בחזרה

בין טאופו לוולינגטון

• שלום אותכם 

מגיעים לניו זילנד בסוף ספטמבר. 

השאלה הספציפית היא לדרך בין טאופו לוולינגטון. 

יוצאים מטאופו בבוקר, ומתכננים נסיעה לוולינגטון כדי לחצות. עצירה לאחד המסלולים הקצרים של טונגרירו, ואחכ, בגלל שמדובר ב 4 שעות נסיעה, ומעדיפים להיות יותר באיזי (זוג ושלושה ילדים ), לא בטוח שאנחנו רוצים ישר לעלות על המעבורת ומעדיפים לעשות לילה או בוולינגטון או בדרך, כדי לקצר טווחים. 

נשמח לדעות / מקומות לעצור בדרך / מקומות לינה מומלצים בדרך. 

תודה

• הנהלת הפורום

@michimosh

אזור הטונגרירו יהיה כנראה מושלג תבררו איזה מסלולים, אם בכלל, ניתן לעשות שם. אפשר לנסוע מערבה לניו פלימות' יש שם קרוב פארק שניתן לצפות ממנו על הטראנאקי שגם הוא יהיה מושלג (לא זוכר את שם הפארק). בוולינגטון יכול להיות מעניין ללכת עם הילדים למוזיאון טה-פפה.

• בדרום פארק הטונגרירו יש כביש יפה שמגיע אל רכבל לפסגת אחד ההרים. זה אתר סקי, אז הוא יהיה פעיל בכל עונה (בקיץ בשביל תיירים לתצפית). 

אפשר לעשות נסיעה חווייתית יותר בין שתי הערים דרך אזור הטאראנקי וכביש פורגטן הייוויי, אבל זה מאריך את הדרך מאוד (אנחנו פשוט טיילנו לאורכה כמה ימים). בטאופו אפשר לקחת את הילדים לשייט כיפי בסירת מפרש באגם – נסו את ה-Fearless, הקפטן מאוד נחמד, עוצרים לראות מכיוון האגם את חריטות האבן המאוריות ואפשר לקפוץ למים, יש גם סיורי שקיעה (לפעמים עם פיצה). 

• @keves160

כבש את מתכוונת כמה ימים לאורך כל הדרך מטאופו לוולינגטון, לא רק הפורגטן הייויי, כן?

אני מתכננת לצאת מוואנגאנוי דרך סטרטפורד לנשיונל פארק. אם תהיה ראות טובה על טראנקי אולי נתעכב שם יום על חשבון יום מתוכנן באיזור טונגרירו, אבל אם לא תהיה ראות טובה נמשיך את זה ביום אחד. זה נראה לי ריאלי, אני מקווה שאני לא מפספסת משהו גדול?

• @ענתנת

אני באתי מצפון – מואיטאמו. יצאתי משם בבוקר גשום עם תחושה שכל תכנית היום הולכת להתפספס. אבל זו ניו זילנד. ארבע עונות השנה ביממה אחת. לאט לאט הגשם התמעט עד שפסק. הגענו לחניון ליד הטראנקי הפסגה עדיין היתה עטויה בעננים כבדים. ירדנו לתוך היער הסמוך אל מפל המים . כשחזרנו גילינו שהעננים התפזרו והטארנקי עמד לפנינו במלוא הדרו.  מה המסקנה ? זו ניו זילנד וכשזה תלוי במזג האויר הכל יכול לקרות. מאחל לכולם שתתכננו היטב ותצליחו עם מזג האויר.

רנצי

• @ranchy

אכן. גם לי יש סיפורים טובים יותר וטובים פחות על שינויי מזג האוויר בניו זילנד… על ימים שהצליחו במפתיע וימים שנדפקו לפתע. לצערי בגלל שהפעם נהיה שם רק 8 ימים אני אצטרך להמר יותר. לפעמים טראנקי נשאר מעונן גם שבוע ברצף. אז אני אצא בבוקר מוואנגאנוי ואצטרך להחליט – אם אני נשארת לילה בסטרטפורד אני מוותרת על דברים שתכננתי בשמורת טונגרירו. כמובן אני עשויה גם שם להיתקל במזג אויר רע. 

בכל אופן השאלה לכבש היתה על הנסיעה בפורגוטן הייויי והאם נסיעה מוואנגאנוי לנשיונאל פארק דרך סטראטפורד והפורגוטן נשמעת לה סבירה.

• @thomas757

הי תומס

ניו פלימות' לא קצת רחוק מדי מערבה? לא ממש מקצר טווחים לוולינגטון. חשבנו על משהו באמצע הדרך. 

לגבי הטונגרירו, מניסיונך, כל המסלולים מושלגים? אז אולי משהו כמו שכתבה כבש - טאראנקי--ואז חוזרים לשאלה על המערבה? 

ועוד- מה זה forgotten highway? קראתי עליה בעוד מקום. 

רעיונות נוספים? מה יש ב wanganui או באיזור? 

• @ענתנת

אפשר לבדוק מרחקי נסיעה בגוגל ולהוסיף לזה עוד זמן (כי איכשהו בחיים תמיד לוקח יותר זמן). לא בדקתי על לעשות את זה ביום אחד כי לא ראיתי סיבה לנסות לעשות את זה – כל הרעיון בלנסוע לכביש נופי כמו פורגטן הייוויי זה כדי לקחת בו את הזמן, לעצור המון לצלם, לעשות מסלולי צד וכו’, ועל הדרך שילבנו עוד מסלולים בטאראנקי, באזור ניו פלימות’ וכו’. לא מיהרנו לשום מקום למעט זה שהבחור היה צריך שבוע אחרי להגיע לאזור וולינגטון. 

והיה לנו בוקר בקמפינג שבו היו שמיים כחולים וראות מעולה של הטאראנאקי, עלינו לפארק ושלוש שעות אחר כך הכל היה מוסתר בעננים. גם קרה לנו ההיפך. בקיצור, אף פעם אי אפשר לדעת. 

• @michimosh

הפורגטן הייוויי זה פשוט כביש נופי עם שם מאוד מוצלח. נתיב אחד לכל כיוון, אז לא באמת הייוויי, נסיעה יותר אטית כי הכביש מאוד מתפתל, זו אופציה יפה למי שרוצה להגיע ברגוע מטאראנאקי לטונגרירו. אם לכם הדרך מוולינגטון מרגישה ארוכה, אז ממילא הכביש הזה לא רלוונטי כי הוא ממש מאריך את הדרך. 

אף אחד לא יכול לנבא מזג אוויר בניו זילנד. במיוחד בטונגרירו שבו מפרסמים תחזית כמה פעמים ביום כי זה ממשיך ומשתנה, ויצא לי להיתקל בסופות שלג בו אפילו באמצע הקיץ. ספטמבר זה מוקדם בעונה, ולכן יש סבירות גבוהה לשלג, בוודאות כן במקומות הגבוהים יותר, ובכלל הרבה טרקים בכל המדינה נפתחים יותר ממתיישהו באוקטובר. בטאראנאקי יש אפילו מזג אוויר עוד יותר בעייתי, והרבה פעמים לא רואים את ההר בכלל… 
    זו ניו זילנד. צריך לבדוק תוך כדי תנועה, להיכנס למשרד של DOC ולשאול לגבי יום-יומיים קדימה. 

• @keves160

תודה. כמובן בדקתי בגוגל.

לגבי מסלולי צד על הכביש עצמו (ולא בקצוות שלו), חיפשתי הרבה בגוגל ולא ממש מצאתי. נקודות עצירה לצילום כן כמובן. לזה יהיה לי מספיק זמן. אם יש לך מידע על מסלולים ממש אשמח לקבל. תודה!
    בעקרון אם מזג האויר שם יהיה טוב יותר אני אעדיף כי בטיול הקודם כן הייתי בטונגרירו, אפילו עשיתי את הקרוסינג פעמיים (מבלי לראות את ההיילייטס שלו, סיפור עצוב אבל בטיול הזה אין סיכוי לתקן). לעומת זאת כאמור טראנקי היה מעונן לגמרי, כמו שהוא רוב הזמן.. הלוואי שטראנקי יעשה לי חוויה מתקנת 🤞

• @ענתנת

כבר לא זכור לי בדיוק מה עשינו. אלו לא היו מסלולים ארוכים, חצי שעה פה וחצי שעה שם, וגם היה לפחות אחד לא רשמי (לא מסודר, ראינו באיזה מקום על מתקן היסטורי אז יצאנו לנווט דרך גבעות ככה סתם בחיפוש אחריו). 

זה בסדר, גם אני בפעם הראשונה בקרוסינג לא ראיתי כלום. בפעם השנייה הלך טוב. הקרוסינג יותר מרשים בעיניי מטאראנאקי, אבל לטאראנאקי יש יתרון עצום שמספר המטיילים בו היה קטן בהרבה ולכן מאוד נהנינו שם. 

• @ענתנת

היי,

לא בטוחה לגבי מואנגאנוי עד לטונגרירו דרך הכביש.. נשמע לי קצת ארוך מידי. מניחה שזה תלוי בעונה ובאיפה תעצרו. אנחנו נסענו מטוקאנו (קרוב לTurangi) עד new plymouth דרך הכביש ביום אחד, ואת הקטע האחרון של הכביש (עוד לפני סטרטפורד) עשינו בחושך. מה שראינו היה מאוד יפה ושווה. היינו באפריל אז החשיך יחסית מוקדם.  רוב הדרך עשינו עצירות לאורך הכביש, כן עשינו מסלול צד אחד למפל שיש בדרך, זה קצת נסיעה ועוד הליכה של בערך חצי שעה. היה יפה מאוד. לא בטוחה שהייתי עושה את זה אם היו לי רק 8 ימים..

• @Ayala3280115

בלי ספק אחת הדרכים היפות עם נוף זר ומוזר. עשיתי אותה בבוקר מטרנאקי לטונגדירו, לאט עם עצירות וצילומים רבים.

• הנהלת הפורום

@michimosh

כמו שנכתב, ניו פלימות' לא מקצרת טווחים אלא מהווה מוקד נוסף לראות עוד נוף.

לא הייתי בטונגרירו באביב אז לא יודע להגיד…

לגבי וונגנוי, אני זוכר שבעיר יש הרבה בתי מלאכה של אמנים אם זה מעניין אתכם.

•  

תודה רבה לכל מי שהתייחס! אקח את במידע בחשבון ואחליט בשטח לפי המצב. לא שריינתי לינה ללילה הזה שאחרי ואנגאנוי כדי לשמור גמישות לפי מזג האוויר. נקווה לטוב.

(איילה – הבחירה מה לעשות ב-8 ימים או עצם הנסיעה לניו זילנד ל-8 ימים מתבססת על זה שהייתי בניו זילנד בטיול לא קצר בעבר. אז יש מקומות מאד יפים שאינם הפעם בראש סדר העדיפויות שלי. הבן שלי לא היה שם עדיין כמובן אבל הוא יחזור בטיול אחרי צבא :)).

• @ענתנת

נשמע נהדר. תהנו😊

בחזרה