בחזרה

טיול משפחתי - מערב ?מזרח ?

• מתכננים טיול בת מצווה לארה”ב, למשך חודש, 4 ילדים (12,10,7, ותינוק בע”ה )

התכנון הוא לנצל את חופשת הלידה שלי ולטוס בתקופה זו (כשהתינוק יהיה בן 3- 6 חודשים)

מה שאומר שהתכנון לטיסה יהיה בין דצמבר למרץ.

אנחנו משפחה שטסה כל שנה לשבועיים ± ליעד אחר באירופה , הילדים די מורגלים לטיולים בחו”ל , (הטיסה הראשונה שלנו היתה כשהבכורה היתה בת 3 חודשים לווגאס ), 

זו הפעם הראשונה של הילדים בארה”ב , כמובן חוץ מאשר הבכורה שלא בדיוק זוכרת משהו :-)

הילדים שלנו מאוד מאוד אוהבים פארקי שעשועים , וכל טיול באירופה מגיע בסופו של דבר לאחד הפארקים הגדולים.

ויש לנו כמה לבטים …

לאן ? מיאמי ואורלנדו ? אולי לשלב עם ניו יורק?

או סן פרנסיסקו , יוסמיטי , לוס אנג’לס  והפארקים שם ?

מתי לטוס ? ככה שיהיה לנו מזג אוויר נוח ולא עמוס מידיי 

וקרוואן ? אפעם לא עשינו טיול בקרוואן, נראה לי כמו חוויה מעניינת , במיוחד בהתחשב בעובדה שצפוי לנו תינוק …

אשמח לשמוע כל עיצה :-)

תודה!!

• @yaelicohen

למעט פלורידה, בחוף המזרחי יהיה קר עד קר מאוד בחודשים דצמבר עד מרץ, בנוסף רוב האטרקציות והפארקים סגורים במהלך חודשים אלו.

בחוף המערבי, באזור המדבריות, יש גם סיכוי לשלג ולמזג אוויר קר, כך שתהיו די מוגבלים לטיול לאורך החוף מסן פרנסיסקו לסן דייגו וחודש ימים זה קצת ארוך מידיי לטיול כזה.

• הנהלת הפורום

@yaelicohen

מחזק את התגובה מעליו. פלורידה  והציר הדרומי של מדינות ארהב בא בחשבון. היינו למשל באריזונה בינואר והיה מזג אוויר נעים.

• @yaelicohen

קראוון – (לא מנסיון אישי) זו צורת טיול. מתאים לטיול מוטה טבע באופן מובהק. זה אומר שנמצאים בערב מחוץ לקראוון (הוא צפוף ולכן ההנחה היא שמבלים מחוץ לו). זה אומר לינה בקמפינג, מקלחת בקמפ, כביסה בקמפ (על כל המשמעויות). זה אומר הרבה בישול עצמי (לא חובה, אבל היות ונמצאים הרבה בטבע אז מסעדות הרבה פחות זמינות) ועוד. זה לא אומר שזה רע, זה רק אומר שזה אחר.

אתם הייתם בארה”ב (חוץ מוגאס)?

היעדים הקלאסיים לטיל בר מצווה הם ניו יורק,צפון מזרח, פלורידה, דרום מערב וקרוז. כל זה בשילוב כזה או אחר. ברור שאפשר גם יעדים אחרים אבל אלו הקלאסיים”.

צפון מזרח – זו לא העונה. ברור שיכול להיות נעים, אבל יכול להיות מאד מאד מאד קר (מתחת לאפס בצהריים ולפעמים גם פחות).

ניו יורק – חלק מהצפון מזרח מבחינת מזג אויר. בגלל שזו עיר אז הסיכון יותר נמוך (כי אפשר לרוץ ממחסה למחסה). אבל זב גם פחות מומלץ.

דרום מערב זה די קלאסי. איזורים מסויימים ביוסמיטי יהיו סגורים. אבל מעבר לזה הרוב סביר בהחלט. בגדול מזג האויר בדרום מזרח דומה לישראל, וקרוב לחוף גם דומה לישור החוף. ברור שיש סיכוי למזג אויר פחות טוב, אבל רוב הזמן הוא צפוי להיות סביר בהחלט.

וכמובן שבדרום מערב יש שפע פארקי שעשועים (לא כמו אורלדנו). 2 פארקים של דיסני, 1 יוניברסל, לגולנד, נוטברי, סי וורלד אם זה מתאים לכם, 2 פארקים של סיקס פלגס (אבל אולי גדול עליכם), ועוד ועוד ועוד.

בדרום מזרח – אני לא יודע אם יש השפעה מעניינת לחודש על מזג האויר המדוייק (בטווח שהגדרתם). לא התחום שלי.

לעומת זאת אני יכול להמליץ על פברואר מבחינת עומסים. תחילת ינואר זה עוג השאריות של חופשת חג המולד והחגים. במרץ מתחילות חופשות האביב. פברואר הוא בין החודשים הכי רייקים מבחינה תיירותית.

• @אנשיםטובים

תודה על התגובה המפורטת! 

אני ובעלי היינו די הרבה בארה”ב (ניו המפשיר, בוסטון , ניו יורק, פילדפיה וושינגטון , מיאמי שמשם לקחנו קרוז לקארביים, סאן דייגו , לאס ווגאס)

אבל לא עם הילדים , אני מבינה שמה שאתה ממליץ זה בעצם לטוס בסביבות פברואר, לאיזור לוס אנג’לס\סאן פרנסיסקו\ווגאס ?

תקן אותי אם אני טועה

• @yaelicohen

אני לא ממליץ כלום

אני חושב שבהנחה שאתם לא רוצים מסע דילוגים אלא ללא טיסות פנים, שדרום מערב יתן את הפתרון הכי טוב מבין האתרים הקלאסיים.

אבל אם תרצו אתרים לא קלאסיים, בהחלט יתכן שמדינות הדרום יוכלו לתת מענה מעניין, ואולי גם מקומות אחרים

בגדול, פברואר הוא בין החודשים הפחות עמוסים. זה לא אומר שחודשים אחרים הם רעים.

וגם צריך לזכור שזה שפחות עמוס אוצר שגם יש דברים שסגורים / עובדים פחות שעות / ללא אירועים. וגם לזה יש השפעה. כלומר לא תמיד רוצים לברוח מהעומס…

• @אנשיםטובים

תודה:-)

• @yaelicohen

בפברואר אפשר גם לעשות טיול שמתחיל בניו אורלינס , נסו לתאם עם התאריכים של קרנבל מארדי גרא, ולסיים באורלנדו.

• @מיכל-א

רק מעלה נקודה בנוגע לטיסות – במידה ולא טסים לניו-יורק (או מניו-יורק) השתדלו להזמין טיסות עם קונקשיין באירופה אם אכן טסים בינואר/פברואר.

אביה

• @aviatiko

למה?

• @yaelicohen

כי בחורף יש סיכוי לסופות שיגרמו לשדות בניו יורק להסגר. הסיכון לא דרמטי, אבל אם אפשר להמנע ממנו – למה לא? הסיכוי שהשדה באירופה יסגר נמוך בהרבה

• @אנשיםטובים אמר:

@yaelicohen

כי בחורף יש סיכוי לסופות שיגרמו לשדות בניו יורק להסגר. הסיכון לא דרמטי, אבל אם אפשר להמנע ממנו – למה לא? הסיכוי שהשדה באירופה יסגר נמוך בהרבה

אכן, בסוף ינואר האחרון, נסיעת עבודה של כל החברה לבוסטון, היו לנו אנשים שהטיסות שלהם לניו-יורק התבטלו או נדחו ב-12 שעות +. המצב היה כל כך חמור שאנשים שהיו צריכים להגיע מהחוף המערבי התעכבו בלמעלה מ-20 שעות פשוט כי שדות התעופה בחוף המזרחי נסגרו ונוצר ‘פקק’ נחיתות המראות שנמשך גם יומיים אחרי סיום הסופה/גל הקור.

אלו שעשו קונקשיין באירופה בדר”כ סבלו מעיכוב של 5-6 שעות ‘בלבד’.

אביה

• @aviatiko

חשבתי שהכוונה היא במקום טיסה ישירה:-) הבנתי ! תודה

• @aviatiko

המלצה מצויינת.

לא רק שיש פחות חשש לסגירת שדה התעופה, אלא גם שבשדות תעופה פחות מרכזיים בארה”ב (לא ניו יורק) יש בדרך כלל פחות תור בביקורת דרכונים.

בחזרה