בחזרה

נסיעה לסיישל

• @cafrica-net

תודה, משתדל….

• @דוקטור-דו-ליטל

קיבלתי היום מייל מהסוכנת בסיישל אבל זה לא כל כך חמור כפי שמישהו כתב כאן שצריך להישאר באי אחד 10 ימים וכו’ יש כמה איים סגורים כמו אי הצפורים  cousin  לכן לא יוצאים סיורים. בדקתי גם אם אייר סיישל לגבי הטיסה שהזמנתי למרץ. כרגע כל הטיסות המתוכננות יצאו ועדיין אין חובת בידוד לישראלים שבאים.

• @doitchmoti אמר:

ועדיין אין חובת בידוד לישראלים שבאים.

צר לי לאכזב אותך כפי שאתה כותב על פי הסוכנת שלך בסיישל : "ועדיין אין חובת בידוד לישראלים שבאים." מצורפת ההודעה של שלטונות סיישל בשפה האנגלית אם העברית שלי לא ברורה.

Seychelles authorities announced new safety measures on Sunday (January 3) as the country strives to curb the spread of COVID-19. 

As part of the new measures, effective immediately, visitors already in Seychelles must remain in their current establishment for the next ten days. All new visitors entering Seychelles (as of Sunday) must stay in one accommodation establishment for the first ten days in the destination. 

Other new regulations include:

• Stand-alone restaurants will be closed, restaurants in hotels and guest houses will remain open for their guests only. Other recreational services in hotel premises, including bars, swimming pools, spas and kids’ clubs will also not be operational.  
    • Inter-island travel is strongly discouraged.  
    • Visitors arriving by sea may not disembark in Seychelles before ten days after the last port of call. 
    • A strong plea has been made by the authorities for all service providers to maintain a high level of alert and reaction at all times. 
    • Wearing of masks is mandatory and anyone failing to comply will incur legal action. 
    • Visitors are not allowed to use public transport during their stay. 

• @cafrica-net

אני מבין גם עברית וגם אנגלית אך כך שזו לא הבעייה. עד כמה שבדקתי בעבר ובדקתי זאת עם כמה גופים בסיישל היו קטגוריות ולכל קטגוריה הייתה את ההנחיות שלה . ישראל השתייכה לקטגוריה מספר 1 שבה היה ניתן ללון בשני איים בלבד  האי מאהה והאי פרלין. במה ששלחת איני רואה התייחסות לקטגוריה. אגב הוראה זו הייתה גם בעבר לקטגוריה 2 . הדבר היחיד שאני עדיין בודק האם בוטל נושא הקטגוריה וכל התיירים הנכנסים לסיישל הם באותה קטגוריה. כרגע התשובה שקיבלתי היא לא אבל אני ממשיך לבדוק זאת.

תודה

• @doitchmoti

תוכל לראות את כל ההוראות לבאים לסיישל כפי שהם בתוקף לתאריך 6-1-2012  בכתובת הבאה:
    http://tourism.gov.sc/wp-content/uploads/2020/10/Seychelles-Visitor-Travel-Advisory-6th-January-2021.pdf

• @doitchmoti אמר:

@cafrica-net

אני מבין גם עברית וגם אנגלית אך כך שזו לא הבעייה. עד כמה שבדקתי בעבר ובדקתי זאת עם כמה גופים בסיישל היו קטגוריות ולכל קטגוריה הייתה את ההנחיות שלה . ישראל השתייכה לקטגוריה מספר 1 שבה היה ניתן ללון בשני איים בלבד  האי מאהה והאי פרלין. במה ששלחת איני רואה התייחסות לקטגוריה. אגב הוראה זו הייתה גם בעבר לקטגוריה 2 . הדבר היחיד שאני עדיין בודק האם בוטל נושא הקטגוריה וכל התיירים הנכנסים לסיישל הם באותה קטגוריה. כרגע התשובה שקיבלתי היא לא אבל אני ממשיך לבדוק זאת.

תודה

להערכתי הבדיקה שלך נעשית מול הגופים הלא נכונים בסיישל כי אתה מקבל מידע לוקה בחוסר ולא מדוייק.

לדעתי מקור המידע הנכון והמדויק הוא ממשלת סיישל כך שלדוגמה בתי מלון מורשים לקטגוריה 1 קיימים גם ב La Digue (ובעוד איים), הנה רשימת המלונות המאושרת מהאתר הממשלתי ואם יש התנגשות בין המידע הממשלתי למידע שנותן גוף אחר אני הייתי סומך על הממשלתי.

על הדרך לדעתי כדאי לך לבדוק אם בתי המלון שהסוכן שלך המליץ לך עליהם מופיעים ברשימה.

גם מדריכי הטיולים חייבים להיות מורשים לזמן קורונה, אסור להשתמש בשירותים של מדריכים שלא מופיעים ברשימה.

עד מרץ עשויים להיות מיליון ואחד שינויים, ישראל יכולה לעבור לקטגוריה 2 או בכלל יאסרו על ישראלים לבוא, סיישלס עלולים לסגור את השערים בפני כולם, בתי מלון ומדריכים עלולים לאבד את הרישיון שלהם ואחרים עשויים לקבל רישיון, בגלל אי ודאות כל כך גדולה אני חוזר על ההמלצה שלי על גמישות מירבית, ככל האפשר לא להתחייב כספית ולא להעביר כספים מראש (גם אם מתחייבים להחזיר). 

ממשלת סיישל מאוד מסודרת, יש רשימה של מוניות מורשות, יש רשימה של הסעות מורשות של בתי מלון, יש רשימה של אתרי תיירות כולל שמורות שמורשות לפעול בזמן קורונה. לכל שירות תיירותי שניתן להעלות על הדעת יש רשימה של מורשים.

בהתאם לנוכח דלות המידע שאתה מקבל מסוכנות הנסיעות שלך (אין לי מושג מהי אותה סוכנות) והמהימנות שרחוקה משלמות אני ממליץ לך לבדוק אם מדובר בכלל בסוכן מורשה ובמיוחד מורשה לתקופת הקורונה, הנה קישור לרשימה של סוכנים מורשים, וגם כאן, אני מקווה שאכן תמצא את השם של הסוכן באחת הרשימות.

• @דוקטור-דו-ליטל

קודם תודה על דאגתך ואיני אומר זאת לא בציניות

הסוכנות שאיתה אני עובד הינה mason’s travel והיא מופיע במספר 9  ברשימה ששלחת. קיבלתי הרבה מידע שגוי לפני שהחלטתי לעבוד ישירות איתם אף על פי שבארץ ישנם 2 סוכנויות משנה לסוכנות זו והם הפנו אותי לסוכני משנה אלה לא אציין את שמות סוכנויות המשנה כי איני רוצה לתת בפורום זה פרסומות לסוכנויות בארץ אבל אני התעקשתי איתם לעבוד ישירו מולם דבר שבדיעבד השתלם כי פנייה לאחד סוכנויות המשנה שלהם בארץ 1000 דולר נוספים וזו סיבה נוספת שאיני מזכיר את שמה. אגב לסוכנות זו פניתי לאחר שקיבלתי המלצות רבות כולל קבלות עליהם.

לגבי לינה לא ניתן  ללון ביותר מאשר 2 איים  כרגע בתקופת הקורונה גם זה בדוק אני רציתי  ללון באיים מאהה  פרסלין ולילה ב la duge ויכולתי ללון בשני איים בלבד מאהה ו-פרסלין יכול להיות שניתן ללון בשני איים אחרים גם לא בדקתי כי לא עניין אותי ברגע שניתן ללון רק בשני איים החלטתי שאלה יהיו האיים שאלון בהם

לגבי רשימת המלונות באי מאהה בחרתי ללון ב- valmer resort ובאי פרסלין מלון indian ocean lodge שני המלונות מופיעים ברשימה ששלחת  אבל כנראה רשימה זו אינה מעודכנת  כי נכון לתחילת השבוע מלון valmer resort באי מאהה אינה מאשרת הזמנות  

אגב שלחת  לי חומר בשרשור אחר שאני העליתי  לגבי סיורים בסיישל  שטרם הספקתי לעיין בו בגלל ההתכתבות הרבה ביני ובין הסוכנות בסיישל. וכתוצאה מקבלת מידע והתכתבות מכאלה שחזרו לא מזמן מסיישל בפורומים אחרים אבל מתוך זה ששלחת לי כעת רשימה של מדריכים שמותר להשתמש בשרותיהם אני מבין שהחומר ששלחת  לי לגבי הסיורים הוא אינו אקטואלי האם אני צודק.לפני שאני מתחיל לעיין בו.

אגב המלון בפרסלין הוזמן ובאי מאהה הם צריכים להציע לי מלון אחר באותו תקציב בגלל מה שציינתי אבל הם אינם רוצים שכרגע יעשה להם העברה בנקאית עד למועד שבו לא תהיה אפשרות ביטול 

• @דוקטור-דו-ליטל

המילה לא השתרבבה בטעות המשפט הראשון אמור להיות איני אומר זאת בציניות

סליחה על הטעות

• @doitchmoti

כמו שאמרתי הידע שלי על סיישל מגיע בעיקר מקריאה ומנסיון של ביקור אחד בתקופה מאוד מוגדרת, כך שצריך להבין את המגבלות.

אני משתדל לתת קישורים למסמכים ולא לצרף אותם כקבצים כי בקישורים או שממשלת סיישל מעדכנת אותם או שהם פשוט נשברים. כל עוד הקישור חי זה המידע הכי עדכני שיש מהממשלה, כמובן שיכול להיות שיש פיגור בעדכון אבל זה הטוב ביותר שאני יכול להפנות אליו.

החומר בשרשור השני באותו סטטוס, גם כן מידע באחריות ממשלתית. ניחוש (מושכל) שלי שהחומר שם מתעדכן בתדירות נמוכה יותר מאשר המידע מהשרשור כאן. אם אני הייתי במקומך הייתי עובד לפי הרשימה בשרשור הזה.

אני שמח שמצאת את שם הסוכנות ברשימה, אם כך ברור שלא מדובר באיזשהם שרלטנים. אני הייתי עושה כמוך וגם כן הולך למקור במקום לעבוד דרך סוכן משנה שהתועלת בו מוטלת בספק והוא חותך קופון.

אם תפנה ישירות למדריכים ומארגני הטיולים אולי תוכל לחתוך את דמי התיווך של הסוכנות.

ואני לא חושד בך שאתה ציני, אם הייתי חושב כך לא הייתי טורח לכתוב ולהמליץ.

• @דוקטור-דו-ליטל

הבוקר קיבלתי הודעה שהטיסה שהזמנתי ל-08/03/21 נדחתה ביום . לאחר מכן קיבלתי עדכונים והסברים מהסוכנות טיולים בסיישל על זה כפי שציינו אחרים שחייבים 10 ימים לשהות באותו מלון ואז האפשרות לשהות בשני איים ניגנזה. ובנוסף לזה מלבד שהמלון באי מאהה בזמן ההזמנה ציין שאינו מקבל הזמנות והייתי צריך לחפש מלון אחר. השבוע הודיע גם המלון בפרסלין אשר אישר את הזמנתי שעקב הקורונה  המלון לא יפתח את שעריו עד להודעה חדשה. לאור זאת החלטתי לנצל את ההודעה של חברת אייר סיישל לבטל את הטיסה ולבקש בשל כך החזר כספי. ולטל את הנסיעה עד שדברים יתבהרו יותר או לחילופין להחליף יעד.

שבת שלום

• @doitchmoti

מוטי החלטה טובה לדעתי

גם אם אתה ״רגיל״ לתכנן טיול או חופשה חודשים מראש אלו לא זמנים רגילים. 

לדעתי כתבתי לך עוד לפני הזמנת הכרטיסים לנסוע כשאפשר. 

אנחנו נסענו אומנם ל״חופשה״ בסיישל ולא ל״טיול״ אבל ״סגרנו״ כרטיסים 4 ימים לפני. לא יודע אם זה תמיד יתאפשר אבל לנו זה התאפשר הפעם. 

עצתי לך (במיוחד בגלל שאתה מספר שאתה מרגיש בלחץ מההכנות לטיול) זה להגמיש את תוכניות הטיול. 

להחליט מהם החלונות בזמן שבהם אתה יכול לטייל ולבדוק יעדים אפשריים כשמתקרבים לחלון. 

גם פה אין וודאות אבל בכל זאת קצת יותר. 

• @doitchmoti

שלום מוטי

משום מה 'הולך לך ג'וק משוגע' על הגב. קודם ניו זילנד ועכשיו סיישל.

אני מאחל לך שכשיגמר כל הבלגן, תוכל לבקר בשני היעדים גם יחד! 

• @dregev03

הכרטיסים לסיישל כורטסו מכיוון שפורסם שהזמנת כרטיסים לאחר הסגר לא יאפשר טיסה. לכן מיהרתי לפני הסגר לכרטס . הייתי יוצא בכל מקרה גם אם 10 ימים היינו צריכים להיות באותו מלון. אבל מכיוון שביום שישי בבוקר קיבלתי הודעה מאייר סיישל שהטיסה מיום שני בערב נדחתה ליום שלישי בערב. החלטתי לבקש החזר תשלום מחברת התעופה  ולבטל את הנסיעה בטענה של ביטול טיסה. החלטה זו קיבלתי בעקבות התגברות הקורונה באיי סיישל וכל הצעדים החדשים שהם נוקטים גם לגבי דרג 1 שזה אנו הישראלים ולא ברור עד מתי ולא ברור עם יהיה אפשרות נוספת של ביטול טיסה וקבלת החזר כספי המלונות יש אפשרות לבטול עד 23 שעות לפני אף על פי שטרם שילמתי עד כה כך שאיני צריך לקבל החזר. 

לא יודע היכן ראית שאני מרגיש בלחץ מהכנות לטיול להיפך אני נהנה יותר מההכנות של הטיול מאשר הטיול עצמו. אני נוהג להזמין כרטיסי טיסה שנה מראש מתכנן את הטיול עד לפרט הכי קטן כך שלא אופתע הרבה במהלך הטיול ורק עם יש בעיה חריפה אם מזג אויר אני מפעיל אלטרנטיבות המתוכננות בדרך כלל מראש או מאלתר משהו אחר. לבנות תכנית טיול לוקחת לי  כשנה לאחר קריאת הרבה חומר והתייעצות בבלוגים שונים. דווקא הנושא הזה של סיישל היא הייתה ללא תכנון והחלטה מהירה כי זה היה היעד היחיד שניתן לטייל בו ללא סיכון ממשי למחלת הקורונה בעיקר לגילנו המתחסנים.

שבוע טוב     

• @Eytanin

איני יודע כיצד אתה רואה מה מתהלך על הגב מכיוון שבפורום רואים רק את הפנים שלי. אבל אין קשר בין הדברים שכתבת. ניו זילנד עדיין בתוקף עם תכנית מוכנה הממתינה לפתיחת גבולותיה של המדינה לישראלים. 

סיישל כפי שכתבתי לdregev  הייתה  טיול קצר של 10 ימים  אשר נבחרה בגלל האפשרות של המקום היחיד כמעט בעולם שיכולים להגיע אליו בתקופת הקורונה. ובוא ואגלה לך סוד ישנה גם תכנית מוכנה לגיאורגיה המחכה לאפשרות נסיעה בגלל הקורונה. ומחשבה על טיול שני בתאילנד באיים שטרם ביקרנו. שהקב”ה ייתן לנו בריאות כח וכסף  רק לטייל עד 120. וכאלה שמכירים אותי או נוסעים איתי יודעים שאיני מטייל רק פעם בשנה.

שבוע טוב 

• @doitchmoti

המסר שלי בין אם הוא נכון עבורך או לא, זה שעכשיו שלא כמו פעם אפשר לתכנן טיול שנה מראש רק שלא ברור כלל אם אפשר יהיה להוציא אותו לפועל. 

מצד שני אם אתה יכול להיות ספונטאני בתוך חלונות הזמן שמתאימים לך, יתכן שתצליח לטייל ולהנות (בצורה אחרת מזו שהורגלת) אם תזמין ותיסע מייד כשאפשר. 

אגב אני גם מאוד נהנה מההכנה של טיול אבל ראיתי כבר מזמן שאפשר להנות גם עם מינימום הכנה

• @dregev03

המסר שלך שאפשר לתכנן טיול שנה מראש רק שלא ברור כלל אם אפשר יהיה להוציא אותו לפועל הוא נכון לא רק לעכשיו. אלא היה נכון גם בעבר ולאורך כל השנים. כנר קרה לי שתכננתי טיול לסין הכל היה מוזמן ומשולם. ואפילו 4 ימים לפני הטיול הלכתי להצטייד באוכל מכיוון שאנו אוכלים כשר עם כאבי בטן חצי מקופל. ושלשה ימים לפני הנסיעה מצאתי את עצמי על שולחן הניתוחים עם פנדיציט שהתפוצץ. בן אדם אינו יכול לדעת מה יהיה איתו מחר.  אבל תמיד ניתן לתכנן בשביל מקרים כאלה ואחרים קיים ביטוח נסיעות לחו”ל 

• @doitchmoti

ביטוח נסיעות לחול מחזיר את הכסף אולי אבל לא מסיע אותך לטיול בחול. 

הצד השני של ההצעה שלי היה שאם אתה יכול לנסוע  במרץ אז אולי שבוע שבועיים קודם לכן תתחיל לבדוק את האפשרויות המיידיות שעומדות בפניך. 

אתה כמובן לא חייב לקבל. 

אני לא יודע לאן תהיה הנסיעה הבאה שלי ואני חי עם זה בשלום. יש המון אפשרויות בפוטנציה. 

• @doitchmoti

יש לך תוכנית טיול כללית, מקומות לביקור אטרקציות וכו’ כך שתוכל לממש אותה לכשיתאפשר,

בסיישל עונות השנה פחות רלוונטיות כך שאם תתעורר האפשרות המנהלתית יהיה לך הרבה יותר קל להתקדם.

כך שחלק ניכר מעבודת ההכנה לא היה לריק.

מקווה שאייר סיישל אכן ישתפו פעולה ולא יערימו קשיים.

• @doitchmoti

לשבחם של אייר סיישל הם החזירו את מלא הכסף ששולם ביום שבו ביטלתי  את העסקה בשל דחיית ההמראה ביום.

בחזרה