בחזרה

אנגליה בקיץ- לאן?

• שלום לכולם,

הפעם מתכננים קצת מאוחר מהרגיל את הקיץ. החלטנו על אנגליה עם נחיתה בלונדון. אנחנו עם 3 ילדים בני 5,8,11. 

נגיע לכשבועיים. רוצים לבלות כ-3 ימים בלונדון.

מהן האפשרויות לבילוי ביתר הזמן? נרצה טבע, מסלולים קלים ומקומות אנגלים טיפוסיים. נעדיף שנסיעות לא ארוכות מדיי.

ולגבי השכרת רכב- מישהו השכיר שם רכב אוטומט ויודע האם זה יקר משמעותית מרכב ידני?

תודה!

• @guygul

לגבי השכרת רכב: באופן מפתיע, שכרנו בשנה שעברה דרך אוויס (במנצ’סטר) כבר בינואר, רכב אוטומטי גדול (7 מקומות) והיה מחיר זול מאוד (2100 ש”ח לשבועיים).

אם אתם אוהבים טבע – כדאי אולי להגיע לצפון אנגליה במקום לדרום. 

• @guygul

איזור האגמים הוא איזור עם הרבה טבע ומסלולים קלים ולא מסובכים. באופן מסורתי, השכרת רכבים אוטומטיים, יקרה יותר מהשכרת רכבים ידניים. בכללי, מאוד משמעותי.

• אני מבינה ששניכם בעצם ממליצים על צפון אנגליה? אין איזור מומלץ בדרום או מערב אנגליה לטיול טבע?

• @guygul אמר:

אין איזור מומלץ בדרום או מערב אנגליה לטיול טבע?

ברור שיש! כל אזור אקסמור ודארטמור הם אזורים נפלאים לטיולי טבע.

• @guygul

את דרום אנגליה אני פחות מכיר (פרט ללונדון) אבל אני די בטוח שגם שם יש אזורים עם טבע יפה, ומן הסתם כבר יכנסו המומחים. פשוט האזורים בצפון אנגליה (פיק, האגמים, יורקשייר דיילס וגם סנודוניה בצפון ויילס) מפורסמים יותר בטבע שלהם, אבל פחות מתאים לטיול מלונדון.

• @guygul

שלום,

קודם כל , אם לא הייתם עם הילדים בלונדון עדיין – 3 ימים זה ממש מעט מדי. אני הייתי עושה טיול של 5-6 ימים בלונדון (אולי עם פיצול בין ההתחלה לסוף) והשאר באיזורים שתבחרו. בגדול יהיה לכם 7-10 ימים לטיול עצמו. 

באנגליה יש המון אפשרויות לטיול

בצפון – יחייב טיסה פנימית – איזור האגמים. זהו האיזור המרשים ביותר מבחינת טבע (הרים, אגמים) באנגליה . לא רחוק משם יש את איזור הפיק דיסטריקט (שקצת פחות דרמטי מבחינת הטבע) ואת שמורת יורקשייר דיילז. בנוסף גם העיר יורק העתיקה וחומת אדריאנוס לחובבי הארכיאולוגיה נמצאים בהישג יד. נמצא במרחק של 5-6 שעות נסיעה נטו (יום שלם ברוטו לכל כיוון )

קצת פחות צפון – צפון וויילס  – סמוכה יחסית לעיר ליברפול הנעימה, לעיר העתיקה צ’סטר ובעיקר לשמורות סנודוניה, והעיירות הקטנות עם הטירות האדירות של צפון וויילס. כאן יש נסיעה של 4-5 שעות נטו. (יום שלם ברוטו לכל כיוון ). 

לטעמי מרכז אנגליה קצת פחות מעניין ומושך. 

בדרום אנגליה יש שני איזורים מרכזיים:

דרום מזרח – אסקס, קנטברי ועוד – שם תמצאו את צוקי דובר, טירת לידס המרהיבה, יער אשדאון , העיר ברייטון ועוד מקומות. טבע מרשים אבל מסוג שונה לגמרי. 

דרום מערב – כאן נמצא חבל הקוטסוולדס הכפרי והיפה, שבסמוך לו תמצאו את העיר באת’ העתיקה, סולסברי, עתיקות סטונהנג’, צוק צ’דר ועוד. גם זה, נוף שונה לחלוטין – יותר גבעות ירוקות נהדרות, פרט לאיזור צ’דר שהוא קצת יותר פראי. גם באיזור תמצאו טירות, ארמונות, גנים וכו’. 

בכל אחד מחבלי ארץ זו אפשר להתאים טיול של שבוע מלא באטרקציות ופעילויות. 

למתקדמים – ממש בקצה הדרום מערבי של אנגליה נמצא חבל קורנוול שבו יש גם שמורות טבע (אקסמור ודארתמור כפי שנאמר) וגם איזור החופים והצוקים של קורנוול. 

אגב, בכל אנגליה פזורים פארקי חבלים של חברת go ape  וגם גנים מרהיבים ובחלקם גם מבוכי צמחיה כיפים. 

כדי שתוכלו מעט להתרשם – הנה שני אלבומי תמונות 

הנה אלבום ראשון  -לונדון ואנגליה – צפון וויילס ואיזור האגמים

הנה אלבום שני – החל מעמוד 65 – חבל הקוטסוולדס

• @imeshy

אנחנו היינו לפני שנתיים בקורנוול.

הגענו לשם בעקבות סיפור הטיול של יעל https://community.lametayel.co.il/topic/112177/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%A0%D7%95%D7%95%D7%9C-%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%90%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8-%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C.  טסנו ללוטון ומשם לקורונוול עם עצירה בדרך ללילה. האזור מקסים. הנופים משגעים והילדים מאוד נהנו. אחרי כשבע שם עברנו לפיק דיסטריקט. גם שם מאוד נהננו. הילדים העדיפו טיולי טבע על פני אטרקציות אחרות.

בעקבות הטיול הזה התאהבנו באנגליה ובשנה שעברה חזרנו לצפון ווילס ואזור האגמים. טסנו למנצסטר ומשם ברכב. האזור משגע.

אנחנו ויתרנו לחלוטין על לונדון. אנחנו היינו וגם הבנים הגדולים בטיול עם סבתא. הבן הצעיר מעדיף טבע. בעיניי לעיר גדולה תמיד אפשר לחזור. 

טל

• @eytanin

אנחנו גם באנגליה בקיץ, הולכים על 9 לילות במרכז ומשם יורדים לדרום ואז 3 לילות לונדון.

לגבי השכרת רכב, גם אם יעלה כפול אני לוקח רכב אוט’, פעם אחרונה ששכרתי רכב ידני זה ממש הפריע.

אנגליה יפה איך שלא תסובב אותה

בהצלחה

• @guygul

אני מוסיפה גם את אופציית דרום ויילס, עם שמורת brecon beacons, חופים נהדרים וכו'.

• @guygul

כמה דברים:

א. חשוב לקחת בחשבון שבאנגליה תמיד, תמיד, תמיד יכול לרדת גשם. גם בקיץ. גם מבול. 

המקומיים לא מתחשבים בזה בתכנונים שלהם, גם בגשם אתם תראו אנשים עם מגפיים ומטריות צועדים במסלולים. אנחנו בישראל פחות רגילים לכך ונרתעים מכל גשם, ולכן אני ממליצה קודם כל לחשוב מה היחס שלכם לטיול בגשם ולהערך לזה מבחינת ציוד. אם אתם לא בעניין של טבע בגשם, אז לכל תכנית של יום בחוץ כדאי לצרף תכנית גיבוי של יום בפנים. מאד מבאס לבנות על שלושה-ארבעה ימים בטבע ובסוף למרוח את כולם רק כי ירד גשם. 

[אצלנו באופן ספציפי בן הזוג בריטי ואנו אימצנו את גישתו לפיה אנו לא עשויים מסוכר ואפשר בהחלט לטייל בגשם, אבל אני יודעת שלישראלים כמוני קשה לפעמים לעשות את הסוויץ’]. 

ב. מה הילדים אוהבים? האם הם בעניין של טבע נטו, או יותר בעניין של עיר ושופינג? לדעתי בגילאי הילדים שלכם חשוב מאד לשבת איתם ולשמוע מהם למה הם מצפים ומה הם רוצים. הם כבר גדולים ויש להם דיעה. ובהתאם, לנסות לבנות לו”ז שיספק את רצונות כל בני המשפחה במידת האפשר, או לפחות יתחשב בהם. 

ג. מצטרפת לדיעה ששלושה ימים בלונדון זה מעט.

ד. רכב אוטומטי מייקר בהחלט. ברירת המחדל היא רכב ידני. 

ה. קחו בחשבון שבאיזורים הלא עירוניים של האי הבריטי מקובל באוגוסט להשכיר דירות לפרקי זמן של שבוע. אם אתם במלון או B&B יש יותר גמישות. אבל דירות self catering לרוב יושכרו ללא פחות משבוע. לכן כדאי למצוא קודם כל את הלינה באיזור הטיול הלא עירוני שלכם ואחר כך לפי זה להחליט מתי להקדיש ללונדון, מלונות ודירות בלונדון יהיו גמישים בהרבה בתאריכים. ובכל מקרה להזדרז עם מציאת הלינה. 

ו. לאן ללכת:

כל מקום שתשימו אצבע באי הבריטי יהיה לכם מה לעשות. אין סוף פעילויות ואטרקציות מכל סוג וביחוד באוגוסט. לכן אמליץ לכם כאן כמה המלצות כלליות:

ממליצה בחום לבקר במוזיאון פתוח. יש לא מעט כאלו ברחבי אנגליה, אנחנו כל כך אוהבים אותם שמתכננים את הלינה כך שנוכל להגיע לאחד מהם. למוזיאון כזה להקדיש לפחות חצי יום, אצלנו זה בדרך כלל יום שלם. מבין המוזיאונים הפתוחים באנגליה אני ממליצה על שניים שהם הטופ מבחינתי [אבל גם האחרים מעניינים]: Black country living museum בדאדלי, St/ Fagans national history museum ליד קרדיף. [ואם כבר קרדיף, דרום וויילס במרחק חמש שעות נסיעה בלבד מלונדון, ויש גם שם המון המון אפשרויות. היינו שם שלוש פעמים ולא נמאס לנו]. 

ממליצה לעבור על לו”ז הפסטיבלים והארועים באיזור שבו תהיו [כשתחליטו איפה אשמח לעזור לכם למצוא את זה]. יש כל מיני פסטיבלים וארועים קטנים ומהנים בטירות, בפארקים, ברחובות של עיירות וכד’. הארועים האלו מעניינים לכל הגילאים, ובעיני משדרגים את הטיול מאד. 

כדאי למפות מראש איפה אוכלים או איפה קונים אוכל. בטיול עם ילדים זה פרמטר חשוב. חפשו TESCO אלו חנויות שיש בהן בערך הכל ופרושות ברחבי אנגליה. 

כשתחליטו על איזור, אשמח לעזור בהמלצות ספציפיות. 

• @guygul

ממליצה על כוכב באזור הקוטסוולדס המקסים, עם פעילויות לילדים. הטיסות היו מלוטון ושילבנו את לונדון.

גם מציעה להקדיש ללונדון יותר…  5-6 ימים לפחות.
    ילדים נוסעים חינם בתחבורה ציבורית עד גיל 11.

כאמור רצוי לשכור רכב אוטומט
    שילמנו כ120 שח ליום, למשפחתי מרווח לחמישה (היינו ארבעה),  בקיץ האחרון ממנצסטר (לסקוטלנד).
    לרכב מקבוצת SKODA OCTAVIA ודומיה.

הטיול של אנשיםטובים עם אותם גילאים 5,8,11 בלונדון וסביבתה

• @ל-י

וואוו תודה לכולם! כמה מידע נתתם לי :-) אין ספק שיש לי הרבה עבודה עכשיו לעשות.

אתחיל לחקור ואחזור עם שאלות.

אוליב- אני נזכרת שראיתי לאורך השנים כמה סיפורי טיול שלך ותמיד מאוד התרשמתי. אז לשאלותיך- אנחנו בוגרי טיולי קיץ באוסטריה (פעמיים), שוויץ, גרמניה והולנד. בכל הטיולים אהבנו את נופי האלפים, מה שהיה חסר לנו בהולנד. אנגליה נראית לי אחרת. לא ברת השוואה אם אני מבינה נכון, אלא פשוט משהו שונה.

לגבי גשם- הילדים שלי הולכים עם קצר. גם בחורף. אז פחות בעייתי מבחינתנו. כמובן שלא בגשם רציני...בכל זאת ישראלים…

אז נצטרך איזון כלשהו של טבע, קצת עיר/עיירות ומאוד מאוד אוהבים אירועים מקומיים כמו שציינת.

אתחיל לחקור ולבדוק ואשוב לכאן. תודה!

• @guygul

מוסיפה את הבלוג של שירליץ
    מחוץ ללונדון
    + לונדון

עם בנות 9,11

• @ל-יבזמן שאני קוראת על אנגליה ואת כל המידע ששלחתם, חשבתי- אולי הכי טוב לנחות במנצ’סטר ולחזור מלונדון, וכך לטייל כשבוע בצפון וויילס? אם אני מבינה נכון, מיטב הטבע והנופים נמצאים שם.

• @guygul

כבר שנים שהתרגלנו שלא חייבים לבקר בברלין אם מטיילים בגרמניה, לא חייבים לבקר בפריז אם מטיילים בצרפת, לא חייבים לבקר בניו יורק אם מטיילים בארה”ב וכו וכו. אנגליה היא מדינה ענקית (בגודל דומה לגרמניה וצרפת) ומלאה באזורים מעניינים לטיול (שוב, בדומה לגרמניה וצרפת).

אם הכרטיסים עוד לא נרכשו – מציע להפריד. לונדון עיר גדולה, מעניינת, ומצדיקה ביקור ארוך של לפחות 5-7 ימים. כדאי לבקר בלונדון כטיול נפרד, או בשילוב של עוד שבוע באזור הסמוך.

צפון אנגליה אזור ענקי שיכול בקלות להכיל טיול גם של חודש – שבועיים רק בצפון יאפשרו לכם “לכסות” 2-3 אזורים מתוך המגוון של צפון אנגליה, כולל צפון ויילס.

בקיץ האחרון טיילנו שבועיים בצפון, שבוע בפיק ושבוע בצפון ויילס. גם כך לא הספקנו את אזור האגמים, את יורקשייר דיילס, שלא לדבר על הצפון הרחוק יותר.

• @עמיחי13

אין לי ספק שאפשר למלא טיול שלם בכל אחד מהאיזורים. אבל מאוד רוצים לבקר בלונדון. מה גם שחברים גרים שם והתכנית היא לבלות בעיר יחד.

השאלה אם לחבר בין האיזורים או להסתפק בחלק המרכז/דרום של אנגליה לטיול משפחתי ראשון באנגליה?

החשש הוא שנתאכזב מה”טבע”. הולנד היתה מהנה אבל מעט משעממת מבחינת טבע. האם זה אותו כיוון או לא בר השוואה?

• @guygul

הטבע באזור הפיק יפה מאוד, אם כי לא דרמטי. 

הטבע והנופים בצפון ויילס (אזור סנודוניה) מדהימים, לא פחות מזה. 

את הדרום (מחוץ ללונדון) אני פחות מכיר 

אני חושב שהיתרון הענק של טיול באנגליה מול המדינות האחרות באירופה זה ריבוי אטרקציות, לכל הגילאים, וכן ריבוי של פסטיבלים וארועים. אה, כן, וגם זה שכולם מדברים אנגלית 😂

• @guygul

נרתעתי מלכתוב לך את זה קודם, אבל אם את מעלה את הנקודה אז אכתוב בכל זאת: בתור מכורה לנופים אלפיניים, טיול באנגליה עבורי מצריך בהחלט את אותו סוג של תיאום ציפיות ואדפטציות שעשיתי בהולנד. הנוף האנגלי לא שטוח ומשעמם כמו הולנד, אבל בסקאלת האלפים הוא יותר כמו האיכויות ההולנדיות בנוף הררי.

הבדל אחד גדול מאוד הוא מה רואים בדרך כלל בזמן נסיעה בכבישים. באזורים רבים, במקרה הטוב, אם הכביש מאפשר לראות נוף פתוח, הנוף יהיה סתמי, או של גבעות ירוקות, מרגיע וירוק כמו הולנד על גבעות. במקרה הבינוני הנסיעה תהיה בכביש שקראנו לו בארץ “מנדטורי”, כלומר צר ומשובש, עם שדירות עצים בשני צידיו, כך שהנוף לגמרי מוסתר והנסיעה משעממת. במקרה הגרוע הנסיעה תהיה בכביש צר וחד נתיבי (אבל דו-סטרי), שמשני צידיו חומת שיחים גבוהה, כך שהנסיעה כמו במבוך. אזור האגמים זכור לי כקצת יותר נופי, אבל גם זה לא ברמה אלפינית.

לכן, באנגליה ככלל צריך לחפש את האיכויות האנגליות המיוחדות של הטירות, הגנים, העיירות עם האווירה, אטרקציות לילדים למי שאוהב, ובענייני טבע – לבנות על טבע נקודתי ולא על הכביש אליו. באתרי הטבע עצמם בהחלט אפשר למצוא מקומות מפעימים. בדרום וויילס הצלחתי למצוא תמהיל טבע נקודתי מרשים. הצבעים של האדמה, המים והירוק מאוד מיוחדים, ואפילו ממכרים בסוף. נופי ערבות הרריות בווילס הם גיוון מעניין.

כדי להתרשם, אני ממליצה לך להשתמש בגוגל-סטריט-וויו. באנגליה הוא מאוד מפותח. אפשר לראות מה רואים בנהיגה בכבישים, יש תמונות של 360 מעלות מנקודות מעניינות, ואפילו יש הרבה מסלולי הליכה בטבע שתועדו באופן מלא, כך שניתן לקבל מושג מצוין על החוויה הצפויה. לי זה עזר מאוד למצוא תמהיל מקומות של טבע מפעים שהתאים לנו בדרום ויילס.

כל מה שכתבתי הוא כמובן דעתי האישית בלבד, אז מקווה שאף אנגלופיל לא נעלב. :-)

• @פסגות-מושלגות

הכל עניין של זוית ראיה.

רק רוצה לציין שבני בן ה 13 שלא חובב נסיעות ולא חובב נופים, מאוד אהב את הנופים שראה מחלון המכונית באנגליה. אמר שיכול להסתכל שעות על הגבעות הירוקות עם הכבשים… ואנחנו בוגרי טיולים כמו אוסטריה, ויאטנם, ארה”ב. הילד כבר ראה נופים.

הוא ואחיו אפילו ויתרו על פארק אלטון טאוור למען טיול נוסף בטבע.

נכון הכבישים צרים ומפותלים אבל בעינינו זה הקסם של המקום. הירוק האינסופי הזה עם הכבשים. רוגע ושלווה. 

בחזרה