאות. סירות הדייג למים עמוקים עוגנות ליד הבתים ממש בתוך הדלתא של הנהר.  חלק מהבתים שעל המים בנויים מלבנים ובעלי גגות רעפים. אחרים הם רק פחונים. חלקם מחוברים לבתים שעל החוף וחלקם עומדים בפני עצמם. תצוגה ‘מלאה’ של כלי הבית והכביסה. הכביסה ושטיפת הכלים נעשית כמובן במי הנהר שבעת הגאות הם מלוחים כמובן שיש עציציפ (אפילו פורחים) ויש מתלה לייבוש כביסה. אבל אם האשה אומרת ‘תעשן בחוץ’, פשוט מתיישבים בסירה צפיפות המבנים שלאורך הנהר היא בלתי תאומן עד שרואים אותה.  • החיים עלהמים הם לאו דוקא ררק של עניי הארץ. ברג’אסטן דוקא המהרג’ות בנו ארמונות לאחר מכן הציפו השטח ליצירת אגם כשהארמון מוקף מים מכל עבריו. חלק מהארמונות הללו הפכו למלונות פאר.כך נוצרה  עוד נוסחה לחיים על המיים הפעם של האלפיון העליון.

  ארמון חדש בין ג’יפור לאמבר יועד להיות מסעדת פאר (ינואר 2000)

  אודייפור-ארמונות על המים.

  רנצי

   

    • @גר

  הבק ווטרס בדרום הודו. 

  סירות הדייגים בקוצ'ין

    • @מוטי-א

  הדייגים באגם קיוו במערב רואנדה


 

בחזרה