בחזרה

שק שינה לטרק EBC

• הי לכולם,

באוקטובר בתכנון EBC + חלק מטרק 3 הפאסים(כמה שהזמן יאפשר), 

לא מתכננים הפעם לקחת פורטר אז ממש מצטמצמים בציוד. הבנתי מהמון פוסטים שקראתי בארץ ובעולם שקר שם מאוד בלילות ושדי חובה שק שינה.

וכאן ההתלבטות : לא מעוניין להשקיע יותר מידי בשביל שק שינה עם תקינה אירופאית וכו’ וממש קל (פחות מקילו) מה שמשאיר אותנו עם שק שינה ששוקל 1.7 כבר לפחות. ממה שהבנתי חלק שוכרים/קונים בטאמל שקי שינה שהם בטוח ללא שום תקינה, השאלה אם הם מספיקים ללילות בגבהים  מנסיונכם. אשמח להמלצות מנסיון של המומחים כאן

תודה

• @יויו

יויו

פעמיים הייתי בלי שקש שלי. 

השמשתי בסדין ובשמיכות של הגסטהאוסים. 

אם אתם בשיא העונה ובונים על ימים מאוד ארוכים ותגיעו אחרונים אולי יגמרו השמיכות אבל הסבירות נמוכה. 

סעו ותהנו

• @dregev03

הי דרור, 

אנחנו די בשיא העונה, שבוע 2 של אוקטובר, לרוב אנחנו דווקא מהמגיעים ראשונים מהסיבה הפשוטה שאנחנו מתחילים ממש מוקדם ללכת, 

אני פשוט רואה כל מיני סרטונים וסיפורים על שקי שינה ושמיכות ביחד כדי להתגבר על הקור בלילות, בעיקר בגבהים שמעל 4500.

באנפורנה אגב בהיי קמפ ובטיליצ’ו שהיו גבוהים טיילנו ללא שק”ש והיה בסדר, הסתדרנו (סדין ושמיכה לרוב), אבל כאן לא מכיר וגם באמת רוב הטרק והלילות בגבהים

• @יויו

קר בגובה ללא ספק אבל אתם תסתדרו עם שמיכות והם התקדמו יפה מ2013 ל2016. רק תדאגו שיהיו שמיכות. 

לאשתי שקר לה הרבה יותר ממני לקחתי כמובן שק״ש אבל היא השתמשה בו לילה אחד או שניים. חימם אותה לדעת שיש שקש אם תצטרך. 

• הנהלת הפורום

@יויו

אהלן,

ללא שק"ש זה הימור גדול מדי…

לא הייתי בונה על זה שתגיעו ראשונים לגסט האוסים…

קחו ליתר ביטחון שק"ש.

טיול מהנה,

• @תאי

זהו שאני לא מתכוון לבנות על זה, חבר שלי כבר החליט שהוא מוותר על שק”ש ,אני מתכנן כן לקחת אבל משהו קל שלא יכביד וכאן הבעיה.

אני זוכר שאמרת (תאי) שאתה שוכר בטאמל שק”ש שזה בטוח לא שק”ש עם תקינה וכו’ ומה שקשור לטמפרטורה COMFORT , EXTREME וכו’ בטוח לא תופס לגבי שקש מנפאל, השאלה כמה זה קריטי, כי ממש לא בא לי להשקיע,  ואני שומע ורואה כל מיני המלצות של טמפרטורה ב  COMFORT של (5-)לפחות לטרק הזה, כמה זה קריטי לטרק, כי הרי נישן בגסטהאוסים ולא באוהלים?

• הנהלת הפורום

@יויו

אני ממריא כרגע, אשיב בקונקשן...:-)

• הנהלת הפורום

@יויו

עניין של מזל…

בגסט האוסים מעל 4000 מ' כבר קר. בגסט האוסים מעל 5000 מ' כבר קררררר מאוד (גוראק שפ). לפני שנתיים תפסה אותי שם סופת שלג, היה קררר מאוד. בגוראק שפ יש מעט מאוד גסט האוסים והרבה מאוד מטיילים. 

אני חושב שאפילו בשביל לילה אחד קר, הייתי לוקח איתי שק"ש (גם בטיול האחרון שחזרתי ממנו לפני חמישה ימים (מוסטנג), לקחנו שקשי"ם, לגיבוי, השתמשנו בהם פעמיים).

וחוץ מזה, למה לא לקחת פורטר? נראה לי הרבה יותר הגיוני.

(את שלב הטירונות עברנו מזמן, אני לא צריך להוכיח לאף אחד מה אני מסוגל לסחוב על הגב שלי).

ומה שלא תחליט, מאחל לכם טיול מהנה,

• @יויו

יויו

אם אתה רוצה לשכור בקטמנדו, אז מציע שתעשה חיפוש בלונלי פלאנט שם הוזכרה פעמים רבות סוכנות עם שקשים ומעילי פוך סבירים. 

• @תאי

קודם כל תיהנה בטיול,

אני כן מתכוון לקחת שק”ש תאי – וכנראה שאשכיר בסוף בקטמנדו.רק שאלתי כמה מה שמשכירים אמין בקור שם למעלה(שהרי הרוב חיקויים של מותגים שם),

והסיבה שהפעם לא לוקחים פורטרים היא ממש לא להוכיח כלום פשוט הם היו למעמסה עלינו בטיול הקודם, הם רוצים גסטהאוסים שלהם וכל הטיול נשרכו מאחורינו עם שאר הפורטרים של מטיילים אחרים, כך שאנחנו כל הזמן חיכינו להם ובסוף גם עיקמו פרצוף על הטיפים שקיבלו (שהיו הרבה יותר נדיבים ממה שאחרים מסביבנו חילקו). אז מעדיפים להצטמצם בציוד ובמשקל ולא לדאוג לפורטרים שיהיו מרוצים...(בהתחלה הם באמת היו ממש נחמדים אבל לאט לאט שמנו לב שרוב השיחות איתם נסבו על כסף וכמה הם צריכים כסף, וכו’), ואגב גם בטרק הקודם הסתובבנו עם לפחות 7-8 קילו על הגב כל אחד והיה בסדר גמור, אנחנו לא ילדים אבל גם עדיין לא עגלות😁

• @dregev03

הי דרור,

כן חרשתי כבר כמה פורומים בלונלי ובטריפ אדוויזור וראיתי 2 חנויות מומלצות – SHONA  ועוד אחת ששכחתי את שמה,

כנראה שזה מה שאעשה בסוף, נראה לי מיותר להשקיע בשקש יקר בארץ עם תקינה אירופית ועוד כל מיני….

• @יויו

Shona it is

• @dregev03 

הייתי בנפאל ב- 2013 , ורציתי לרכוש שק”ש אצל SHONA’S . קודם כל חיפשתי המון זמן את החנות

עד שמצאתי . היא נמצאת כ- 2 רחובות מהרחוב המרכזי של הטאמל . (מקביל לרחוב המרכזי ,

ואני לא מתכוון לרחוב של הסופרמרקט שהוא ניצב לרחוב המרכזי) . שנית SHONA’S עובד עם

החברות שמוציאות קבוצות לטרקים, אז אין לו שק”שים להשכרה לאנשים פרטיים,

וגם לא היה לא שק”ש למכירה (לפחות כשאני הגעתי לחנות) .

בסוף שכרתי שק”ש לטרק ב- 0.5$ ליום אצל קרמבו (חנות שנמצאת הטאמל ובעל החנות מדבר עברית,

סינית, רוסית וכמובן אנגלית . בעל החנות עצמו הוא כמובן נפאלי !!!)  .

אני ממליץ לך לשכור שק”ש , ולא לקנות . תקנה ליינר בטאמל ותשן בתוכו . זה זול מאוד בטאמל .

ליינר קל מאוד ונכנס לתוך “שק” בגודל של פחית משקה מוגז .

• @Doron

תודה דורון ,

שמעתי על קרמבו בטרק הקודם לפני שנה וחצי כשחיפשנו לרכוש גזיה , אבל לא מצאנו את החנות בסוף במבוך של הטאמל.

בכל מקרה שוכנעתי כבר לא לרכוש שק”ש אלא לשכור, ולמה התכוונת שבגודל של פיחת מוגזת? לשק”ש או לליינר?

• @יויו

הליינר , זה כמו שק”ש אבל מבד דק מאוד , דמוי משי , שנדחס ל”שק” בגודל של פחית קולה\ספרייט .

זה במקום לקחת סדינים .  יש גם ליינרים מבד דמוי פלאנל  או משהו כזה .

אני ישן בתוך הליינר גם במיטות בגסטהאוסים . אי אפשר לדעת מתי כיבסו את המצעים שם בפעם האחרונה .

כנראה שנדיר מאוד שמכבסים בכפרים בטרקים .

אני גם שם את חגורת הכסף בתוך הליינר ליד הרגליים . נגד גנבות , וגם כדי שאני לא אשכח אותה .

*** לא מצאתי מפה ברורה של הטאמל . הייתי מסמן לך איפה החנות של קרמבו .

אבל בעיקרון , אם אתה עומד ברחוב של הסופרמרקט הגדול , יש ללכת עד סוף הרחוב (לא לכיוון של

סוויסה) ושם לפנות שמאלה . החנות של קרמבו מצד ימין . יש שלט בעברית על עמוד החשמל .

כמובן אם לא השתנה כלום מ- 2013 . אז הייתה חנות ענקית של פסלים ומזכרות בסוף

הרחוב של הסופרמרקט (בכיוון של קרמבו) .

באמצע הרחוב של הסופרמרקט יש דוכן שמכין פלפל בלאפה . די טעים היה הפלפל שם .

• @Doron

י ש לי ליינר מויאטנאם  ששימש אותוי גם בטרק הקודם , בכל מקרה התבייתתי פחות או יותר על המיקום של קרמו ךלפי הסופקרמרקט ,אז אבדוק ב SHONNA ובקרמבו מאמין שיסתדר ומקווה שיהיה להם שקש חם וקל שלא יהיה מעמסה לכל אורך הטרק.

***עכשיו התבשרתי גם שכל הטיסות מקטמנדו ללוקלה עברו לשדה מרוחק כ- 5 שעות נסיעה מקטמנדו, עיירה בשם רמצ’אפ, לרגל שיפוצים של השדה בקטמנדו וכנראה שיישארו שם לפחות לעונת הטרקים הבאה, באסה  קצת כי סתם מקשה וצאריך  אבל היי, זו נפאל וחייבים לגלות גמישות ולזרום

• @יויו

ליינר זה ליינר כל עוד הוא נעים לך ומתאים במשקל ובגודל.

רעיון טוב של דורון לשים את הכסף והדרכון בליינר.

לאשתי יש ליינר “מקצועי” שקניתי לה ביוקר בסינגפור ואני נוסע עם סדין או ציפה ישנים שעברו אלי מההורים שלי.

הליינר כמובן יותר קומפקטי ונכנס יותר טוב לשק”ש אבל כמו שהשקש מרגיש לה חנוק כך גם הליינר ובמיוחד כשייש אופציה נוחה לשמיכות 

בקיצור אני ישן עם הליינר שלה והיא עם הסדין (מקופל לשניים וישנים בין השכבות

• @dregev03

ציפה של פעם ליחיד, כזו שהיו לה כפתורים בצד הצר והורדתי אותם, נעימה יותר מהליינרים שנמכרים במזרח.

• @Sailor

רעיון רע לשים את הכסף ואת הדרכון בליינר.

מתפלא עליך דרור 😅

כסף ודרכון תמיד על הגוף.

אצלי בכל מכנסי הטיולים תפור כיס פנימי ובו הדרכון והכסף.

כסף ליום יום בארנקון שגם הוא בתוך כיס עם רוכסן.

מטייל ככה גם באירופה.

• @גולני

מתנצל גולני 😉

מה זה על הגוף בלילה?

הרבה פעמים אני עם תחתונים וטי שירט לשינה (מכותנה)

וואלה לא זוכר אפילו איפה אני שם את הכסף אבל מחלק חצי חצי ביני לבין אשתי

יצא לי פעם להעמיס תרמיל למטוס בקטמנדו בדרך ללוקלה כשכל הכסף לטיול בתוכו 😉 אחרי רבע שעה כשנזכרתי והטיסה התעכבה ביקשתי מהדיילת ביציאה לגשת לתרמיל שלי “ולהביא ממנו את התרופות שמחזיקות אותי בחיים” וכך הכסף חזר אלי (בסוף גם לא טסנו באותו היום………

הדרכונים תמיד אצל אשתי. היא בצדק לא סומכת עלי העיניין הזה

בחזרה