בחזרה

ויזה שנה לאוסטרליה

• היי, 
    הבנתי שאחד הדברים העיקריים לפני שאני מתכנן את הטיול זה הגשת הויזה וקבלת התשובה.
    עכשיו אני רק רוצה לראות שהבנתי כמה דברים ולהתייעץ לגבי אחרים.
    1. אם אני מקבל אישור לויזה למשך שנה, זה מאותו הרגע שאישרו לי או מאותו הרגע שאני נוחת באוסטרליה ? 
    2. אם אני מקבל אישור ל-3 חודש, אני יכול “לערער” כדי שיאריכו לי את זה לשנה ? 
    3. הגיוני שמחיר בקשת ויזה הינו 980 שקל ? 
    4. אני משתחרר עוד חודש, כך שרק אחרי השחרור אני אוכל לבקש ויזה ? כי הבנתי שצריך תעודת שחרור מהצבא  … 

ועכשיו כמה דברים להתייעץ לגביהם ? 
    1. אם אני רוצה ויזה לשנה, עדיף לי להגיש בקשה בעצמי או באמצעות סוכנות טיסות ? 
    2. איך אני יכול להגדיל את הסיכויים לאישור הויזה למשך שנה? 
    3. אם הייתי לוחם, זה יכול להגדיל לי את הסיכויים  שהשגרירות יאשרו לי ויזה ? 
    4. מה בדיוק הייתם מציעים לנסח בבקשה, וכיצד אני יכול לראות את הנוסח הנדרש של הבקשה ? 

• @אוריאלישע

אם תקבל ויזה לשנה, בכניסה לאוסטרליה תקבל חותמת ל3 או 6 חודשים.

אפשר לבקש הארכת שהייה כשאתה שם או לצאת ולחזור כדי לקבל שוב 3 או 6 חודשים

הן אם תבקש הארכה או תצא ותחזור, יבקשו כנראה הוכחות שטיילת ולא עבדת. לשם כך שמור קבלות לינה ונסיעות.

• @Sailor

זאת אומרת שאין מצב שאקבל חותמת ל-12 חודש, אני אהיה חייב לצאת מהארץ ולחזור כעבור חודש למשל ?

• @אוריאלישע

אף אחד אינו מקבל ויזה ל12 חודשים רצוף. גם ‘ויזה לשנה’ אם היא לכניסות מרובות, פרושו שתוכל להכנס ולצאת במשך אותה השנה, כל פעם ל3 חדשים. במצטבר לשהב ובמדה ותכנס חזרה ביום האחרון או לפניו, יהיו לך עוד 3 חדשים. כלומר 15 חדשים במצטבר עם 4 יציאות מהמדינה

• @eytanin

ומהי כמות הזמן שאני אצטרך להיות מחוץ למדינה עד שאני חוזר אליה .. ?

• @אוריאלישע

תלוי מאד לאן אתה יוצא.

אם תטוס למדינת איים זה יכול להיות 1-2 שבועות, לניו זילנד 3 שבועות או יותר ועדיין יתכן שיתחקרו אותך בכניסה חזרה.

כל עוד יש לך הוכחות שאתה מטייל ויש לך מספיק כסף, הסיכוי שתקבל חותמת שהיה ל-3 או אפילו 6 חדשים גדול.

• @Sailor אמר:

@אוריאלישע

תלוי מאד לאן אתה יוצא.

אם תטוס למדינת איים זה יכול להיות 1-2 שבועות, לניו זילנד 3 שבועות או יותר ועדיין יתכן שיתחקרו אותך בכניסה חזרה.

כל עוד יש לך הוכחות שאתה מטייל ויש לך מספיק כסף, הסיכוי שתקבל חותמת שהיה ל-3 או אפילו 6 חדשים גדול.

אז כדי לעשות לי סדר, המקסימום שאוכל לקבל בפעם אחת היא שישה חודשים, ואז כנראה אצטרך לצאת לכמה שבועות ורק אז אוכל לחזור ? 
    וטמנסיה נחשבת או שזה עדיין אוסטרליה ? 

• @אוריאלישע

טזמניה היא חלק מאוסטרליה. 
    שים לב שאוסטרליה היא בכל זאת מקום נידח ומרוחק. זה לא “לצאת ולהיכנס” כמו לעבור לשנייה את הגבול היבשתי פה ליד, אלא לקחת טיסה של כמה שעות טובות. ניו זילנד קרובה באופן יחסי, אבל זו עדיין טיסה של כ-4 שעות כמו תל אביב לחלק מערי אירופה. הטיסה עולה כסף, וגם ניו זילנד עצמה לא זולה. בקיצור, זה לא כזה פשוט. עדיף לתכנן עם מה שיש. סך הכל, אוסטרליה היא לא המדינה היחידה שיש. יש מספיק מה לראות בניו זילנד, ובדרך לאוסטרליה אפשר לעצור במזרח ולטייל גם שם, ומהר מאוד מילאת שנה שלמה של טיול. 

בדרך כלל מטיילים צעירים מורשים להישאר 3 חודשים. אולי תקבל חצי שנה. אולי. יש גם כאלו שלא מקבלים ויזה בכלל (למרות שהרוב המכריע מקבל תשובה חיובית). אין אפשרות לערער, זה מה שהוחלט. גם כל הסיפור שהיית לוחם לא מעניין אף אחד באוסטרליה – למה שזה ייתן הטבה? איך זה מסייע להם בדיוק או אומר משהו על כוונותיך לגבי אוסטרליה?
    כדי לשכנע בטוהר כוונותיך אתה יכול לצרף הוכחות לכך שיש לך מספיק כסף לשהות ארוכה באוסטרליה (וזה לא מעט כסף...), ושיש לך תוכניות לחזרה לארץ אם אכן יש כאלו (אם נרשמת ללימודים למשל). 

• @אוריאלישע

או שתוכל להרשם לתכנית ‘לעבוד ולטייל באוסטרליה’ שמעניקה לך זכות של שהייה רצופה בת שנה שלמה באוסטרליה. (כולל כניסות ויציאות אם החלטת למשל לטוס לסוף שבוע למועדונים בבאלי)

• @keves160 אמר:

@אוריאלישע

טזמניה היא חלק מאוסטרליה. 
    שים לב שאוסטרליה היא בכל זאת מקום נידח ומרוחק. זה לא “לצאת ולהיכנס” כמו לעבור לשנייה את הגבול היבשתי פה ליד, אלא לקחת טיסה של כמה שעות טובות. ניו זילנד קרובה באופן יחסי, אבל זו עדיין טיסה של כ-4 שעות כמו תל אביב לחלק מערי אירופה. הטיסה עולה כסף, וגם ניו זילנד עצמה לא זולה. בקיצור, זה לא כזה פשוט. עדיף לתכנן עם מה שיש. סך הכל, אוסטרליה היא לא המדינה היחידה שיש. יש מספיק מה לראות בניו זילנד, ובדרך לאוסטרליה אפשר לעצור במזרח ולטייל גם שם, ומהר מאוד מילאת שנה שלמה של טיול. 

בדרך כלל מטיילים צעירים מורשים להישאר 3 חודשים. אולי תקבל חצי שנה. אולי. יש גם כאלו שלא מקבלים ויזה בכלל (למרות שהרוב המכריע מקבל תשובה חיובית). אין אפשרות לערער, זה מה שהוחלט. גם כל הסיפור שהיית לוחם לא מעניין אף אחד באוסטרליה – למה שזה ייתן הטבה? איך זה מסייע להם בדיוק או אומר משהו על כוונותיך לגבי אוסטרליה?
    כדי לשכנע בטוהר כוונותיך אתה יכול לצרף הוכחות לכך שיש לך מספיק כסף לשהות ארוכה באוסטרליה (וזה לא מעט כסף...), ושיש לך תוכניות לחזרה לארץ אם אכן יש כאלו (אם נרשמת ללימודים למשל). 

ברור לי, שעצם היותי לוחם לא קשור בכלל, אני שאלתי פשוט לדעת אם איכשהו זה יכול לייעל את הבקשה, אם בשגרירות מסתכלים על זה בעין חיובית יותר. 

• הנהלת הפורום

@אוריאלישע

חשוב לי לציין שויזת תייר לאוסטרליה (subclass 600) דווקא ניתן (לפחות בתיאוריה) לקבל ל 12 חודשים.

למה אני אומר בתיאוריה? כי לא סתם החברים פה אמרו 3 או 6 חודשים. הרוב המוחלט בהחלט מקבל לתקופות האלה ולדעתי רוב החיילים המשוחררים מקבלים ל-3 (לפחות אלה שאני מכיר).

ניתן להסתכל בקישור הבא. העלות היא 140 דולרים אוסטרלים. תגיש את הבקשה באינטרנט, זה סופר פשוט וחבל לשלם לסוכן. כששואלים בהגשה אם אתה מבקש ויזה ל 3, 6 או 12 תבחר 12, אבל אל תצפה להרבה ובסוף תסתדר עם מה שתקבל.

בהצלחה!

• הנהלת הפורום

@אוריאלישע

מציע לקרוא את המדריך שכתבתי להוצאת הויזה דרך האינטרנט.

• @אוריאלישע

אין שום סיבה שהם יסתכלו על היותך לוחם בדרך חיובית יותר. זה לא אומר כלום מבחינתם. 
    אפשר כמו שנאמר פה להוציא ויזת חופשת עבודה, אבל זה יותר מורכב ויקר, וההרשמה נפתחת רק בתאריך מסוים ולכן תצטרך להתאים את כל מועד הטיול שלך לפי זה. כמו שאמרתי, הכי פשוט זה להפנים שזה מה שיש, ולשלב עוד מדינות כדי להאריך את משך הטיול. 

• @keves160

סגור,תודה רבה

זה כנראה מה שאעשה

בחזרה